POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [11.09.2018, 20:42:32] • Kamień Pomorski

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Że głos ludu głosem Boga, stare powiada przysłowie. Ale doświadczenia droga co innego nam mówi. Szczególnie zaś w Kamieniu Pomorskim.

Dziwi mnie bardzo, że w okresie przedwyborczym władze w kamieńskim Ratuszu całkowicie ignorują głos mieszkańców miasta. Nie wiem, skąd się to bierze. Albo obecnie sprawujący w naszej gminie władzę są tak pewni zwycięstwa w tegorocznych wyborach samorządowych, że nic temu nie stoi na przeszkodzie, albo robią wszystko na przekór, bo tak im sprawowanie władzy obrzydło, że chętnie oddadzą ją w inne ręce. Skąd takie przekonanie. Idzie o wycinkę drzew w Parku Miejskim im. Jana Pawła II w naszym mieście.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

30. lipca 2018 roku pani Wioletta Zawakiewicz złożyła na ręce Stanisława Kuryłły burmistrza Kamienia Pomorskiego Petycję z prośbą, aby pan Burmistrz odstąpił od planów wycinki drzew w parku i pozostawił obecny drzewostan w nienaruszonym stanie, z wyjątkiem drzew chorych, nie nadających się do leczenia oraz zagrażających bezpośrednio życiu ludzkiemu. Pod petycją podpisało się 404 mieszkańców Kamienia Pomorskiego.

Reakcja na apel 404 mieszkańców, oraz na zapytanie redakcji ikamien była jedna: „Szanowny Redaktorze zgodnie z ustawą o petycjach organ, który rozpatruje petycję jest zobowiązany do jej rozpatrzenia bez zbędnej zwłoki nie później niż 3 m-ce od jej złożenia, przy czym data złożenia liczy od się dnia jej uzupełnienia. Sekretarz gminy Anna Stanaszek-Kaczor”.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Być może, że składający pismo, źle je zatytułowali. Może trzeba było poprzez radnego gminy złożyć zapytanie lub interpelację. Wówczas adresat zapytania lub interpelacji byłby zobowiązany udzielić odpowiedzi na piśmie nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji lub zapytania.

Tymczasem wycinka drzew trwa w najlepsze, a autorzy petycji w myśl starego powiedzenia: Czekaj tatka latka, aż... drzewa wytną.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Oj, gdyby tak władza z Ratusza, wzorem Fryderyka Wielkiego pospacerowała w przebraniu wśród mieszkańców miasta, to nasłuchałaby się, co sądzą o wycince drzew czy o aktualnej przebudowie ulic i o samej władzy.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Czwartek [20.09.2018, 17:51:54] • [IP: 31.0.67.***]

Drzewa zdrowe też są wycinane. Można popatrzeć na piękne żółte środki. Można zobaczyć przy schodach koło Chrobrego. I komu to przeszkadzało? Na tamtym portalu próbują krytykować P. Wiolettę. Będę głosować na Panią za odwagę . .Ciagle te same twarze KWW Nasza Gmina Nasz Powiat. Może już wystarczy. Pora na zmiany.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 07:11:33] • [IP: 212.244.241.**]

Przepychanka polityczna jak nic :) TVN-u, Polsatu się Pan Redaktor naoglądał i myśli, że jest jak w sejmie lub chodzi o wybory Prezydenta Warszawy... Z Całym szacunkiem dla Pani Wioletty, ale na filmie, w którym to apeluje do burmistrza powiedziała jedną ważną rzecz -" że nie jest fachowcem"..., a głoś zabiera i apeluje - teraz ta ekologia jest modna... i można się wypromować... Na zdjęciach widać, że drzewa posiadają zgniliznę wewnętrzną! Nie wierzę, że Pan Burmistrz od tak zwizualizował sobie park i wskazał - wycinamy to, to, to etc. Popieram inicjatywę i wierzę, że park nabierze jeszcze więcej uroku :)

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:36:58] • [IP: 188.146.33.**]

Dyktatura po prostu i tyle.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 23:25:57] • [IP: 83.23.171.***]

Odpowiedź pani sekretarz jak zwykle. Butna i arogancka.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 17:19:45] • [IP: 95.160.156.***]

Niedługo jest możliwość coś zmienić

GośćAS • Piątek [14.09.2018, 18:17:52] • [IP: 93.105.177.***]

Burmistrz do wymiany no i ten z powiatu który dał zgodę na wycięcie zdrowych drzew. Bo to widać , ze te drzewo było zdrowe niech sobie betonuje na swoim podwórku. Placów zabaw jest w Kamieniu dość, , trzeba tylko przypilnować żuli i psiarzy i w parku będzie super. Lepiej zrobić plażę niż ten park pora na zmiany panie burmistrzu

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:59:40] • [IP: 188.146.197.**]

Władza ma takich szaraczkow protestujących gdzieś, nic nie robią źle, zaczęli robić też źle, typowe cebulaki

Gość • Czwartek [13.09.2018, 16:50:14] • [IP: 83.20.199.**]

to ze debile w całym kraju dewastują przyrode i wycinają drzewa, to nie znaczy ze u nas tak miało być. Za wycięcie zdrowych wiekowych drzew za pozbawienie ptaków ich siedlisk, mam nadzieje ze los sie odwdzięczy tym którzy zadecydowali o tym barbarzyństwie. I mam nadzieje ze ci którzy to barbarznstwo popierają i imie tego ze ma być tak pieknie, pięknie im w życiu nie będzie. Panie Burmistrzu Kuryłło, złamał Pan wiele ludzkich serc, bardzo wiele...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 13:59:58] • [IP: 37.248.212.***]

