POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [20.05.2018, 22:24:11] • Powiat Kamieński

W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki

W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki

fot. Czytelnik

Na terenach leśnych przed rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się Zagryzioną przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność.

Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km.

Jeszcze 4-5 lat temu ich nie było, mogą iść z południa i wschodu, są też za naszą granicą z Niemcami. Polują na zwierzynę płową i czarną, zazwyczaj polują parami lub watahą (3-4). Wilk unika ludzi, chyba że jest ranny albo osaczony, trudno je spotkać. Nie wiadomo, czy w pobliżu uchwyconego przez kamerę wilka nie było całej watahy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Bilon • Piątek [25.05.2018, 20:56:10] • [IP: 94.254.142.***]

Wilku wdz, jeszcze jeden mach, jeszcze jeden skręt 😏

Gość • Czwartek [24.05.2018, 13:41:46] • [IP: 95.48.97.***]

Ciekawa jestem co zrobili by rolnicy gdyby koła łowieckie przestały istnieć i nikt by nie polował, szkody na uprawach były by tak dużę że rolnicy prosili by o to aby przywrócić łowiectwo. A ekolodzy niech wezmą się za wiatraki które zabijają setki ptaków.

Gość • Wtorek [22.05.2018, 07:05:27] • [IP: 31.1.132.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [22.05.2018, 01:06:58] • [IP: 83.8.40.***]

U mnie w spiżarni z grzybów to będą tylko pieczarki , nie chcę być " Czerwonym Kapturkiem". A wilki niech gonią te dzilki i bobry.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 21:05:45] • [IP: 176.221.122.***]

17.12.30 to nie zwierzęta są szkodnikami a ludzie, szczególnie psychopaci ze strzelbą.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 17:20:39] • [IP: 83.8.41.***]

to jest naturalny selekcjoner od zarania wieków jest niezbędny w ekosystemie. Szkodnikami są nieudolni myśliwi. Będą wilki nie będą potrzebni myśliwi chore, słabe i nazbyt rozplenione jednostki zostaną wytrzebione

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 17:12:30] • [IP: 37.47.175.***]

To cos jest szkodnikiem a nie wspominane gatunki. Dla bezpieczeństwa pozbyć sie jak najszybciej.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 16:50:15] • [IP: 83.8.41.***]

super wreszcie drapieżnik szczytowy w naszym rejonie przetrzebi stada saren jeleni bobrów i dzików bo nasi myśliwi to tylko do domu spokojne starości się nadają

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 16:43:14] • [IP: 83.8.118.**]

Wydawało by się nie możliwe ale nie tak dawno temu jadąc od strony Nowogardu też wydawało się że widziałam wilka.pomyslalam że mi się wydawało ale teraz to już sama nie wiem.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 16:35:18] • [IP: 83.11.157.***]

Człowiek człowiekowi wilkiem.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 13:44:54] • [IP: 31.0.122.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:34:59] • [IP: 94.254.228.***]

Ostatni raz weszlam do lasu.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 10:10:36] • [IP: 94.254.228.***]

Moze zainteresuja sie turystami i zbieraczami runa lesnego.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:53:36] • [IP: 213.158.208.***]

Kilka tygodni temu jeden taki gość przebiegł mi drogę przed Mechowem.

Miłośnik wilkow • Poniedziałek [21.05.2018, 08:42:07] • [IP: 5.172.235.***]

Bardzo dobra wiadomość :) wilki to przepiękne zwierzęta której zrobią porządek w przyrodzie

MC • Poniedziałek [21.05.2018, 08:20:59] • [IP: 94.254.135.***]

Widziałem osobiscie kilka dni temu ale nie chciało mi sie wierzyć ze to wilk. .!??teraz mam pewność...ze to byl wilk..dzięki za info

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:58:54] • [IP: 194.103.240.**]

moze zrobia troche porzadek z dzikami?

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:35:19] • [IP: 37.128.64.***]

W końcu nastąpi, samoregulacja przyrodnicza i przy okazji znikną wałęsające się bezpańskie psy.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 06:26:35] • [IP: 37.47.175.***]

pozbyc sie.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:40:45] • [IP: 37.47.150.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:48:22] • [IP: 31.0.124.**]

Cała nadzieja że natura sobie sama poradzi z przyrostem sarn, dzikow i bobrów. Na myśliwych nie ma co liczyć.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:33:43] • [IP: 178.235.177.***]

Cieszę się.Wróciły do siebie.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■