POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [11.10.2018, 12:16:14] • Kamień Pomorski

Spłacono czy zadłużono gminę w tej kadencji?

Spłacono czy zadłużono gminę w tej kadencji?

fot. kam

Trzy największe inwestycje realizowane w tej kadencji Rady Miasta przez Burmistrza Stanisława Kuryłłę i Radnych „Nasza Gmina – Nasz Powiat” będzie trzeba spłacać od 2019 do 2028 na kwotę ponad 17,2 milionów złotych.

We wrześniu 2018 roku od zastępcy burmistrza Leszka Szeflińskiego mogliśmy usłyszeć: - Dzięki programowi naprawczemu ograniczyliśmy nasze zadłużenie z 39 milionów na koniec 2014 roku, do 31 milionów złotych jakimi uda się zamknąć 2018 rok. Przez okres 4 lat rządów obecnego burmistrza spłaciliśmy 7,63 milionów złotych. To dzięki temu w przyszłym roku wraca m.in. fundusz sołecki.

Tyle o spłacaniu; a jak wygląda montaż finansowy trzech największych inwestycji realizowanych w tej kadencji przez Burmistrza Stanisława Kuryłło i Radnych „Nasza Gmina – Nasz Powiat”? Wszystko „na kredyt”.
Uchwała nr XLIV/416/18 Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim z dnia 30 marca 2018 roku w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Kamień Pomorski na lata 2018 – 2031: Zadanie: „Przebudowa ciągu dróg gminnych ulic: Dziwnowskiej, Bolesława Chrobrego i Mieszka I w Kamieniu Pomorskim – zwiększenie bezpieczeństwa głównych dróg przejazdowych w Kamieniu Pomorskim”. Do spłaty 3.450.338,96 złotych.
- w latach 2019-2025 wydatki bieżące na kwotę 2.057.300,00 złotych,
- w latach 2019-2020 wydatki majątkowe na kwotę 1.393.038,96 złotych.
Zadanie: „Przebudowa ulicy Kopernika, Mieszka I i Kilińskiego w Kamieniu Pomorskim wraz z budową, rozbudową i przebudową techniczną – program, projekt lub zadanie związane z umowami partnerstwa publiczno-prywatnego”. Do spłaty: 10.160.784,00 złotych,
- w latach 2019-2018 wydatki bieżące na kwotę 1.880.424,00 złotych,
- w latach 2019-2028 wydatki majątkowe na kwotę 8.280.360,00 złotych.
Zadanie: „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Kamień Pomorski wraz z zapewnieniem finansowania”. Do spłaty: 3.599.239,94 złotych,
- spłata rozłożona od 2019 do 2028 roku, w 2018 roku nie zaplanowano żadnej płatności.
W kadencji 2014-2018, w związku z podjętymi trzema największymi inwestycjami, zadłużono Gminę na kwotę 17.210.362,90 złotych, którą trzeba spłacić do 2028 roku. W kadencji tej spłacono zadłużenie gminy na kwotę: 7.630.000,00 złotych, czyli bilans wynosi: -9.580.362,90 zł.
Pamiętać należy, że przesunięto okres spłaty obligacji, jak również to, że spółka gminna PGK Kamień Pomorski wyemitowała obligację (lub jest w trakcie) na kwotę: 21.400.000 złotych.


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:11:30] • [IP: 31.11.128.***]

Czas na zmianę, na nową ekipę pani Mam... przepraszam. .. Pana Motyki

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:39:36] • [IP: 37.248.163.**]

Czy mi się wydaje ale tamten portal chyba jest stronniczy... Nie chcą zamieszczać zadnej krytyki.Tylko zachwalaja jak cudownie jest uzdrowiony Kamień. Ciągle te same twarze przez tyle lat. Może mój głos byłby dla P. S.K. ale cała oprawa jest nie do przyjęcia. Pora na zmiana. Jest teraz szansa.

Gość • Piątek [12.10.2018, 14:30:01] • [IP: 81.85.12.**]

Pan Jacek - łobuziak !

