POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [08.06.2018, 15:53:03] • Międzyzdroje

Iwona Guzowska w Międzyzdrojach i Szczecinku! - Kolejne spotkania Roku Kobiet

Iwona Guzowska w Międzyzdrojach i Szczecinku! - Kolejne spotkania Roku Kobiet

fot. Organizator

Trwa akcja marszałka województwa pod hasłem Roku Kobiet Pomorza Zachodniego. W Międzyzdrojach i Szczecinku dyskusje z udziałem polskiej kick-boxer Iwony Guzowskiej, natomiast spotkanie z legendą Solidarności, Henryką Krzywonos w poniedziałek 11 czerwca w Szczecinie i dzień później w Kołobrzegu.

To dalszy ciąg wydarzeń, których celem jest promowanie aktywności kobiet w sferze publicznej. Henryka Krzywonos to działaczka opozycji w okresie PRL, sygnatariuszka porozumień sierpniowych, posłanka na Sejm RP. Mieszkańcy Szczecina i Pomorza Zachodniego będą mogli spotkać się z H.Krzywonos podczas dwóch spotkań. Pierwsze z nich odbędzie się w Szczecinie w poniedziałek 11 czerwca br. w Centrum Dialogu Przełomy (godz. 17.00). Drugie w Kołobrzegu (Sala Konferencyjna ul. Ratuszowa) we wtorek 12 czerwca br. (godz. 17.00).

To nie koniec spotkań z inspirującymi kobietami. O tym, jak kobiety mogą odnaleźć się w sferach dotychczas zarezerwowanych dla mężczyzn opowie bokserka i kick-boxerka Iwona Guzowska - wielokrotna mistrzyni świata i Europy, posłanka na Sejm. Sportsmenka odwiedzi Szczecinek w środę 13 czerwca br. (Centrum Konferencyjne Zamek Szczecinek, godz. 17.00) oraz w czwartek 14 czerwca br. Międzyzdroje (Międzynarodowy Dom Kultury, godz. 17.00). Wstęp bezpłatny.

Za nami już spotkania z pisarką Manuelą Gretkowską (Świnoujście, Police) i dziennikarką Kazimierą Szczuką (Dębno, Choszczno, Pyrzyce, Drawsko Pomorskie, Płoty).

Wcześniej w ramach Roku Kobiet odbywały się projekcje filmów poruszających tematykę kobiecej aktywności. W Szczecinie odbyła się także debata „Polki Nieustająco Walczące – w Stulecie Praw Wyborczych Kobiet”, w której udział wzięły autorki prac o ruchach kobiet, animatorki, aktywistki. Częścią Roku Kobiet jest również plebiscyt organizowany przez marszałka województwa, który wyróżni sto lokalnych liderek, najbardziej wpływowych i aktywnych mieszkanek Pomorza Zachodniego. Wszystko to w 100. rocznicę nadania Polkom praw wyborczych.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■