POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.06.2018, 22:44:50] • Powiat Kamieński

Starosta Malec zastanawia się, czy w powiecie kamieńskim potrzebny jest szpital

Starosta Malec zastanawia się, czy w powiecie kamieńskim potrzebny jest szpital

fot. Sławomir Ryfczyński

Starosta Józef Malec wysunął propozycje do Rady Powiatu, aby zwołać specjalne posiedzenie poświęcone trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się kamieński szpital prowadzony przez spółkę EMC. Mowa m.in. o brakach kadrowych w szpitalu, które mogą spowodować zawieszenie działalności niektórych oddziałów - ginekologii i położnictwa.

- Musimy się zastanowić nad tym, czy w szpital w Kamieniu ma być, czy nie, bo i takie głosy są, że nie. Posłuchajcie ludzi na ulicy, co mówią o tym szpitalu i lekarzach. Potrzebujemy konkretnego stanowiska Rady Powiatu w tej sprawie – mówił do radnych starosta Józef Malec.

Specjalne posiedzenie Rady Powiatu poświęcone sytuacji kamieńskiego szpitala, prawdopodobnie odbędzie się latem.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Poniedziałek [18.06.2018, 15:34:10] • [IP: 83.8.164.***]

Czas najwyższy żeby Pan starosta odpoczywał z żoną na emeryturze bo już mu się plącze. Jak będzie chory to sam zobaczy że szpital potrzebny jest.

Gość • Piątek [15.06.2018, 17:59:46] • [IP: 83.11.171.**]

Ja bym wolal pomnik kaczynskiego xd

Gość • Czwartek [14.06.2018, 22:26:37] • [IP: 83.11.244.**]

to może całe starostwo zlikwidować a sobie odprawa i emeryturka

Gość • Czwartek [14.06.2018, 06:12:05] • [IP: 83.20.254.***]

pan starosta tak żądzi tym powiatem, jak pgrami w golczewie wszystko rozwalił r*yć to starostwo i powołać urzędy rejonowe jak dawniej, a pana staroste pogonić na szczaw.

Gość • Środa [13.06.2018, 17:56:49] • [IP: 37.47.187.***]

Zamknąć ten burdel

Gość • Środa [13.06.2018, 17:33:18] • [IP: 5.172.233.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.06.2018, 17:33:06] • [IP: 188.146.65.***]

Skoro tak się zastanawia czy szpital potrzebny, to po jaką cholerę przychodzi do owej placówki zrobić sobie wyniki ! Niech bierze tyłek w troki i do Szczecina zasuwa!! Wstyd Panie Malec!

Gość • Środa [13.06.2018, 16:36:38] • [IP: 83.8.29.**]

W każdym szpitalu tak jak i w Kamieńskim znajdziemy lekarzy z powołania, którzy ratują życie i również takich którzy nie są kija warci. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ten szpital jest potrzebny. Nie wyobrażam sobie żeby najbliższy szpital był ten Gryficki bo to już totalna masakra na internie

Gość • Środa [13.06.2018, 12:12:35] • [IP: 31.0.121.***]

a morzę starostę zwolnić

Gość • Środa [13.06.2018, 11:08:30] • [IP: 83.23.185.**]

mina starosty mówi wszystko, jest zagubiony jak dziecko we mgle. przerośnięty aparat władzy do likwidacji obciąża tylko podatników, brawo dojna zmiana

Gość • Środa [13.06.2018, 08:18:39] • [IP: 37.47.163.***]

NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE MALEC MA BYĆ STAROSTĄ CZY NIE?

Gość • Środa [13.06.2018, 07:05:43] • [IP: 37.248.154.**]

Malec jest taki malutki że nic nie może

Gość • Wtorek [12.06.2018, 23:00:21] • [IP: 46.77.165.**]

Szpital w Kamieniu może nie przynosi zysków, ale opieka medyczna jest na wyższym poziomie niż w Gryficach. Straciłam przytomność w szpitalu, kilka minut wcześniej zmarł mój ojciec pielęgniarka wezwała lekarza który nie udzielił mi pomocy oznajmił że nie jestem pacjentem ich szpitala, nie przeszłam przez izbę chorych obrócił sie i wyszedł z dyżurki pielęgniarek. Pomocy udzielała mi pielęgniarka, moja siostra i bratowa.Zdarzenie to miało miejsce w Szpitalu w Gryficach.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 22:48:00] • [IP: 37.248.156.***]

