POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [28.09.2018, 18:00:24] • Międzyzdroje

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Radni Międzyzdrojów po burzliwej dyskusji zgodzili się jednogłośnie przejąć drogę powiatową Zalesie-Lubin od Powiatu w Kamieniu Pomorskim.

Na sesji 28 września, jednogłośnie została podjęta decyzja o przejęciu od powiatu drogi 1001Z pomiędzy Międzyzdrojami a Lubinem. Wszyscy radni podjęli odpowiedzialną decyzję dotyczącą przyszłości sołectw.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Radni stanęli ponad wyborczymi podziałami i mimo gorącej dyskusji dotyczącej niefortunnego czasu na podejmowanie tej decyzji, wszyscy zagłosowali za zmianą statusu drogi powiatowej na drogę gminną.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Brakowało mi informacji dotyczącej szczegółów tej przyszłej inwestycji. Jej zasadność nie budzi żadnych wątpliwości - tłumaczy po spotkaniu Mateusz Bobek.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Ta droga musiała zostać przejęta przez gminę i cieszę się z takiego obrotu spraw.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Zadawanie pytań jest jedną z podstawowych form wypełniania mandatu radnego. Odpowiedzialne decyzje powinny być poparte analizą i konkretami.

Burzliwa sesja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Czwartek [11.10.2018, 10:19:06] • [IP: 5.173.144.**]

Wszyscy się zrobili aktywni przed wyborami bandą zlamasow.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 00:30:55] • [IP: 31.0.67.**]

Racja, pomysł z panią Kiryluk odbierze mu sporo głosów, mój i mojej rodziny również, taki strzał w stopę.

Gość • Sobota [06.10.2018, 09:52:34] • [IP: 87.205.231.***]

Dziękuję za wczorajsze spotkanie, świeże podejście do wyborcy, ciesze się że moje pomysły zostały wzięte pod uwagę, coraz bardziej mnie Pan Mateusz przekonuje!

Gość • Piątek [05.10.2018, 04:34:34] • [IP: 80.245.177.***]

juz patrzeć nie można dłużej na tą klikę, czas tych ludzi minął, P. BOBEK bierz sie do roboty...

Gość • Środa [03.10.2018, 16:56:32] • [IP: 5.173.136.**]

Kto zna termin debaty z Panem Bobkiem? Będa wszyscy kandydaci, czy tylko dwóch najważniejszych?

Gość • Środa [03.10.2018, 10:03:04] • [IP: 89.174.73.**]

gmina jest całością Międzyzdrojów wiec wyborczy ma prawo organizować każdy komitet Pan Bobek rozmawia z każdym i to w nim cenie zapewne jest realista bo ma już doświadczenie dlatego trzeba dać szanse na realizacje programu oraz wsłuchiwania w głos wyborców.powodzenia.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 19:55:49] • [IP: 89.174.73.**]

Przyznaję rację że przejęcie tej drogi to koszty ale mieszkańcy sołectw to też mieszkańcy naszej gminy.

Adamek • Wtorek [02.10.2018, 16:55:35] • [IP: 5.173.144.***]

Janek, chyba ktoś nam się przyda, by tę drogę ogarnąć, chyba wtopa była z tymi kandydatami bez żadnego doświadczenia.

Gość • Wtorek [02.10.2018, 15:12:37] • [IP: 83.23.191.***]

Przejęcie drogi to przejęcie kosztów. Czy gminę na to stać? Powiat nie dał rady a Wy dacie? No i łyknęliście wyborczo tę żabę. Teraz Was rozliczymy, na spotkaniach wyborczych. Na co będą pieniądze a na co zabraknie.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 19:57:22] • [IP: 89.174.73.**]

czytam wasze wypowiedzi dojrzały czy nie flegmatyczny, co to za określenie Bobek obudził sie w sołectwach gdy potrzebne są głosy, a gdzie był wcześniej czy cokolwiek zrobił przez te 12-lat proszę podać przykłady nic nie obiecuje, nowa energia z czego dwóch blądynek co go mocno pchają i popierają, będzie mariąnetką w ich interesach i to jest ta energia tylko i wyłoncznie prywata pozdrawiam

Gość • Niedziela [30.09.2018, 18:36:56] • [IP: 89.174.73.**]

Janie bardzo nieładnie.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 11:45:57] • [IP: 46.215.86.***]

Bobek to przyszłość naszej gminy.. Jest on młody, ambitny i zaradny co najważniejsze MERYTORYCZNY!! Magda za to flegmatyczny i zdziadziały.. Kogo waszym zdaniem jest bardziej realistyczny plan wyborczy? Skoro Magda nic nie mówi o finansowaniu! A bobek ciągle tłumaczy skąd pozyskać środki i gdzie będzie ich szukał. Za brudną Kampanie radnego Magdy i Celińskiego. Nigdy w życiu was nie poprę. Jesteście jak dzieciaki. Obrzydliwe i widoczne ustawki pokazują waszą słabość, a podobno tacy dojrzali mężczyźni!! Często się udzielam na forach, ale szykujcie się na mase pytań na spotkaniach wyborczych!..

