POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [08.04.2018, 08:27:53] • zachodniopomorskie

Więcej składek w ZUS

Po wprowadzeniu e-składki w Zachodniopomorskiem wpływy do ZUS były wyższe, niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W styczniu i lutym wzrost ten w Koszalinie przekroczył 9 proc., natomiast w Szczecinie ponad 7,5 proc.

W pierwszych dwóch miesiącach 2018 r. w naszym województwie do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych trafił 1 mld 342 mln zł. W Szczecinie wpłynęły składki w wysokości ponad 931 mln zł, a w Koszalinie było to prawie 411 mln zł. W tych samych miesiącach zeszłego roku w Szczecinie wpłaty przekroczyły 866 mln zł. Natomiast do koszalińskiego ZUS w styczniu i lutym 2017 r. wpłynęło ponad 376 mln zł.

Wprowadzenie jednego przelewu, czyli e-składki, uporządkowało i uszczelniło system płatności składek na FUS. Przedsiębiorcy realizując płatności na swój indywidualny numer rachunku praktycznie nie popełniają błędów. W styczniu i lutym w województwie zachodniopomorskim pojawił się tylko jeden błędny przelew. W całej Polsce było ich 80.

Przed wprowadzeniem nowego systemu średnio miesięcznie w całym kraju było ok. 23 tys. błędnych wpłat. Spadek liczby pomyłek także miał wpływ na wyższe przychody funduszu zarządzanego przez ZUS.

Karol Jagielski
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■