POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [09.04.2018, 08:14:04] • Międzyzdroje

Międzyzdroje według Dorosza

Międzyzdroje według Dorosza

fot. Czytelnik

W niedzielę 8 kwietnia do Międzyzdrojów przyjechało dużo turystów. Zobaczyli rozkopaną promenadę i zniszczone wydmy. Z braku miejsc parkingowych samochody były parkowane też na zniszczonej wydmie z widokiem na morze. Relację i zdjęcia od naszego Czytelnika.

Informator Międzyzdrojski nr. 2 z lutego 2015 roku jest publikacja rozmowy z Leszkiem Doroszem burmistrzem Międzyzdrojów. Tam możemy się dowiedzieć z wypowiedzi burmistrza między innymi, że "Ważna jest kontynuacja inwestycji w promenadę, tak, aby na całej długości była ona zadbana, z kilkoma ogrodami, terenami zielonymi. Trwają prace planistyczne umożliwiające posadowienie kładek na koronach wydm, dzięki którym odwiedzający Międzyzdroje uzyskają bezpośredni widok na morze." Ta wypowiedź burmistrza Leszka Dorosza jest z ponad 3 lat.

Międzyzdroje według Dorosza

fot. Czytelnik

Dzisiaj mamy rozkopaną promenadę i od dwóch lat zdewastowany teren wydmy przy molo. Są to uroki i wizytówka naszej gminy. Dzisiejsza niedziela z piękną słoneczną pogodą i najwyższą temperaturą w tym roku skłoniła wielu turystów na przyjazd do Międzyzdrojów. To super, że jeszcze mamy takie powodzenie i przyjeżdżają turyści. Jest jednak problem z drogami i przede wszystkim z parkingami.

Międzyzdroje według Dorosza

fot. Czytelnik

Właśnie na tej zniszczonej wydmie, tam gdzie się dało dojechać, turyści dzisiaj parkowali swoje samochody z pięknym widokiem na morze. Właściciele tych samochodów pewnie zostawią sporo grosza w naszym mieście, z czego się trzeba cieszyć. Jednak ze smutkiem i goryczą patrzę na poczynania takiej gospodarności przez obecnych zarządzających tj. organ uchwałodawczy i wykonawczy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Niedziela [15.04.2018, 10:56:38] • [IP: 94.254.235.**]

Miał być miejski parking prowadzony przez ZOŚ. Za 50 tys zł wycięto drzewa i krzaki a potem już gotowe poszło w ręce przyjaciół królika. Ale Dorosz rządził już kawał czasu i mimo to wybraliście go ponownie. To teraz macie to co posialiście. Gminą rządzi klika, która jednych przekupuje, swoich futruje a innych niszczy poprzez powiązania na styku: policja, straż miejska, sąd i prokuratura. To jest skutek waszego wyboru. Na własne życzenie. Wydma to jest akurat sprawa widowiskowa, a;e reszta jest zamieciona pod dywan. A po wybudowaniu wszystkich sklepów sieciowych i apartamentowców kwaterodawcy i handlowcy, będą mogli tam co najwyżej popracować na szmacie, lub na kasie.

Gość • Sobota [14.04.2018, 12:47:10] • [IP: 79.162.249.**]

Najgorszy jest sznur zaparkowanych samochodów wzdłuż ulicy, na zakręcie przy wyjeździe z Międzyzdrojów w stronę Wisełki. Stwarza duże zagrożenie pojazdom poruszającym się po 102. Należałoby coś z tym zrobić. Jeśli gdzieś jadę i stać mnie na gofra za 12 zł, to stać mnie też na parking i dla zdrowia wyjdzie jak przejdę kilkaset metrów więcej.

Gość • Środa [11.04.2018, 06:27:07] • [IP: 83.23.193.***]

Straż Miejska śpi.

Mateusz • Wtorek [10.04.2018, 20:40:09] • [IP: 31.0.84.**]

Ty od bmw x5 która kupiłeś na Mini Ratę w banku i się chwalić hahaha

Persona • Wtorek [10.04.2018, 19:36:40] • [IP: 188.146.33.**]

Ja moim bmv x5 jeżdżę na Ibiza a frajerzy jezdza do miedzyzdrojow czy też swinoujscia za mało zarabiace cieniasy za robote się wezcie

Gość • Wtorek [10.04.2018, 17:48:12] • [IP: 37.47.170.***]

obrazajcie dalej. rosja czeka, ja polak. nigdy nas nie pokonacie, trole. kupowac akcje, pobierac dywidendy. tyle pozostalo w kraju o wiekszosci korporacji. nie kazdego stac na ubior, nie kazdy ma zdolnosci na lisinki, kredyty i inne rozwiazania.

