POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [28.09.2018, 18:00:24] • Międzyzdroje

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Radni Międzyzdrojów po burzliwej dyskusji zgodzili się jednogłośnie przejąć drogę powiatową Zalesie-Lubin od Powiatu w Kamieniu Pomorskim.

Na sesji 28 września, jednogłośnie została podjęta decyzja o przejęciu od powiatu drogi 1001Z pomiędzy Międzyzdrojami a Lubinem. Wszyscy radni podjęli odpowiedzialną decyzję dotyczącą przyszłości sołectw.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Radni stanęli ponad wyborczymi podziałami i mimo gorącej dyskusji dotyczącej niefortunnego czasu na podejmowanie tej decyzji, wszyscy zagłosowali za zmianą statusu drogi powiatowej na drogę gminną.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Brakowało mi informacji dotyczącej szczegółów tej przyszłej inwestycji. Jej zasadność nie budzi żadnych wątpliwości - tłumaczy po spotkaniu Mateusz Bobek.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Ta droga musiała zostać przejęta przez gminę i cieszę się z takiego obrotu spraw.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Zadawanie pytań jest jedną z podstawowych form wypełniania mandatu radnego. Odpowiedzialne decyzje powinny być poparte analizą i konkretami.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Czwartek [11.10.2018, 10:19:06] • [IP: 5.173.144.**]

Wszyscy się zrobili aktywni przed wyborami bandą zlamasow.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 00:30:55] • [IP: 31.0.67.**]

Racja, pomysł z panią Kiryluk odbierze mu sporo głosów, mój i mojej rodziny również, taki strzał w stopę.

Gość • Sobota [06.10.2018, 09:52:34] • [IP: 87.205.231.***]

Dziękuję za wczorajsze spotkanie, świeże podejście do wyborcy, ciesze się że moje pomysły zostały wzięte pod uwagę, coraz bardziej mnie Pan Mateusz przekonuje!

Gość • Piątek [05.10.2018, 04:34:34] • [IP: 80.245.177.***]

juz patrzeć nie można dłużej na tą klikę, czas tych ludzi minął, P. BOBEK bierz sie do roboty...

Gość • Środa [03.10.2018, 16:56:32] • [IP: 5.173.136.**]

Kto zna termin debaty z Panem Bobkiem? Będa wszyscy kandydaci, czy tylko dwóch najważniejszych?

Gość • Środa [03.10.2018, 10:03:04] • [IP: 89.174.73.**]

gmina jest całością Międzyzdrojów wiec wyborczy ma prawo organizować każdy komitet Pan Bobek rozmawia z każdym i to w nim cenie zapewne jest realista bo ma już doświadczenie dlatego trzeba dać szanse na realizacje programu oraz wsłuchiwania w głos wyborców.powodzenia.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 19:55:49] • [IP: 89.174.73.**]

Przyznaję rację że przejęcie tej drogi to koszty ale mieszkańcy sołectw to też mieszkańcy naszej gminy.

Adamek • Wtorek [02.10.2018, 16:55:35] • [IP: 5.173.144.***]

Janek, chyba ktoś nam się przyda, by tę drogę ogarnąć, chyba wtopa była z tymi kandydatami bez żadnego doświadczenia.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 15:12:37] • [IP: 83.23.191.***]

Przejęcie drogi to przejęcie kosztów. Czy gminę na to stać? Powiat nie dał rady a Wy dacie? No i łyknęliście wyborczo tę żabę. Teraz Was rozliczymy, na spotkaniach wyborczych. Na co będą pieniądze a na co zabraknie.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 19:57:22] • [IP: 89.174.73.**]

czytam wasze wypowiedzi dojrzały czy nie flegmatyczny, co to za określenie Bobek obudził sie w sołectwach gdy potrzebne są głosy, a gdzie był wcześniej czy cokolwiek zrobił przez te 12-lat proszę podać przykłady nic nie obiecuje, nowa energia z czego dwóch blądynek co go mocno pchają i popierają, będzie mariąnetką w ich interesach i to jest ta energia tylko i wyłoncznie prywata pozdrawiam

Gość • Niedziela [30.09.2018, 18:36:56] • [IP: 89.174.73.**]

Janie bardzo nieładnie.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 11:45:57] • [IP: 46.215.86.***]

Bobek to przyszłość naszej gminy.. Jest on młody, ambitny i zaradny co najważniejsze MERYTORYCZNY!! Magda za to flegmatyczny i zdziadziały.. Kogo waszym zdaniem jest bardziej realistyczny plan wyborczy? Skoro Magda nic nie mówi o finansowaniu! A bobek ciągle tłumaczy skąd pozyskać środki i gdzie będzie ich szukał. Za brudną Kampanie radnego Magdy i Celińskiego. Nigdy w życiu was nie poprę. Jesteście jak dzieciaki. Obrzydliwe i widoczne ustawki pokazują waszą słabość, a podobno tacy dojrzali mężczyźni!! Często się udzielam na forach, ale szykujcie się na mase pytań na spotkaniach wyborczych!..

