POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [15.08.2018, 19:18:32] • Kamień Pomorski

Czytelnik: Mimo że miasto jest bankrutem, dwa dworce ma

Czytelnik: Mimo że miasto jest bankrutem, dwa dworce ma

fot. Czytelnik

Pan Marcin, mieszkaniec Kamienia Pomorskiego, cyklem swoich artykułów podejmuje historyczne i bieżące problemy swojej miejscowości. Zabiera Czytelników w odległe czasy, opisując przeszłość związaną z uliczkami, ale również odsłania współczesne aspekty rzeczywistości.

"Dzisiaj chciałbym poruszyć kwestię dworców w Kamieniu Pomorskim. W mieście znajdują się dwa: kolejowy i autobusowy. Zlokalizowane są bardzo blisko siebie, co pomaga podróżującym. O dworcu kolejowym jest już dość głośno, jako że jest w opłakanym stanie, z autobusowym nie jest aż tak źle."

Czytelnik: Mimo że miasto jest bankrutem, dwa dworce ma

Kamień Pomorski ulica Dworcowa( fot. Czytelnik )

"Zadajmy sobie pytanie, czy rzeczywiście potrzebujemy dwóch dworców w Kamieniu Pomorskim? Kasa PKP mogłaby się znajdować w budynku dworca PKS, tak samo jak i rozkład jazdy PKP mógłby wisieć obok rozkładu autobusów. Główną zaletą takiego rozwiązania są koszty, teraz na utrzymaniu jest już tylko jeden dworzec. Kolejną zaletą jest komfort, dworzec autobusowy jest po prostu w lepszym stanie, zwłaszcza toalety. Dalej - funkcjonalność, pociągi i autobusy są w jednym miejscu, więc podróżujący turysta nie musi już biegać po całej ulicy by o coś zapytać.

Teraz co do nieproszonych gości na dworcu kolejowym. Łatwiej będzie się z nimi uporać, gdy będą tylko w jednym miejscu. Jak ograniczyć ich obecność? Wystarczy uregulować zasady funkcjonowania poczekalni: oczekujący na połączenie powinni posiadać ważny bilet.

Co dalej przy dworcach, pomiędzy nimi znajduje się zaniedbany plac, gdzie wciąż widoczne są poniemieckie chodniki i stare fundamenty. Niskim kosztem (znowu, tylko oczyszczenie, uzupełnienie braków itd.) można zrobić urokliwe miejsce z historią, gdzie w cieniu drzew podróżujący będą czekać na swoje busy i pociągi. Co jeszcze w tej okolicy? Mały budyneczek przy torach, posiada istotny detal, bardzo ważny dla historii powojennego Kamienia. Jest to reper geodezyjny z orłem bez korony. Kolejne ważne miejsce a nie ma tabliczki, bo to prawdopodobnie jeden z pierwszych powojennych reperów w naszym mieście. Co do komunistycznego orła, to nie chodzi o to, że jakoś specjalnie mi przeszkadza. Chodzi o to, że państwo PRL już nie istnieje, a odbywają się tutaj uroczystości III RP, po prostu, zwyczajnie. Raz jeszcze przypominam, orzeł do muzeum. Pomnika nie burzyć, ale pozbyć się tego wielkiego bloku, bo wkrótce coś się od niego oderwie. Postać doprowadzić do porządku, dla przykładu, on już nie ma dłoni tylko kikut!

Czy coś jeszcze jest wartego uwagi? Granitowe krawężniki przy postoju taksówek, bardzo stare, wypada je przenieść w miejsce, gdzie będą pasować np. okolice skrzyżowania Rejtana z Parkową i Solskiego (tam mamy starszą zabudowę i wąskie chodniki). Proszę zwrócić uwagę, że te krawężniki nie są szczególnie popękane, jest to bardzo dobry materiał (i bardzo drogi!).

Co do wzornictwa chodników w mieście. Niech w końcu władze podejmą jakoś decyzję, bo tych wzorów jest za dużo, znacznie za dużo. Wzór przy kwartale dominikańskim jest wzorem przedwojennym, takie płytki wciąż są widoczne przy Wałach Chrobrego i Alei Piastów w Szczecinie, produkowała je np. fabryka Comesa.

