POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.06.2018, 13:57:25] • Międzyzdroje

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

fot. Andrzej Ryfczyński

W nocy z 13 na 14 czerwca okradziono Muzeum V3 w Zalesiu - Wicku. Skradziono repliki broni różnych rodzajów z czasów II wojny światowej. Skradziono między innymi broń z filmu - 4 pancernych i pies, broń przeciwpancerną.

Policja zabezpiecza miejsce włamania i wykonuje czynności związane z ustaleniem skradzionych przedmiotów. Według właściciela obiekt był zabezpieczony firmowymi kłódkami i alarmem.

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

fot. Andrzej Ryfczyński

Jest też zapewnienie, że to były repliki i nie nadają się do użycia jako broń. To są straty nie tylko finansowe, ale też edukacyjne.

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

fot. Andrzej Ryfczyński

Najchętniej oglądała te eksponaty młodzież. Ze strony redakcji możemy apelować o pomoc społeczeństwa, by jak najszybciej eksponaty powróciły.

Wykonanie ich u rzemieślników potrwa jakiś czas i w tym jest problem.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Sobota [16.06.2018, 23:06:24] • [IP: 5.172.233.***]

Policja powinna wyznaczyć nagrodę za złapanie drani.

MC • Sobota [16.06.2018, 07:18:05] • [IP: 5.174.235.***]

PRÓBOWALI??Hm...-Z...BALI MI KARABIN ZAJ...BALI I NIKOGO NOCĄ SIĘ NIE BALI...KOMU JESTEM WINIEN CO ?, -ŻE SPOTKAŁO M MNIE TO ZŁO -ZAJ...BALI..

Gość • Piątek [15.06.2018, 22:26:58] • [IP: 188.146.165.***]

A ten obiekt to w końcu ma status muzeum? Jezeli tak to podlega pod konserwatora zabytków i może okazac się że zabezpieczenia były niewystarczające i ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania!

Bambus • Piątek [15.06.2018, 11:16:13] • [IP: 94.254.148.**]

To wkoncu probowali ukrasc czy ukradli?

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:22:34] • [IP: 83.23.193.**]

Pan z synami nie jest biedny.Dadzą radę.

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:00:08] • [IP: 176.221.110.***]

Jak sie jest takim oszczednym i zal na noc ledowej lampy zaswiecic to sa efekty.przeciez tam wieczorem iw nocy strach rowerem jechac a co dopiero piesz isc lub wracac do domu.tam jest ciemno jak u m* w. duszy..Sekretarz nagminny i pozostali dzialacze, policjanci i straznicy miejscy naprawde jestescie taki ciemnogrod, a gdzie wasza, , enea, , oswietlenie wam sie nalezy jak, , psu buda, , a wasz fotograf z lubinia co zgubil aparat to niech cos napisze.ludzie sezon idzie obudzcie sie wybory sie zblizaja.mimo wszstko pozdrawiam was.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 20:48:13] • [IP: 188.146.37.***]

dlatego trzeba kamery na Zalesiu tam na dole zamontować, będzie widać w razie czego co tam za samochody jeżdżą

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:23:04] • [IP: 83.23.253.***]

Właściciel równy gość. Szkoda. Jak można być takim śmieciem, żeby komuś ukraść dorobek życia

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:11:42] • [IP: 83.23.253.***]

Podłe gnoje. Nieudolność rządu, za niskiedarmo kary i robią co im się podoba. Współczucia dla właściciela.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:20:30] • [IP: 188.47.39.***]

pewnie za jakiś czas pojawią się do kupienia na ebay

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:48:26] • [IP: 188.146.101.**]

To nie problem Pana, czy synów. To problem polskiej hołoty, takiej marnoty. Człowiek tyra dniami nocami, a tu istnieją, żyją obok nas podli ludzie. To śmietnik, nie społeczeństwo. Za dużo tego. Kradną, jeżdżą jak chcą, parkują jak chcą. W urzędach nie lepiej. Biorą kasę nocą po przez kradzież, albo premie sobie przyznają. Szydło - nam się te pieniądze należą. Szkoda tych ciężko pracujących ludzi. Cwaniaków tępić jak chwasty i to jedyne wyjście. Współczuję właścicielowi.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:40:30] • [IP: 83.20.246.***]

dostanie odszkodowanie z ubezpieczalni

waldi • Czwartek [14.06.2018, 15:58:20] • [IP: 188.146.230.***]

Coś ten pan z synami nie ma szczęścia, cały czas pod górkę.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 14:19:14] • [IP: 83.11.70.***]

Widocznie komuś przeszkadza to muzeum i okradł nie dla zysku tylko zrobił to na złość aby pozbawić właściciela pracy.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■