POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [11.09.2018, 20:42:32] • Kamień Pomorski

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Że głos ludu głosem Boga, stare powiada przysłowie. Ale doświadczenia droga co innego nam mówi. Szczególnie zaś w Kamieniu Pomorskim.

Dziwi mnie bardzo, że w okresie przedwyborczym władze w kamieńskim Ratuszu całkowicie ignorują głos mieszkańców miasta. Nie wiem, skąd się to bierze. Albo obecnie sprawujący w naszej gminie władzę są tak pewni zwycięstwa w tegorocznych wyborach samorządowych, że nic temu nie stoi na przeszkodzie, albo robią wszystko na przekór, bo tak im sprawowanie władzy obrzydło, że chętnie oddadzą ją w inne ręce. Skąd takie przekonanie. Idzie o wycinkę drzew w Parku Miejskim im. Jana Pawła II w naszym mieście.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

30. lipca 2018 roku pani Wioletta Zawakiewicz złożyła na ręce Stanisława Kuryłły burmistrza Kamienia Pomorskiego Petycję z prośbą, aby pan Burmistrz odstąpił od planów wycinki drzew w parku i pozostawił obecny drzewostan w nienaruszonym stanie, z wyjątkiem drzew chorych, nie nadających się do leczenia oraz zagrażających bezpośrednio życiu ludzkiemu. Pod petycją podpisało się 404 mieszkańców Kamienia Pomorskiego.

Reakcja na apel 404 mieszkańców, oraz na zapytanie redakcji ikamien była jedna: „Szanowny Redaktorze zgodnie z ustawą o petycjach organ, który rozpatruje petycję jest zobowiązany do jej rozpatrzenia bez zbędnej zwłoki nie później niż 3 m-ce od jej złożenia, przy czym data złożenia liczy od się dnia jej uzupełnienia. Sekretarz gminy Anna Stanaszek-Kaczor”.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Być może, że składający pismo, źle je zatytułowali. Może trzeba było poprzez radnego gminy złożyć zapytanie lub interpelację. Wówczas adresat zapytania lub interpelacji byłby zobowiązany udzielić odpowiedzi na piśmie nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji lub zapytania.

Tymczasem wycinka drzew trwa w najlepsze, a autorzy petycji w myśl starego powiedzenia: Czekaj tatka latka, aż... drzewa wytną.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Oj, gdyby tak władza z Ratusza, wzorem Fryderyka Wielkiego pospacerowała w przebraniu wśród mieszkańców miasta, to nasłuchałaby się, co sądzą o wycince drzew czy o aktualnej przebudowie ulic i o samej władzy.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Czwartek [20.09.2018, 17:51:54] • [IP: 31.0.67.***]

Drzewa zdrowe też są wycinane. Można popatrzeć na piękne żółte środki. Można zobaczyć przy schodach koło Chrobrego. I komu to przeszkadzało? Na tamtym portalu próbują krytykować P. Wiolettę. Będę głosować na Panią za odwagę . .Ciagle te same twarze KWW Nasza Gmina Nasz Powiat. Może już wystarczy. Pora na zmiany.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 07:11:33] • [IP: 212.244.241.**]

Przepychanka polityczna jak nic :) TVN-u, Polsatu się Pan Redaktor naoglądał i myśli, że jest jak w sejmie lub chodzi o wybory Prezydenta Warszawy... Z Całym szacunkiem dla Pani Wioletty, ale na filmie, w którym to apeluje do burmistrza powiedziała jedną ważną rzecz -" że nie jest fachowcem"..., a głoś zabiera i apeluje - teraz ta ekologia jest modna... i można się wypromować... Na zdjęciach widać, że drzewa posiadają zgniliznę wewnętrzną! Nie wierzę, że Pan Burmistrz od tak zwizualizował sobie park i wskazał - wycinamy to, to, to etc. Popieram inicjatywę i wierzę, że park nabierze jeszcze więcej uroku :)

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:36:58] • [IP: 188.146.33.**]

Dyktatura po prostu i tyle.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 23:25:57] • [IP: 83.23.171.***]

Odpowiedź pani sekretarz jak zwykle. Butna i arogancka.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 17:19:45] • [IP: 95.160.156.***]

Niedługo jest możliwość coś zmienić

GośćAS • Piątek [14.09.2018, 18:17:52] • [IP: 93.105.177.***]

Burmistrz do wymiany no i ten z powiatu który dał zgodę na wycięcie zdrowych drzew. Bo to widać , ze te drzewo było zdrowe niech sobie betonuje na swoim podwórku. Placów zabaw jest w Kamieniu dość, , trzeba tylko przypilnować żuli i psiarzy i w parku będzie super. Lepiej zrobić plażę niż ten park pora na zmiany panie burmistrzu

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:59:40] • [IP: 188.146.197.**]

Władza ma takich szaraczkow protestujących gdzieś, nic nie robią źle, zaczęli robić też źle, typowe cebulaki

Gość • Czwartek [13.09.2018, 16:50:14] • [IP: 83.20.199.**]

to ze debile w całym kraju dewastują przyrode i wycinają drzewa, to nie znaczy ze u nas tak miało być. Za wycięcie zdrowych wiekowych drzew za pozbawienie ptaków ich siedlisk, mam nadzieje ze los sie odwdzięczy tym którzy zadecydowali o tym barbarzyństwie. I mam nadzieje ze ci którzy to barbarznstwo popierają i imie tego ze ma być tak pieknie, pięknie im w życiu nie będzie. Panie Burmistrzu Kuryłło, złamał Pan wiele ludzkich serc, bardzo wiele...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 13:59:58] • [IP: 37.248.212.***]

Taka mnie złość ogarnia na tę wycięte drzewa.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:38:34] • [IP: 188.146.239.***]

