POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.03.2018, 20:41:42] • Kamień Pomorski

Niezwykła moc nadmorskiego uzdrowiska

Utrata zdrowia w wypadku lub w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności to dla wielu osób wyrok. Zwłaszcza, gdy urazy są rozległe, a szanse na powrót do pełnej sprawności są niewielkie. Zrezygnowani pacjenci do zdrowia wracają w polskich uzdrowiskach.

Odpowiednio dobrana rehabilitacja i zaawansowana wiedza medyczna potrafią zdziałać cuda. Pacjenci pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry powracają do zdrowia, a Ci, którzy byli przykuci do łóżka lub wózka inwalidzkiego dziś stawiają swoje pierwsze kroki ku zdrowiu zarówno fizycznemu, jak i mentalnemu. Właśnie te przykłady i niezwykłe osiągniecia za swój największy sukces postrzegają eksperci z Uzdrowiska Kamień Pomorski S.A.

Obiekt należy do europejskiej i światowej elity specjalistycznych, nowoczesnych centrów rehabilitacji, gdzie do przywracania i utrzymywania sprawności pacjentom neurologicznym oraz z dysfunkcjami narządu ruchu stosowane są najnowszej generacji urządzenia - tzw. egzoszkielety, czyli przenośne, bioniczne szkielety oraz lokomat - orteza pozwalającą na chodzenie po bieżni. Misją Uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim jest przede wszystkim przywracanie sprawności pacjentom i jej utrzymanie. Pacjenci otrzymują również instrukcje, jak kontynuować ćwiczenia w warunkach domowych.

Nowoczesna stomatologia
Placówka to nie tylko ośrodek rehabilitacyjny. Można skorzystać tu również z nowoczesnych usług stomatologicznych i wykonać np. wszelkie niezbędne badania w jednym miejscu, przy użyciu najnowszej generacji urządzeń np. do radiodiagnostyki czy tomografii komputerowej. Klinika stomatologiczna w Uzdrowisku oferuje ponadto zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, implantologii, chirurgii, protetyki, periodontologii oraz kosmetyki. Warto podkreślić, że są one przeprowadzane przy użyciu bezbolesnej technologii 3D. To dobra wiadomość, dla tych, dla których leczenie było koszmarem, również i z tego powodu, że czas leczenia skraca się, a pacjent unika krępującego dla siebie i innych widoku trwającej wiele tygodni kuracji.

Naturalny relaks w uzdrowisku
Pobyt w uzdrowisku nie musi się kojarzyć jedynie z rehabilitacją urazową. Warto zadbać również o zdrowie psychiczne, zwłaszcza, gdy czujemy się przemęczeni i przepracowani. Najlepiej wówczas zaufać matce naturze. Naturalne surowce stanowią podstawę działalności sanatorium w Uzdrowisku Kamień Pomorski. Można tu skorzystać m.in. z kąpieli solankowych, które dostępne są w nowo wybudowanym obiekcie z nowoczesnym basenem oraz sekcją SPA.
W rejonie Kamienia Pomorskiego także wydobywana jest borowina, którą często określa się mianem "czarnego złota". To skuteczny lek i naturalny kosmetyk. Surowiec to nic innego, jak odmiana torfu, a leczenie nim to jeden z najstarszych zabiegów uzdrowiskowych. Zabiegi z wykorzystaniem borowiny są tak zwanymi zabiegami bodźcowymi i polegają na stopniowym przegrzewaniu ciała pacjenta. Rezultatem jest poczucie wyraźnej poprawy ruchomości stawów oraz lepszej elastyczności mięśni.

To nie koniec zalet borowiny. Jest ona niezwykle pomocna m.in. w leczeniu zwyrodnień kręgosłupa i stawów, chorób pourazowych układu ruchu, przykurczy mięśniowych i stawowych, reumatycznych


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ We wtorek w pierwszj części dnia na północy kraju, następnie również na zachodzie oraz w centrum spodziewane są silne porywy wiatru wiejącego z północnego-zachodu i zachodu o prędkości maksymalnej do 70-80 km/h. ■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■