POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [11.10.2018, 08:38:50] • Kamień Pomorski

Marek Olszewski rzuca wyzwanie obecnemu burmistrzowi Dziwnowa

Marek Olszewski rzuca wyzwanie obecnemu burmistrzowi Dziwnowa

fot. kam

- Jak dobrze sprawowałem urząd burmistrza w Trzebiatowie, za co dziękowali mi radni tego miasta, o to proszę zapytać mieszkańców Trzebiatowa – mówił Marek Olszewski kandydat na fotel burmistrza Dziwnowa.

Wielce pouczające było spotkanie z mieszkańcami miasta i gminy Kamień Pomorski z kandydatami na fotel burmistrza Kamienia Pomorskiego Jackiem Homikiem oraz Dziwnowa Markiem Olszewskim z namaszczenia Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Zaremba poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Marek Olszewski rzuca wyzwanie obecnemu burmistrzowi Dziwnowa

fot. kam

Z wystąpienia pana Marka Olszewskiego można było wywnioskować, że mieszkańcom Dziwnowa wreszcie trafił się kandydat, który to miasto, tę gminę wyprowadzi na właściwą drogę rozwoju i dobrobytu. - Każda inwestycja powinna być zatwierdzona w debacie publicznej czy w referendum. Nie będzie wtedy gmina w szeregu najbardziej zadłużonych gmin – czwarte miejsce w kraju. Dziwnów znajdzie się w czołówce najbogatszym miast w kraju – mówił pan Marek Olszewski. Marek Olszewski wezwał pana Grzegorza Jóźwiaka, obecnego burmistrza Dziwnowa do debaty publicznej. Kandydat na burmistrza Dziwnowa pochwalił się, że jest absolwentem jednej z najbardziej prestiżowych uczelni: Szkoły Głównej Handlowej i to wykształcenie pozwoliło mu postawić na nogi wszystkie jednostki którymi kierował.

- Kamień Pomorski jest jedyną gminą, która nie zatrudnia specjalisty od pisania projektów, mających na celu pozyskiwanie środków zewnętrznych – mówił pan Jacek Homik kandydat na fotel burmistrza Kamienia Pomorskiego. Pan Jacek Homik menadżer z 15-letnim stażem podkreśla: - Zadbam o efektywne pozyskiwanie środków rządowych i unijnych, które są i będą dostępne na rozwój naszej gminy. Razem z pomocą odpowiednich specjalistów na szczeblu wojewódzkim i krajowym jesteśmy w stanie wspólnie z mieszkańcami polepszyć komfort życia w naszej Małej Ojczyźnie.

Marek Olszewski rzuca wyzwanie obecnemu burmistrzowi Dziwnowa

fot. kam

Wsłuchując się w słowa obecnych na spotkaniu mieszkańców Kamienia Pomorskiego odniosłem wrażenie, że mają oni dosyć rządów nieprofesjonalistów i dobrze byłoby mieć burmistrza-menadżera. Czy naprawdę tak myślą, okaże się po wyborach.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:38:12] • [IP: 195.47.201.**]

Do Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:35:38] • [IP: 188.146.68.**]Pakuj się JOLA !! Do kogo to piszesz i dlaczego ?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 23:41:04] • [IP: 31.0.64.***]

Do wpisu z 19:59. Kiedyś mój również mecenas. Jak widać, facet startuje od Homika. Widziałem go na plakatach. Widziałem, że z okręgu nr 1. p. Pyfel powodzenia, gdyż konkurent solidny, bo facet już bodajże 4 kadencję. Jeszcze mu nie dość. Pyfel przynajmniej mieszka w okręgu w którym mieszka. A Golusda, gdzie mieszka. Poza tym jego start stanowi dobrą zmianę Golusdy. Prawnik kontra nauczyciel matematyki 😉

EMERTKA • Czwartek [11.10.2018, 22:34:09] • [IP: 37.248.164.**]

Niech żyje bal 27 bm.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 20:20:55] • [IP: 5.173.216.**]

Do anonima z godz. 18:08:08. Jak pisałem na innym portalu, zmniejsz ilość leków albo lekarza. Jeszcze nie jest za późno.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 19:59:17] • [IP: 188.146.224.***]

Gosc w okularach to moj adwokat. On startuje? Gdzie, na radnego, ewentualnie ktorego okregu??

