POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [09.09.2018, 19:59:55] • Międzyzdroje

Czytelnik: Całoroczne palenie śmieci na ulicy Leśnej w Międzyzdrojach to standard

Czytelnik: Całoroczne palenie śmieci na ulicy Leśnej w Międzyzdrojach to standard

fot. Czytelnik

Palenie śmieci to wciąż aktualny problem, nie tylko zimą. Niestety, pomimo apeli, zakazów, kar pieniężnych, nadal są mieszkańcy, którzy lekceważą czystość powietrza. Toksyczne kłęby zatruwają całą okolicę, są nieprzyjemne dla lokatorów pobliskich domów i jednocześnie wskazują na ich "sprawcę". Na zdjęciu nadesłanym do redakcji ikamien.pl doskonale widać, z którego komina wydobywa się śmierdzący dym. Czytelnik, który przysłał zdjęcie, opisał nagminne praktyki palenia śmieci w piecach.

"Jak widać na załączonym zdjęciu, palenie w piecu śmieci nie dotyczy tylko sezonu grzewczego. Toksyczny gryzący dym na ulicy Leśnej w Międzyzdrojach to standard. Zatruwający za nic mają zdrowie swoje, sąsiadów oraz przyjeżdżających nad morze spragnionych świeżego powietrza turystów."- opisuje mieszkaniec.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [12.09.2018, 21:33:20] • [IP: 89.204.138.***]

Każdy mądry co sobie gaz założy i udaje Bóg wie kogo. Bo mu śmierdzi. A już nie pamięta jak miał jeszcze piec i palił śmieci, węgiel i tez śmierdziało innym.Nie dajmy się ludzie zwariować, wiadomo fakt najgorzej śmierdzą śmieci wiadomo.. ale jak się rozpala węgiel czy drzewo to tez śmierdzi i się kopci.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 23:24:31] • [IP: 83.20.246.***]

Gaz jest nie opłacalny wychodzi drożej o ponad 100% jak by się paliło drewnem

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 17:12:44] • [IP: 94.254.237.**]

Jakiej pracy? Gdzie? Rozmowa jest o realnych rozwiązaniach filozofy. Dotacje unijne sa jakies przez wfoś. Proponuje zbiórkę, starczy po 10gr przysłać.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 10:58:04] • [IP: 89.174.73.**]

To, że nie ma dotacji nie znaczy, że trzeba palić śmieciami. Większość mieszkańców, bez dotacji, jakoś była w stanie kupić piece gazowe.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 09:32:06] • [IP: 89.174.73.**]

w Międzyzdrojach nie ma dotacji do wymiany pieców węglowych na gazowe, i co tu się dziwić ludziom

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 08:53:02] • [IP: 89.174.73.**]

Jak dać na opał? Niech idą do pracy i zarobią jak nie mają.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 00:03:23] • [IP: 94.254.237.**]

dac ludziom na opal a nie w drony sie bawic.

Anna • Niedziela [09.09.2018, 23:59:01] • [IP: 31.0.124.**]

Taka sama sytuacja jest na ulicy Piastowskiej i Piaskowej. Zimą śmieci palone są co dzień. Latem śmieci i plastiki palone były wcześnie rano śmierdzący duszący dym budził co dzień około godz. piątej. Trzeba było szybko. Zmykać okna. Najwyższa pora aby ktoś z urzędu wziął sie za takie postępowanie i ukarał osoby praktykujące taki sposób. Proszę aby służby miasta przyjrzały sie temu problemowi bardziej i zaczęły reagować.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:48:02] • [IP: 83.20.251.***]

Kupić drona dla SM i będą sprawdzać czy ludzie palo...