Gość • Piątek [12.10.2018, 14:29:13] • [IP: 37.47.136.**]

Rudy portal pokazuje tylko pochwały. To i tak nie pomoże w wygranej. Zaswiecily lampy Led więc trzeba burmistrzowi za ten cud pomnik postawić bo jak ktoś tam pisze" te miasto" ozylo a ja marze aby to miasto i gmina po wyborach nie wstydziło się swojego gospodarza. Lampy to chyba normalne że świeca i to akurat nie jest wynalazek Pana. Kuryłlo? Teraz jest park wychowała i pracujący tam. U. T W. Kochani emeryci prosimy. Was dajcie nam młodym szansę na rozwój naszej gminy i przyszłośći. Jesteście nam bardzo potrzebni ale zagłosuj ie mądrze nie na pory i buraki lecz na powiew świeżości.

Gość • Piątek [12.10.2018, 13:17:27] • [IP: 95.40.159.**]

Po ilości komentarzy na tubie propagandowej obecnej władzy jakim jest rude dezinfo odnośnie brudnej kampanii widać poparcie tych cudnych, prawdomównych, pracowitych i oddłużających gminę kandydatów. Wstyd panie i panowie, zero honoru. Rudy portal zrobił pseudosondę którą teraz karmi swych kandydatów. A na sesji burmistrz pierze mózgi radnym że gdyby nie on to Kamienia już by nie było, co za hipokryzja i narcyzm. Liczby nie kłamią jak pan tego nie wie to ma pan wśród swych radnych matematyka. Głosujmy na S. Motykę i jego drużynę która ma potencjał który połączy nasz kamień w jedność.

Gość • Piątek [12.10.2018, 12:30:38] • [IP: 83.23.193.**]

I będzie coraz gorzej.

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:47:31] • [IP: 83.168.85.***]

Ci od Pana Motyki pozyskali ponad 30 mln zł na projekty rozwojowe w gminie (port jachtowy, drogi i chodniki, kanalizacja, oświetlenie ulic, świetlice, place zabaw, projekty edukacyjne w szkołach). A ile pozyskali Ci od Pana Kuryłły ?? Ponadto, jak długo można bezkarnie kłamać, że oddłużyło się gminę, skoro w rzeczywistości zadłużyło się ją bardziej ?? 21 października głos na STANISŁAWA MOTYKĘ.

Gość • Piątek [12.10.2018, 10:38:55] • [IP: 79.189.132.**]

Wszyscy mogą wygrać aby nie ta banda nieudaczników i nie zadowolonych co zastała wywalona na zbyty pysk z Urzędu i spółek gminnych.Proszę na nich popatrzeć to jest masakra.

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:49:31] • [IP: 83.8.21.***]

w Kamieniu CZAS NA MŁODYCH

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:29:52] • [IP: 37.47.175.***]

Pan. Kuryłlo jest tak pewny wygranej i jego koledzy kandydaci na radnych że aż się boję obudzić 22 go października. Pozostali kandydaci pokażcie się jeszcze bardziej tam gdzie nie byliście zanim ta gmina pójdzie na dno...

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:00:23] • [IP: 5.173.160.**]

Litosci tylko nie Ci od Pana Motyki oni milei juz swoje 5 minut i rozpoczeli dlug budowac.

Gość • Piątek [12.10.2018, 06:57:27] • [IP: 79.187.87.***]

czy ktoś miał o tym pojęcie? 17 mln zobowiązań zaciągniętych? tragedia

Gość • Piątek [12.10.2018, 02:04:59] • [IP: 83.21.62.**]

Byłem kiedyś na sesji i nic nie zrozumiałem, burmistrz coś szybko powiedział, przeczytali przygotowaną uchwałę i... dwóch wstrzymało się od głosu jeden był przeciw a reszta tylko rękę podnosiła i tak do końca.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 23:40:22] • [IP: 83.11.222.***]

Czas na zmianę, na nową ekipę pana Motyki!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 22:33:50] • [IP: 5.173.208.***]

Nazwa, zakłamanie to powinno widnieć przed nazwiskiem każdego radnego obecnej kadencji a przed nazwiskiem burmistrza, notariusz. ... S.K

