POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [05.04.2018, 08:37:00] • Kamień Pomorski

Spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik w Kamieniu Pomorskim

Spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Z udziałem Olgierda Geblewicza marszałka oraz Jarosława Rzepy wicemarszałka Województwa w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób: starostów kamieńskich, burmistrzów, sołtysów, radnych powiatowych i gminnych, działaczy samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

- Wierzę, że zaproponowana przez nas nowa formuła Społecznika spotka się z państwa aprobatą, a jej kształt przyczyni się do rozwoju istniejących już pomysłów i twórczo wpłynie na te jeszcze niesformułowane. Przedstawiciel Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego operatora programu wyjaśni sposób działania Programu Społecznik – powiedział Olgierd Geblewicz otwierając kamieńskie spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik.

Spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Z dniem 21 marca 2018 r. rozpoczęliśmy realizację 2. edycji Programu Społecznik w ulepszonej, innowacyjnej formule, podzielonej na 2 filary. Pierwszy to kontynuacja Programu zrealizowanego w 2017 roku, czyli przeprowadzenie naboru wniosków na mikrodotacje, w którym wnioskodawcy będą mogli się starać o 3 tysięcy złotych na realizację oddolnych inicjatyw. Drugi filar to innowacyjna forma wojewódzkiego budżetu obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy regionu będą mogli w głosowaniu wybrać najlepszą inicjatywę obywatelską do 10 tysięcy złotych.

Podtrzymany został odformalizowany charakter Programu, umożliwiający sięganie po środki nie tylko podmiotom posiadającym osobowość prawną: organizacjom pozarządowym, ale również współpracującym z nimi grupom nieformalnym.

Spotkanie informacyjno – animacyjne Programu Społecznik w Kamieniu Pomorskim

fot. kam

Podczas spotkania w Kamieniu Pomorskim animator Operatora Programu Społecznik - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przedstawił program Społecznik w formie prezentacji komputerowej, wyjaśnił także, w jaki sposób wypełnić wnioski w ramach Społecznika.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Piątek [06.04.2018, 09:28:48] • [IP: 37.248.155.**]

wielcy spolecznicy którzy nie majá wiedzy o pisaniu wniosków, pozyskaniu srodków przeprowadzeniu i rozliczeniu, to zaden radny czy soltys burmistrz wójt nie ma sukcesu w tym temacie? trzeba sie szkolic szkolic !! to jak do tej pory bylo? zalosne !!

Gość • Czwartek [05.04.2018, 18:28:29] • [IP: 31.1.125.***]

odpowiedź jest prosta NIKT

Gość • Czwartek [05.04.2018, 16:30:34] • [IP: 79.186.205.**]

Kto w ratuszu w kamieniu zajmuje się pomocą przy pisaniu wniosków?

Gość • Czwartek [05.04.2018, 14:35:43] • [IP: 94.254.237.**]

Sądząc po doborze zaproszonych społeczników wypada się tylko cieszyć, że reprezentują tak szeroki wachlarz zawodów! Jak będą aktywni to mogą zrobić dużo dobrego.

Gość • Czwartek [05.04.2018, 13:36:10] • [IP: 83.11.134.**]

Ważny i potrzebny program w rozwoju samorządności lokalnej i obywatelskiej świadomości. Oby tylko nie został storpedowany przez niekompetentną administrację...

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■