POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [12.08.2018, 20:29:18] • Kamień Pomorski

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

Rozpoczęła się rewitalizacja parku w Kamieniu Pomorskim, o czym informuje tablica ustawiona przed parkiem. W planach jest usunięcie chorych drzew i zagrażających osób przebywających na terenie parku. W tej sprawie mieszkańcy zebrali 404 podpisy i przekazali burmistrzowi Stanisławowi Kuryłło. "Prosimy Pana Burmistrza o wskazanie tych osób i uzasadnienie w czym i komu zagrażają" - Wioletta Zawakiewicz walczy o drzewa rosnące w kamieńskim parku.

Drodzy Mieszkańcy
Rozpoczęła się rewitalizacja parku w Kamieniu Pomorskim, o czym informuje nas tablica ustawiona przed parkiem. Pan Burmistrz poinformował też mieszkańców o tym fakcie, poprzez ulotki, z których można się dowiedzieć co jest planowane w zakresie rewitalizacji.

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

Tak więc, między innymi w planach jest usunięcie chorych drzew i zagrażających osób przebywających na terenie parku. Prosimy Pana Burmistrza o wskazanie tych osób i uzasadnienie w czym i komu zagrażają.

Wybrałam się dzisiaj do parku aby sprawdzić co tam się dzieje. Oprócz dwóch wykopów i kilku ponumerowanych drzew nie dzieje się nic, ale pewnie dlatego że dzisiaj sobota. Rewitalizacja rozpoczęta, a Pan Burmistrz wykazał się brakiem szacunku do mieszkańców, nie dając przed jej rozpoczęciem odpowiedzi na petycję, czy drzewa będą wycięte, czy może część zostanie zachowana. Dalej nic nie wiadomo, tak jak z resztą od samego początku.

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

W tabelce urzędu miasta poz. 163 dąb bezszypułkowy oznaczony do wycinki jako numer 62. Pozycja 139 robinia oznaczona do wycinki jako nr 67. Powstaje pytanie czy w tym przypadku liczby 62 i 67 to drzewa do wycinki w/g kolejności? Bo cyfry przekraczają liczbę 49 planowanych drzew do wycinki. Martwi mnie też to, że w przypadku pozycji 139 nie jest podana przyczyna wycinki. Takich drzew jest więcej.

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

Wobec tych nieścisłości powstaje pytanie, ile tak naprawdę drzew zostanie wyciętych?

Tylko dzisiaj zaczepiło mnie w parku i na ulicy kilka osób które, pytały mnie czy udało się uratować te drzewa. Niestety nie umiałam odpowiedzieć na to pytanie. Pan Burmistrz milczy. A my mieszkańcy mamy prawo do tej wiedzy! Szacunek nam się należy, zwłaszcza tym, którzy głosowali na Pana Kuryłło.

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

Podsumowując rozmowy z większością ludzi, stwierdzam iż drzewom w parku potrzebna jest przycinka i stała pielęgnacja. Mówiąc krótko" potrzebny jest im fryzjer, a nie drwal".

Pan Burmistrz swoją decyzją o wycince wyzwolił w ludziach wiele negatywnych emocji. Gdyby były przeprowadzone wcześniej konsultacje społeczne, pewnie by do tego nie doszło , a teraz pozostaje nam tylko czekać co dalej....

Na zakończenie załączam jeszcze zdjęcie jak dziś wygląda nowo nasadzone drzewo w parku.

Wioletta Zawakiewicz


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 19:15:54] • [IP: 188.146.202.***]

Trzeba zgłosić do ochrony środowiska - zrobili zdjęcie komuś kto chce wyrwać w parku dorodne drzewo i to z korzeniami!

Gość • Wtorek [14.08.2018, 13:35:55] • [IP: 213.238.87.**]

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 20:13:16] • [IP: 37.47.160.**] chłopie z tego co piszesz Twoja matka mieszka bezumownie w mieszkaniu Wujka, który nie żyje od 3 lat. W mieszkaniu, które jak sam piszesz trudno nazwać mieszkaniem i nie ma w nim łazienki. To ja zapytam się Ciebie jako syna. Co zrobiłeś dla swojej matki, żeby miała gdzie mieszkać i dlaczego przez 3 lata nie załatwiłeś w tej sprawie papierów?

Gość • Wtorek [14.08.2018, 10:24:21] • [IP: 188.146.43.***]

sezon lęgowy ptaków a oni chcą drzewa wycinać - teraz?

