POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [09.09.2018, 19:59:55] • Międzyzdroje

Czytelnik: Całoroczne palenie śmieci na ulicy Leśnej w Międzyzdrojach to standard

Czytelnik: Całoroczne palenie śmieci na ulicy Leśnej w Międzyzdrojach to standard

fot. Czytelnik

Palenie śmieci to wciąż aktualny problem, nie tylko zimą. Niestety, pomimo apeli, zakazów, kar pieniężnych, nadal są mieszkańcy, którzy lekceważą czystość powietrza. Toksyczne kłęby zatruwają całą okolicę, są nieprzyjemne dla lokatorów pobliskich domów i jednocześnie wskazują na ich "sprawcę". Na zdjęciu nadesłanym do redakcji ikamien.pl doskonale widać, z którego komina wydobywa się śmierdzący dym. Czytelnik, który przysłał zdjęcie, opisał nagminne praktyki palenia śmieci w piecach.

"Jak widać na załączonym zdjęciu, palenie w piecu śmieci nie dotyczy tylko sezonu grzewczego. Toksyczny gryzący dym na ulicy Leśnej w Międzyzdrojach to standard. Zatruwający za nic mają zdrowie swoje, sąsiadów oraz przyjeżdżających nad morze spragnionych świeżego powietrza turystów."- opisuje mieszkaniec.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [12.09.2018, 21:33:20] • [IP: 89.204.138.***]

Każdy mądry co sobie gaz założy i udaje Bóg wie kogo. Bo mu śmierdzi. A już nie pamięta jak miał jeszcze piec i palił śmieci, węgiel i tez śmierdziało innym.Nie dajmy się ludzie zwariować, wiadomo fakt najgorzej śmierdzą śmieci wiadomo.. ale jak się rozpala węgiel czy drzewo to tez śmierdzi i się kopci.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 23:24:31] • [IP: 83.20.246.***]

Gaz jest nie opłacalny wychodzi drożej o ponad 100% jak by się paliło drewnem

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 17:12:44] • [IP: 94.254.237.**]

Jakiej pracy? Gdzie? Rozmowa jest o realnych rozwiązaniach filozofy. Dotacje unijne sa jakies przez wfoś. Proponuje zbiórkę, starczy po 10gr przysłać.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 10:58:04] • [IP: 89.174.73.**]

To, że nie ma dotacji nie znaczy, że trzeba palić śmieciami. Większość mieszkańców, bez dotacji, jakoś była w stanie kupić piece gazowe.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 09:32:06] • [IP: 89.174.73.**]

w Międzyzdrojach nie ma dotacji do wymiany pieców węglowych na gazowe, i co tu się dziwić ludziom

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 08:53:02] • [IP: 89.174.73.**]

Jak dać na opał? Niech idą do pracy i zarobią jak nie mają.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 00:03:23] • [IP: 94.254.237.**]

dac ludziom na opal a nie w drony sie bawic.

Anna • Niedziela [09.09.2018, 23:59:01] • [IP: 31.0.124.**]

Taka sama sytuacja jest na ulicy Piastowskiej i Piaskowej. Zimą śmieci palone są co dzień. Latem śmieci i plastiki palone były wcześnie rano śmierdzący duszący dym budził co dzień około godz. piątej. Trzeba było szybko. Zmykać okna. Najwyższa pora aby ktoś z urzędu wziął sie za takie postępowanie i ukarał osoby praktykujące taki sposób. Proszę aby służby miasta przyjrzały sie temu problemowi bardziej i zaczęły reagować.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:48:02] • [IP: 83.20.251.***]

Kupić drona dla SM i będą sprawdzać czy ludzie palo...

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:39:58] • [IP: 178.238.251.***]

Na myśliwskiej z dużego żółtego budynku leci czarno zielony śmierdzący dym. A Tam w okolicy dzieci sa na koloniach tym sie straż miejska powinna zajac.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:28:09] • [IP: 83.11.79.**]

To samo jest w Golczewie z restauracji Herbowa

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:27:52] • [IP: 89.174.73.**]

Może wypada sprawdzić? Jeśli to nie pierwszy raz i komuś przeszkadza powinien zgłosić do Straży Miejskiej

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:50:01] • [IP: 89.174.73.**]

Powinien byc zakaz palenia w sezonie, wszak miasto pobiera podatek od turystow.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:41:40] • [IP: 94.254.231.**]

Ale na zdjęciu nie widać czy to faktycznie że śmieci, może na ciepłą wodę sobie przypalił węglem nie dajmy się zwariować ludzie

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:14:16] • [IP: 37.47.190.***]

Nie tylko przy ulicy Leśnej palone są nagminnie śmieci przez cały rok, to samo się dzieje w bliskim sąsiedztwie jednego z radnych.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:03:49] • [IP: 83.20.246.***]

kto to oskarża że to są palone śmieci ?, a może jest palone węglem ?

Gość • Niedziela [09.09.2018, 20:48:00] • [IP: 94.254.237.**]

Mozna też wrzucić kopertę w skrzynkę pocztowa co by na opal było lub zbiórkę stworzyć a portal by udostępnił.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 20:46:27] • [IP: 94.254.237.**]

Dotacje sa lub maja byc na modernizacje instalacji, także gazowych na nowszą technologie kondensacyjna = mniejsze zuzycie gazu.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OSTRZEŻENIE NUMER 64/I/2021 OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 16:00 dnia 18-01-2021 do godz. 04:00 dnia 19-01-2021 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Prognozuje się występowanie opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które w kontakcie z wychłodzonym gruntem spowodują pojawienie się gołoledzi. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■