POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.06.2018, 22:44:50] • Powiat Kamieński

Starosta Malec zastanawia się, czy w powiecie kamieńskim potrzebny jest szpital

Starosta Malec zastanawia się, czy w powiecie kamieńskim potrzebny jest szpital

fot. Sławomir Ryfczyński

Starosta Józef Malec wysunął propozycje do Rady Powiatu, aby zwołać specjalne posiedzenie poświęcone trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się kamieński szpital prowadzony przez spółkę EMC. Mowa m.in. o brakach kadrowych w szpitalu, które mogą spowodować zawieszenie działalności niektórych oddziałów - ginekologii i położnictwa.

- Musimy się zastanowić nad tym, czy w szpital w Kamieniu ma być, czy nie, bo i takie głosy są, że nie. Posłuchajcie ludzi na ulicy, co mówią o tym szpitalu i lekarzach. Potrzebujemy konkretnego stanowiska Rady Powiatu w tej sprawie – mówił do radnych starosta Józef Malec.

Specjalne posiedzenie Rady Powiatu poświęcone sytuacji kamieńskiego szpitala, prawdopodobnie odbędzie się latem.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Poniedziałek [18.06.2018, 15:34:10] • [IP: 83.8.164.***]

Czas najwyższy żeby Pan starosta odpoczywał z żoną na emeryturze bo już mu się plącze. Jak będzie chory to sam zobaczy że szpital potrzebny jest.

Gość • Piątek [15.06.2018, 17:59:46] • [IP: 83.11.171.**]

Ja bym wolal pomnik kaczynskiego xd

Gość • Czwartek [14.06.2018, 22:26:37] • [IP: 83.11.244.**]

to może całe starostwo zlikwidować a sobie odprawa i emeryturka

Gość • Czwartek [14.06.2018, 06:12:05] • [IP: 83.20.254.***]

pan starosta tak żądzi tym powiatem, jak pgrami w golczewie wszystko rozwalił r*yć to starostwo i powołać urzędy rejonowe jak dawniej, a pana staroste pogonić na szczaw.

Gość • Środa [13.06.2018, 17:56:49] • [IP: 37.47.187.***]

Zamknąć ten burdel

Gość • Środa [13.06.2018, 17:33:18] • [IP: 5.172.233.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.06.2018, 17:33:06] • [IP: 188.146.65.***]

Skoro tak się zastanawia czy szpital potrzebny, to po jaką cholerę przychodzi do owej placówki zrobić sobie wyniki ! Niech bierze tyłek w troki i do Szczecina zasuwa!! Wstyd Panie Malec!

Gość • Środa [13.06.2018, 16:36:38] • [IP: 83.8.29.**]

W każdym szpitalu tak jak i w Kamieńskim znajdziemy lekarzy z powołania, którzy ratują życie i również takich którzy nie są kija warci. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ten szpital jest potrzebny. Nie wyobrażam sobie żeby najbliższy szpital był ten Gryficki bo to już totalna masakra na internie

Gość • Środa [13.06.2018, 12:12:35] • [IP: 31.0.121.***]

a morzę starostę zwolnić

Gość • Środa [13.06.2018, 11:08:30] • [IP: 83.23.185.**]

mina starosty mówi wszystko, jest zagubiony jak dziecko we mgle. przerośnięty aparat władzy do likwidacji obciąża tylko podatników, brawo dojna zmiana

Gość • Środa [13.06.2018, 08:18:39] • [IP: 37.47.163.***]

NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE MALEC MA BYĆ STAROSTĄ CZY NIE?

Gość • Środa [13.06.2018, 07:05:43] • [IP: 37.248.154.**]

Malec jest taki malutki że nic nie może

Gość • Wtorek [12.06.2018, 23:00:21] • [IP: 46.77.165.**]

Szpital w Kamieniu może nie przynosi zysków, ale opieka medyczna jest na wyższym poziomie niż w Gryficach. Straciłam przytomność w szpitalu, kilka minut wcześniej zmarł mój ojciec pielęgniarka wezwała lekarza który nie udzielił mi pomocy oznajmił że nie jestem pacjentem ich szpitala, nie przeszłam przez izbę chorych obrócił sie i wyszedł z dyżurki pielęgniarek. Pomocy udzielała mi pielęgniarka, moja siostra i bratowa.Zdarzenie to miało miejsce w Szpitalu w Gryficach.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 22:48:00] • [IP: 37.248.156.***]

