POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [11.09.2018, 20:42:32] • Kamień Pomorski

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Że głos ludu głosem Boga, stare powiada przysłowie. Ale doświadczenia droga co innego nam mówi. Szczególnie zaś w Kamieniu Pomorskim.

Dziwi mnie bardzo, że w okresie przedwyborczym władze w kamieńskim Ratuszu całkowicie ignorują głos mieszkańców miasta. Nie wiem, skąd się to bierze. Albo obecnie sprawujący w naszej gminie władzę są tak pewni zwycięstwa w tegorocznych wyborach samorządowych, że nic temu nie stoi na przeszkodzie, albo robią wszystko na przekór, bo tak im sprawowanie władzy obrzydło, że chętnie oddadzą ją w inne ręce. Skąd takie przekonanie. Idzie o wycinkę drzew w Parku Miejskim im. Jana Pawła II w naszym mieście.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

30. lipca 2018 roku pani Wioletta Zawakiewicz złożyła na ręce Stanisława Kuryłły burmistrza Kamienia Pomorskiego Petycję z prośbą, aby pan Burmistrz odstąpił od planów wycinki drzew w parku i pozostawił obecny drzewostan w nienaruszonym stanie, z wyjątkiem drzew chorych, nie nadających się do leczenia oraz zagrażających bezpośrednio życiu ludzkiemu. Pod petycją podpisało się 404 mieszkańców Kamienia Pomorskiego.

Reakcja na apel 404 mieszkańców, oraz na zapytanie redakcji ikamien była jedna: „Szanowny Redaktorze zgodnie z ustawą o petycjach organ, który rozpatruje petycję jest zobowiązany do jej rozpatrzenia bez zbędnej zwłoki nie później niż 3 m-ce od jej złożenia, przy czym data złożenia liczy od się dnia jej uzupełnienia. Sekretarz gminy Anna Stanaszek-Kaczor”.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Być może, że składający pismo, źle je zatytułowali. Może trzeba było poprzez radnego gminy złożyć zapytanie lub interpelację. Wówczas adresat zapytania lub interpelacji byłby zobowiązany udzielić odpowiedzi na piśmie nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji lub zapytania.

Tymczasem wycinka drzew trwa w najlepsze, a autorzy petycji w myśl starego powiedzenia: Czekaj tatka latka, aż... drzewa wytną.

Głos ludu... ale nie w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Oj, gdyby tak władza z Ratusza, wzorem Fryderyka Wielkiego pospacerowała w przebraniu wśród mieszkańców miasta, to nasłuchałaby się, co sądzą o wycince drzew czy o aktualnej przebudowie ulic i o samej władzy.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Czwartek [20.09.2018, 17:51:54] • [IP: 31.0.67.***]

Drzewa zdrowe też są wycinane. Można popatrzeć na piękne żółte środki. Można zobaczyć przy schodach koło Chrobrego. I komu to przeszkadzało? Na tamtym portalu próbują krytykować P. Wiolettę. Będę głosować na Panią za odwagę . .Ciagle te same twarze KWW Nasza Gmina Nasz Powiat. Może już wystarczy. Pora na zmiany.

Gość • Wtorek [18.09.2018, 07:11:33] • [IP: 212.244.241.**]

Przepychanka polityczna jak nic :) TVN-u, Polsatu się Pan Redaktor naoglądał i myśli, że jest jak w sejmie lub chodzi o wybory Prezydenta Warszawy... Z Całym szacunkiem dla Pani Wioletty, ale na filmie, w którym to apeluje do burmistrza powiedziała jedną ważną rzecz -" że nie jest fachowcem"..., a głoś zabiera i apeluje - teraz ta ekologia jest modna... i można się wypromować... Na zdjęciach widać, że drzewa posiadają zgniliznę wewnętrzną! Nie wierzę, że Pan Burmistrz od tak zwizualizował sobie park i wskazał - wycinamy to, to, to etc. Popieram inicjatywę i wierzę, że park nabierze jeszcze więcej uroku :)

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:36:58] • [IP: 188.146.33.**]

Dyktatura po prostu i tyle.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 23:25:57] • [IP: 83.23.171.***]

Odpowiedź pani sekretarz jak zwykle. Butna i arogancka.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 17:19:45] • [IP: 95.160.156.***]

Niedługo jest możliwość coś zmienić

GośćAS • Piątek [14.09.2018, 18:17:52] • [IP: 93.105.177.***]

Burmistrz do wymiany no i ten z powiatu który dał zgodę na wycięcie zdrowych drzew. Bo to widać , ze te drzewo było zdrowe niech sobie betonuje na swoim podwórku. Placów zabaw jest w Kamieniu dość, , trzeba tylko przypilnować żuli i psiarzy i w parku będzie super. Lepiej zrobić plażę niż ten park pora na zmiany panie burmistrzu

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:59:40] • [IP: 188.146.197.**]

Władza ma takich szaraczkow protestujących gdzieś, nic nie robią źle, zaczęli robić też źle, typowe cebulaki

