POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [08.06.2018, 15:53:03] • Międzyzdroje

Iwona Guzowska w Międzyzdrojach i Szczecinku! - Kolejne spotkania Roku Kobiet

Iwona Guzowska w Międzyzdrojach i Szczecinku! - Kolejne spotkania Roku Kobiet

fot. Organizator

Trwa akcja marszałka województwa pod hasłem Roku Kobiet Pomorza Zachodniego. W Międzyzdrojach i Szczecinku dyskusje z udziałem polskiej kick-boxer Iwony Guzowskiej, natomiast spotkanie z legendą Solidarności, Henryką Krzywonos w poniedziałek 11 czerwca w Szczecinie i dzień później w Kołobrzegu.

To dalszy ciąg wydarzeń, których celem jest promowanie aktywności kobiet w sferze publicznej. Henryka Krzywonos to działaczka opozycji w okresie PRL, sygnatariuszka porozumień sierpniowych, posłanka na Sejm RP. Mieszkańcy Szczecina i Pomorza Zachodniego będą mogli spotkać się z H.Krzywonos podczas dwóch spotkań. Pierwsze z nich odbędzie się w Szczecinie w poniedziałek 11 czerwca br. w Centrum Dialogu Przełomy (godz. 17.00). Drugie w Kołobrzegu (Sala Konferencyjna ul. Ratuszowa) we wtorek 12 czerwca br. (godz. 17.00).

To nie koniec spotkań z inspirującymi kobietami. O tym, jak kobiety mogą odnaleźć się w sferach dotychczas zarezerwowanych dla mężczyzn opowie bokserka i kick-boxerka Iwona Guzowska - wielokrotna mistrzyni świata i Europy, posłanka na Sejm. Sportsmenka odwiedzi Szczecinek w środę 13 czerwca br. (Centrum Konferencyjne Zamek Szczecinek, godz. 17.00) oraz w czwartek 14 czerwca br. Międzyzdroje (Międzynarodowy Dom Kultury, godz. 17.00). Wstęp bezpłatny.

Za nami już spotkania z pisarką Manuelą Gretkowską (Świnoujście, Police) i dziennikarką Kazimierą Szczuką (Dębno, Choszczno, Pyrzyce, Drawsko Pomorskie, Płoty).

Wcześniej w ramach Roku Kobiet odbywały się projekcje filmów poruszających tematykę kobiecej aktywności. W Szczecinie odbyła się także debata „Polki Nieustająco Walczące – w Stulecie Praw Wyborczych Kobiet”, w której udział wzięły autorki prac o ruchach kobiet, animatorki, aktywistki. Częścią Roku Kobiet jest również plebiscyt organizowany przez marszałka województwa, który wyróżni sto lokalnych liderek, najbardziej wpływowych i aktywnych mieszkanek Pomorza Zachodniego. Wszystko to w 100. rocznicę nadania Polkom praw wyborczych.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■