POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [15.07.2018, 09:31:50] • Wolin

O sukcesach i planach rządu Prawa i Sprawiedliwości minister Rafalska na spotkaniu w Wolinie

O sukcesach i planach rządu Prawa i Sprawiedliwości minister Rafalska na spotkaniu w Wolinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Elżbieta Rafalska minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Prawa i Sprawiedliwości obiecała, zapowiedziała odwiedzić Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim. Aby bliżej zapoznać się z tą bardzo dobrze działającą placówką dla dzieci z różną niepełnosprawnością.

W sobotę, 14. lipca br. w Wolińskim Dworku za Urzędem Miasta w Wolinie odbyło się spotkanie z Elżbietą Rafalską ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

O sukcesach i planach rządu Prawa i Sprawiedliwości minister Rafalska na spotkaniu w Wolinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Wizytę w Wolinie pani Minister rozpoczęła od zwiedzenia w towarzystwie Eugeniusza Jasiewicza burmistrza Wolina, Krzysztofa Marciniaka szefa miejscowego PiS oraz Ryszarda Banaszkiewicza dyrektora muzeum, miejscowego Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego.

Elżbieta Rafalska swoje wystąpienie na spotkaniu rozpoczęła od stwierdzenia:
- Jestem posłanką do Sejmu RP z okręgu lubuskiego, ale nie przeszkodzi nam to porozmawiać o Polsce. Dalej pani Minister stwierdziła, że rząd PiS zrealizował i realizuje przedstawiony przed wyborami do parlamentu. Jest to program zrównoważonego rozwoju całego kraju. Przez co, budujemy swoją wiarygodność.

O sukcesach i planach rządu Prawa i Sprawiedliwości minister Rafalska na spotkaniu w Wolinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Potem pani Minister wyliczała te osiągnięcia: przywrócenie wieku emerytalnego, pięćset plus, bezpłatne leki dla Seniorów no i oczywiście obniżenie stopy bezrobocia.

Następnie nastąpiło to, co na tego rodzaju spotkaniach jest najgorsze. Pytania. Tym razem dotyczyły one spraw dla rządzących kłopotliwe. Niepełnosprawne dzieci, przede wszystkim od urodzenia. - Obiecano nam dostateczną ilość pampersów. Ja dostaję na swoje dziecko, teraz właściwie już osobę dorosłą 60 pampersów. Resztę muszę kupić. Co mam robić jak mamy z mężem niskie emerytury socjalne?

- Sytuacja rodzin z osobami niepełnosprawnym jest trudna. My o tym wiemy. Ale to są zaszłości. Nasi poprzednicy także w tej sprawie nic nie zrobili. My wprowadzamy wiele zmian by ulżyć rodzinom posiadającym dzieci niepełnosprawne.

O sukcesach i planach rządu Prawa i Sprawiedliwości minister Rafalska na spotkaniu w Wolinie

fot. Andrzej Ryfczyński

W odpowiedziach na pytania padające z sali mało było konkretów natomiast wiele ogólników. Zresztą nie jest to tylko przypadłość posłów Prawa i Sprawiedliwości. Także i posłów tzw. totalnej opozycji.

U narodzin ustroju słusznie minionego minister Hilary Minc zainicjował bitwę o handel. Dzisiejsze spotkania z prominentnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości w terenie, to bitwa o samorządy.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 46

Gość • Sobota [21.07.2018, 10:47:46] • [IP: 83.168.86.***]

Czemu nikt nie powiadomił radnych i sołtysów oraz mieszkańców

Zniesmaczony • Czwartek [19.07.2018, 19:59:38] • [IP: 188.146.65.***]

Gdzie podziali się gorliwi zwolennicy PiSu, nie widać ich na zdjęciach. Czyżby czuli nadchodzący upadek i powoli zmieniają front ? PiS doprowadził do złamania Konstytucji RP, faktycznej likwidacji Trybunału Konstytucyjnego (obecny to wydmuszka) oraz zlikwidował trójpodział władzy. To drodzy wyborcy jest nie wybaczenia. Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 12:18:20] • [IP: 83.11.234.**]

PIS= stan świadomości charakteryzujący się fanatycznym uzależnieniem od chorych pomysłów Naczelnika Dyktatora guru Sekty Smoleńskiej.

