POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.06.2018, 22:44:50] • Powiat Kamieński

Starosta Malec zastanawia się, czy w powiecie kamieńskim potrzebny jest szpital

Starosta Malec zastanawia się, czy w powiecie kamieńskim potrzebny jest szpital

fot. Sławomir Ryfczyński

Starosta Józef Malec wysunął propozycje do Rady Powiatu, aby zwołać specjalne posiedzenie poświęcone trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się kamieński szpital prowadzony przez spółkę EMC. Mowa m.in. o brakach kadrowych w szpitalu, które mogą spowodować zawieszenie działalności niektórych oddziałów - ginekologii i położnictwa.

- Musimy się zastanowić nad tym, czy w szpital w Kamieniu ma być, czy nie, bo i takie głosy są, że nie. Posłuchajcie ludzi na ulicy, co mówią o tym szpitalu i lekarzach. Potrzebujemy konkretnego stanowiska Rady Powiatu w tej sprawie – mówił do radnych starosta Józef Malec.

Specjalne posiedzenie Rady Powiatu poświęcone sytuacji kamieńskiego szpitala, prawdopodobnie odbędzie się latem.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Poniedziałek [18.06.2018, 15:34:10] • [IP: 83.8.164.***]

Czas najwyższy żeby Pan starosta odpoczywał z żoną na emeryturze bo już mu się plącze. Jak będzie chory to sam zobaczy że szpital potrzebny jest.

Gość • Piątek [15.06.2018, 17:59:46] • [IP: 83.11.171.**]

Ja bym wolal pomnik kaczynskiego xd

Gość • Czwartek [14.06.2018, 22:26:37] • [IP: 83.11.244.**]

to może całe starostwo zlikwidować a sobie odprawa i emeryturka

Gość • Czwartek [14.06.2018, 06:12:05] • [IP: 83.20.254.***]

pan starosta tak żądzi tym powiatem, jak pgrami w golczewie wszystko rozwalił r*yć to starostwo i powołać urzędy rejonowe jak dawniej, a pana staroste pogonić na szczaw.

Gość • Środa [13.06.2018, 17:56:49] • [IP: 37.47.187.***]

Zamknąć ten burdel

Gość • Środa [13.06.2018, 17:33:18] • [IP: 5.172.233.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.06.2018, 17:33:06] • [IP: 188.146.65.***]

Skoro tak się zastanawia czy szpital potrzebny, to po jaką cholerę przychodzi do owej placówki zrobić sobie wyniki ! Niech bierze tyłek w troki i do Szczecina zasuwa!! Wstyd Panie Malec!

Gość • Środa [13.06.2018, 16:36:38] • [IP: 83.8.29.**]

W każdym szpitalu tak jak i w Kamieńskim znajdziemy lekarzy z powołania, którzy ratują życie i również takich którzy nie są kija warci. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ten szpital jest potrzebny. Nie wyobrażam sobie żeby najbliższy szpital był ten Gryficki bo to już totalna masakra na internie

Gość • Środa [13.06.2018, 12:12:35] • [IP: 31.0.121.***]

a morzę starostę zwolnić

Gość • Środa [13.06.2018, 11:08:30] • [IP: 83.23.185.**]

mina starosty mówi wszystko, jest zagubiony jak dziecko we mgle. przerośnięty aparat władzy do likwidacji obciąża tylko podatników, brawo dojna zmiana

Gość • Środa [13.06.2018, 08:18:39] • [IP: 37.47.163.***]

NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE MALEC MA BYĆ STAROSTĄ CZY NIE?

Gość • Środa [13.06.2018, 07:05:43] • [IP: 37.248.154.**]

Malec jest taki malutki że nic nie może

Gość • Wtorek [12.06.2018, 23:00:21] • [IP: 46.77.165.**]

Szpital w Kamieniu może nie przynosi zysków, ale opieka medyczna jest na wyższym poziomie niż w Gryficach. Straciłam przytomność w szpitalu, kilka minut wcześniej zmarł mój ojciec pielęgniarka wezwała lekarza który nie udzielił mi pomocy oznajmił że nie jestem pacjentem ich szpitala, nie przeszłam przez izbę chorych obrócił sie i wyszedł z dyżurki pielęgniarek. Pomocy udzielała mi pielęgniarka, moja siostra i bratowa.Zdarzenie to miało miejsce w Szpitalu w Gryficach.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 22:48:00] • [IP: 37.248.156.***]