Gość • Wtorek [10.04.2018, 11:29:39] • [IP: 31.0.65.**]

Większość tych turystów to bezmozgi i Cebulaki

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 22:38:04] • [IP: 95.40.97.***]

jak się wydmy rozkopuje i się dewastuje pod kiczowatą zabudowe to wioska śpi ale jak jakiś wieśwagen pojawi sie w okolicy to sraczka na całą wieś, a oni jak się pojawili tak i odjadą i jeszcze kase zostawią trzeba było w listopadzie drzeć p''ska i kogo na wydmach szukać

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 22:29:02] • [IP: 79.186.69.***]

najlepiej zasiać wszędzie trawę i obszar natura 2000 zrobić...

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 22:12:08] • [IP: 94.254.235.**]

Poszły lapuwy i nikt się za to nie bierze dziwne to

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 22:00:27] • [IP: 77.112.139.**]

zostawili chyba qpe w krzakach, termosy ze szczecna, ciemny glupi miedzyzdrojski i nie tylko lud cicho siedzial i bedzie siedzial bo od tego jest placic podatki i sluzyc, my rzadzimy i wara wam od tego wybory nic nie zmienia mamy monopol a kazdego konkurenta osmieszymy albo qpimy, glupki na kase albo qpy z trawnikow zbierac a nie do polityki

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 20:40:26] • [IP: 37.47.173.**]

ludzie się cieszyli, pokazal się zazdrośnik z syndromem małego filutka i dziś wszystko pozamykane na spusty i cztery klodki. ani nie można wejść podziwiać widoku, ani nic, tyle kapusie potrafią.

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 19:41:25] • [IP: 205.201.55.**]

Turysci jak by mogli to by na plaze wjechali. A parkingi płatne puste, termosy ze Szczecina

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 19:39:06] • [IP: 89.174.73.**]

No właśnie ! to jest reklama! takie paskudne te Międzyzdroje że ludzie walą na weekend !tyle przyjechało bo im się tu bardzo nie podoba hihi

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 16:28:02] • [IP: 89.174.73.**]

Parking komunalny powinien być. Dlaczego podjęto uchwałę o przekazaniu w dzierżawę?Kto odpowiada za zabezpieczenie terenu? Gdzie jest opaska aby użytkować tren? Kto w roku 2009 podjął decyzję o sprzedaży tego terenu? Darmowy parking, a przy okazji wspaniałe widoki. Obraz do reklamy naszej miejscowości?

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 15:29:48] • [IP: 89.174.73.**]

Budować, remontować

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 15:28:39] • [IP: 89.174.73.**]

Parkingi są ale ludziska wolą pod samą plaże

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 13:28:04] • [IP: 80.245.177.***]

W czym problem? Osoby że schorzeniami powinny mieć podkreślone komenty bym wiedział kto mi zapłaci za gadkę by mu przeszło. Teren jest prywatny, komuny już niema. Na niektóre plaże świata wjeżdża się autami prawie pod wodę. Straszenie że kogoś zamkną to groźba bezprawna. Kodeks karny. Trzeba było strajkować jak sprzedawano działki, co by na długi mieli. Byłem wczoraj, miło wspominam, dopóki nie zobaczyłem artykułu" czytelnika". Mogli pikietować jak były decyzje o sprzedażach.

Petroniusz • Poniedziałek [09.04.2018, 12:51:16] • [IP: 31.1.206.***]

Już kiedyś poddałem propozycję o zakup holownika do ściągania pojazdów. Sracz Miejska w końcu miałaby zajęcie prócz oferowania się jako taxi dla Pana Burmistrza. Zyski z tego tytułu można by przeznaczać na poprawę bezpieczeństwa czyt. monitoring. Ale co tam, przecież tam siedzą lasujące się mega mózgi patrzące jedynie na premie uznaniowe. Abstrahując, komarów w tym roku nie będzie widząc po zeszłorocznej walce.

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 12:50:50] • [IP: 31.0.41.***]

Okropnie a to nie szczyt sezonu! Do czego ta zabudowa prowadzi? Gdzie komunalny praking szanowni Radni?

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 11:49:23] • [IP: 83.21.56.***]

TO BYŁO DO PRZEWIDZENIA. TAKA POLITYKA TAKIE EFEKTY!!

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 11:30:33] • [IP: 176.221.110.***]

A co nato Urzad Morski, tez powie ze to kwiecien co przeplata troche mozgu albo salata. ta cala rada gminki i burmistrz pewnie niedlugo beda zapuszkowane, , jak sardynki.

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 10:58:46] • [IP: 83.3.210.***]

Plan o którym mówił Dorosz właśnie się ziszcza, stąd rozkopana zachodnia część promenady i wkrótce kładka! Zapowiedział i robi ! Brawo! Jestem ciekaw czy znowu cenzura to puści?

Gość • Poniedziałek [09.04.2018, 09:07:59] • [IP: 89.174.73.**]

ALE AFERA !!bardziej bym rozpaczała jak by nikt nie przyjechał jest KWIECIEŃ!

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■