POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.03.2018, 20:41:42] • Kamień Pomorski

Niezwykła moc nadmorskiego uzdrowiska

Utrata zdrowia w wypadku lub w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności to dla wielu osób wyrok. Zwłaszcza, gdy urazy są rozległe, a szanse na powrót do pełnej sprawności są niewielkie. Zrezygnowani pacjenci do zdrowia wracają w polskich uzdrowiskach.

Odpowiednio dobrana rehabilitacja i zaawansowana wiedza medyczna potrafią zdziałać cuda. Pacjenci pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry powracają do zdrowia, a Ci, którzy byli przykuci do łóżka lub wózka inwalidzkiego dziś stawiają swoje pierwsze kroki ku zdrowiu zarówno fizycznemu, jak i mentalnemu. Właśnie te przykłady i niezwykłe osiągniecia za swój największy sukces postrzegają eksperci z Uzdrowiska Kamień Pomorski S.A.

Obiekt należy do europejskiej i światowej elity specjalistycznych, nowoczesnych centrów rehabilitacji, gdzie do przywracania i utrzymywania sprawności pacjentom neurologicznym oraz z dysfunkcjami narządu ruchu stosowane są najnowszej generacji urządzenia - tzw. egzoszkielety, czyli przenośne, bioniczne szkielety oraz lokomat - orteza pozwalającą na chodzenie po bieżni. Misją Uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim jest przede wszystkim przywracanie sprawności pacjentom i jej utrzymanie. Pacjenci otrzymują również instrukcje, jak kontynuować ćwiczenia w warunkach domowych.

Nowoczesna stomatologia
Placówka to nie tylko ośrodek rehabilitacyjny. Można skorzystać tu również z nowoczesnych usług stomatologicznych i wykonać np. wszelkie niezbędne badania w jednym miejscu, przy użyciu najnowszej generacji urządzeń np. do radiodiagnostyki czy tomografii komputerowej. Klinika stomatologiczna w Uzdrowisku oferuje ponadto zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, implantologii, chirurgii, protetyki, periodontologii oraz kosmetyki. Warto podkreślić, że są one przeprowadzane przy użyciu bezbolesnej technologii 3D. To dobra wiadomość, dla tych, dla których leczenie było koszmarem, również i z tego powodu, że czas leczenia skraca się, a pacjent unika krępującego dla siebie i innych widoku trwającej wiele tygodni kuracji.

Naturalny relaks w uzdrowisku
Pobyt w uzdrowisku nie musi się kojarzyć jedynie z rehabilitacją urazową. Warto zadbać również o zdrowie psychiczne, zwłaszcza, gdy czujemy się przemęczeni i przepracowani. Najlepiej wówczas zaufać matce naturze. Naturalne surowce stanowią podstawę działalności sanatorium w Uzdrowisku Kamień Pomorski. Można tu skorzystać m.in. z kąpieli solankowych, które dostępne są w nowo wybudowanym obiekcie z nowoczesnym basenem oraz sekcją SPA.
W rejonie Kamienia Pomorskiego także wydobywana jest borowina, którą często określa się mianem "czarnego złota". To skuteczny lek i naturalny kosmetyk. Surowiec to nic innego, jak odmiana torfu, a leczenie nim to jeden z najstarszych zabiegów uzdrowiskowych. Zabiegi z wykorzystaniem borowiny są tak zwanymi zabiegami bodźcowymi i polegają na stopniowym przegrzewaniu ciała pacjenta. Rezultatem jest poczucie wyraźnej poprawy ruchomości stawów oraz lepszej elastyczności mięśni.

To nie koniec zalet borowiny. Jest ona niezwykle pomocna m.in. w leczeniu zwyrodnień kręgosłupa i stawów, chorób pourazowych układu ruchu, przykurczy mięśniowych i stawowych, reumatycznych


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Sektor stoczniowy cierpi na brak wykwalifikowanych kadr ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■