POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 08:17:57] • Kamień Pomorski

Czy ktoś pamiętał o rocznicy pożaru budynku socjalnego?

Czy ktoś pamiętał o rocznicy pożaru budynku socjalnego?

fot. kam

Zaledwie kilka nowych zniczy, lezące od dawna aniołki i jedna wiązanka kwiatów. Taki dość smutny widok przedstawiał w sobotę pomnik ofiar osób, które zginęły podczas pożaru budynku socjalnego w Kamieniu Pomorskim.

Była to już dziewiąta rocznica tragicznego pożaru budynku socjalnego przy ulicy Wolińskiej. W pożarze zginęły 23 osoby w tym 13 dzieci. Prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom Krzysztofowi G. i Barbarze K. pracownikom Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Kamieniu Pomorskim.

Czy ktoś pamiętał o rocznicy pożaru budynku socjalnego?

fot. kam

Tragedia poruszyła całą Polskę. Do Kamienia przybyli zarówno ówczesny premier Donald Tusk jak i prezydent Lech Kaczyński. Rodzinom i bliskim ofiar gmina Kamień Pomorski wypłaciła łącznie milionowe odszkodowania.
W dziewiątą rocznicę tragedii przy pomniku trudno znaleźć ślady oficjalnej uroczystości czy wiązanki złożonej przez oficjalną delegację gminy czy innych władz. Wśród zniczy płonie tylko kilka nowych. Wygląda na to że miasto żyje dalej nie pamiętając już albo nie rozpamiętując tragedii. Czy tak powinno być?

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 21:26:22] • [IP: 80.245.177.**]

polska mentalność, wieczni męczennicy. Jestem Polką, ale zaczyna mnie już męczyć ta cała martyrologia. Zwłaszcza po akcji ze Smoleńskiem...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:44:45] • [IP: 83.12.44.***]

Wg mnie to sa inne kwiaty. Wystarczy powiekszyc zdjecie. Pytanie retoryczne. Ktory portal klamie?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:33:55] • [IP: 78.10.208.*]

A lepiej zajmijcie się żywymi, umarłych trzeba zostawić w spokoju żałobę noś w sercu , a nie na pokaz. Niema o czym pisać jest tyle ciekawych tematów , choćby nie naprawiane M U R Y które lada DZIEŃ SIĘ POSYPIĄ NIECH TAM KTOŚ ZROBI ZDJĘCIE I BĘDZIE AFERA, .

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:33:39] • [IP: 31.0.40.***]

Liczy się pamięć, a nie cena wiązanki...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:16:47] • [IP: 37.47.156.***]

Ale co tu upamiętniać halo sorry ale bez przesady dzieci szkoda serce boli ale większość to. ... A gdzie bliscy tych ludzi w sądach po kasę stoją taka jest rzeczywistość wstyd bo żałobę nosi się w sercu A nie od urzędu wymagać kwiatkow

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:09:41] • [IP: 31.0.32.***]

Jeżeli te kwiatki to od burmistrzów to tak biednie trochę...

Gosc • Poniedziałek [16.04.2018, 11:35:09] • [IP: 80.211.250.***]

burmistrz pisze ze zlozyl wiazanke. gdzie ona jest na zdjeciu?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:25:43] • [IP: 77.253.1.***]

Jeżeli wiązankę położył burmistrz to ze zdjęcia na ikamien wynika, że to jedyna wiązanka pod pomnikiem. Ludzie jedyna! Zginęło 23 osoby i nikt z rodziny nie położył kwiatka?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:14:39] • [IP: 83.11.134.***]

Kwiaty i znicze powinny być na cmentarzu. Niestety, rodziny o niektórych zapomniały... Tutaj - wystarczy symbolicznie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:49:07] • [IP: 37.47.148.**]

Dla Wszytskich liczy się tylko rocznica i miesięcznich Smoleńskiem O tak malym Kamieniu nikt nie pamięta.. ... Przykre ale prawdziwe.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:19:37] • [IP: 188.146.0.***]

Ale na info jest fotka burmistrza w sweterku, że składa kwiatki.

Kuntakinte • Poniedziałek [16.04.2018, 10:15:36] • [IP: 83.23.252.***]

Oni juz dawno przepili te odszkodowania i teraz chca nastepne - tez bym chcial pic alkohol codziennie, nie chodzic do pracy - palic krecone papierosy z ktorych wypada zar jak sie zemdleje po alko i miec to gdzies, nie miec zadnych obowiazkow i problemow - niczym sie nie martwic bo przeciez mi sie nalezy i musza mi dac !

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:12:36] • [IP: 83.23.252.***]

to rodziny powinny pamiętać a jakoś ich tam nie widać

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:52:37] • [IP: 94.254.140.**]

Normalka...w Polsce to zawsze tak samo...wszystko na pokaz i pod publiczkę..Jak braknie publiczki to już nie ma dla kogo okazywać to czy owo.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:36:53] • [IP: 78.10.208.*]

Pamięć czci się na cmentarzu, bo tam zostały pogrzebane osoby. A tu to tylko symbol ku przestrodze.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:36:48] • [IP: 94.254.133.***]

Mhmm Pewnie tylko Ariel Juszczak 🤔

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:32:10] • [IP: 83.8.134.***]

Najwazniejsze ze pali sie swiatelko. ...Na cmentarz chodzą...a co to da zasypanie pomnika kwiatami czy zniczami. ...Kazdy ma w sercu tą tragedie...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:31:32] • [IP: 37.47.138.**]

A co tematu do kawki zabraklo XD

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 08:52:02] • [IP: 77.253.1.***]

Mało tych zniczy mało tych kwiatków. Smutne to.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 08:47:18] • [IP: 95.160.159.**]

A GDZIE SA RODZINY KTÓRE WZIEŁY DUŻE ODSZKODOWANIA.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■