POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [01.10.2018, 22:18:45] • Międzyzdroje

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Radny Zbigniew Mittelstadt przysłał do redakcji zdjęcia i opis deptaka biegnącego po wydmach, wykonanego na wzór tego w Świnoujściu. Jego zdaniem kładka została wykonana źle. Dlaczego?

Termin wykonania minął 30 września. Wykonanie jest fatalne. Radny, jako inwalida, cieszył się, że będzie mógł tam spacerować na wózku. Próba okazała się jazdą jak po kocich łbach. Piesi też będą się potykać. Poza tym brak jest zjazdów na plażę i inwalidzi oraz matki z dziećmi na wózkach nie mają bezpośredniego dostępu na plażę. Możemy dodać, że na tę inwestycje Gmina Międzyzdroje zaciągnęła jeszcze dodatkowy kredyt.

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

A tak to widzi Pan Zbigniew:

Piękna kładka na wydmie, otworzyła nowe spojrzenie na Zatokę Pomorską. Jej część na palach zjawiskowo wprowadza w korony wydm. Część od wejścia H do J wydłużyła promenadę lecz jakość wykonania daje dużo do życzenia, kostka ułożona jest w sposób tragiczny w stylu góry i doliny, lub fale Dunaju . Koszt poniesiony przez gminę nie zakładał tak niskiej jakości ułożenia kostki, lecz jeżeli za to płaci Gmina to chyba można zrobić to lipnie. Kasę wykonawca i tak dostanie, ale za tak położoną kostkę na naszych podwórkach byśmy nie zapłacili. Jak spadną deszcze będzie tam dużo kałuż.

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Niedziela [07.10.2018, 22:04:13] • [IP: 87.205.231.***]

Problem, na który uwagę zwrócił Pan radny, niestety cechuje większość projektów wykonanych za pieniądze podatników... A wy, hejterzy od" zmian w dialogu"! Zamiast pisać dyrdymały może warto jednak posłuchać mądrzejszego i bardziej doświadczonego od was?

Gość • Sobota [06.10.2018, 19:39:07] • [IP: 80.245.177.***]

A on na spacer to zawsze z poziomicą jeżdzi? i to z taką długą?

Gość FIKOŁ • Piątek [05.10.2018, 10:00:40] • [IP: 95.41.53.***]

Jeśli położyć krótką poziomicę to będzie gut, i taką krótką na pewno mieli robotnicy...

lisek • Czwartek [04.10.2018, 21:11:08] • [IP: 89.174.73.**]

Anonimowi mędrcy, jak łatwo dopiąć każdemu łatę i nadinterpretowywać rzeczywistość.BRZYDZĘ SIĘ ANONIMOWYM HEJTEM!Doskonale pamiętam, że ten akurat temat zawsze był ważny dla tego radnego(z różnych powodów, nie tylko oczywistych).Jako rehabilitant" kaleka"(jak sam o sobie mówi, posiadając duży dystans do siebie) jest merytorycznym głosem wielu, być może słabszych.Pozycja z wózka nie ogranicza jego intelektu, jak niektórym erudytom poniżej. To mądry i silny mężczyzna.POWODZENIA!

Mieszkaniec. • Czwartek [04.10.2018, 10:08:01] • [IP: 5.173.136.***]

no tak bo warto marnować czas na jakieś kłatki. zamiast rozmawiać o rzeczach nieważnych, lepiej rozmawiać o rzeczach ważniejszych. zeby to zrobić należy wybrać Jana Magdę, gwaranta konkretnych rozwiązań

Gość • Środa [03.10.2018, 20:41:06] • [IP: 83.20.248.***]

Faktycznie problem jak diabli - nie da się bez tego żyć. Czy jako Radny które kandyduje na następną kadencje ma do powiedzenia nam tylko o kładce, to faktycznie bardzo wiele szlak mnie trafia jak czytam takie brednie. Panie Zbigniewie są ważniejsze sprawy jak pieprzona kładka. Bez niej Międzyzdroje też będą istnieć.

Gość • Środa [03.10.2018, 19:50:28] • [IP: 188.147.102.***]

a Pan Zbyszek co robil wczesniej? kadencja radnego trwa 4 lata a nie tylko w roku wyborczym budza sie MASZYNKI DO GLOSOWANIA i teraz pokazuja jak sia troszcza. TERAZ TO JUZ ZAPOZNO panie Zbyszku aktywnym radnym jest sie cala kadencje

Gość • Środa [03.10.2018, 15:11:58] • [IP: 188.147.70.**]

Robota jest dobra, to poziomica jest krzywa, szacun dla wykonawcy

Gość • Środa [03.10.2018, 01:27:11] • [IP: 37.47.185.**]

Przychylam się do głosu żeby cała raz radę rozgonic na cztery wiatry. Wszystkich rozgonic. I wybrać nową. Magda na burmistrza i wszyscy w R.M. nowi. Żartowałem. A Pana to prowok jak z koziej /-/ trąba.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 23:29:53] • [IP: 188.147.97.***]

całą tą radę powinni przecież rozgonić na cztery wiatry. COKOLWIEK ktokolwiek zrobił przez tą kadencję? Za co tam pieniądze są płacone? Za darmo tam powinni siedzieć, a to i tak za dużo jak na tą pracę co wykonali...