Gość • Czwartek [13.09.2018, 16:50:14] • [IP: 83.20.199.**]

to ze debile w całym kraju dewastują przyrode i wycinają drzewa, to nie znaczy ze u nas tak miało być. Za wycięcie zdrowych wiekowych drzew za pozbawienie ptaków ich siedlisk, mam nadzieje ze los sie odwdzięczy tym którzy zadecydowali o tym barbarzyństwie. I mam nadzieje ze ci którzy to barbarznstwo popierają i imie tego ze ma być tak pieknie, pięknie im w życiu nie będzie. Panie Burmistrzu Kuryłło, złamał Pan wiele ludzkich serc, bardzo wiele...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 13:59:58] • [IP: 37.248.212.***]

Taka mnie złość ogarnia na tę wycięte drzewa.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:38:34] • [IP: 188.146.239.***]

Nic w Kamieniu się nie dzieje to teraz jeszcze ptaki odlecą. ...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:06:25] • [IP: 188.146.238.***]

Wkamiemiu miv sie nie podoba majlepiej miech będzie bród-smrud no kilka osób nie będzie miało gdzie wychodzic z pdami

Gość • Czwartek [13.09.2018, 01:46:59] • [IP: 37.47.187.***]

Tylko prości ludzie popierają wycinke drzew. Drzewo jest wartością samą w sobie i tylko ludzie ograniczeni umysłowo nie sa w stanie tego zrozumieć.Szacunek do przyrody, empatia, wrażliwość...jaka szkoda ze coraz mniej ludzi posiada te cechy

róża • Środa [12.09.2018, 22:42:17] • [IP: 5.172.233.**]

Super, będzie ślicznie!!

Gość • Środa [12.09.2018, 21:57:40] • [IP: 37.248.212.***]

Jeżeli się nie mylę koło wieży ciś. były dęby. Właśnie leżą. Jest to okropne. Koniecznie PORA na zmiany.

Gość • Środa [12.09.2018, 21:33:11] • [IP: 37.47.133.***]

Chcą zrobić POwolny internet acta 2. W tej unii cos za duzo lobbystow i za duzo sprzedawczykow.

Gość • Środa [12.09.2018, 20:29:44] • [IP: 188.146.162.***]

Uwielbiałam ten park, fajny taki lekko dziki... Teraz będą k... a ścieżki i ptaki odlecą. Bo k... a ludzie się wszędzie muszą wpierdo... ć.

Gość • Środa [12.09.2018, 19:22:58] • [IP: 83.8.32.*]

będzie zawiadomienie do prokuratury za niszczenie przyrody i niezgodne z prawem wydanie decyzji na wycinkę drzew !!

Gość • Środa [12.09.2018, 19:05:42] • [IP: 31.1.2.**]

Po takim potraktowaniu społeczeństwa przez burmistrza nie wyobrazam sobie że on ponownie obejmie urząd powtórnie. Swiadczyc to będzie że wyborcy nie mają szacunku do samego siebie...

Gość • Środa [12.09.2018, 18:06:32] • [IP: 83.21.63.***]

Ciekawe kto łyknie wycięte drzewa, pewnie ktoś z Urzędy do kominka.

Gość • Środa [12.09.2018, 15:35:52] • [IP: 188.147.105.***]

Nasadzą nowe drzewa, które i tak ktoś połamie, albo wyrwie tak jak na promenadzie piszą co niektórzy o tym że tam był cmentarz to może zastanówcie się co z kośćmi i pozostałościami po grobach ?

Gość • Środa [12.09.2018, 15:01:14] • [IP: 37.248.156.***]

Pięknie w parku mogłoby być bez wycinki starych pięknych drzew,

Gość • Środa [12.09.2018, 14:39:34] • [IP: 83.21.54.***]

Do Gosc z 13, 00 Tym niby dendrologiem był zwykly przyrodnik, ale jak zaznacza burmistrz, wpisany na liste ministerstwa. Może jeszcze powinien zaznaczyć, ze owy pan był w niedawnym czasie bohaterem afery. Wszystkie media trąbiły że buduje on prywatny dom za pieniądze podatników. Wynagrodzenie za ocene drzew przez tego pana wyniosło ok 20 tys. zł. na które natomist złożyliśmy sie my, podatnicy kamieńscy. Szkoda ze nie wszyscy o tym wiedzą.

Gość • Środa [12.09.2018, 13:00:27] • [IP: 213.238.86.***]

Nie wiem jaki dendrolog opiniował wycinkę tych drzew ale na moje niedendrologiczne oko te pnie na zdjęciu to duże zdrowe drzewa. Po co to ciąć? Można zrobić rewitalizację parku bez wycinki. A olewanie petycji to już totalne dno.

Gość • Środa [12.09.2018, 12:44:27] • [IP: 77.253.130.**]

Ja się cieszę, że będzie nowy, rozświetlony park.Oprócz Mariny nie ma gdzie wyjść.W każdym mieście jest jakiś park, niech w końcu u nas będzie przyjemniej! Popieram! Uważam, że nasz Burmistrz jest OK! Stara się i zawsze coś działa!!

Gość • Środa [12.09.2018, 12:41:46] • [IP: 31.0.38.**]

Do ip.80 55 22. Pani ruda jest znaną osobą. Większość mieszkańców wie kim była jej mama i dziadkowie. Więc pewnie nie musi bronić drzewek aby byc rozpoznawalna.Wiec zwykle głupoty piszesz gościu

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■