POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [13.07.2018, 16:54:54] • Kamień Pomorski

Czytelnik: Nieporządek, brud i ogólny nieład w naszym Mieście

 Czytelnik: Nieporządek, brud i ogólny nieład w naszym Mieście

fot. Czytelnik

Z opisu przysłanego do redakcji ikamien.pl wyłania się obraz miasta wyjątkowo zaniedbanego, porośniętego dziką roślinnością, której nikt nie przycina, zapomnianego przez władze. Zdaniem Czytelnika, winę za taki stan ponosi burmistrz oraz podlegli mu urzędnicy.

"W załącznikach przesyłam zdjęcia zaniedbanej działki po byłym przedszkolu nr 2 której właścicielem jest gmina czyli my wszyscy którzy tu mieszkają. Pan burmistrz nie panuje poprzez swe organy do tego powołane o porządek, czystość w naszym mieście. Zdjęcia obrazują jedynie wycinek jego niekompetencji. Nie trzeba długo szukać, zarośnięte klomby, bałagan wokół śmietników, wyrastająca trawa z chodników, niepoprzycinane żywopłoty i krzewy. Można by tak długo jeszcze wymieniać. Pragnę poprzez waszą redakcję zwrócić uwagę na problem który wpływa na wizerunek naszego miasta bo o atrakcyjności już dawno zapomnieliśmy." - opisuje swoje miasto Czytelnik.

 Czytelnik: Nieporządek, brud i ogólny nieład w naszym Mieście

fot. Czytelnik

Kto zgadnie, o jaką miejscowość chodzi?


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Niedziela [15.07.2018, 09:33:51] • [IP: 37.47.135.***]

Plac po przedszkolu nr. 2 i chodnik prowadzący do parku przy ul. Szczecińskiej. Wielka szkoda, że to tak wygląda, może powodem jest fakt, iż ludzie tamtędy bardzo rzadko chodzą. Jak było przedszkole było zupełnie inaczej.

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:33:53] • [IP: 83.20.248.***]

Jest kiepsko to prawda kiedyś było zdecydowanie lepiej

GośćAS • Sobota [14.07.2018, 13:43:43] • [IP: 93.105.177.**]

Brudno i zaniedbanie w całym mieście na słowo honoru mury obronne jeszcze stoją ale koło katedry już je porasta trawa i drzewa to samo z basztą przetrwała 700 lat ale następnych już nie doczeka dzierżawca w ogóle nie dba o porządek jak i sama basztę cegły się sypią tynk odpada. Gdzie jest jakiś przedstawiciel od zabytków W następnej turze wyborów chyba nauczyciela za gospodarza nie będą mieszkańcy miasta wybierać bo widać jaki z niego gospodarz...

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:10:18] • [IP: 188.146.231.***]

Nie widać żeby było brudno, nie ma śmieci czy bałaganu. Widać też że trawa co jakiś czas jest koszona. A że jest stary chodnik. No chodniki akurat są stopniowo wymieniane w mieście. Przy okazji widzę że błąd ortograficzny w tytule poprawiony.

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:04:38] • [IP: 83.168.84.**]

Czas na zmiany !Poprzednicy faktycznie o wiele bardziej dbali o porządek w mieście.

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:59:31] • [IP: 37.248.211.***]

Miasto jest zaniedbane. Pora na zmiany

Gość • Sobota [14.07.2018, 00:47:26] • [IP: 93.244.111.**]

Brud pisze sie przez u otwarte

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:15:11] • [IP: 83.23.170.***]

W mieście jest straszny syf. Wystarczy się przejść przy pomniku na zamkniętej, o placu zabaw przy SP1 aż strach pisać, co się tam wyprawia i jak to wygląda. Centrum miasta!

Gość • Piątek [13.07.2018, 21:15:59] • [IP: 83.11.238.***]

Ale SUPER!! Pan/Pani czytelnik wskazała działkę gminną. NO NARESZCIE!! Teraz szybko do Burmistrza i jego świty niech ją przekażą na program:" MIESZKANIE+" Czas zrobić coś dla młodych a nie gminne działki kolesiom sprzedawać.

Gość • Piątek [13.07.2018, 21:15:17] • [IP: 83.23.255.***]

Po zdjęciach tego" nieładu" wnioskuję, że to może być wszędzie w całej Polsce :) Jestem ciekawy co jeszcze zostanie wyciągnięte.

Gość • Piątek [13.07.2018, 21:03:08] • [IP: 89.221.210.***]

Pracuś siedzi, proponuję brać się z robotę, a w pierwszej kolejności za słowniczek ortograficzny.

Gość • Piątek [13.07.2018, 20:58:12] • [IP: 83.11.221.***]

prawda jest taka e na mieście jest brudno.

Gość • Piątek [13.07.2018, 20:43:05] • [IP: 37.47.186.**]

Cos w tym jest trzeba przyznac...wystarczy spojrzec na place zabaw w Kamieniu..zniszczone zaniedbane..Stare...

