POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [11.09.2018, 20:42:32] • Kamień Pomorski

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Że głos ludu głosem Boga, stare powiada przysłowie. Ale doświadczenia droga co innego nam mówi. Szczególnie zaś w Kamieniu Pomorskim.

Dziwi mnie bardzo, że w okresie przedwyborczym władze w kamieńskim Ratuszu całkowicie ignorują głos mieszkańców miasta. Nie wiem, skąd się to bierze. Albo obecnie sprawujący w naszej gminie władzę są tak pewni zwycięstwa w tegorocznych wyborach samorządowych, że nic temu nie stoi na przeszkodzie, albo robią wszystko na przekór, bo tak im sprawowanie władzy obrzydło, że chętnie oddadzą ją w inne ręce. Skąd takie przekonanie. Idzie o wycinkę drzew w Parku Miejskim im. Jana Pawła II w naszym mieście.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

30. lipca 2018 roku pani Wioletta Zawakiewicz złożyła na ręce Stanisława Kuryłły burmistrza Kamienia Pomorskiego Petycję z prośbą, aby pan Burmistrz odstąpił od planów wycinki drzew w parku i pozostawił obecny drzewostan w nienaruszonym stanie, z wyjątkiem drzew chorych, nie nadających się do leczenia oraz zagrażających bezpośrednio życiu ludzkiemu. Pod petycją podpisało się 404 mieszkańców Kamienia Pomorskiego.

Reakcja na apel 404 mieszkańców, oraz na zapytanie redakcji ikamien była jedna: „Szanowny Redaktorze zgodnie z ustawą o petycjach organ, który rozpatruje petycję jest zobowiązany do jej rozpatrzenia bez zbędnej zwłoki nie później niż 3 m-ce od jej złożenia, przy czym data złożenia liczy od się dnia jej uzupełnienia. Sekretarz gminy Anna Stanaszek-Kaczor”.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Być może, że składający pismo, źle je zatytułowali. Może trzeba było poprzez radnego gminy złożyć zapytanie lub interpelację. Wówczas adresat zapytania lub interpelacji byłby zobowiązany udzielić odpowiedzi na piśmie nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji lub zapytania.

Tymczasem wycinka drzew trwa w najlepsze, a autorzy petycji w myśl starego powiedzenia: Czekaj tatka latka, aż... drzewa wytną.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Oj, gdyby tak władza z Ratusza, wzorem Fryderyka Wielkiego pospacerowała w przebraniu wśród mieszkańców miasta, to nasłuchałaby się, co sądzą o wycince drzew czy o aktualnej przebudowie ulic i o samej władzy.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Czwartek [20.09.2018, 17:51:54] • [IP: 31.0.67.***]

Drzewa zdrowe też są wycinane. Można popatrzeć na piękne żółte środki. Można zobaczyć przy schodach koło Chrobrego. I komu to przeszkadzało? Na tamtym portalu próbują krytykować P. Wiolettę. Będę głosować na Panią za odwagę . .Ciagle te same twarze KWW Nasza Gmina Nasz Powiat. Może już wystarczy. Pora na zmiany.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 07:11:33] • [IP: 212.244.241.**]

Przepychanka polityczna jak nic :) TVN-u, Polsatu się Pan Redaktor naoglądał i myśli, że jest jak w sejmie lub chodzi o wybory Prezydenta Warszawy... Z Całym szacunkiem dla Pani Wioletty, ale na filmie, w którym to apeluje do burmistrza powiedziała jedną ważną rzecz -" że nie jest fachowcem"..., a głoś zabiera i apeluje - teraz ta ekologia jest modna... i można się wypromować... Na zdjęciach widać, że drzewa posiadają zgniliznę wewnętrzną! Nie wierzę, że Pan Burmistrz od tak zwizualizował sobie park i wskazał - wycinamy to, to, to etc. Popieram inicjatywę i wierzę, że park nabierze jeszcze więcej uroku :)

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:36:58] • [IP: 188.146.33.**]

Dyktatura po prostu i tyle.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 23:25:57] • [IP: 83.23.171.***]

Odpowiedź pani sekretarz jak zwykle. Butna i arogancka.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 17:19:45] • [IP: 95.160.156.***]

Niedługo jest możliwość coś zmienić

GośćAS • Piątek [14.09.2018, 18:17:52] • [IP: 93.105.177.***]

Burmistrz do wymiany no i ten z powiatu który dał zgodę na wycięcie zdrowych drzew. Bo to widać , ze te drzewo było zdrowe niech sobie betonuje na swoim podwórku. Placów zabaw jest w Kamieniu dość, , trzeba tylko przypilnować żuli i psiarzy i w parku będzie super. Lepiej zrobić plażę niż ten park pora na zmiany panie burmistrzu

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:59:40] • [IP: 188.146.197.**]

Władza ma takich szaraczkow protestujących gdzieś, nic nie robią źle, zaczęli robić też źle, typowe cebulaki

Gość • Czwartek [13.09.2018, 16:50:14] • [IP: 83.20.199.**]

to ze debile w całym kraju dewastują przyrode i wycinają drzewa, to nie znaczy ze u nas tak miało być. Za wycięcie zdrowych wiekowych drzew za pozbawienie ptaków ich siedlisk, mam nadzieje ze los sie odwdzięczy tym którzy zadecydowali o tym barbarzyństwie. I mam nadzieje ze ci którzy to barbarznstwo popierają i imie tego ze ma być tak pieknie, pięknie im w życiu nie będzie. Panie Burmistrzu Kuryłło, złamał Pan wiele ludzkich serc, bardzo wiele...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 13:59:58] • [IP: 37.248.212.***]

