POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 08:17:57] • Kamień Pomorski

Czy ktoś pamiętał o rocznicy pożaru budynku socjalnego?

Czy ktoś pamiętał o rocznicy pożaru budynku socjalnego?

fot. kam

Zaledwie kilka nowych zniczy, lezące od dawna aniołki i jedna wiązanka kwiatów. Taki dość smutny widok przedstawiał w sobotę pomnik ofiar osób, które zginęły podczas pożaru budynku socjalnego w Kamieniu Pomorskim.

Była to już dziewiąta rocznica tragicznego pożaru budynku socjalnego przy ulicy Wolińskiej. W pożarze zginęły 23 osoby w tym 13 dzieci. Prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom Krzysztofowi G. i Barbarze K. pracownikom Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Kamieniu Pomorskim.

Czy ktoś pamiętał o rocznicy pożaru budynku socjalnego?

fot. kam

Tragedia poruszyła całą Polskę. Do Kamienia przybyli zarówno ówczesny premier Donald Tusk jak i prezydent Lech Kaczyński. Rodzinom i bliskim ofiar gmina Kamień Pomorski wypłaciła łącznie milionowe odszkodowania.
W dziewiątą rocznicę tragedii przy pomniku trudno znaleźć ślady oficjalnej uroczystości czy wiązanki złożonej przez oficjalną delegację gminy czy innych władz. Wśród zniczy płonie tylko kilka nowych. Wygląda na to że miasto żyje dalej nie pamiętając już albo nie rozpamiętując tragedii. Czy tak powinno być?

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 21:26:22] • [IP: 80.245.177.**]

polska mentalność, wieczni męczennicy. Jestem Polką, ale zaczyna mnie już męczyć ta cała martyrologia. Zwłaszcza po akcji ze Smoleńskiem...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:44:45] • [IP: 83.12.44.***]

Wg mnie to sa inne kwiaty. Wystarczy powiekszyc zdjecie. Pytanie retoryczne. Ktory portal klamie?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:33:55] • [IP: 78.10.208.*]

A lepiej zajmijcie się żywymi, umarłych trzeba zostawić w spokoju żałobę noś w sercu , a nie na pokaz. Niema o czym pisać jest tyle ciekawych tematów , choćby nie naprawiane M U R Y które lada DZIEŃ SIĘ POSYPIĄ NIECH TAM KTOŚ ZROBI ZDJĘCIE I BĘDZIE AFERA, .

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:33:39] • [IP: 31.0.40.***]

Liczy się pamięć, a nie cena wiązanki...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:16:47] • [IP: 37.47.156.***]

Ale co tu upamiętniać halo sorry ale bez przesady dzieci szkoda serce boli ale większość to. ... A gdzie bliscy tych ludzi w sądach po kasę stoją taka jest rzeczywistość wstyd bo żałobę nosi się w sercu A nie od urzędu wymagać kwiatkow

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:09:41] • [IP: 31.0.32.***]

Jeżeli te kwiatki to od burmistrzów to tak biednie trochę...

Gosc • Poniedziałek [16.04.2018, 11:35:09] • [IP: 80.211.250.***]

burmistrz pisze ze zlozyl wiazanke. gdzie ona jest na zdjeciu?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:25:43] • [IP: 77.253.1.***]

Jeżeli wiązankę położył burmistrz to ze zdjęcia na ikamien wynika, że to jedyna wiązanka pod pomnikiem. Ludzie jedyna! Zginęło 23 osoby i nikt z rodziny nie położył kwiatka?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:14:39] • [IP: 83.11.134.***]

Kwiaty i znicze powinny być na cmentarzu. Niestety, rodziny o niektórych zapomniały... Tutaj - wystarczy symbolicznie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:49:07] • [IP: 37.47.148.**]

Dla Wszytskich liczy się tylko rocznica i miesięcznich Smoleńskiem O tak malym Kamieniu nikt nie pamięta.. ... Przykre ale prawdziwe.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:19:37] • [IP: 188.146.0.***]

Ale na info jest fotka burmistrza w sweterku, że składa kwiatki.

Kuntakinte • Poniedziałek [16.04.2018, 10:15:36] • [IP: 83.23.252.***]

Oni juz dawno przepili te odszkodowania i teraz chca nastepne - tez bym chcial pic alkohol codziennie, nie chodzic do pracy - palic krecone papierosy z ktorych wypada zar jak sie zemdleje po alko i miec to gdzies, nie miec zadnych obowiazkow i problemow - niczym sie nie martwic bo przeciez mi sie nalezy i musza mi dac !

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:12:36] • [IP: 83.23.252.***]

to rodziny powinny pamiętać a jakoś ich tam nie widać

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:52:37] • [IP: 94.254.140.**]

Normalka...w Polsce to zawsze tak samo...wszystko na pokaz i pod publiczkę..Jak braknie publiczki to już nie ma dla kogo okazywać to czy owo.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:36:53] • [IP: 78.10.208.*]

Pamięć czci się na cmentarzu, bo tam zostały pogrzebane osoby. A tu to tylko symbol ku przestrodze.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:36:48] • [IP: 94.254.133.***]

Mhmm Pewnie tylko Ariel Juszczak 🤔

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:32:10] • [IP: 83.8.134.***]

Najwazniejsze ze pali sie swiatelko. ...Na cmentarz chodzą...a co to da zasypanie pomnika kwiatami czy zniczami. ...Kazdy ma w sercu tą tragedie...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:31:32] • [IP: 37.47.138.**]

A co tematu do kawki zabraklo XD

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 08:52:02] • [IP: 77.253.1.***]

Mało tych zniczy mało tych kwiatków. Smutne to.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 08:47:18] • [IP: 95.160.159.**]

A GDZIE SA RODZINY KTÓRE WZIEŁY DUŻE ODSZKODOWANIA.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach. ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■