POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [08.06.2018, 20:46:09] • Kamień Pomorski

45 km w kajaku czyli weekend w Borach Tucholskich

45 km w kajaku czyli weekend w Borach Tucholskich

fot. Organizator

Miło nam poinformować, że kajakarze nie próżnują. Okazuje się, że wody Zalewu Kamieńskiego czy tez Pomorza Zachodniego dla kajakarzy z powiatu kamieńskiego to już za mało. Stowarzyszenie K-jak Dziwnów oraz PTTK Jantar przy JW. 5018 przy wsparciu sponsora firmy TRESPASS Poland zorganizowało trzydniowy etapowy spływ kajakowy tym razem w przepięknych okolicznościach Tucholi.

Pierwszego dnia rozpoczęliśmy w miejscowości Zielona Chocina na rzece Chocina. Trasa dla początkujących dystans ok. 15 km czas ok. 4 godzin. Nie ukrywam, że największym wyzwaniem logistycznym było przebazowanie 40 uczestników spływu wraz ze sprzętem do miejscowości Zielona Chocina. Pierwszy raz organizowaliśmy tak wielki spływ dla tak licznej grupy- powiedział Mariusz Świąć. Rzeka bardzo spokojna z rozległą piękną panoramą na okoliczne miejscowości oraz całą plejadą zieleni w roli głównej. Dystans i trasa niewymagająca umiejętności kajakarskich, dla jednych pierwsza przygoda z kajakiem, dla innych przebieżka przed jutrzejszym dniem. Kończymy pierwszego dnia przy Chocińskim Młynie.

45 km w kajaku czyli weekend w Borach Tucholskich

fot. Organizator

Drugiego dnia trasa wymagająca. Zaczynamy przy Chocińskim Młynie i płyniemy do Swornegaci. Dystans podobny 10 km tyle, że bardzo dużo zakrętów. Rzeka meandruje na krótkim odcinku między polami, łąkami i lasem. Dla kogoś, kto jest pierwszy lub drugi raz w kajaku przysparza nie lada trudności. Płynięcie od brzegu do brzegu ocierając się o drzewa, trzciny i zabierając coraz więcej czarnoziemu na pokład daje dodatkowe metry nadrobionej trasy, jak i kilogramy nadbagażu. Zmęczenie dość szybko daje się we znaki, jednak nikt nie ma zamiaru się poddać, a trudy trasy rekompensuje przyroda. Po przepłynięciu 10 km w czasie 4,5 h, a co niektórzy 11 km jest nie lada wyzwaniem po tak wyczerpującej trasie.

45 km w kajaku czyli weekend w Borach Tucholskich

fot. Organizator

Trzeciego dnia zaczynamy na rzece Brda przy miejscowości Sąpolno, dystans 15 km z końcem w miejscowości Małe Swornegacie. Trasa niewymagająca umiejętności, lecz nurt jest tak ospały, że trzeba cały czas wiosłować. Ospałość trasy rekompensuje jedynie przyroda niczym nieskalana i niezmącona. Czystość wody jest taka, że widać każdą roślinkę i rybę. Rzeka płynie przez Zaborski Park Krajobrazowy, to też można usłyszeć wiele ciekawych zwierząt, jak bekasy czy porykiwanie byków.

45 km w kajaku czyli weekend w Borach Tucholskich

fot. Organizator

W miłym towarzystwie czas szybko płynie jak rzeka i niestety czas do domu.

W korespondencyjnym skrócie czas trwania spływu 3 dni dystans ok. 45 km, pogoda wymarzona, towarzystwo doborowe, krajobrazy cudowne, rzeki mega czyste, wspomnienia niezapomniane. Polecamy się na przyszły rok i zapraszamy wszystkich chętnych.

Link do filmu ze spływu: gopro.com/v/289LNL607O5m


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Wtorek [12.06.2018, 11:44:11] • [IP: 178.37.141.***]

Świetnie to wygląda.

Gość • Poniedziałek [11.06.2018, 21:51:15] • [IP: 153.92.127.***]

Kolejna świetna impreza K-Jaka. Liczymy na więcej

Gość • Poniedziałek [11.06.2018, 10:51:29] • [IP: 91.233.18.***]

Mam 55 lat i w czerwcu spełnię jedno ze swoich marzeń - jadę na spływ kajakowy!! Pierwszy raz w życiu wsiądę do kajaka i popłynę... (trasa 18 km) Może to śmieszna radość, ale prawdziwa.

Gość • Niedziela [10.06.2018, 10:01:54] • [IP: 94.254.130.**]

Super sprawa, fajnie, ze angazuja dzieci. Oby tak dalej. Powodzenia

Gość • Sobota [09.06.2018, 14:49:40] • [IP: 83.11.88.**]

To przez te upały padło coś wam na dekiel i wypisujecie głupoty.

Mieszkaniec • Sobota [09.06.2018, 13:18:54] • [IP: 37.47.169.***]

Jest fajny artykuł o spedzaniu wolnego czau a Wy sobie tu polityke urzadzacie, kto od kogo i dlaczego lub kto co dla kogo robi ! A tak na prawde to kto by nie został burmistrzem w Kamieniu Pomorski to i tak nic nie zmieni bo nadaja sie na pekiel do armaty !

Gość • Sobota [09.06.2018, 12:13:21] • [IP: 94.254.141.***]

tak ale Motyki;-0

Gość • Sobota [09.06.2018, 10:10:09] • [IP: 83.8.27.***]

a Świąc nie kandyduje od Stacha na radnego, , może dlatego :)

Gość • Piątek [08.06.2018, 21:55:11] • [IP: 94.254.141.***]

Dlaczego informacja podana jest w dziale" Kamień Pomorski" jeżeli w imprezie brało udział stowarzyszenie z Dziwnowa i PTTK również z Dziwnowa? Czyżby próba podreperowania Stachowi utraconej popularności?

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■