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:39:58] • [IP: 178.238.251.***]

Na myśliwskiej z dużego żółtego budynku leci czarno zielony śmierdzący dym. A Tam w okolicy dzieci sa na koloniach tym sie straż miejska powinna zajac.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:28:09] • [IP: 83.11.79.**]

To samo jest w Golczewie z restauracji Herbowa

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:27:52] • [IP: 89.174.73.**]

Może wypada sprawdzić? Jeśli to nie pierwszy raz i komuś przeszkadza powinien zgłosić do Straży Miejskiej

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:50:01] • [IP: 89.174.73.**]

Powinien byc zakaz palenia w sezonie, wszak miasto pobiera podatek od turystow.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:41:40] • [IP: 94.254.231.**]

Ale na zdjęciu nie widać czy to faktycznie że śmieci, może na ciepłą wodę sobie przypalił węglem nie dajmy się zwariować ludzie

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:14:16] • [IP: 37.47.190.***]

Nie tylko przy ulicy Leśnej palone są nagminnie śmieci przez cały rok, to samo się dzieje w bliskim sąsiedztwie jednego z radnych.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:03:49] • [IP: 83.20.246.***]

kto to oskarża że to są palone śmieci ?, a może jest palone węglem ?

Gość • Niedziela [09.09.2018, 20:48:00] • [IP: 94.254.237.**]

Mozna też wrzucić kopertę w skrzynkę pocztowa co by na opal było lub zbiórkę stworzyć a portal by udostępnił.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 20:46:27] • [IP: 94.254.237.**]

Dotacje sa lub maja byc na modernizacje instalacji, także gazowych na nowszą technologie kondensacyjna = mniejsze zuzycie gazu.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■ Informacja o odkomarzaniu. Burmistrz Międzyzdrojów, informuje że w dniu tj. 27.07.2020 r. od godziny 20:00 odbędzie się odkomarzanie terenów publicznych. Zalecane jest zachowanie stosownej odległości i omijanie terenów w trakcie wykonywanego odkomarzania. Za utrudnienia przepraszamy. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Ewa Sulicka-Scholz ■ Mężczyzna ugodzony nożem w centrum Dziwnowa. Młody mężczyzna zaatakował nożem 22 latka przed sezonową restauracją Chatą Rybaka w Dziwnowie. Poszkodowany został cztery razy ugodzony nożem. Ratownicy medyczni przetransportowali poszkodowanego do Gryfickiego szpitala. Grupa mieszkańców siedziała w restauracji i po godzinie 2 przyszło dwóch turystów którzy byli prawdopodobnie ostro naćpani. 22 latek wraz z kolegą wyszedł na zewnątrz no i od słowa do słowa wyszła kłótnia prawdopodobnie z turystami. Jeden z nich zadał ciosy najpierw nożem w plecy następne 3 ciosy w klatkę piersiową. Poszkodowany bronił się rękami przed ostatnim ciosem. Sprawcy uciekli, przyjechała szybko policja i karetka. Poszkodowany został przetransportowany do Gryfic. Poszkodowany mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ma rany kłute. Na szczęście przeżył. Trwają poszukiwania sprawcy ■ Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorski zwraca się z prośbą do świadków, oraz innych osób mogących mieć informację na temat sprawców zdarzenia do jakiego doszło w dniu 19.07.2020 roku około godz. 02:30 w Dziwnowie przy ul. Juliusza Słowackiego obok lokalu „Chata Rybaka” na parkingu. Jeden z dwóch nieustalonych sprawców przy użyciu noża ugodził kilkukrotnie mieszkańca Kamienia Pomorskiego powodując obrażenia ciała. Sprawcami tego zdarzenia jest dwóch mężczyzn w wieku około 20 - 25 lat, wzrostu około 180 - 185 cm, bez zarostu. Mężczyźni są podobni do siebie. Jeden z nich ubrany był w spodnie koloru ciemnego, kamizelkę koloru czarnego z białymi rękawami, natomiast drugi ubrany był w spodnie koloru ciemnego, czarną kurtkę wiatrówkę i czarną czapkę bejsbolową. Gwarantujemy zachowanie anonimowości, oraz w przypadku potwierdzenia informacji gratyfikację osobie, która ją przekazała. Informację można przekazywać na nr telefonu: 47 78 34 511, oraz na adres e-mail: dyżurny.kamien@sc.policja.gov.pl ■