Gość • Wtorek [02.10.2018, 22:56:38] • [IP: 31.0.82.**]

To już tragedia. Kolejna niedorobka?Niektórym radnym po trzech kadencja spostrzega ie się zmieniło pewnych zaszlosci

Gość • Wtorek [02.10.2018, 22:20:15] • [IP: 77.253.140.***]

90% inwestycji Dorosza to lipa przy czynnym udziale Bobka i Magdy, teraz przed wyborami opamiętali się i co chcą teraz naprawiać to co psuli w mieście przez wiele lat wstydu nie mają.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 20:58:09] • [IP: 83.21.51.***]

Mam takie zdjęcia z poziomicą i metrówką przy słynnych studzienkach na Ul. Mieszka i Myśliwskiej sprzed 1, 5 roku o czym mówiłem " ex-pertom" z Urzędu i zero reakcji. Był to odbiór budowy. Nagle się uaktywnili. Wszyscy radni won. Połowa urzędników won. Może będzie jakaś poprawa, nie na długo, ale tylko wtedy.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 20:56:15] • [IP: 83.21.50.***]

Tu chodzi o nierównie ułożoną kostkę na starej części tzw. Różąnce a nie o kładce z tworzywa przy molo. Czytajcie ze zrozumieniem.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 20:42:34] • [IP: 83.11.85.***]

Darmowa reklama przedwyborcza...

Gość • Wtorek [02.10.2018, 20:08:38] • [IP: 83.13.155.**]

Tej kladki w tym miejscu byc nie powinno. Sezonu sztormowego nie przetrwa. Szkoda zmarnowanych pieniedzy

Gość • Wtorek [02.10.2018, 17:29:19] • [IP: 5.172.238.***]

Pan robi sobie kampanię wyborczą, czas na zmiany radnych

Gość • Wtorek [02.10.2018, 16:52:02] • [IP: 5.173.144.***]

Tak właśnie wyglądają inwestycje pod okiem obecnego włodarza i tak samo wyglądać będą pod okiem jego kumpla i pojętnego ucznia - Magdy.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 14:30:49] • [IP: 83.20.252.***]

Wyglada jak GASOWSKI z pllejady gwiazd z szacunkiem do pana

Gość • Wtorek [02.10.2018, 14:08:24] • [IP: 83.23.253.***]

Niestety każdy nowy teraz projekt nie przewiduje osób niepełnosprawnych czy kobiet z dziećmi w wózkach. Ani Kawcza Góra ani trójkąt teraz rampa na wydmach. No niestety chyba zbyt dużo zdrowych ludzi i za mało matek w naszym" cudownym" urzędzie miasta żeby o to zadbać

Gość • Wtorek [02.10.2018, 13:24:47] • [IP: 83.20.158.**]

"Ale obudził się przed wyborami, machał łapką, zatroskany" - itd. itp. -styl niepowtarzalny. Obudził to się pan Bobek i teraz tańczy coś jak taniec świętego Wita przed wyborcami że on zawsze był z nimi - ten Wasz Dobry Wierny Usłużny Bobek - co za świat. A pan Magda jeszcze się nie obudził i nie zamierza stanowisko burmistrza należy mu się po panu Doroszu i już. Nawet nie próbuje nikogo przekonać bo przecież Dialog był cały czas a Zmiana to on na burmistrza z panem Celińskim za plecami. Co do meritum. Pan Zbyszek zawsze pytał o szczegóły. Z uporem wojownika o niechcianą sprawę pytał o nowo wybudowany zjazd na plażę z źle wybudowanymi spadkami. Decydent patrzył na niego w milczeniu rybio, a jego wierni chłopcy zamykali temat. Pytał - bo nie grało - i nie gra do dzisiaj dnia. A to że sprawa przyschła nie znaczy że jest załatwiona dobrze. A fatalne praktyki marnotrawienia publicznych pieniędzy na fuszerkę nie świadczą dobrze o rządzących. O niezależności p Zbyszka pisało wielu poniżej. To wszystko prawd.

Niepełnosprawny • Wtorek [02.10.2018, 12:21:47] • [IP: 83.8.166.**]

Ludzie projekt projektem a kładka kładką Na projekcie jest równo czy krzywo? JEST RÓWNO! Radni widzieli na projekcie RÓWNO nie KRZYWO to że wykonawca zrobił po dziadowsku ano zrobił Tak się u nas robi. Jak na projekcie są zjazdy to mają być. Jak nie ma to pocałujta w d... wójta. Trzeba było ryczeć w czasie projektowania nie teraz. Co do tego że inwalidom zawsze ktoś robił po dziadowsku to fakt bo syty głodnego nie zrozumie. A na dodatek Pan Radny powinien był wypróbować tę kładkę w Świnoujściu i dopiero podnosić larum. Po tamtej się dokładnie tak samo jeździ jak po tej w Międzyzdrojach i nikt się nie przewraca.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 11:52:18] • [IP: 80.245.177.***]

jaki on teraz zatroskany o miedzyzdroje, a łapką machał jak wszyscy radni (radni bezradni). a teraz to to nie oni, to wszystko ten zły dorosz.ludzie sie na to nie nabiorą i tym radnym powiemy dowidzenia

Gość • Wtorek [02.10.2018, 10:59:25] • [IP: 83.23.184.***]

lampy przesunąć w bok !!

Gość • Wtorek [02.10.2018, 10:54:05] • [IP: 89.174.73.**]

nie pojmuję tego, teraz, akurat teraz, przed wyborami takie zaniepokojenie.absolutnie nie bronię burmistrza, ale w UM są[mam taką nadzieję] zatrudnieni urzędnicy do pilnowania takich spraw, gdzie byli do tej pory?to są też moje pieniądze i chcę widzieć dobrą pracę, a nie fuszerkę.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■