POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [05.06.2018, 10:08:28] • Dziwnów

Częstochowa Pipes & Drums grała w Krakowie z Orkiestrą André Rieu

Częstochowa Pipes & Drums grała w Krakowie z Orkiestrą André Rieu

fot. kam

Od wielu lat podczas Festynu Komandosa w Dziwnowie koncertuje Częstochowa Pipes & Drums pod kierunkiem Tomka Ujmy. W maju tego roku dudziarze z Częstochowy zagrali w Tauron Arenie w Krakowie z Orkiestrą Johanna Straussa André Rieu.

Kariera holenderskiego skrzypka André Rieu trwa od ponad 30 lat – jest nie tylko świetnym artystą, jest po prostu „Królem Walca”. Tysiące fanów z całego świata – w tym pięć kontynentów – uwielbia jego przepiękne mieszanki walca z muzyką musicalową, operową i tę niezwykłą łatwość odsłuchu i dobrej zabawy.

Częstochowa Pipes & Drums grała w Krakowie z Orkiestrą André Rieu

fot. kam

Historia Rieu to same superlatywy: „The Maestro for the Masses” (Wall Street Journal) sprzedał ponad 40 milionów płyt CD i DVD, na szczycie listy był przeszło 30 razy, otrzymał ponad 500 nagród platynowych i trzy nagrody Brit-Awards w kategorii „Album roku”.

Jego albumy regularnie plasują się w pierwszej piątce brytyjskich list przebojów pop, a jego filmy na YouTube osiągają ponad miliard wyświetleń. Ponad 2,4 miliona fanów obserwuje go na Facebooku. Jego Orkiestra Johanna Straussa jest największą na świecie prywatną orkiestrą i ma członków z dziesięciu krajów.

W 2018 roku André Rieu wystąpi w Niemczech, Meksyku, Izraelu, Europie Wschodniej i Północnej, Holandii i Argentynie, zanim jego światowa trasa w końcu doprowadziła go do Polski w maju 2018 roku.

Częstochowa Pipes & Drums grała w Krakowie z Orkiestrą André Rieu

fot. kam

Częstochowa Pipes & Drums koncertuje nie tylko Polsce ale i w Niemczech, Czechach, Słowacji, Szkocji, Omanie, Emiratach Arabskich, Kanadzie, Belgii, na Ukrainie i we Francji, Estonii. Grali z wieloma słynnymi orkiestrami w kraju i za granicą m.in. z Królewską Orkiestrą Symfoniczną w Londynie i Mid Argyll Pipe Band.

W tym roku Częstochowscy Dudziarze, jedyna orkiestra wykonująca tradycyjną szkocką muzykę w Polsce na Wielkich Dudach Szkockich znów wystąpią podczas tegorocznego IX Festynu Komandosa w Dziwnowie w dniach 24.-26. sierpnia br.
Link do koncertu: www.youtube.com/watch?v=oXVNORCMYIM

mzk

Na zdjęciach:
Koncert w Dziwnowie
Próba przed występem Orkiestrą Johanna Straussa
Wspólne zdjęcie z André Rieu (w środku)

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

WB • Wtorek [05.06.2018, 15:12:31] • [IP: 37.248.166.***]

Dobrze, że Redakcja dała pare słów o dudziarzach ; niewiele osób wie o ich sukcesach Wielu traktuje ich jak odpustowych grajków.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■