Gość • Środa [18.07.2018, 22:12:31] • [IP: 37.47.132.**]

Walka o samorządy trwa. Tylko czy potrafimy jesienią wybrać właściwe osoby na uczciwych gospodarzy gmin? Takich o szerszych horyzontach i czystych rekach??

Gość • Środa [18.07.2018, 11:55:04] • [IP: 83.11.220.**]

Brawo PiS brać się za sądownictwo, dalej będzie tylko do przodu.

Gość • Środa [18.07.2018, 07:14:45] • [IP: 188.146.160.***]

Podsumowanie artykułu to prawidłowa ocena rządu PIS. Kampania partyjna za państwowe pieniądze..I kto tu mówi o jakichkolwiek standardach ? Ciągle będą mówić to nie my to wina Tuska a siedzą wszyscy w sejmie od lat.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 22:09:57] • [IP: 77.112.135.***]

Masz rację IP:83.11.188. Radzę obecnym na stołkach /a jest ich tysiące!!/ i zwolennikom PIS-u już zacząć ćwiczyć głos. To będzie dopiero kwik, a raczej wycie. Zatyczki do uszu będą miały wzięcie. Proszę nie mylić obrony demokracji z kwiczeniem.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 18:40:08] • [IP: 83.11.188.**]

Brawo PiS ! robić swoje, a wiadomo świnie odciągane od koryta będą kwiczeć.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 17:49:45] • [IP: 83.3.165.***]

: 83.11.180. WITAM KRADNĄ NA POTĘGĘ WIDZĘ W WARSZAWIE A KACZORA MORZE PYTON GO. ...

Gość • Wtorek [17.07.2018, 17:21:57] • [IP: 83.8.107.**]

Wcale mi nie wstyd że nie poszłam na to spotkanie bo mam dość tych samochwałów czego to nie zrobili i jeszcze zrobią a emeryci z rządu powinni iść odpoczywać.Ja po 40 latach ciężkiej pracy dorobiłam się chorób i 1tys.emerytury

Gość • Wtorek [17.07.2018, 11:38:54] • [IP: 83.11.188.**]

PiS się dopiero zaczyna! niech się rządzący nie certolą i najpierw wykurzą z sądów ludzi, którzy mając ogromne możliwości bardzo szkodzili Polakom upominającym się i walczącym o sprawiedliwość.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 21:16:20] • [IP: 94.254.139.**]

Poparcie dla PiS spadło z 41 proc. do 34 proc. w porównaniu z sondażem Kantar Public z czerwca - podaje Polsat News. To spadek o aż 7 punktów procentowych PIS się kończy...

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 18:44:07] • [IP: 83.11.180.***]

83.3.165 lemingu - to twoi za złodziejskie pieniądze (z Amber Gold, SKOK Wołomin i za wyłudzanie vat-u) budują sobie zamek.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 17:21:33] • [IP: 83.3.165.***]

witam gdzie młodzi tylko starsze pokolenie. pis to złodzieje i kłamcy. pewnie coś budują na wyspie bo ta menda kaczor też tam łowi ryby . ...

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 16:15:27] • [IP: 83.11.180.***]

188.146.100 Kwota wolna od podatku za 2018 wynosi 6600zł nie pisz, że się nie zmieniła! Znam ludzi z kilkoma dyplomami studiów, a do niczego się nie nadają. Wykształcenie nie jest gwarancją fachowości i dobrych intencji. Jaki pożytek mieliśmy z Balcerowicza, który powtarzał, że się uczył i mu duże pieniądze się należą, a co zrobił z Polską?