Baczne.oko • Niedziela [30.09.2018, 11:21:47] • [IP: 89.78.12.**]

Oglądałem tą sesję i dawno już nie widziałem takiego mamienia i złotych gór. Oj panie przewodniczący...

Dno-dna • Niedziela [30.09.2018, 11:19:53] • [IP: 89.78.12.**]

przewodniczacy i burmistrz jacy zagotowani. chyba juz czuja ze źle będzie

RelistA • Niedziela [30.09.2018, 11:00:42] • [IP: 89.78.12.**]

Bobek wygra czy będziecie skupiać się na jakichś pobocznych kwestiach czy nie. Ma najlepszy program, doświadczenie i realnie podchodzi do pieniędzy. Dość już mamienia!

Gość • Niedziela [30.09.2018, 10:50:10] • [IP: 89.174.73.**]

IP z kablówki jest takie same.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 09:55:29] • [IP: 37.248.214.**]

Wiesz program może, tworzyć całkiem realny jak masz zapas finansów. Niestety jak popatrzeć na wyniki finansowe szaleństwa nie ma no i realizować trzeba będzie zobowiązania a i koszty utrzymania nowych inwestycji wzrosną. A ni jeden ani drugi zastępca mi się nie podoba. Stara gwardia. Przy tej ekipie praktycznie żadne zmiany.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 09:16:10] • [IP: 46.171.188.***]

Panie Bobek, fatalny pomysł z panią Kiryluk, głosy mojej rodziny pan stracił. Tak naprawdę to nie ma kogo wybrać, trzeba się zdecydować na mniejsze zło, żaden kandydat nie jest człowiekiem z charyzmą i realnym programem dla miasta.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 06:31:50] • [IP: 89.174.73.**]

No niestety, decyzja o doborze zastępcy pociągnie p.Mateusza na dno, a szkoda bo miał (już chyba nie ma) duże szanse na zwycięstwo.

Gość • Sobota [29.09.2018, 21:25:09] • [IP: 37.248.214.**]

O IP różne a komentarz w samych pozytywnych ten sam. To już żenada. Wolę tych co się tak nie lansuja!!

Gość • Sobota [29.09.2018, 20:45:01] • [IP: 83.8.109.**]

Dlaczego Magda i Celiński oraz ich ekipa z trudną i niepewną przeszłością nie omawiają planu wyborczego? Działek szukają na domki dla żony? Szkoda gadać, obiecują złote gory, a bedzie 5 lat stagnacji w gminie. Czytajcie, rozmawiajcie, pytajcie sie, abyśmy nie żałowali decyzji tych biznesmenów.

LUBINUS • Sobota [29.09.2018, 20:44:58] • [IP: 37.47.171.*]

Zaufajmy kobiecie. Wykazała się odwagą, jest z poza układu. Program ma realistyczny bez niepotrzebnych fajerwerków. Poradzi sobie na stanowisku burmistrza.

Gość • Sobota [29.09.2018, 20:40:42] • [IP: 83.8.109.**]

Bobek wychodzi do ludzi, odważnie bierze odpowiedzialnosc za program wyborczy. Podoba mi sie podejście komitetu. Kiryluk sie przyda ktos musi reprezentować gminę i prowadzić różne sprawy. Kobieta bedzie idealnie równoważyć, podział zadań. Potrzebujecie jej! Co do inicjatywy Architekt ktos musi sprzątać po Burmistrzu. Brawo za odwagę! Męska decyzja!

Gość • Sobota [29.09.2018, 20:34:27] • [IP: 5.173.136.**]

Bobek wychodzi do ludzi, odważnie bierze odpowiedzialnosc za program wyborczy. Podoba mi sie podejście komitetu. Kiryluk sie przyda ktos musi reprezentować gminę i prowadzić różne sprawy. Kobieta bedzie idealnie równoważyć, podział zadań. Potrzebujecie jej! Co do inicjatywy Architekt ktos musi sprzątać po Burmistrzu. Brawo za odwagę! Męska decyzja!