Filutek • Wtorek [14.08.2018, 08:29:56] • [IP: 37.248.154.**]

Takiego drzewka możesz się jeszcze doczekać za swojego żywota marudna kobieto, tylko musisz je posadzić.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 08:25:56] • [IP: 37.248.160.***]

Brawo P.Wioletto. To Prawda w parku i koło starej milicji jest kilka uschnietych drzewek- kikutow. Nikt nikomu nie broni robić porządków ale po co wycinka. Można zrobić przycinkę. Tak niektóre drzewa potrzebują fryzjera ale nie drwala...

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 20:13:16] • [IP: 37.47.160.**]

No o drzewa się martwią a moja mam ma meldunek opłacone mieszkanie o ile można nazwać to mieszkaniem bez łazienki i dostała nie zwloczne opuszczenie lokalu bo tbs !! chce to sprzedać a wzamian to ma iść na ulice bo zamiennego nie dostanie bo najemca Wujek który zmarł a ja 3 lata temu zostałem usunięty przez małzerowom samo nazwisko ciężko napisać gestapowskie !! Wyrwała mi drzwi i wywaliła ścianę w domu tak się nie robi panie Burmistrzu !! Każda okazja jest dobra żeby napisać jak się taraktuje ludzi przykre.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 17:32:53] • [IP: 83.23.168.***]

MASAKRA

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 17:29:01] • [IP: 37.47.136.***]

Widać że kobieta się stara brawo dla pani za odwagę i pozytywne nastawienie musimy brać z pani przykład takiej dobroci a przede wszystkim burmistrz kamienia gdyż musi pan zobaczyć świat przez różowe okulary i będąc optymistą a nie pesymista pozdrawiam luskowo

wioletta z • Poniedziałek [13.08.2018, 16:33:29] • [IP: 31.0.32.***]

Osobie ktora zadaje mi pytanie czy mam zamiar startowac na radna czy na burmistrza, odpowiadam - na prezydenta. Czy odpowiedz jest zadawalajaca? A jesli chodzi o fotografie uschnietego drzewka, jest zrobione w sobote w parku niedalaeko kosciolka i zapewniam ze nie jest zadnym klamstwem. Prosze sprawdzic.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 16:14:31] • [IP: 5.174.140.***]

hahaha

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 15:51:28] • [IP: 37.47.158.***]

Stare drzewa dawaly sobie jakos w miare rade z poborem wody poprzez glebokie ukorzenienie, park jest na wzgorzu, prxyszlo komus do glowy, ze przez nastepne kilka lat mlode drzewa trzeba bedzie podleawac bo woda jest zbyt gleboko by wolno rosnace w ziemi korzenie nasadzonych teraz drzewek mogly sie do niej 'szybciutko'przebic?

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 14:24:41] • [IP: 188.146.33.**]

Stare dorodne drzewa należy pielęgnować. W wielu przypadkach potrzebne jest mocne cięcie, wtedy drzewa regenerują się i dostają nowe życie. Stary drzewostan ma w sobie inne życie biologiczne od nowych nasadzeń. Nie można tego niszczyć. Kamień Pomorski otoczony jest wodami i polami. Brak jest lasów. Ten teren i cmentarz to jedyne miejsca z większym drzewostanem. Wycinka drzew w parku to amatorszczyzna.. To pod każdym względem błąd i niewiedza, bądź ignorowanie dobrych rad. Jest sierpień, a w sierpniu można przycinać niemal wszystkie drzewa. Można spróbować cięć pielęgnacyjnych, a w drastycznych miejscach cięć głębokich, radykalnych. Ten etap rewitalizacji parku powinien potrwać minimum 5 lat. Jeżeli tak nie jest, to za to zabierają się amatorzy panie burmistrzu!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 14:03:15] • [IP: 37.47.163.**]

jak nigdy nie popieram dzialan Pana burmisrza tak teraz przyznaje mu rację. nalezy popatrzec te drzewa trzeba usunac. odnosnie nowo nasadzonego drzewa to chyba kpina bo jeszcze nie byly nasadzenia tak wiec klamstwo. a tak a propo czy pani ma zamiar stratowac na radna czy moze na burmisrza cale zycie cisza i teraz taka obrona drzewek

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 13:07:17] • [IP: 178.62.203.***]