Taka mnie złość ogarnia na tę wycięte drzewa.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:38:34] • [IP: 188.146.239.***]

Nic w Kamieniu się nie dzieje to teraz jeszcze ptaki odlecą. ...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:06:25] • [IP: 188.146.238.***]

Wkamiemiu miv sie nie podoba majlepiej miech będzie bród-smrud no kilka osób nie będzie miało gdzie wychodzic z pdami

Gość • Czwartek [13.09.2018, 01:46:59] • [IP: 37.47.187.***]

Tylko prości ludzie popierają wycinke drzew. Drzewo jest wartością samą w sobie i tylko ludzie ograniczeni umysłowo nie sa w stanie tego zrozumieć.Szacunek do przyrody, empatia, wrażliwość...jaka szkoda ze coraz mniej ludzi posiada te cechy

róża • Środa [12.09.2018, 22:42:17] • [IP: 5.172.233.**]

Super, będzie ślicznie!!

Gość • Środa [12.09.2018, 21:57:40] • [IP: 37.248.212.***]

Jeżeli się nie mylę koło wieży ciś. były dęby. Właśnie leżą. Jest to okropne. Koniecznie PORA na zmiany.

Gość • Środa [12.09.2018, 21:33:11] • [IP: 37.47.133.***]

Chcą zrobić POwolny internet acta 2. W tej unii cos za duzo lobbystow i za duzo sprzedawczykow.

Gość • Środa [12.09.2018, 20:29:44] • [IP: 188.146.162.***]

Uwielbiałam ten park, fajny taki lekko dziki... Teraz będą k... a ścieżki i ptaki odlecą. Bo k... a ludzie się wszędzie muszą wpierdo... ć.

Gość • Środa [12.09.2018, 19:22:58] • [IP: 83.8.32.*]

będzie zawiadomienie do prokuratury za niszczenie przyrody i niezgodne z prawem wydanie decyzji na wycinkę drzew !!

Gość • Środa [12.09.2018, 19:05:42] • [IP: 31.1.2.**]

Po takim potraktowaniu społeczeństwa przez burmistrza nie wyobrazam sobie że on ponownie obejmie urząd powtórnie. Swiadczyc to będzie że wyborcy nie mają szacunku do samego siebie...

Gość • Środa [12.09.2018, 18:06:32] • [IP: 83.21.63.***]

Ciekawe kto łyknie wycięte drzewa, pewnie ktoś z Urzędy do kominka.

Gość • Środa [12.09.2018, 15:35:52] • [IP: 188.147.105.***]

Nasadzą nowe drzewa, które i tak ktoś połamie, albo wyrwie tak jak na promenadzie piszą co niektórzy o tym że tam był cmentarz to może zastanówcie się co z kośćmi i pozostałościami po grobach ?

Gość • Środa [12.09.2018, 15:01:14] • [IP: 37.248.156.***]

Pięknie w parku mogłoby być bez wycinki starych pięknych drzew,

Gość • Środa [12.09.2018, 14:39:34] • [IP: 83.21.54.***]

Do Gosc z 13, 00 Tym niby dendrologiem był zwykly przyrodnik, ale jak zaznacza burmistrz, wpisany na liste ministerstwa. Może jeszcze powinien zaznaczyć, ze owy pan był w niedawnym czasie bohaterem afery. Wszystkie media trąbiły że buduje on prywatny dom za pieniądze podatników. Wynagrodzenie za ocene drzew przez tego pana wyniosło ok 20 tys. zł. na które natomist złożyliśmy sie my, podatnicy kamieńscy. Szkoda ze nie wszyscy o tym wiedzą.

Gość • Środa [12.09.2018, 13:00:27] • [IP: 213.238.86.***]

Nie wiem jaki dendrolog opiniował wycinkę tych drzew ale na moje niedendrologiczne oko te pnie na zdjęciu to duże zdrowe drzewa. Po co to ciąć? Można zrobić rewitalizację parku bez wycinki. A olewanie petycji to już totalne dno.

Gość • Środa [12.09.2018, 12:44:27] • [IP: 77.253.130.**]

Ja się cieszę, że będzie nowy, rozświetlony park.Oprócz Mariny nie ma gdzie wyjść.W każdym mieście jest jakiś park, niech w końcu u nas będzie przyjemniej! Popieram! Uważam, że nasz Burmistrz jest OK! Stara się i zawsze coś działa!!

Gość • Środa [12.09.2018, 12:41:46] • [IP: 31.0.38.**]

Do ip.80 55 22. Pani ruda jest znaną osobą. Większość mieszkańców wie kim była jej mama i dziadkowie. Więc pewnie nie musi bronić drzewek aby byc rozpoznawalna.Wiec zwykle głupoty piszesz gościu

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W pierwszej części dnia prognozuje się występowanie silnego północno-zachodniego wiatru wiejącego o średniej predkości od 30 do 40 km, w porywach osiagającego prędkość w przedziale od 70 do 120 km ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■