POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [05.04.2018, 08:37:00] • Kamień Pomorski

Spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik w Kamieniu Pomorskim

Spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Z udziałem Olgierda Geblewicza marszałka oraz Jarosława Rzepy wicemarszałka Województwa w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób: starostów kamieńskich, burmistrzów, sołtysów, radnych powiatowych i gminnych, działaczy samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

- Wierzę, że zaproponowana przez nas nowa formuła Społecznika spotka się z państwa aprobatą, a jej kształt przyczyni się do rozwoju istniejących już pomysłów i twórczo wpłynie na te jeszcze niesformułowane. Przedstawiciel Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego operatora programu wyjaśni sposób działania Programu Społecznik – powiedział Olgierd Geblewicz otwierając kamieńskie spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik.

Spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Z dniem 21 marca 2018 r. rozpoczęliśmy realizację 2. edycji Programu Społecznik w ulepszonej, innowacyjnej formule, podzielonej na 2 filary. Pierwszy to kontynuacja Programu zrealizowanego w 2017 roku, czyli przeprowadzenie naboru wniosków na mikrodotacje, w którym wnioskodawcy będą mogli się starać o 3 tysięcy złotych na realizację oddolnych inicjatyw. Drugi filar to innowacyjna forma wojewódzkiego budżetu obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy regionu będą mogli w głosowaniu wybrać najlepszą inicjatywę obywatelską do 10 tysięcy złotych.

Podtrzymany został odformalizowany charakter Programu, umożliwiający sięganie po środki nie tylko podmiotom posiadającym osobowość prawną: organizacjom pozarządowym, ale również współpracującym z nimi grupom nieformalnym.

Spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Podczas spotkania w Kamieniu Pomorskim animator Operatora Programu Społecznik - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przedstawił program Społecznik w formie prezentacji komputerowej, wyjaśnił także, w jaki sposób wypełnić wnioski w ramach Społecznika.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Piątek [06.04.2018, 09:28:48] • [IP: 37.248.155.**]

wielcy spolecznicy którzy nie majá wiedzy o pisaniu wniosków, pozyskaniu srodków przeprowadzeniu i rozliczeniu, to zaden radny czy soltys burmistrz wójt nie ma sukcesu w tym temacie? trzeba sie szkolic szkolic !! to jak do tej pory bylo? zalosne !!

Gość • Czwartek [05.04.2018, 18:28:29] • [IP: 31.1.125.***]

odpowiedź jest prosta NIKT

Gość • Czwartek [05.04.2018, 16:30:34] • [IP: 79.186.205.**]

Kto w ratuszu w kamieniu zajmuje się pomocą przy pisaniu wniosków?

Gość • Czwartek [05.04.2018, 14:35:43] • [IP: 94.254.237.**]

Sądząc po doborze zaproszonych społeczników wypada się tylko cieszyć, że reprezentują tak szeroki wachlarz zawodów! Jak będą aktywni to mogą zrobić dużo dobrego.

Gość • Czwartek [05.04.2018, 13:36:10] • [IP: 83.11.134.**]

Ważny i potrzebny program w rozwoju samorządności lokalnej i obywatelskiej świadomości. Oby tylko nie został storpedowany przez niekompetentną administrację...

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■