Na prywatną spółkę z Wrocławia nie dałabym zlomanego grosza. Rozliczyć ich z umowy i ogłosić konkurs.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:38:19] • [IP: 83.11.224.***]

Ja już nie moge Moze gosciu zamiast szpitala damy kolejny kościoł !! To co on ma w głowie to szok

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:11:45] • [IP: 77.115.119.***]

Prawie 3 lata PIS niby rządzi i co się polepszyło w służbie zdrowia?? Ano, nic, bo służba zdrowia to jest kukułcze jajo, dla wszystkich rządzących!! A obecny Rząd po prostu ma w d... zdrowotność obywateli i nie mają żadnej recepty na poprawę tego stanu. Ich motto to -- całkowity zakaz aborcji, a w przypadku dziecka z ciężką niepełnosprawnością, to" róbta se co chceta", bo kasę dajemy tylko zdrowym niezależnie od dochodu!! Kogoś, chyba trzeba w łeb puknąć młotkiem!!

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:44:51] • [IP: 93.105.177.**]

Czas również zmienić dyrektora i administrację w szpitalu. Niestety to słudzy Wrocławia i nic nie robią. Dyrektor który jeden szpital rozwalił to chyba nie dyrektor. PO 2GIE JUŻ DAWNO DYREKTOR MÓWIŁ ŻE ZAMKNIE GINEKOLOGII BO JEST NIERENTOWNA. NA interne w tej chwili są 3 pielęgniarki na cały miesiąc na pediatrii podobnie... Na izbie masakra.. Był P. Specjalski i był porządek i każdy się go słuchał a teraz? Nawet flagi przed szpitalem wiszące ponad miesiąc nie ma kto zdjąć. Brak pielęgniarki w nocnej poradni od poniedziałku do piątku. Brak lekarza w POZ od 8 do 18.. I wiele innych... To nie wina starosty...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:28:43] • [IP: 83.8.110.***]

kamyczek do ogródka. Szpital jest potrzebny ale czy na pewno taki. Przykład z ostatniego tygodnia. Pacjent z migotaniem i trzepotaniem przedsionków, sercowiec, na skraju zejścia, dowieziony przez karetkę Pogotowia. Szanowna pani doktor (nazwiska nie podaję, bo przecież RODO) po ogólnym, pobieżnym badaniu pacjenta usadziła na stołku w korytarzu. Wezwana została rodzina, aby swoim prywatnym transportem, bez specjalistycznego nadzoru medycznego, przewieźć go na kardiologię do Szpitala na Arkońskiej w Szczecinie. Nasuwa się pytanie - pozew sądowy p-ko szpitalowi z przypozwaniem pani doktor z wnioskiem o pozbawienie jej prawa wykonywania zawodu. Skargi do NFZ czy Izby lekarskiej zostaną jak zwykle zamiecione pod dywan.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:18:30] • [IP: 31.0.44.***]

Pan malec sam kręci na siebie bata

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:18:27] • [IP: 188.146.130.**]

Panie Malec co to za bzdury Pan wygaduje opanuj się Pan

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:17:00] • [IP: 31.0.44.***]

Popieram. po co nam wogle starosta a szczególnie pan malec.jestem osoba młoda więc zapamiętam to sobie przy wyborach.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 17:35:00] • [IP: 37.47.143.**]

Ludzie mają nie chorować, dbać o siebie a nie liczyć na osoby trzecie czy szpitale. Kwestia posiadania finansów.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 16:44:30] • [IP: 83.23.185.***]

jak się bawić to się bawić drzwi * okno wstawić

Gonzo • Wtorek [12.06.2018, 15:46:32] • [IP: 83.8.113.***]

Taki jest obraz szpitali po prywatyzacji;" Kręcenie lodów" w wydaniu PO i ich kolejnych ministrów zdrowia. Pan Malec bezradny. .. brawa, brawa dla Pana Starosty. Najszybciej jak to możliwe należy rozstać się z tą spółką EMC i doprowadzić do tego, żeby ten szpital wrócił do publicznej służby zdrowia. Jak można zastanawiać się nad sensem istnienia szpitala w Kamieniu. Takie podejście do tematu dyskwalifikuje kompletnie p. Malca, Zarząd i Radę.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 15:34:50] • [IP: 94.254.136.***]

Po co nam w Kamieniu Pomorskim starosta a niestety szpital potrzebny Panie Malec po co takie myślenie

Oglądasz 1-25 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■