Baczne.oko • Niedziela [30.09.2018, 11:21:47] • [IP: 89.78.12.**]

Oglądałem tą sesję i dawno już nie widziałem takiego mamienia i złotych gór. Oj panie przewodniczący...

Dno-dna • Niedziela [30.09.2018, 11:19:53] • [IP: 89.78.12.**]

przewodniczacy i burmistrz jacy zagotowani. chyba juz czuja ze źle będzie

RelistA • Niedziela [30.09.2018, 11:00:42] • [IP: 89.78.12.**]

Bobek wygra czy będziecie skupiać się na jakichś pobocznych kwestiach czy nie. Ma najlepszy program, doświadczenie i realnie podchodzi do pieniędzy. Dość już mamienia!

Gość • Niedziela [30.09.2018, 10:50:10] • [IP: 89.174.73.**]

IP z kablówki jest takie same.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 09:55:29] • [IP: 37.248.214.**]

Wiesz program może, tworzyć całkiem realny jak masz zapas finansów. Niestety jak popatrzeć na wyniki finansowe szaleństwa nie ma no i realizować trzeba będzie zobowiązania a i koszty utrzymania nowych inwestycji wzrosną. A ni jeden ani drugi zastępca mi się nie podoba. Stara gwardia. Przy tej ekipie praktycznie żadne zmiany.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 09:16:10] • [IP: 46.171.188.***]

Panie Bobek, fatalny pomysł z panią Kiryluk, głosy mojej rodziny pan stracił. Tak naprawdę to nie ma kogo wybrać, trzeba się zdecydować na mniejsze zło, żaden kandydat nie jest człowiekiem z charyzmą i realnym programem dla miasta.

Gość • Niedziela [30.09.2018, 06:31:50] • [IP: 89.174.73.**]

No niestety, decyzja o doborze zastępcy pociągnie p.Mateusza na dno, a szkoda bo miał (już chyba nie ma) duże szanse na zwycięstwo.

Gość • Sobota [29.09.2018, 21:25:09] • [IP: 37.248.214.**]

O IP różne a komentarz w samych pozytywnych ten sam. To już żenada. Wolę tych co się tak nie lansuja!!

Gość • Sobota [29.09.2018, 20:45:01] • [IP: 83.8.109.**]

Dlaczego Magda i Celiński oraz ich ekipa z trudną i niepewną przeszłością nie omawiają planu wyborczego? Działek szukają na domki dla żony? Szkoda gadać, obiecują złote gory, a bedzie 5 lat stagnacji w gminie. Czytajcie, rozmawiajcie, pytajcie sie, abyśmy nie żałowali decyzji tych biznesmenów.

LUBINUS • Sobota [29.09.2018, 20:44:58] • [IP: 37.47.171.*]

Zaufajmy kobiecie. Wykazała się odwagą, jest z poza układu. Program ma realistyczny bez niepotrzebnych fajerwerków. Poradzi sobie na stanowisku burmistrza.

Gość • Sobota [29.09.2018, 20:40:42] • [IP: 83.8.109.**]

Bobek wychodzi do ludzi, odważnie bierze odpowiedzialnosc za program wyborczy. Podoba mi sie podejście komitetu. Kiryluk sie przyda ktos musi reprezentować gminę i prowadzić różne sprawy. Kobieta bedzie idealnie równoważyć, podział zadań. Potrzebujecie jej! Co do inicjatywy Architekt ktos musi sprzątać po Burmistrzu. Brawo za odwagę! Męska decyzja!

Gość • Sobota [29.09.2018, 20:34:27] • [IP: 5.173.136.**]

Bobek wychodzi do ludzi, odważnie bierze odpowiedzialnosc za program wyborczy. Podoba mi sie podejście komitetu. Kiryluk sie przyda ktos musi reprezentować gminę i prowadzić różne sprawy. Kobieta bedzie idealnie równoważyć, podział zadań. Potrzebujecie jej! Co do inicjatywy Architekt ktos musi sprzątać po Burmistrzu. Brawo za odwagę! Męska decyzja!

Gość • Sobota [29.09.2018, 18:23:18] • [IP: 5.173.152.**]

Widzę że te same osoby piszą nawet ten sam IP. Brawo hehehehe niech się zdecyduje p. Mateusz czy jest za czy może przeciw. Masakra A i jeszcze p. Kurylak buhahaha tym przegrałeś to jakaś masakra.

Oglądasz 1-25 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■