POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [20.05.2018, 22:24:11] • Powiat Kamieński

W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki

W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki

fot. Czytelnik

Na terenach leśnych przed rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się Zagryzioną przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność.

Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km.

Jeszcze 4-5 lat temu ich nie było, mogą iść z południa i wschodu, są też za naszą granicą z Niemcami. Polują na zwierzynę płową i czarną, zazwyczaj polują parami lub watahą (3-4). Wilk unika ludzi, chyba że jest ranny albo osaczony, trudno je spotkać. Nie wiadomo, czy w pobliżu uchwyconego przez kamerę wilka nie było całej watahy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Bilon • Piątek [25.05.2018, 20:56:10] • [IP: 94.254.142.***]

Wilku wdz, jeszcze jeden mach, jeszcze jeden skręt 😏

Gość • Czwartek [24.05.2018, 13:41:46] • [IP: 95.48.97.***]

Ciekawa jestem co zrobili by rolnicy gdyby koła łowieckie przestały istnieć i nikt by nie polował, szkody na uprawach były by tak dużę że rolnicy prosili by o to aby przywrócić łowiectwo. A ekolodzy niech wezmą się za wiatraki które zabijają setki ptaków.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 07:05:27] • [IP: 31.1.132.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [22.05.2018, 01:06:58] • [IP: 83.8.40.***]

U mnie w spiżarni z grzybów to będą tylko pieczarki , nie chcę być " Czerwonym Kapturkiem". A wilki niech gonią te dzilki i bobry.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 21:05:45] • [IP: 176.221.122.***]

17.12.30 to nie zwierzęta są szkodnikami a ludzie, szczególnie psychopaci ze strzelbą.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 17:20:39] • [IP: 83.8.41.***]

to jest naturalny selekcjoner od zarania wieków jest niezbędny w ekosystemie. Szkodnikami są nieudolni myśliwi. Będą wilki nie będą potrzebni myśliwi chore, słabe i nazbyt rozplenione jednostki zostaną wytrzebione

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 17:12:30] • [IP: 37.47.175.***]

To cos jest szkodnikiem a nie wspominane gatunki. Dla bezpieczeństwa pozbyć sie jak najszybciej.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 16:50:15] • [IP: 83.8.41.***]

super wreszcie drapieżnik szczytowy w naszym rejonie przetrzebi stada saren jeleni bobrów i dzików bo nasi myśliwi to tylko do domu spokojne starości się nadają

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 16:43:14] • [IP: 83.8.118.**]

Wydawało by się nie możliwe ale nie tak dawno temu jadąc od strony Nowogardu też wydawało się że widziałam wilka.pomyslalam że mi się wydawało ale teraz to już sama nie wiem.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 16:35:18] • [IP: 83.11.157.***]

Człowiek człowiekowi wilkiem.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 13:44:54] • [IP: 31.0.122.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:34:59] • [IP: 94.254.228.***]

Ostatni raz weszlam do lasu.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 10:10:36] • [IP: 94.254.228.***]

Moze zainteresuja sie turystami i zbieraczami runa lesnego.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:53:36] • [IP: 213.158.208.***]

Kilka tygodni temu jeden taki gość przebiegł mi drogę przed Mechowem.

Miłośnik wilkow • Poniedziałek [21.05.2018, 08:42:07] • [IP: 5.172.235.***]

Bardzo dobra wiadomość :) wilki to przepiękne zwierzęta której zrobią porządek w przyrodzie

MC • Poniedziałek [21.05.2018, 08:20:59] • [IP: 94.254.135.***]

Widziałem osobiscie kilka dni temu ale nie chciało mi sie wierzyć ze to wilk. .!??teraz mam pewność...ze to byl wilk..dzięki za info

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:58:54] • [IP: 194.103.240.**]

moze zrobia troche porzadek z dzikami?

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:35:19] • [IP: 37.128.64.***]

W końcu nastąpi, samoregulacja przyrodnicza i przy okazji znikną wałęsające się bezpańskie psy.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 06:26:35] • [IP: 37.47.175.***]

pozbyc sie.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:40:45] • [IP: 37.47.150.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:48:22] • [IP: 31.0.124.**]

Cała nadzieja że natura sobie sama poradzi z przyrostem sarn, dzikow i bobrów. Na myśliwych nie ma co liczyć.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:33:43] • [IP: 178.235.177.***]

Cieszę się.Wróciły do siebie.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■