Chciałbym skromnie poprosić o organicznie ruchu busów, autobusów i tirów przez ulicę Jedności, ulica Dworcowa jak sama nazwa wskazuje powinna nadawać się do bezpiecznego ruchu tak dużych pojazdów."

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Robot • Poniedziałek [20.08.2018, 00:07:24] • [IP: 188.146.160.***]

Kończ waść, wstydu oszczędź. Sobie oczywiście.

GośćAs • Czwartek [16.08.2018, 14:10:22] • [IP: 93.105.177.***]

Bardzo dobrze pan pisze niech się wściekają zazdrośnicy co to nic nie widzą nic nie słyszą . Wszystko im przeszkadza i tylko zawistnie krytykują . Trzeba krytykować rządzących a nie osobę zwracająca uwagę na istniejące problemy. Pan Marian nie jest od naprawiania , są osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy i niech się wezmą do roboty ci którzy powinni i którzy biorą za to pieniądze NASZE... dziękuję

Gość • Czwartek [16.08.2018, 14:00:38] • [IP: 37.47.129.*]

Rety co za bzdury. Czyżby pan M. szykował się na nowe stanowisko: kontroler ważnych biletów na dworcu? Proszę również napisać artykuł, żeby przychodnię i gabinety wszystkich prywatnych lekarzy przenieść w jedno miejsce, do szpitala. Główną zaletą takiego rozwiązania są koszty, teraz na utrzymaniu jest już tylko jeden budynek. Kolejną zaletą jest komfort, szpital jest po prostu w lepszym stanie, zwłaszcza toalety. Dalej - funkcjonalność, lekarze są w jednym miejscu, więc pacjenci nie muszą już biegać po całym mieście by o coś zapytać. Prawda, że proste? A czy wystosował Pan już odpowiednie pismo do busów autobusów i tirów, którędy powinni jeździć? Pozdrawiam :)

Gość • Czwartek [16.08.2018, 13:34:08] • [IP: 188.146.174.***]

Cenne uwagi! Warto skorzystac z madrych podpowiedzi, kiedy samemu nie ma sie pomysłów. Nie zauwazy takich rzeczy wlodarz, ktory porusza sie po mieście autem, nie jezdzi pociągiem, ani autobusem, nie mieszka na miejscu. To sa bolaczki zwyklych mieszkancow, a nasi burmistrzowie juz nimi nie żyją.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 10:13:30] • [IP: 77.253.0.***]

pomysł świetny. Na PKS jest dużo wolnego miejsca, które nie przynosi dochodów trzeba je utrzymywać i można je wynająć. Dla PKP to zmniejszenie kosztów utrzymania całego dworca. I wilk syty i owca cała. Trzeba tylko chcieć.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 09:14:17] • [IP: 83.8.134.***]

To już prowadzi kampanię wyborczą może chce zostać nowym burmistrzem. Widac że jest bezrobotny bo chodzi i tylko fotografuje, wypisuje banialuki a jako burmistrz stały dochód. Z takimi pomysłami powodzenia.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 00:26:46] • [IP: 46.112.188.**]

Może autor artykułu sprawdzi kto jest właścicielem dworców... bo napewno nie są mista, po drugie pkp i pks to działalności konkurencyjne i w jednym budynku go nie umieszcza!

Gość • Środa [15.08.2018, 22:28:22] • [IP: 83.23.251.**]

ble ble jak zwykle, , , , , , , , , , , , , , , ,

Gość • Środa [15.08.2018, 21:47:59] • [IP: 83.11.65.***]

Znowu gwiazdor!! Marcin weź się chłopie przebierz w ubranie robocze i pokaż nam wszystkim jak się wszystko od ręki naprawia. Tak jesteś tylko nic nie wartym gwiazdorem. Żal Cię

Gość • Środa [15.08.2018, 21:40:59] • [IP: 31.2.17.***]

Kur...A P. M nie burmistrzem ani wójtem lecz na prezydenta RP z takimi pomysłam to całą RP splaci w pierwszych 100 dniach i będą mówić tojest M z Kamienia Pom

