POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.06.2018, 13:57:25] • Międzyzdroje

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

fot. Andrzej Ryfczyński

W nocy z 13 na 14 czerwca okradziono Muzeum V3 w Zalesiu - Wicku. Skradziono repliki broni różnych rodzajów z czasów II wojny światowej. Skradziono między innymi broń z filmu - 4 pancernych i pies, broń przeciwpancerną.

Policja zabezpiecza miejsce włamania i wykonuje czynności związane z ustaleniem skradzionych przedmiotów. Według właściciela obiekt był zabezpieczony firmowymi kłódkami i alarmem.

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

fot. Andrzej Ryfczyński

Jest też zapewnienie, że to były repliki i nie nadają się do użycia jako broń. To są straty nie tylko finansowe, ale też edukacyjne.

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

fot. Andrzej Ryfczyński

Najchętniej oglądała te eksponaty młodzież. Ze strony redakcji możemy apelować o pomoc społeczeństwa, by jak najszybciej eksponaty powróciły.

Wykonanie ich u rzemieślników potrwa jakiś czas i w tym jest problem.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Sobota [16.06.2018, 23:06:24] • [IP: 5.172.233.***]

Policja powinna wyznaczyć nagrodę za złapanie drani.

MC • Sobota [16.06.2018, 07:18:05] • [IP: 5.174.235.***]

PRÓBOWALI??Hm...-Z...BALI MI KARABIN ZAJ...BALI I NIKOGO NOCĄ SIĘ NIE BALI...KOMU JESTEM WINIEN CO ?, -ŻE SPOTKAŁO M MNIE TO ZŁO -ZAJ...BALI..

Gość • Piątek [15.06.2018, 22:26:58] • [IP: 188.146.165.***]

A ten obiekt to w końcu ma status muzeum? Jezeli tak to podlega pod konserwatora zabytków i może okazac się że zabezpieczenia były niewystarczające i ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania!

Bambus • Piątek [15.06.2018, 11:16:13] • [IP: 94.254.148.**]

To wkoncu probowali ukrasc czy ukradli?

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:22:34] • [IP: 83.23.193.**]

Pan z synami nie jest biedny.Dadzą radę.

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:00:08] • [IP: 176.221.110.***]

Jak sie jest takim oszczednym i zal na noc ledowej lampy zaswiecic to sa efekty.przeciez tam wieczorem iw nocy strach rowerem jechac a co dopiero piesz isc lub wracac do domu.tam jest ciemno jak u m* w. duszy..Sekretarz nagminny i pozostali dzialacze, policjanci i straznicy miejscy naprawde jestescie taki ciemnogrod, a gdzie wasza, , enea, , oswietlenie wam sie nalezy jak, , psu buda, , a wasz fotograf z lubinia co zgubil aparat to niech cos napisze.ludzie sezon idzie obudzcie sie wybory sie zblizaja.mimo wszstko pozdrawiam was.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 20:48:13] • [IP: 188.146.37.***]

dlatego trzeba kamery na Zalesiu tam na dole zamontować, będzie widać w razie czego co tam za samochody jeżdżą

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:23:04] • [IP: 83.23.253.***]

Właściciel równy gość. Szkoda. Jak można być takim śmieciem, żeby komuś ukraść dorobek życia

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:11:42] • [IP: 83.23.253.***]

Podłe gnoje. Nieudolność rządu, za niskiedarmo kary i robią co im się podoba. Współczucia dla właściciela.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:20:30] • [IP: 188.47.39.***]

pewnie za jakiś czas pojawią się do kupienia na ebay

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:48:26] • [IP: 188.146.101.**]

To nie problem Pana, czy synów. To problem polskiej hołoty, takiej marnoty. Człowiek tyra dniami nocami, a tu istnieją, żyją obok nas podli ludzie. To śmietnik, nie społeczeństwo. Za dużo tego. Kradną, jeżdżą jak chcą, parkują jak chcą. W urzędach nie lepiej. Biorą kasę nocą po przez kradzież, albo premie sobie przyznają. Szydło - nam się te pieniądze należą. Szkoda tych ciężko pracujących ludzi. Cwaniaków tępić jak chwasty i to jedyne wyjście. Współczuję właścicielowi.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:40:30] • [IP: 83.20.246.***]

dostanie odszkodowanie z ubezpieczalni

waldi • Czwartek [14.06.2018, 15:58:20] • [IP: 188.146.230.***]

Coś ten pan z synami nie ma szczęścia, cały czas pod górkę.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 14:19:14] • [IP: 83.11.70.***]

Widocznie komuś przeszkadza to muzeum i okradł nie dla zysku tylko zrobił to na złość aby pozbawić właściciela pracy.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■