Na prywatną spółkę z Wrocławia nie dałabym zlomanego grosza. Rozliczyć ich z umowy i ogłosić konkurs.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:38:19] • [IP: 83.11.224.***]

Ja już nie moge Moze gosciu zamiast szpitala damy kolejny kościoł !! To co on ma w głowie to szok

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:11:45] • [IP: 77.115.119.***]

Prawie 3 lata PIS niby rządzi i co się polepszyło w służbie zdrowia?? Ano, nic, bo służba zdrowia to jest kukułcze jajo, dla wszystkich rządzących!! A obecny Rząd po prostu ma w d... zdrowotność obywateli i nie mają żadnej recepty na poprawę tego stanu. Ich motto to -- całkowity zakaz aborcji, a w przypadku dziecka z ciężką niepełnosprawnością, to" róbta se co chceta", bo kasę dajemy tylko zdrowym niezależnie od dochodu!! Kogoś, chyba trzeba w łeb puknąć młotkiem!!

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:44:51] • [IP: 93.105.177.**]

Czas również zmienić dyrektora i administrację w szpitalu. Niestety to słudzy Wrocławia i nic nie robią. Dyrektor który jeden szpital rozwalił to chyba nie dyrektor. PO 2GIE JUŻ DAWNO DYREKTOR MÓWIŁ ŻE ZAMKNIE GINEKOLOGII BO JEST NIERENTOWNA. NA interne w tej chwili są 3 pielęgniarki na cały miesiąc na pediatrii podobnie... Na izbie masakra.. Był P. Specjalski i był porządek i każdy się go słuchał a teraz? Nawet flagi przed szpitalem wiszące ponad miesiąc nie ma kto zdjąć. Brak pielęgniarki w nocnej poradni od poniedziałku do piątku. Brak lekarza w POZ od 8 do 18.. I wiele innych... To nie wina starosty...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:28:43] • [IP: 83.8.110.***]

kamyczek do ogródka. Szpital jest potrzebny ale czy na pewno taki. Przykład z ostatniego tygodnia. Pacjent z migotaniem i trzepotaniem przedsionków, sercowiec, na skraju zejścia, dowieziony przez karetkę Pogotowia. Szanowna pani doktor (nazwiska nie podaję, bo przecież RODO) po ogólnym, pobieżnym badaniu pacjenta usadziła na stołku w korytarzu. Wezwana została rodzina, aby swoim prywatnym transportem, bez specjalistycznego nadzoru medycznego, przewieźć go na kardiologię do Szpitala na Arkońskiej w Szczecinie. Nasuwa się pytanie - pozew sądowy p-ko szpitalowi z przypozwaniem pani doktor z wnioskiem o pozbawienie jej prawa wykonywania zawodu. Skargi do NFZ czy Izby lekarskiej zostaną jak zwykle zamiecione pod dywan.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:18:30] • [IP: 31.0.44.***]

Pan malec sam kręci na siebie bata

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:18:27] • [IP: 188.146.130.**]

Panie Malec co to za bzdury Pan wygaduje opanuj się Pan

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:17:00] • [IP: 31.0.44.***]

Popieram. po co nam wogle starosta a szczególnie pan malec.jestem osoba młoda więc zapamiętam to sobie przy wyborach.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 17:35:00] • [IP: 37.47.143.**]

Ludzie mają nie chorować, dbać o siebie a nie liczyć na osoby trzecie czy szpitale. Kwestia posiadania finansów.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 16:44:30] • [IP: 83.23.185.***]

jak się bawić to się bawić drzwi * okno wstawić

Gonzo • Wtorek [12.06.2018, 15:46:32] • [IP: 83.8.113.***]

Taki jest obraz szpitali po prywatyzacji;" Kręcenie lodów" w wydaniu PO i ich kolejnych ministrów zdrowia. Pan Malec bezradny. .. brawa, brawa dla Pana Starosty. Najszybciej jak to możliwe należy rozstać się z tą spółką EMC i doprowadzić do tego, żeby ten szpital wrócił do publicznej służby zdrowia. Jak można zastanawiać się nad sensem istnienia szpitala w Kamieniu. Takie podejście do tematu dyskwalifikuje kompletnie p. Malca, Zarząd i Radę.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 15:34:50] • [IP: 94.254.136.***]

Po co nam w Kamieniu Pomorskim starosta a niestety szpital potrzebny Panie Malec po co takie myślenie

Oglądasz 1-25 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■