Gość • Sobota [29.09.2018, 18:23:18] • [IP: 5.173.152.**]

Widzę że te same osoby piszą nawet ten sam IP. Brawo hehehehe niech się zdecyduje p. Mateusz czy jest za czy może przeciw. Masakra A i jeszcze p. Kurylak buhahaha tym przegrałeś to jakaś masakra.

Oglądasz 1-25 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Eurowybory w powiecie kamieńskim. Zobacz gdzie głosujesz! ■ Kierownika Referatu Inwestycji oraz głównego specjalisty - architekta w Referacie Infrastruktury przyjmie do pracy Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Ogłoszony został nabór na 2 wolne stanowiska ■ Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zakończyła poszukiwania zaginionego na Bałtyku na wysokości Mrzeżyna kutra ŚWI 82. Na pokładzie były cztery osoby ■ Biblioteka serdecznie zaprasza na Wystawę z okazji 70- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwnowie. Można obejrzeć mundury, dokumenty, zdjęcia i akcesoria strażackie od momentu powstania OSP w Dziwnowie używanych do chwili obecnej. Wystawę będzie można odwiedzać do 24.05. 2019 r. Zapraszamy od poniedziałku do soboty 8.00 – 19.00. Alina C.S. ■ Jak udało się dowiedzieć naszej reakcji w czwartek CBA wizytowało kilka miejsc w Kamieniu Pomorskim. Wśród miejsc odwiedzonych przez CBA znalazł się urząd Starostwa Powiatowego, jedna z gminnych spółek miejskich oraz hurtownia materiałów budowlanych. CBA działa na polecenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Sprawa dotyczyć ma przetargów, które wygrywała niewielka lokalna firma budowlana ■ O 30 kwietnia do dzisiejszego poranka w Zachodniopomorskiem odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu oraz 8 po narkotykach. Trwają powroty z majówki apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ■ Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim gościła panią Cecylię Judek z Książnicy Pomorskiej, która przyjechała 24 kwietnia z wykładem dla członków SUTW w Kamieniu Pomorskim. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali bardzo ciekawego wykładu o Joannie Kulmowej, najpopularniejszej poetce zachodniopomorskiego regionu, która przez 35 lat mieszkała wraz z mężem w Strumianach ■ Kiła, rzeżączka. Na choroby weneryczne najczęściej zapadają młodzi ■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu ikamien.pl ■ Wydaje się, że wszystko jest już jasne; był mrok śmierci, jest blask zmartwychwstania. To co wydawało się niemożliwym, stało się! Słowa Chrystusa, którym zwykłemu śmiertelnikowi trudno było dać wiarę stały się cudem wcielonym, po prostu - prawdą! A wszystko to dziś - nas, w pięknych okolicznościach budzącej się do życia przyrody. Mamy od dziś szansę korzystać z jednych i drugich przywilejów czasu Wielkiej Nocy ■ Do muzeum za złotówkę. Wydarzenia w Książnicy i na Zamku. Trwa strajk nauczycieli w Polsce i w naszym regionie. Instytucje kultury Województwa Zachodniopomorskiego przedłużyły ofertę przygotowaną specjalnie w związku z tą wyjątkową sytuację ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ W lasach gminy Golczewo grasują wilki! Zdjęcie rozszarpanego zwierzęcia przysłała do redakcji Czytelniczka. Martwe, rozszarpane zwierzę leżało w lesie między Sosnowicami a Samlinem. Czytelniczka, która natknęła się na taki widok, twierdzi, że zwierzę padło ofiara grasujących wilków, które porzuciły niedojedzoną ofiarę. "W gminie Golczewo między Sosnowicami a Samlinen grasują wilki.Oto ich zdobycz,którą porzuciły gdy jechałam autem."- pisze Czytelniczka ■ Leczenie po wypadkach w rolnictwie - bez kolejek do lekarza oraz z wyższym odszkodowaniem, dzięki szczegółowej diagnozie ■ Burmistrz pracowity niczym mrówka? A może to element treningu siłowego?Nasz fotoreporter miał okazję przyjrzeć się jak poza oficjalnym protokołem zachowuje się burmistrz Międzyzdrojów Matusz Bobek ■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■