POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [11.04.2018, 07:04:21] • Kamień Pomorski

Unieważnienie postępowania w sprawie przebudowy ulic M. Kopernika J. Kilińskiego i Mieszka I w Kamieniu Pomorskim

Unieważnienie postępowania w sprawie przebudowy ulic M. Kopernika J. Kilińskiego i Mieszka I w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Okazało się, że nie bezprzedmiotowe było pytanie zawarte w tytule artykułu z dnia 7. kwietnia 2018 roku: Czy burmistrz Kamienia Pomorskiego unieważni przetarg na remont ulic M. Kopernika, J. Kilińskiego i Mieszka I w Kamieniu Pomorskim.

Teraz dowiadujemy się, że Stanisław Kuryłło burmistrz Kamienia Pomorskiego pismem PIGK.271.4.2018 z dnia 9. kwietnia 2018 roku poinformował jako zamawiający, o unieważnieniu postępowania na wykonanie zadania pod nazwą: „Wybór Partnera Prywatnego
do realizacji usługi utrzymania ulic gminnych: M. Kopernika, J. Kilińskiego, ul. Mieszka I w Kamieniu Pomorskim wraz z ich przebudową”.

Jako powód podano, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia czyli 7.490.960,64 złotych brutto. Budzi to pewne wątpliwości. Otóż w tegorocznym budżecie na powyższe zadanie zabezpieczono 2.025.831,04 złote, w tym dotacja Wojewody Zachodniopomorskiego. Pozostałą kwotę 10.306. 191,04 złotych do 2028 roku zapisano w wykazie planowanych i realizowanych przedsięwzięć w Wieloletniej Prognozie Finansowej będącej załącznikiem nr 2 do Uchwały Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim Nr XLIII/397/18 z dnia 2. lutego 2018 roku.

Mówi się, że powód unieważnienia postępowania jest inny niż oficjalny. Po prostu wygrał nie ten, co powinien. Na to mogłoby wskazywać, że jeden z oferentów podał cenę zbliżoną do zaplanowanej w Wieloletniej Prognozie Finansowej do 2028 roku. Tymczasem, według naszej informacji wynika, że oferent, który podał niższą cenę brutto za wykonanie zadania odwoła się do Urzędu Zamówień Publicznych, a może i do sądu.

Już teraz opóźnienie będzie wynosić 10 + 14 dni, a w razie postępowania sądowego może się to znacznie wydłużyć. W tej sytuacji może zabraknąć czasu – termin do końca 2018 roku, na wykonanie zadania: „Wybór Partnera Prywatnego do realizacji usługi utrzymania ulic gminnych: M. Kopernika, J. Kilińskiego, ul. Mieszka I w Kamieniu Pomorskim wraz z ich przebudową”. A to znaczy przepadek dotacji Wojewody Zachodniopomorskiego.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [12.04.2018, 19:35:49] • [IP: 92.220.9.***]

Jadac Kopernika bierze na wymioty. Ulica pusta. Zadnych drzew. Ostatnie trzy na przeciwko przychodni widzialem, ze wycieli. Jestem kilka razy w roku w Kamieniu i mysle, ze to najgorsza ulica w miescie. Kiedys ze skladnica maszyn rolniczych, czy magazynami GS, barakami, wygladala lepiej, niz teraz.

Gość • Środa [11.04.2018, 09:36:41] • [IP: 77.253.1.***]

PGK już puszczając obligacje jeszcze przed przetargiem wykazywało tą ulicę. Prorocy?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■