Na prywatną spółkę z Wrocławia nie dałabym zlomanego grosza. Rozliczyć ich z umowy i ogłosić konkurs.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:38:19] • [IP: 83.11.224.***]

Ja już nie moge Moze gosciu zamiast szpitala damy kolejny kościoł !! To co on ma w głowie to szok

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:11:45] • [IP: 77.115.119.***]

Prawie 3 lata PIS niby rządzi i co się polepszyło w służbie zdrowia?? Ano, nic, bo służba zdrowia to jest kukułcze jajo, dla wszystkich rządzących!! A obecny Rząd po prostu ma w d... zdrowotność obywateli i nie mają żadnej recepty na poprawę tego stanu. Ich motto to -- całkowity zakaz aborcji, a w przypadku dziecka z ciężką niepełnosprawnością, to" róbta se co chceta", bo kasę dajemy tylko zdrowym niezależnie od dochodu!! Kogoś, chyba trzeba w łeb puknąć młotkiem!!

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:44:51] • [IP: 93.105.177.**]

Czas również zmienić dyrektora i administrację w szpitalu. Niestety to słudzy Wrocławia i nic nie robią. Dyrektor który jeden szpital rozwalił to chyba nie dyrektor. PO 2GIE JUŻ DAWNO DYREKTOR MÓWIŁ ŻE ZAMKNIE GINEKOLOGII BO JEST NIERENTOWNA. NA interne w tej chwili są 3 pielęgniarki na cały miesiąc na pediatrii podobnie... Na izbie masakra.. Był P. Specjalski i był porządek i każdy się go słuchał a teraz? Nawet flagi przed szpitalem wiszące ponad miesiąc nie ma kto zdjąć. Brak pielęgniarki w nocnej poradni od poniedziałku do piątku. Brak lekarza w POZ od 8 do 18.. I wiele innych... To nie wina starosty...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:28:43] • [IP: 83.8.110.***]

kamyczek do ogródka. Szpital jest potrzebny ale czy na pewno taki. Przykład z ostatniego tygodnia. Pacjent z migotaniem i trzepotaniem przedsionków, sercowiec, na skraju zejścia, dowieziony przez karetkę Pogotowia. Szanowna pani doktor (nazwiska nie podaję, bo przecież RODO) po ogólnym, pobieżnym badaniu pacjenta usadziła na stołku w korytarzu. Wezwana została rodzina, aby swoim prywatnym transportem, bez specjalistycznego nadzoru medycznego, przewieźć go na kardiologię do Szpitala na Arkońskiej w Szczecinie. Nasuwa się pytanie - pozew sądowy p-ko szpitalowi z przypozwaniem pani doktor z wnioskiem o pozbawienie jej prawa wykonywania zawodu. Skargi do NFZ czy Izby lekarskiej zostaną jak zwykle zamiecione pod dywan.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:18:30] • [IP: 31.0.44.***]

Pan malec sam kręci na siebie bata

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:18:27] • [IP: 188.146.130.**]

Panie Malec co to za bzdury Pan wygaduje opanuj się Pan

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:17:00] • [IP: 31.0.44.***]

Popieram. po co nam wogle starosta a szczególnie pan malec.jestem osoba młoda więc zapamiętam to sobie przy wyborach.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 17:35:00] • [IP: 37.47.143.**]

Ludzie mają nie chorować, dbać o siebie a nie liczyć na osoby trzecie czy szpitale. Kwestia posiadania finansów.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 16:44:30] • [IP: 83.23.185.***]

jak się bawić to się bawić drzwi * okno wstawić

Gonzo • Wtorek [12.06.2018, 15:46:32] • [IP: 83.8.113.***]

Taki jest obraz szpitali po prywatyzacji;" Kręcenie lodów" w wydaniu PO i ich kolejnych ministrów zdrowia. Pan Malec bezradny. .. brawa, brawa dla Pana Starosty. Najszybciej jak to możliwe należy rozstać się z tą spółką EMC i doprowadzić do tego, żeby ten szpital wrócił do publicznej służby zdrowia. Jak można zastanawiać się nad sensem istnienia szpitala w Kamieniu. Takie podejście do tematu dyskwalifikuje kompletnie p. Malca, Zarząd i Radę.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 15:34:50] • [IP: 94.254.136.***]

Po co nam w Kamieniu Pomorskim starosta a niestety szpital potrzebny Panie Malec po co takie myślenie

Oglądasz 1-25 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■