Gość • Czwartek [11.10.2018, 22:19:06] • [IP: 196.245.151.*]

do gościa z 21:25 - widzę, że umiesz liczyć. Jesteś lepszy jak nasi obecny radni

Gość • Czwartek [11.10.2018, 22:17:55] • [IP: 37.47.130.***]

Szkoła w. Górkach jest piękna. Położona w cudny otoczeniu i zieleni. Jeśli zabrakło dzieci można ją zmienić w. Dom. Opieki. Seniorów. Ma kuchnie i piękne pomieszczenia na pokoje. Ile ludzi miałoby pracę? Ilu staruszków spokój a wieś dumę. Ale do tego trzeba być gospodarzem a nie butnym cwaniakiem. W. Kukaniu obiecał wodę doprowadzić i co? Kłamał jak zwykle a ludzie się męczą. Zima się zbliża a oni wodę wiiadrami noszą. 21 wiek czy średniowiecze. Jaki gospodarz taka gmina _. Tragedia i porażka. Burmistrzu spojrz tym mieszkańcom w oczy i powiedz jak mają przetrwać zimę bez wody...?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 21:45:22] • [IP: 31.0.70.**]

Po raz pierwszy taką informację podał KWW CZAS NA MŁODYCH

Gość • Czwartek [11.10.2018, 21:41:57] • [IP: 31.0.70.**]

A ja zagłosuję na kandydatkę z KWW CZAS NA MŁODYCH tylko z tego komitetu startuje osoba która robiła coś dla mieszkańców, a nie tak jak pozostali zaczynają działać tydzień przed wyborami

Gość • Czwartek [11.10.2018, 21:27:44] • [IP: 77.123.138.***]

Dla mnie Golusda to wielkie rozczarowanie. Tyle miał do powiedzenia przy budżecie zadaniowym, obywatelskim. Oczywiście to było mamienie naiwnych. Gorzej, że przy zwykłym roboczym budżecie gminy wyszło na jaw jak niewiele ma do zaoferowania jeżeli chodzi o dbanie o interes publiczny

Gość • Czwartek [11.10.2018, 21:25:46] • [IP: 188.147.104.***]

Jeszcze 10 komentarzy i dobijecie do 50 !! Będzie super

Gość • Czwartek [11.10.2018, 21:19:52] • [IP: 83.8.21.***]

Moskiewicz, Golusda, Mundziakiewicz, Klamborowski, Cuber, Majcher niby taka księgowa a topia gminę pozwalając na takie finansowe ruchy!!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 21:10:29] • [IP: 83.8.40.**]

A o obligacjach gminy i PGK burmistrz nic nie wspomniał na spotkaniu z wyborcami w Górkach. Śpiewał jak z nut o swoich sukcesach, jak wyprowadził gminę z zapaści finansowej, że gmina Kamień Pomorski jest najlepiej zarządzaną w województwie Zachodniopomorskim. Jak można wierzyć wywodom burmistrza? Nadeszła POra na zmiany - na dobre zmiany.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 21:05:36] • [IP: 31.0.127.***]

Szkoła w Górkach nie istnieje. Budynek idzie w ruinę. Zadłużenie gminy w dziwny sposób rośnie, pomimo informacji ratusza, że zmalało. Lampy wymienia się na LED, a w mieście wiele ulic nie świeci. Robi się park, a ławki na amfiteatrze jak w filmie grozy wyglądają. Co jeszcze nas czeka od tej władzy? Zapewne jak się sieci posypią na Kopernika, których nie wymieniono, to będzie oczywistym, że Karpiński jest winny. No bo przecież któż inny? Szkoda mi Pana Panie Bronku Karpiński, zrobili z Pana kozła ofiarnego i poniósł Pan najwyższą cenę. A był Pan naprawdę porządnym człowiekiem i wspaniałym gospodarzem. Liczę, że nowy burmistrz (oby nie Kuryłło) doprowadzi to miasto do normalności. Motyka Stanisław to mój wybór.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 20:58:36] • [IP: 37.248.213.***]

A na tamtym portalu wszystko wyjaśniają. Jak jest cudownie. Konieczna wymiana tych którzy siedzą w Radzie przez tyle lat. KONIECZNIE

Oglądasz 1-25 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■