POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.06.2018, 22:44:50] • Powiat Kamieński

Starosta Malec zastanawia się, czy w powiecie kamieńskim potrzebny jest szpital

Starosta Malec zastanawia się, czy w powiecie kamieńskim potrzebny jest szpital

fot. Sławomir Ryfczyński

Starosta Józef Malec wysunął propozycje do Rady Powiatu, aby zwołać specjalne posiedzenie poświęcone trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się kamieński szpital prowadzony przez spółkę EMC. Mowa m.in. o brakach kadrowych w szpitalu, które mogą spowodować zawieszenie działalności niektórych oddziałów - ginekologii i położnictwa.

- Musimy się zastanowić nad tym, czy w szpital w Kamieniu ma być, czy nie, bo i takie głosy są, że nie. Posłuchajcie ludzi na ulicy, co mówią o tym szpitalu i lekarzach. Potrzebujemy konkretnego stanowiska Rady Powiatu w tej sprawie – mówił do radnych starosta Józef Malec.

Specjalne posiedzenie Rady Powiatu poświęcone sytuacji kamieńskiego szpitala, prawdopodobnie odbędzie się latem.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Poniedziałek [18.06.2018, 15:34:10] • [IP: 83.8.164.***]

Czas najwyższy żeby Pan starosta odpoczywał z żoną na emeryturze bo już mu się plącze. Jak będzie chory to sam zobaczy że szpital potrzebny jest.

Gość • Piątek [15.06.2018, 17:59:46] • [IP: 83.11.171.**]

Ja bym wolal pomnik kaczynskiego xd

Gość • Czwartek [14.06.2018, 22:26:37] • [IP: 83.11.244.**]

to może całe starostwo zlikwidować a sobie odprawa i emeryturka

Gość • Czwartek [14.06.2018, 06:12:05] • [IP: 83.20.254.***]

pan starosta tak żądzi tym powiatem, jak pgrami w golczewie wszystko rozwalił r*yć to starostwo i powołać urzędy rejonowe jak dawniej, a pana staroste pogonić na szczaw.

Gość • Środa [13.06.2018, 17:56:49] • [IP: 37.47.187.***]

Zamknąć ten burdel

Gość • Środa [13.06.2018, 17:33:18] • [IP: 5.172.233.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [13.06.2018, 17:33:06] • [IP: 188.146.65.***]

Skoro tak się zastanawia czy szpital potrzebny, to po jaką cholerę przychodzi do owej placówki zrobić sobie wyniki ! Niech bierze tyłek w troki i do Szczecina zasuwa!! Wstyd Panie Malec!

Gość • Środa [13.06.2018, 16:36:38] • [IP: 83.8.29.**]

W każdym szpitalu tak jak i w Kamieńskim znajdziemy lekarzy z powołania, którzy ratują życie i również takich którzy nie są kija warci. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ten szpital jest potrzebny. Nie wyobrażam sobie żeby najbliższy szpital był ten Gryficki bo to już totalna masakra na internie

Gość • Środa [13.06.2018, 12:12:35] • [IP: 31.0.121.***]

a morzę starostę zwolnić

Gość • Środa [13.06.2018, 11:08:30] • [IP: 83.23.185.**]

mina starosty mówi wszystko, jest zagubiony jak dziecko we mgle. przerośnięty aparat władzy do likwidacji obciąża tylko podatników, brawo dojna zmiana

Gość • Środa [13.06.2018, 08:18:39] • [IP: 37.47.163.***]

NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE MALEC MA BYĆ STAROSTĄ CZY NIE?

Gość • Środa [13.06.2018, 07:05:43] • [IP: 37.248.154.**]

Malec jest taki malutki że nic nie może

Gość • Wtorek [12.06.2018, 23:00:21] • [IP: 46.77.165.**]

Szpital w Kamieniu może nie przynosi zysków, ale opieka medyczna jest na wyższym poziomie niż w Gryficach. Straciłam przytomność w szpitalu, kilka minut wcześniej zmarł mój ojciec pielęgniarka wezwała lekarza który nie udzielił mi pomocy oznajmił że nie jestem pacjentem ich szpitala, nie przeszłam przez izbę chorych obrócił sie i wyszedł z dyżurki pielęgniarek. Pomocy udzielała mi pielęgniarka, moja siostra i bratowa.Zdarzenie to miało miejsce w Szpitalu w Gryficach.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 22:48:00] • [IP: 37.248.156.***]