Usłużne trolle już zaczęły ujadać. Czy wam płacą za każdy wpis? Jaka jest stawka, starcza na piwo? Kto napisał, że zaczęli COŚ robić bo przez 3 lata donoszenie do CBA, CBŚ i prokuratury skutecznie odwracało uwagę od normalnej pracy. Jeżeli ktoś myśli, że to już będzie normą a nie przedwyborczym wybrykiem to radzę się ocknąć

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 12:41:52] • [IP: 185.211.246.**]

Usłużne trolle już zaczęły ujadać. Czy wam płacą za każdy wpis? Jaka jest stawka, starcza na piwo? Kto napisał, że zaczęli COŚ robić bo przez 3 lata donoszenie do CBA, CBŚ i prokuratury skutecznie odwracało uwagę od normalnej pracy. Jeżeli ktoś myśli, że to już będzie normą a nie przedwyborczym wybrykiem to radzę się ocknąć

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 11:15:53] • [IP: 213.238.87.**]

zagrażające osoby też będą usuwać?:) siekierą czy piłą motorową? Matko Kuryłło nawet porządnej ulotki nie potrafi zrobić :) Ciekawe ile to kosztowało i na czyj koszt?

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 11:10:01] • [IP: 83.23.187.***]

Mój ci on, mój ci nie oddam.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:09:53] • [IP: 31.0.69.***]

Tyle dały te protesty i narzekania, blondyna ze swierzna postanowiła wyciąć i basta a te protesty mieszkańców tylko ja rozsierdzily, tylko zmiana władzy może odsunąć blondyne od pustych decyzji w naszym mieście protesty niestety nie pomogą

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:43:42] • [IP: 188.146.111.***]

Tylko nie DRWALA!!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:08:00] • [IP: 37.248.214.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 08:32:50] • [IP: 95.48.97.***]

Trzeba wyciąć koniecznie te stare drzewa. Tych drzew w parku jest dużo więcej niż jest przeznaczonych do wycinki.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 07:53:22] • [IP: 95.160.156.**]

Niech PGK zrobi porządek z drzewami na cmentarzu w kwaterze A. Brud i brak światła dla roślin na grobach od gęstwiny drzew oraz groźba zniszczenia nagrobków od spadających gałęzi.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 06:37:03] • [IP: 31.0.68.***]

CBA i prokuratura, kto pozwolił na pracę w strefie A uzdrowiskowej??!!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 00:33:07] • [IP: 83.11.144.**]

Na tym zdjęciu brakuje jeszcze łańcuchów. Dramatyczna mina i poza już jest.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 23:18:25] • [IP: 188.125.57.***]

I tak się cieszcie ze nie ma u was takich betonplacow jak w swinoujsciu

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu ikamien.pl ■ Wydaje się, że wszystko jest już jasne; był mrok śmierci, jest blask zmartwychwstania. To co wydawało się niemożliwym, stało się! Słowa Chrystusa, którym zwykłemu śmiertelnikowi trudno było dać wiarę stały się cudem wcielonym, po prostu - prawdą! A wszystko to dziś - nas, w pięknych okolicznościach budzącej się do życia przyrody. Mamy od dziś szansę korzystać z jednych i drugich przywilejów czasu Wielkiej Nocy ■ Do muzeum za złotówkę. Wydarzenia w Książnicy i na Zamku. Trwa strajk nauczycieli w Polsce i w naszym regionie. Instytucje kultury Województwa Zachodniopomorskiego przedłużyły ofertę przygotowaną specjalnie w związku z tą wyjątkową sytuację ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ W lasach gminy Golczewo grasują wilki! Zdjęcie rozszarpanego zwierzęcia przysłała do redakcji Czytelniczka. Martwe, rozszarpane zwierzę leżało w lesie między Sosnowicami a Samlinem. Czytelniczka, która natknęła się na taki widok, twierdzi, że zwierzę padło ofiara grasujących wilków, które porzuciły niedojedzoną ofiarę. "W gminie Golczewo między Sosnowicami a Samlinen grasują wilki.Oto ich zdobycz,którą porzuciły gdy jechałam autem."- pisze Czytelniczka ■ Leczenie po wypadkach w rolnictwie - bez kolejek do lekarza oraz z wyższym odszkodowaniem, dzięki szczegółowej diagnozie ■ Burmistrz pracowity niczym mrówka? A może to element treningu siłowego?Nasz fotoreporter miał okazję przyjrzeć się jak poza oficjalnym protokołem zachowuje się burmistrz Międzyzdrojów Matusz Bobek ■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■