Gość • Piątek [13.07.2018, 19:44:23] • [IP: 83.11.229.***]

To prawda. Poprzednicy bardziej dbali o wygląd miasta. Smutne są obrzeża Kamienia, ale Stary Rynek (wizytówka Kamienia) jeszcze smutniejszy. Kiedyś mogliśmy podziwiać piękne kwiaty, a dzisiaj - dziury w drogach i zdewastowane przez samochody podwórka. Niedługo do domów nie będziemy mogli wejść. Panie Burmistrzu! Z tym trzeba coś zrobić. Przejęliście się miejscami dla petentów, a mieszkańców, którzy z problemem ciasnoty borykają się na co dzień - macie gdzieś!

Gość • Piątek [13.07.2018, 19:39:30] • [IP: 83.23.170.**]

Tutaj nie ma brudu tylko roślinki nie przycięte bo susza by zniszczyła.. Dlaczego tak krytykujecie i obserwujecie i..jakoś to się nazywa taka postawa..

Gość • Piątek [13.07.2018, 18:37:05] • [IP: 77.114.34.**]

może Puławy?

Gość • Piątek [13.07.2018, 18:02:14] • [IP: 37.248.152.***]

Siedzisz nierobie na dupie i opisujesz

Gość • Piątek [13.07.2018, 17:45:33] • [IP: 77.114.34.**]

Warszawa, byłem ostatnio i tak tam wygląda.

Gość • Piątek [13.07.2018, 17:13:34] • [IP: 94.254.239.**]

"bród"? Ludzie litości. Po co Wy się zabieracie za słowo pisane, jak nie macie pojęcia o podstawach ortografii!!

Gość • Piątek [13.07.2018, 17:07:58] • [IP: 83.11.235.***]

Wiem ale nie powiem bo jak nie masz co robić to sam/sama weź się za robotę. A tak na marginesie to jak na 100 dni bez deszczu to i tak te roślinki dobrze sie trzymają.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Straż pożarna i policja na Piastowej w Kamieniu Pomorskim. W mieszkaniu były zwłoki Policja, a następnie straż pożarna przyjechały na ulicę Piastową w Kamieniu Pomorskim. W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki mężczyzny. Służby na miejsce przyjechały po zgłoszeniu dotyczącym braku kontaktu z mężczyzną. Nie odbierał telefonu i nie otwierał drzwi. Zaniepokojony znajomy wezwał policję. Niestety policjantom także nie udało się nawiązać kontaktu z mężczyzną. Funkcjonariusze na miejsce wezwali strażaków. Ci dostali się do mieszkania, w środku okazało się, że na pomoc było już za późno. W środku ujawniono zwłoki 57 - letniego mężczyzny. Jak udało nam się ustalić przyczyną zgonu było zatrzymanie krążenia. Do zdarzenia doszło w piątek, 4 czerwca po godzinie 20:00. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Służby odnalazły ciało młodej kobiety. Spełnił się najtragiczniejszy scenariusz ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Świnoujście: Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! Jak informuje GDDKiA maszyna TBM zdołała już wydrążyć 330 metrów świnoujskiego tunelu. Zamontowanych zostało ponad 200 pierścieni obudowy. ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Dziesięć organizacji apeluje do Premiera Morawieckiego: kody PKD nie mogą być wyznacznikiem pomocy dla przedsiębiorców Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie kolejny raz apeluje do Premiera Mateusza Morawieckiego i Rządu RP o wycofanie się z krzywdzącego przedsiębiorców kryterium kodów PKD jako czynnika uzależniającego wsparcie. Postulujemy, by to spadek przychodów – jako najbardziej obiektywny czynnik – był wyznacznikiem, które firmy potrzebują wsparcia. Sygnatariuszami listu są instytucje gospodarcze, które podobnie jak Izba uważają, że przedsiębiorcom w obliczu TRZECIEGO lockdownu należy się pomoc i wsparcie. ■ Międzyzdroje - rusza przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania pn. „przebudowa drogi ul. Głównej w m. Lubin wraz z odcinkiem drogi ul. Turkusowej w m. Wapnica wraz z sieciami” ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Pacjenci covidowi mają osobny telefon Rodziny pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie mogą odwiedzać swoich bliskich w szpitalu w Kamieniu Pomorskim. Możliwa jest jedynie wizyta księdza. - U pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie ma odwiedzin, ale na życzenie pacjenta bądź rodziny pacjenta możliwa jest wizyta księdza - informuje Agnieszka Borzęcka ze szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim. Jak hospitalizowani mogą się kontaktować z rodziną? Na oddziale covidowym jest oddzielny numer telefonu ( 729 058 397 ) przeznaczony tylko dla pacjentów zakażonych Covid-19. Przez telefon można też prowadzić videorozmowy. ■