POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [09.09.2018, 19:59:55] • Międzyzdroje

Czytelnik: Całoroczne palenie śmieci na ulicy Leśnej w Międzyzdrojach to standard

Czytelnik: Całoroczne palenie śmieci na ulicy Leśnej w Międzyzdrojach to standard

fot. Czytelnik

Palenie śmieci to wciąż aktualny problem, nie tylko zimą. Niestety, pomimo apeli, zakazów, kar pieniężnych, nadal są mieszkańcy, którzy lekceważą czystość powietrza. Toksyczne kłęby zatruwają całą okolicę, są nieprzyjemne dla lokatorów pobliskich domów i jednocześnie wskazują na ich "sprawcę". Na zdjęciu nadesłanym do redakcji ikamien.pl doskonale widać, z którego komina wydobywa się śmierdzący dym. Czytelnik, który przysłał zdjęcie, opisał nagminne praktyki palenia śmieci w piecach.

"Jak widać na załączonym zdjęciu, palenie w piecu śmieci nie dotyczy tylko sezonu grzewczego. Toksyczny gryzący dym na ulicy Leśnej w Międzyzdrojach to standard. Zatruwający za nic mają zdrowie swoje, sąsiadów oraz przyjeżdżających nad morze spragnionych świeżego powietrza turystów."- opisuje mieszkaniec.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [12.09.2018, 21:33:20] • [IP: 89.204.138.***]

Każdy mądry co sobie gaz założy i udaje Bóg wie kogo. Bo mu śmierdzi. A już nie pamięta jak miał jeszcze piec i palił śmieci, węgiel i tez śmierdziało innym.Nie dajmy się ludzie zwariować, wiadomo fakt najgorzej śmierdzą śmieci wiadomo.. ale jak się rozpala węgiel czy drzewo to tez śmierdzi i się kopci.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 23:24:31] • [IP: 83.20.246.***]

Gaz jest nie opłacalny wychodzi drożej o ponad 100% jak by się paliło drewnem

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 17:12:44] • [IP: 94.254.237.**]

Jakiej pracy? Gdzie? Rozmowa jest o realnych rozwiązaniach filozofy. Dotacje unijne sa jakies przez wfoś. Proponuje zbiórkę, starczy po 10gr przysłać.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 10:58:04] • [IP: 89.174.73.**]

To, że nie ma dotacji nie znaczy, że trzeba palić śmieciami. Większość mieszkańców, bez dotacji, jakoś była w stanie kupić piece gazowe.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 09:32:06] • [IP: 89.174.73.**]

w Międzyzdrojach nie ma dotacji do wymiany pieców węglowych na gazowe, i co tu się dziwić ludziom

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 08:53:02] • [IP: 89.174.73.**]

Jak dać na opał? Niech idą do pracy i zarobią jak nie mają.

Gość • Poniedziałek [10.09.2018, 00:03:23] • [IP: 94.254.237.**]

dac ludziom na opal a nie w drony sie bawic.

Anna • Niedziela [09.09.2018, 23:59:01] • [IP: 31.0.124.**]

Taka sama sytuacja jest na ulicy Piastowskiej i Piaskowej. Zimą śmieci palone są co dzień. Latem śmieci i plastiki palone były wcześnie rano śmierdzący duszący dym budził co dzień około godz. piątej. Trzeba było szybko. Zmykać okna. Najwyższa pora aby ktoś z urzędu wziął sie za takie postępowanie i ukarał osoby praktykujące taki sposób. Proszę aby służby miasta przyjrzały sie temu problemowi bardziej i zaczęły reagować.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:48:02] • [IP: 83.20.251.***]

Kupić drona dla SM i będą sprawdzać czy ludzie palo...

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:39:58] • [IP: 178.238.251.***]

Na myśliwskiej z dużego żółtego budynku leci czarno zielony śmierdzący dym. A Tam w okolicy dzieci sa na koloniach tym sie straż miejska powinna zajac.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:28:09] • [IP: 83.11.79.**]

To samo jest w Golczewie z restauracji Herbowa

Gość • Niedziela [09.09.2018, 22:27:52] • [IP: 89.174.73.**]

Może wypada sprawdzić? Jeśli to nie pierwszy raz i komuś przeszkadza powinien zgłosić do Straży Miejskiej

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:50:01] • [IP: 89.174.73.**]

Powinien byc zakaz palenia w sezonie, wszak miasto pobiera podatek od turystow.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:41:40] • [IP: 94.254.231.**]

Ale na zdjęciu nie widać czy to faktycznie że śmieci, może na ciepłą wodę sobie przypalił węglem nie dajmy się zwariować ludzie

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:14:16] • [IP: 37.47.190.***]

Nie tylko przy ulicy Leśnej palone są nagminnie śmieci przez cały rok, to samo się dzieje w bliskim sąsiedztwie jednego z radnych.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 21:03:49] • [IP: 83.20.246.***]

kto to oskarża że to są palone śmieci ?, a może jest palone węglem ?

Gość • Niedziela [09.09.2018, 20:48:00] • [IP: 94.254.237.**]

Mozna też wrzucić kopertę w skrzynkę pocztowa co by na opal było lub zbiórkę stworzyć a portal by udostępnił.

Gość • Niedziela [09.09.2018, 20:46:27] • [IP: 94.254.237.**]

Dotacje sa lub maja byc na modernizacje instalacji, także gazowych na nowszą technologie kondensacyjna = mniejsze zuzycie gazu.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■