POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [01.10.2018, 22:18:45] • Międzyzdroje

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Radny Zbigniew Mittelstadt przysłał do redakcji zdjęcia i opis deptaka biegnącego po wydmach, wykonanego na wzór tego w Świnoujściu. Jego zdaniem kładka została wykonana źle. Dlaczego?

Termin wykonania minął 30 września. Wykonanie jest fatalne. Radny, jako inwalida, cieszył się, że będzie mógł tam spacerować na wózku. Próba okazała się jazdą jak po kocich łbach. Piesi też będą się potykać. Poza tym brak jest zjazdów na plażę i inwalidzi oraz matki z dziećmi na wózkach nie mają bezpośredniego dostępu na plażę. Możemy dodać, że na tę inwestycje Gmina Międzyzdroje zaciągnęła jeszcze dodatkowy kredyt.

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

A tak to widzi Pan Zbigniew:

Piękna kładka na wydmie, otworzyła nowe spojrzenie na Zatokę Pomorską. Jej część na palach zjawiskowo wprowadza w korony wydm. Część od wejścia H do J wydłużyła promenadę lecz jakość wykonania daje dużo do życzenia, kostka ułożona jest w sposób tragiczny w stylu góry i doliny, lub fale Dunaju . Koszt poniesiony przez gminę nie zakładał tak niskiej jakości ułożenia kostki, lecz jeżeli za to płaci Gmina to chyba można zrobić to lipnie. Kasę wykonawca i tak dostanie, ale za tak położoną kostkę na naszych podwórkach byśmy nie zapłacili. Jak spadną deszcze będzie tam dużo kałuż.

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Fatalne wykonanie kładki na wydmach w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Niedziela [07.10.2018, 22:04:13] • [IP: 87.205.231.***]

Problem, na który uwagę zwrócił Pan radny, niestety cechuje większość projektów wykonanych za pieniądze podatników... A wy, hejterzy od" zmian w dialogu"! Zamiast pisać dyrdymały może warto jednak posłuchać mądrzejszego i bardziej doświadczonego od was?

Gość • Sobota [06.10.2018, 19:39:07] • [IP: 80.245.177.***]

A on na spacer to zawsze z poziomicą jeżdzi? i to z taką długą?

Gość FIKOŁ • Piątek [05.10.2018, 10:00:40] • [IP: 95.41.53.***]

Jeśli położyć krótką poziomicę to będzie gut, i taką krótką na pewno mieli robotnicy...

lisek • Czwartek [04.10.2018, 21:11:08] • [IP: 89.174.73.**]

Anonimowi mędrcy, jak łatwo dopiąć każdemu łatę i nadinterpretowywać rzeczywistość.BRZYDZĘ SIĘ ANONIMOWYM HEJTEM!Doskonale pamiętam, że ten akurat temat zawsze był ważny dla tego radnego(z różnych powodów, nie tylko oczywistych).Jako rehabilitant" kaleka"(jak sam o sobie mówi, posiadając duży dystans do siebie) jest merytorycznym głosem wielu, być może słabszych.Pozycja z wózka nie ogranicza jego intelektu, jak niektórym erudytom poniżej. To mądry i silny mężczyzna.POWODZENIA!

Mieszkaniec. • Czwartek [04.10.2018, 10:08:01] • [IP: 5.173.136.***]

no tak bo warto marnować czas na jakieś kłatki. zamiast rozmawiać o rzeczach nieważnych, lepiej rozmawiać o rzeczach ważniejszych. zeby to zrobić należy wybrać Jana Magdę, gwaranta konkretnych rozwiązań

Gość • Środa [03.10.2018, 20:41:06] • [IP: 83.20.248.***]

Faktycznie problem jak diabli - nie da się bez tego żyć. Czy jako Radny które kandyduje na następną kadencje ma do powiedzenia nam tylko o kładce, to faktycznie bardzo wiele szlak mnie trafia jak czytam takie brednie. Panie Zbigniewie są ważniejsze sprawy jak pieprzona kładka. Bez niej Międzyzdroje też będą istnieć.

Gość • Środa [03.10.2018, 19:50:28] • [IP: 188.147.102.***]

a Pan Zbyszek co robil wczesniej? kadencja radnego trwa 4 lata a nie tylko w roku wyborczym budza sie MASZYNKI DO GLOSOWANIA i teraz pokazuja jak sia troszcza. TERAZ TO JUZ ZAPOZNO panie Zbyszku aktywnym radnym jest sie cala kadencje

Gość • Środa [03.10.2018, 15:11:58] • [IP: 188.147.70.**]

Robota jest dobra, to poziomica jest krzywa, szacun dla wykonawcy

Gość • Środa [03.10.2018, 01:27:11] • [IP: 37.47.185.**]

Przychylam się do głosu żeby cała raz radę rozgonic na cztery wiatry. Wszystkich rozgonic. I wybrać nową. Magda na burmistrza i wszyscy w R.M. nowi. Żartowałem. A Pana to prowok jak z koziej /-/ trąba.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 23:29:53] • [IP: 188.147.97.***]

całą tą radę powinni przecież rozgonić na cztery wiatry. COKOLWIEK ktokolwiek zrobił przez tą kadencję? Za co tam pieniądze są płacone? Za darmo tam powinni siedzieć, a to i tak za dużo jak na tą pracę co wykonali...