Nic w Kamieniu się nie dzieje to teraz jeszcze ptaki odlecą. ...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:06:25] • [IP: 188.146.238.***]

Wkamiemiu miv sie nie podoba majlepiej miech będzie bród-smrud no kilka osób nie będzie miało gdzie wychodzic z pdami

Gość • Czwartek [13.09.2018, 01:46:59] • [IP: 37.47.187.***]

Tylko prości ludzie popierają wycinke drzew. Drzewo jest wartością samą w sobie i tylko ludzie ograniczeni umysłowo nie sa w stanie tego zrozumieć.Szacunek do przyrody, empatia, wrażliwość...jaka szkoda ze coraz mniej ludzi posiada te cechy

róża • Środa [12.09.2018, 22:42:17] • [IP: 5.172.233.**]

Super, będzie ślicznie!!

Gość • Środa [12.09.2018, 21:57:40] • [IP: 37.248.212.***]

Jeżeli się nie mylę koło wieży ciś. były dęby. Właśnie leżą. Jest to okropne. Koniecznie PORA na zmiany.

Gość • Środa [12.09.2018, 21:33:11] • [IP: 37.47.133.***]

Chcą zrobić POwolny internet acta 2. W tej unii cos za duzo lobbystow i za duzo sprzedawczykow.

Gość • Środa [12.09.2018, 20:29:44] • [IP: 188.146.162.***]

Uwielbiałam ten park, fajny taki lekko dziki... Teraz będą k... a ścieżki i ptaki odlecą. Bo k... a ludzie się wszędzie muszą wpierdo... ć.

Gość • Środa [12.09.2018, 19:22:58] • [IP: 83.8.32.*]

będzie zawiadomienie do prokuratury za niszczenie przyrody i niezgodne z prawem wydanie decyzji na wycinkę drzew !!

Gość • Środa [12.09.2018, 19:05:42] • [IP: 31.1.2.**]

Po takim potraktowaniu społeczeństwa przez burmistrza nie wyobrazam sobie że on ponownie obejmie urząd powtórnie. Swiadczyc to będzie że wyborcy nie mają szacunku do samego siebie...

Gość • Środa [12.09.2018, 18:06:32] • [IP: 83.21.63.***]

Ciekawe kto łyknie wycięte drzewa, pewnie ktoś z Urzędy do kominka.

Gość • Środa [12.09.2018, 15:35:52] • [IP: 188.147.105.***]

Nasadzą nowe drzewa, które i tak ktoś połamie, albo wyrwie tak jak na promenadzie piszą co niektórzy o tym że tam był cmentarz to może zastanówcie się co z kośćmi i pozostałościami po grobach ?

Gość • Środa [12.09.2018, 15:01:14] • [IP: 37.248.156.***]

Pięknie w parku mogłoby być bez wycinki starych pięknych drzew,

Gość • Środa [12.09.2018, 14:39:34] • [IP: 83.21.54.***]

Do Gosc z 13, 00 Tym niby dendrologiem był zwykly przyrodnik, ale jak zaznacza burmistrz, wpisany na liste ministerstwa. Może jeszcze powinien zaznaczyć, ze owy pan był w niedawnym czasie bohaterem afery. Wszystkie media trąbiły że buduje on prywatny dom za pieniądze podatników. Wynagrodzenie za ocene drzew przez tego pana wyniosło ok 20 tys. zł. na które natomist złożyliśmy sie my, podatnicy kamieńscy. Szkoda ze nie wszyscy o tym wiedzą.

Gość • Środa [12.09.2018, 13:00:27] • [IP: 213.238.86.***]

Nie wiem jaki dendrolog opiniował wycinkę tych drzew ale na moje niedendrologiczne oko te pnie na zdjęciu to duże zdrowe drzewa. Po co to ciąć? Można zrobić rewitalizację parku bez wycinki. A olewanie petycji to już totalne dno.

Gość • Środa [12.09.2018, 12:44:27] • [IP: 77.253.130.**]

Ja się cieszę, że będzie nowy, rozświetlony park.Oprócz Mariny nie ma gdzie wyjść.W każdym mieście jest jakiś park, niech w końcu u nas będzie przyjemniej! Popieram! Uważam, że nasz Burmistrz jest OK! Stara się i zawsze coś działa!!

Gość • Środa [12.09.2018, 12:41:46] • [IP: 31.0.38.**]

Do ip.80 55 22. Pani ruda jest znaną osobą. Większość mieszkańców wie kim była jej mama i dziadkowie. Więc pewnie nie musi bronić drzewek aby byc rozpoznawalna.Wiec zwykle głupoty piszesz gościu

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Autoagresja w szkole. Temat, którego nie można bagatelizować Nowoczesne technologie to nowe możliwości, ale i wcześniej nieznane problemy wychowawcze. Internetowa gra lub aplikacja, które zachęcają młodzież do samookaleczeń, a nawet samobójstwa, to nie scenariusz filmu, ale niestety rzeczywistość. Jak przeciwdziałać autoagresji? Jak pomóc uczniom? Jakiego wsparcia potrzebują nauczyciele? Temat konferencji „Problem autoagresji w szkole" to odpowiedź na pytania zachodniopomorskich nauczycieli i pedagogów, którzy otwarcie mówią, że potrzebują merytorycznego wsparcia w rozpoznawaniu jej symptomów. Kadra pedagogiczna poszukuje też metod, które pomogą uczniom, przejawiającym oznaki zachowań autodestrukcyjnych. Z tego powodu 27 września 2018 r. w Szczecinie odbędzie się konferencja poświęcona tym zagadnieniom. Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin, Czwartek | 27 września 2018 r., godz. 12.00–16.30 ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■