Gość • Czwartek [11.10.2018, 19:56:08] • [IP: 83.21.57.***]

Człowieku z • Czwartek [11.10.2018, 18:08:08] • [IP: 85.72.230.**] a od kiedy to burmistrz wybiera sołtysa to przecież mieszkańcy nikt inny i co nie widzieli kogo wybierają ? Do kogo pretensje jeśli jesteś mieszkańcem Łukęcina to pretensje do siebie.Pozdrawiam

anonim gość • Czwartek [11.10.2018, 18:08:08] • [IP: 85.72.230.**]

Jóźwiak robił, nie można mu tego odmówić, jednak zdecydowanie za mało. Zarządza gminą w pasie nadmorskim, którą każdego roku odwiedza dzięsiątki tysięcy turystów, którzy zostawiają pieniądze za noclegi, a więc opłatę klimatyczną, jest cała masa przedsiębiorców którzy płacą podatek od nieruchomości do gminy, kasa gminna powinna pękać w szwach, tymczasem zadłużenie o którym mówił olszewski jest zatrważające. Pan burmistrz Jóźwiak przez lata się tylko uśmiechał nie działając konkretnie w temacie. Dość już jest kolesiostwa w gminie. Jak to jest możliwe, że sołtys Łukęcina Antoni R. skazany wyrokiem sądowym nadal jest sołtysem ??!! Jak tym ludziom nie wstyd, jak mogą spojrzeć sobie w oczy tak ludzi robiąc w balona. W Łukęcinie podziałało się kilka lat temu co nie co od tamtego czasu tylko pod siebie. Człowiek z namaszczenia Jóźwiaka. Dziękuję do kopania rowów.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 17:30:46] • [IP: 85.72.230.**]

Jóźwiak zadłużył gminę i udaje że wszystko jest ok, robiąc dobrą minę i kupując nowe fury dla dla swoich i obsadzając stanowiska swoimi. Czas na dobrą zmianę.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:47:07] • [IP: 83.21.59.***]

KWASZONY ŁOSOŚ

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:45:26] • [IP: 83.21.59.***]

Dajcie mi miasto a ja tam wystartuję!! CZŁOWIEKU NIECO SZACUNKU DLA SIEBIE!!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:40:55] • [IP: 188.146.68.**]

Postawił na nogi ?? KOGO? GDZIE?Chyba niepełnosprawną w uzdrowisku Tak Ją wk...Ł że sama wstała.Gonić, gonić niech na nowogrodzkiej stawiają na nogi tam podobno ma ktoś poblemy z kolanami.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:35:38] • [IP: 188.146.68.**]

Pakuj się JOLA !!

Była p. • Czwartek [11.10.2018, 15:34:54] • [IP: 37.248.157.*]

Olszewski z uzdrowiska w Kamieniu został odwołany w trybie natychmiastowym??

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:49:16] • [IP: 77.253.4.**]

Dziwnowianin • Czwartek [11.10.2018, 09:35:09] • [IP: 31.0.45.***] wytłumacz mi Dziwnowianinie na czym polega to, że Dziwnów jest na kolanach?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:19:17] • [IP: 37.47.132.**]

ALE Jozwiak się wystraszył

Gość • Czwartek [11.10.2018, 13:49:30] • [IP: 83.21.57.***]

Niech zajmuje się swoim miastem i tam miesza a nie straszy konkurencja dla obecnego burmistrza i to jeszcze w Kamieniu nie w Dziwnowie

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:37:51] • [IP: 188.146.192.**]

Po co nam obcy. Mamy swojego, który zna nasze bolączki i niech tak zostanie. Było zostać w swoim mieście, a nie pchać do nas.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:21:34] • [IP: 31.0.23.**]

Olszewski to może co najwyżej zaprosić Jóźwiaka do debaty, wezwać to on może sanitariuszy z domu spokojnej starości żeby zmienili mu pampersa.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:20:48] • [IP: 83.23.185.**]

Panu Markowi O. z PiS-u już podziękujemy. Niech gdzie indziej uszczęśliwia ludzi. Pa, pa.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:18:19] • [IP: 5.173.216.**]

Olszewski był prezesem uzdrowiska w Kamieniu Pom. - miejsca długo nie zagrzał. Olszewski pełnił obowiązki Burmistrza Trzebiatowa - miejsca długo nie zagrzał. Czy mam wymieniać dalej?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:47:10] • [IP: 89.174.73.**]

faktycznie, jeśli tam było tak doskonale, to po co pchacie tego kandydata nam?niech dalej rozwija tamto miasto, a nasze zostawi w spokoju

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:12:10] • [IP: 188.146.69.***]

Kandydat na Burmistrza w Dziwnowie niech zorganizuje spotkanie przedwyborcze w Dziwnowie. Co za nieporozumienie.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:07:05] • [IP: 83.11.87.**]

Dojna zmiana to ciemnogród i bagno.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:05:59] • [IP: 37.47.132.**]

Tak naprawde to Homik jest najbardziej niezależnym kandydatem w odróżnieniu od innych pomimo tego, że startuje z list pis. Ale to dla wtajemniczonych. Otwarty na młodych - kadra w banku to sami młodzi. Nie gra roli jest sobą.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:05:31] • [IP: 188.146.70.***]

W Dziwnowie jest bardzo dobrze, chyba to widać na każdym kroku. Potrzeba PIS-u żeby to spieprzyć ??

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■