Gość • Środa [15.08.2018, 20:42:37] • [IP: 94.254.231.*]

Świetny pomysł 😃

Oglądasz 1-11 z 11
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gmin z najmniejszą frekwencją gm. Świerzno - 51,85%. Gminy z największą frekwencją gm. Dziwnów 80,85% ■ Powiat kamieński: Frekwencja 62,76% Liczba kart ważnych 26 450 Liczba uprawnionych 42 147 ■ OSTRZEŻENIE NUMER 122/I/2020 BURZE Stopień zagrożenia: 1 Ważność: dnia 29-06-2020 do godz. 20:00 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Wraz z przemieszczającym się płytkim ośrodkiem niskiego ciśnienia nad naszym krajem, prognozuje się występowanie burz z umiarkowanym opadem deszczu o wydajności od 10 do 30 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 70-80 km/h z kierunków południowo-zachodnich ■ Wczasowicze z regionów ryzyka wyrugowani z Heringsdorfu! Jak poinformował serwis niemieckiej telewizji NDR, turyści, którzy przyjechali na wakacje do Heringsdorfu na Uznamie zostali zmuszeni do opuszczenia wyspy uznam. Takie sankcje dotknęły 14 osób – gości z tak zwanych obszarów wysokiego ryzyka czyli terenów Niemiec zagrożonych koronawirusem. Usunięcie gości to wynik czujności właścicieli kwater prywatnych. Jeden z nich miał sprawdzić pochodzenie gości. Gdy okazało się, że przyjechali z rejonu objętego epidemią, mieszkaniec odmówił ich przyjęcia. Dodatkowo powiadomił urząd powiatowy i Ordnungsamt. Jak poinformował rzecznik powiatu Achima Froitzheima, ta „sytuacja pokazuje, że wynajmujący kwatery i hotelarze są bardzo uważni i dobrze działa przepływ informacji. Przemysł turystyczny nad Morzem Bałtyckim cieszy się z rozpoczęcia sezonu. „Chcemy jednak, aby nasi mieszkańcy pozostali zdrowi, a nasi goście mogli także zdrowi po urlopie opuścić ten region”. Według aktualnie obowiązujących przepisów turyści nie mogą wjeżdżać do Meklemburgii-Pomorza Przedniego, jeśli pochodzą z okręgu lub miasta, w którym liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców była większa niż 50 w ciągu ostatnich siedmiu dni przed wjazdem ■ W efekcie nieodpowiedzialnego zachowania turystów z południa Polski kilkadziesiąt osób w Rewalu zostaje na kwarantannie w hotelu ■ 27-latek zabił swoją babcię. Zadał jej kilka ciosów nożem. Do tragedii doszło w Stuchowie, wsi położonej na terenie gminy Świerzno w powiecie kamieńskim. Mężczyzna, będący pod wpływem narkotyków zabił nożem swoją babcię. W postępowaniu przygotowawczym sąd dzisiaj zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy ■ Informujemy, że w Porcie Rybackim (Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K) rozpoczął swoją regularną działalność handlową Sklep Rybny „Miruna”. Można go znaleźć na parterze budynku Zarządu Portu tj. w specjalnym miejscu, które projektanci tego obiektu, przewidywali właśnie na tego typu sklep. W ofercie są ryby świeże ■ Urokliwe i widokowe klify, lecz niedostępne dla turysty na rowerach ■ Mateusz Stodulski – radny Gminy Kamień Pomorski z Klubu „Ziemia Kamieńska” składa mandat W gminie Kamień Pomorski w okręgu wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim prawdopodobnie na jesieni tego roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Kamień Pomorski. Mateusz Stodulski w Wyborach Samorządowych w 2018 roku wybrany został w skład Rady Miejskiej Kamień Pomorski z listy „Nasza Gmina Nasz Powiat” w Okręgu Wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim. Radny składa mandat z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania ■ W Międzyzdrojach sieć Plusa uruchamia nowoczesną czwartą generację telefonii komórkowej ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Głowa piosenkarza z gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach, powróciła na swoje miejsce ■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■