Taka mnie złość ogarnia na tę wycięte drzewa.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:38:34] • [IP: 188.146.239.***]

Nic w Kamieniu się nie dzieje to teraz jeszcze ptaki odlecą. ...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:06:25] • [IP: 188.146.238.***]

Wkamiemiu miv sie nie podoba majlepiej miech będzie bród-smrud no kilka osób nie będzie miało gdzie wychodzic z pdami

Gość • Czwartek [13.09.2018, 01:46:59] • [IP: 37.47.187.***]

Tylko prości ludzie popierają wycinke drzew. Drzewo jest wartością samą w sobie i tylko ludzie ograniczeni umysłowo nie sa w stanie tego zrozumieć.Szacunek do przyrody, empatia, wrażliwość...jaka szkoda ze coraz mniej ludzi posiada te cechy

róża • Środa [12.09.2018, 22:42:17] • [IP: 5.172.233.**]

Super, będzie ślicznie!!

Gość • Środa [12.09.2018, 21:57:40] • [IP: 37.248.212.***]

Jeżeli się nie mylę koło wieży ciś. były dęby. Właśnie leżą. Jest to okropne. Koniecznie PORA na zmiany.

Gość • Środa [12.09.2018, 21:33:11] • [IP: 37.47.133.***]

Chcą zrobić POwolny internet acta 2. W tej unii cos za duzo lobbystow i za duzo sprzedawczykow.

Gość • Środa [12.09.2018, 20:29:44] • [IP: 188.146.162.***]

Uwielbiałam ten park, fajny taki lekko dziki... Teraz będą k... a ścieżki i ptaki odlecą. Bo k... a ludzie się wszędzie muszą wpierdo... ć.

Gość • Środa [12.09.2018, 19:22:58] • [IP: 83.8.32.*]

będzie zawiadomienie do prokuratury za niszczenie przyrody i niezgodne z prawem wydanie decyzji na wycinkę drzew !!

Gość • Środa [12.09.2018, 19:05:42] • [IP: 31.1.2.**]

Po takim potraktowaniu społeczeństwa przez burmistrza nie wyobrazam sobie że on ponownie obejmie urząd powtórnie. Swiadczyc to będzie że wyborcy nie mają szacunku do samego siebie...

Gość • Środa [12.09.2018, 18:06:32] • [IP: 83.21.63.***]

Ciekawe kto łyknie wycięte drzewa, pewnie ktoś z Urzędy do kominka.

Gość • Środa [12.09.2018, 15:35:52] • [IP: 188.147.105.***]

Nasadzą nowe drzewa, które i tak ktoś połamie, albo wyrwie tak jak na promenadzie piszą co niektórzy o tym że tam był cmentarz to może zastanówcie się co z kośćmi i pozostałościami po grobach ?

Gość • Środa [12.09.2018, 15:01:14] • [IP: 37.248.156.***]

Pięknie w parku mogłoby być bez wycinki starych pięknych drzew,

Gość • Środa [12.09.2018, 14:39:34] • [IP: 83.21.54.***]

Do Gosc z 13, 00 Tym niby dendrologiem był zwykly przyrodnik, ale jak zaznacza burmistrz, wpisany na liste ministerstwa. Może jeszcze powinien zaznaczyć, ze owy pan był w niedawnym czasie bohaterem afery. Wszystkie media trąbiły że buduje on prywatny dom za pieniądze podatników. Wynagrodzenie za ocene drzew przez tego pana wyniosło ok 20 tys. zł. na które natomist złożyliśmy sie my, podatnicy kamieńscy. Szkoda ze nie wszyscy o tym wiedzą.

Gość • Środa [12.09.2018, 13:00:27] • [IP: 213.238.86.***]

Nie wiem jaki dendrolog opiniował wycinkę tych drzew ale na moje niedendrologiczne oko te pnie na zdjęciu to duże zdrowe drzewa. Po co to ciąć? Można zrobić rewitalizację parku bez wycinki. A olewanie petycji to już totalne dno.

Gość • Środa [12.09.2018, 12:44:27] • [IP: 77.253.130.**]

Ja się cieszę, że będzie nowy, rozświetlony park.Oprócz Mariny nie ma gdzie wyjść.W każdym mieście jest jakiś park, niech w końcu u nas będzie przyjemniej! Popieram! Uważam, że nasz Burmistrz jest OK! Stara się i zawsze coś działa!!

Gość • Środa [12.09.2018, 12:41:46] • [IP: 31.0.38.**]

Do ip.80 55 22. Pani ruda jest znaną osobą. Większość mieszkańców wie kim była jej mama i dziadkowie. Więc pewnie nie musi bronić drzewek aby byc rozpoznawalna.Wiec zwykle głupoty piszesz gościu

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od zachodu będą występować początkowo słabe, a następnie umiarkowane, oraz krótkimi chwilami intensywne opady śniegu i deszczu. Dodatkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne ■ Centrum kryzysowe ostrzega przed silnym wiatrem dziś 13 stycznia od godziny 20.00 do godziny 8.00 we wtorek 15 stycznia. Wzrost siły wiatru do średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w poniedziałek porywach do 90 km/h. Jeszcze mocniej ma wiać w nocy z poniedziałku na wtorek - w porywach do 100 km/h. Kierunek wiatru: północno – zachodni. Takie prognozy oznaczają 2 stopień zagrożenia w 3-stopniowej skali ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■