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 15:32:45] • [IP: 188.146.100.***]

Zaraz będzie 3 lata Misiewiczów, a nie 2 lata. Jakim ślepcem trzeba być, by tego nie widzieć.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 15:32:32] • [IP: 83.11.180.***]

Wstyd dla mieszkańców Wolina, że tak mało przybyło na spotkanie z panią minister Rafalską. Dzięki jej ciężkiej pracy poprawił się byt wielu z nich, gdyby ktoś upiekł im kiełbaski przybyli by tłumnie, ale podziękować nie potrafią.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 12:47:51] • [IP: 31.0.122.**]

Ujawnia się jedną aferę medialną i mówi to poprzednicy, ale ukrywa się miliony małych przekrętów. Czy naprawa dachu po trzech latach użytkowania kontenera zwanego świetlicą w Dobropolu za 40 tys. to dobrze wydane pieniądze, a może następni powiedzą to nie my to oni. I tak to się kręci, a ślepi tego nie widzą.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 10:53:25] • [IP: 188.146.100.***]

Tysiące Misiewiczów bez wykształcenia przy korycie. To tragedia jest przez nieudaczników. Kto to posprząta. Ponad 10 lat nie podniesiono kwoty wolnej od podatku, po mimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku. Płaćcie i stękajcie, że jest wszystko prawidłowo i dobrze. To jakiś obłęd!!

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 08:07:15] • [IP: 78.11.124.**]

Przestańcie pier...ć tylko IDŹCIE na wybory!!

Gość • Niedziela [15.07.2018, 22:46:16] • [IP: 83.11.242.**]

95.160.156. Przez 2 lata nie da się naprawić tego co poprzednie ekipy rządzące popsuły lub zaniedbywały. Ślepy tylko nie widzi zasług rządów PiS!

Gość • Niedziela [15.07.2018, 22:39:10] • [IP: 83.11.242.**]

Ale przypływ czerwonej pro komunistycznej sfory niezadowolonej z tego że zwykłemu człowiekowi jest i będzie lepiej, oni egoiści przyzwyczaili się aby im tylko żyło się lepiej. Bronią starych układów złodziejstwa i afer. Nie przeszkadza im, że PO miała sprowadzić tysiące ciapatych, że 500+ i emeryturą podzielą się z Ukraińcami, umowa dwustronna z 2012 zapewnia Ukraińcom emerytury za lata przepracowane u siebie i w Polsce z naszych pieniędzy. Kopaczowa załatwiła napływ masy ok. 3 mln Ukraińców, którzy kupują tu domy i mieszkania.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 22:14:41] • [IP: 77.112.135.***]

Miałem ochotę pójść i zadać parę niewygodnych pytań. Ale, nie poszedłem, bo mogliby mnie wyprowadzić i spisać!! Tak traktuje się tych, co prawdę mówią o ich niby rządach, bo całością kieruje facet, który zatwierdził 65 lat emerytury, ale się na nią nie wybiera. Wywala " na siłę" tych z PO!! - i po to było to obniżenie!! Natomiast PIS-iory biorą i emeryturę i ciężkie pieniądze!! Diabli mnie biorą, że moi rodacy na oczach mają 500+ i wiek emerytalny!! A to, że demokracja zniszczona i idzie koreańska dyktatura, to już nie dla nich, chyba nie mają zielonego pojęcia o tym, co się dzieje. I to jest cholernie żałosne!!

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:49:24] • [IP: 81.219.202.***]

Reżimowe TVP Info relacjonowało to" spotkanie"- czyli propagandowy wykład PiSowskiej Minister. Ale ani razu nie pokazano jakie tłumy Woliniaków tam przybyły...

* • Niedziela [15.07.2018, 20:47:51] • [IP: 83.21.54.***]

Psy i złodzieje z opozycji szczekają, a karawana idzie dalej :) BRAWO PIS!!

Oglądasz 1-25 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■