Na prywatną spółkę z Wrocławia nie dałabym zlomanego grosza. Rozliczyć ich z umowy i ogłosić konkurs.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:38:19] • [IP: 83.11.224.***]

Ja już nie moge Moze gosciu zamiast szpitala damy kolejny kościoł !! To co on ma w głowie to szok

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:11:45] • [IP: 77.115.119.***]

Prawie 3 lata PIS niby rządzi i co się polepszyło w służbie zdrowia?? Ano, nic, bo służba zdrowia to jest kukułcze jajo, dla wszystkich rządzących!! A obecny Rząd po prostu ma w d... zdrowotność obywateli i nie mają żadnej recepty na poprawę tego stanu. Ich motto to -- całkowity zakaz aborcji, a w przypadku dziecka z ciężką niepełnosprawnością, to" róbta se co chceta", bo kasę dajemy tylko zdrowym niezależnie od dochodu!! Kogoś, chyba trzeba w łeb puknąć młotkiem!!

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:44:51] • [IP: 93.105.177.**]

Czas również zmienić dyrektora i administrację w szpitalu. Niestety to słudzy Wrocławia i nic nie robią. Dyrektor który jeden szpital rozwalił to chyba nie dyrektor. PO 2GIE JUŻ DAWNO DYREKTOR MÓWIŁ ŻE ZAMKNIE GINEKOLOGII BO JEST NIERENTOWNA. NA interne w tej chwili są 3 pielęgniarki na cały miesiąc na pediatrii podobnie... Na izbie masakra.. Był P. Specjalski i był porządek i każdy się go słuchał a teraz? Nawet flagi przed szpitalem wiszące ponad miesiąc nie ma kto zdjąć. Brak pielęgniarki w nocnej poradni od poniedziałku do piątku. Brak lekarza w POZ od 8 do 18.. I wiele innych... To nie wina starosty...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:28:43] • [IP: 83.8.110.***]

kamyczek do ogródka. Szpital jest potrzebny ale czy na pewno taki. Przykład z ostatniego tygodnia. Pacjent z migotaniem i trzepotaniem przedsionków, sercowiec, na skraju zejścia, dowieziony przez karetkę Pogotowia. Szanowna pani doktor (nazwiska nie podaję, bo przecież RODO) po ogólnym, pobieżnym badaniu pacjenta usadziła na stołku w korytarzu. Wezwana została rodzina, aby swoim prywatnym transportem, bez specjalistycznego nadzoru medycznego, przewieźć go na kardiologię do Szpitala na Arkońskiej w Szczecinie. Nasuwa się pytanie - pozew sądowy p-ko szpitalowi z przypozwaniem pani doktor z wnioskiem o pozbawienie jej prawa wykonywania zawodu. Skargi do NFZ czy Izby lekarskiej zostaną jak zwykle zamiecione pod dywan.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:18:30] • [IP: 31.0.44.***]

Pan malec sam kręci na siebie bata

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:18:27] • [IP: 188.146.130.**]

Panie Malec co to za bzdury Pan wygaduje opanuj się Pan

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:17:00] • [IP: 31.0.44.***]

Popieram. po co nam wogle starosta a szczególnie pan malec.jestem osoba młoda więc zapamiętam to sobie przy wyborach.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 17:35:00] • [IP: 37.47.143.**]

Ludzie mają nie chorować, dbać o siebie a nie liczyć na osoby trzecie czy szpitale. Kwestia posiadania finansów.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 16:44:30] • [IP: 83.23.185.***]

jak się bawić to się bawić drzwi * okno wstawić

Gonzo • Wtorek [12.06.2018, 15:46:32] • [IP: 83.8.113.***]

Taki jest obraz szpitali po prywatyzacji;" Kręcenie lodów" w wydaniu PO i ich kolejnych ministrów zdrowia. Pan Malec bezradny. .. brawa, brawa dla Pana Starosty. Najszybciej jak to możliwe należy rozstać się z tą spółką EMC i doprowadzić do tego, żeby ten szpital wrócił do publicznej służby zdrowia. Jak można zastanawiać się nad sensem istnienia szpitala w Kamieniu. Takie podejście do tematu dyskwalifikuje kompletnie p. Malca, Zarząd i Radę.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 15:34:50] • [IP: 94.254.136.***]

Po co nam w Kamieniu Pomorskim starosta a niestety szpital potrzebny Panie Malec po co takie myślenie

Oglądasz 1-25 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■