Gość • Wtorek [02.10.2018, 22:56:38] • [IP: 31.0.82.**]

To już tragedia. Kolejna niedorobka?Niektórym radnym po trzech kadencja spostrzega ie się zmieniło pewnych zaszlosci

Gość • Wtorek [02.10.2018, 22:20:15] • [IP: 77.253.140.***]

90% inwestycji Dorosza to lipa przy czynnym udziale Bobka i Magdy, teraz przed wyborami opamiętali się i co chcą teraz naprawiać to co psuli w mieście przez wiele lat wstydu nie mają.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 20:58:09] • [IP: 83.21.51.***]

Mam takie zdjęcia z poziomicą i metrówką przy słynnych studzienkach na Ul. Mieszka i Myśliwskiej sprzed 1, 5 roku o czym mówiłem " ex-pertom" z Urzędu i zero reakcji. Był to odbiór budowy. Nagle się uaktywnili. Wszyscy radni won. Połowa urzędników won. Może będzie jakaś poprawa, nie na długo, ale tylko wtedy.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 20:56:15] • [IP: 83.21.50.***]

Tu chodzi o nierównie ułożoną kostkę na starej części tzw. Różąnce a nie o kładce z tworzywa przy molo. Czytajcie ze zrozumieniem.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 20:42:34] • [IP: 83.11.85.***]

Darmowa reklama przedwyborcza...

Gość • Wtorek [02.10.2018, 20:08:38] • [IP: 83.13.155.**]

Tej kladki w tym miejscu byc nie powinno. Sezonu sztormowego nie przetrwa. Szkoda zmarnowanych pieniedzy

Gość • Wtorek [02.10.2018, 17:29:19] • [IP: 5.172.238.***]

Pan robi sobie kampanię wyborczą, czas na zmiany radnych

Gość • Wtorek [02.10.2018, 16:52:02] • [IP: 5.173.144.***]

Tak właśnie wyglądają inwestycje pod okiem obecnego włodarza i tak samo wyglądać będą pod okiem jego kumpla i pojętnego ucznia - Magdy.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 14:30:49] • [IP: 83.20.252.***]

Wyglada jak GASOWSKI z pllejady gwiazd z szacunkiem do pana

Gość • Wtorek [02.10.2018, 14:08:24] • [IP: 83.23.253.***]

Niestety każdy nowy teraz projekt nie przewiduje osób niepełnosprawnych czy kobiet z dziećmi w wózkach. Ani Kawcza Góra ani trójkąt teraz rampa na wydmach. No niestety chyba zbyt dużo zdrowych ludzi i za mało matek w naszym" cudownym" urzędzie miasta żeby o to zadbać

Gość • Wtorek [02.10.2018, 13:24:47] • [IP: 83.20.158.**]

"Ale obudził się przed wyborami, machał łapką, zatroskany" - itd. itp. -styl niepowtarzalny. Obudził to się pan Bobek i teraz tańczy coś jak taniec świętego Wita przed wyborcami że on zawsze był z nimi - ten Wasz Dobry Wierny Usłużny Bobek - co za świat. A pan Magda jeszcze się nie obudził i nie zamierza stanowisko burmistrza należy mu się po panu Doroszu i już. Nawet nie próbuje nikogo przekonać bo przecież Dialog był cały czas a Zmiana to on na burmistrza z panem Celińskim za plecami. Co do meritum. Pan Zbyszek zawsze pytał o szczegóły. Z uporem wojownika o niechcianą sprawę pytał o nowo wybudowany zjazd na plażę z źle wybudowanymi spadkami. Decydent patrzył na niego w milczeniu rybio, a jego wierni chłopcy zamykali temat. Pytał - bo nie grało - i nie gra do dzisiaj dnia. A to że sprawa przyschła nie znaczy że jest załatwiona dobrze. A fatalne praktyki marnotrawienia publicznych pieniędzy na fuszerkę nie świadczą dobrze o rządzących. O niezależności p Zbyszka pisało wielu poniżej. To wszystko prawd.

Niepełnosprawny • Wtorek [02.10.2018, 12:21:47] • [IP: 83.8.166.**]

Ludzie projekt projektem a kładka kładką Na projekcie jest równo czy krzywo? JEST RÓWNO! Radni widzieli na projekcie RÓWNO nie KRZYWO to że wykonawca zrobił po dziadowsku ano zrobił Tak się u nas robi. Jak na projekcie są zjazdy to mają być. Jak nie ma to pocałujta w d... wójta. Trzeba było ryczeć w czasie projektowania nie teraz. Co do tego że inwalidom zawsze ktoś robił po dziadowsku to fakt bo syty głodnego nie zrozumie. A na dodatek Pan Radny powinien był wypróbować tę kładkę w Świnoujściu i dopiero podnosić larum. Po tamtej się dokładnie tak samo jeździ jak po tej w Międzyzdrojach i nikt się nie przewraca.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 11:52:18] • [IP: 80.245.177.***]

jaki on teraz zatroskany o miedzyzdroje, a łapką machał jak wszyscy radni (radni bezradni). a teraz to to nie oni, to wszystko ten zły dorosz.ludzie sie na to nie nabiorą i tym radnym powiemy dowidzenia

Gość • Wtorek [02.10.2018, 10:59:25] • [IP: 83.23.184.***]

lampy przesunąć w bok !!

Gość • Wtorek [02.10.2018, 10:54:05] • [IP: 89.174.73.**]

nie pojmuję tego, teraz, akurat teraz, przed wyborami takie zaniepokojenie.absolutnie nie bronię burmistrza, ale w UM są[mam taką nadzieję] zatrudnieni urzędnicy do pilnowania takich spraw, gdzie byli do tej pory?to są też moje pieniądze i chcę widzieć dobrą pracę, a nie fuszerkę.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach. ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■