POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [22.02.2018, 12:25:12] • Gmina Międzyzdroje

Wycinka drzew przy drogach powiatowych

Wycinka drzew przy drogach powiatowych

fot. Andrzej Ryfczyński

Zarząd Dróg Powiatowych W Kamieniu Pomorskim energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze.

Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje. Tak już pisaliśmy wcześniej na naszym portalu. Właśnie w tym tygodniu na odcinku z Międzyzdrojów do Wapnicy w miejscowości Wicko na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych firma produkcyjno handlowa "EDPOL" Edyty Staśkiewicz z Kamienia Pomorskiego wycięła przydrożne topole.

Wycinka drzew przy drogach powiatowych

fot. Andrzej Ryfczyński

Te niebezpieczne wysokie drzewa zagrażały nie tylko użytkownikom drogi, ale też mogły zniszczyć sieć trakcyjną wysokiego napięcia. Usunięcie drzew było wykonane z wzorcową sztuką. Dokonano to bezpiecznie, szybko i dokładnie bez pozostawienia pni na poboczu, jak czasami bywa przy innych wycinkach. W rozmowie z przedstawicielem firmy dowiedzieliśmy się, że firma zajmuje się kompleksową wycinką drzew i krzewów, a pozyskany surowiec przetwarza na biomasę i z inną firmą transportową Krzysztofa Jaśkiewicza z Jarszewa wywozi tą biomasę przeważnie do elektrowni.

Wycinka drzew przy drogach powiatowych

fot. Andrzej Ryfczyński

Widać dobrą robotę. Dlatego podpowiadamy, że pozostał chyba najbardziej niebezpieczny odcinek wysokich starych topoli po między Wickiem, a Wapnicą. Zarząd Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim, naszym zdaniem powinien jak najszybciej uzyskać stosowne dokumenty na wycinkę tych niebezpiecznych drzew.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Czwartek [01.03.2018, 12:38:37] • [IP: 84.170.248.***]

widac, ze to zdrowe drzewa: jest cos takiego jak pielegnacja drzew, podcinanie galezi, ktos musial wydac zgode...

Gość • Poniedziałek [26.02.2018, 08:45:11] • [IP: 91.233.18.***]

W Międzyzdrojach na ul.Gryfa Pomorskiego po lewej stronie (zaraz mamy skręt w lewo na ul.Krótką) rośnie wysokie drzewo, konary na już podwiązane linami, uważam iż stwarza ono zagrożenie. Dlaczego miasto nie wytnie go? Neguję bezmyślne wycinanie drzew, szanuję drzewa, ale to akurat chyba jest zbędne.

Gość • Niedziela [25.02.2018, 14:44:44] • [IP: 5.172.239.**]

Dlaczego nie było tyle dyskusji jak wycieli drzewa przy ulicy głównej w Lubiniu, a to tylko dla ładnych widoków...

Gość • Niedziela [25.02.2018, 00:19:46] • [IP: 31.0.83.**]

Swiat jest taki piekny, a ludzie coraz gorsi.Mysla ze topole to chwasty. A ile chwastow jest wsrod ludzi. Trudno by to zliczyc

Gość • Sobota [24.02.2018, 19:47:24] • [IP: 83.11.230.***]

BRAWO!! BRAWO!! BRAWO!! Nareszcie!!

Gość • Sobota [24.02.2018, 19:46:24] • [IP: 83.11.230.***]

Dzięki Bogu i Panu Adamowi już ich NIE MA. Na pohybel tych wszystkich błaznów, którym tak ich brakuje - posadźcie sobie przed domem topole i się nimi napawajcie. Dawno powinny być wycięte. Naszymi" płucami" jest park a nie chwast, którym jest topola.

Robot • Sobota [24.02.2018, 16:57:53] • [IP: 188.146.109.***]

To były zdrowe drzewa i ich wycięcie to barbarzynstwo... Wystarczyło je ogłowić, czyli przyciąć 4-5m nad ziemią. Szybko by odrosly nowe pędy, liście których dalej by służyły jako zielone płuca Ziemi i nie byłoby obaw o spadające konary przez wiele wiele lat...

Gość • Sobota [24.02.2018, 15:35:43] • [IP: 83.8.40.**]

Najlepiej wyciąć wszystko w pień!! jak leci bo łyso to przyjemnie, a później byle większy wiatr zamiast łamać gałęzie drzew będzie zrywał dachy ale to przecież dla bezpieczeństwa!! Tylko jak dojdzie do tragedii to każdy poszkodowany leci po odszkodowanie chociaż sam powycinał wokół domu wszystkie drzewa. Pomyślcie co robicie!!

Gość • Sobota [24.02.2018, 09:34:12] • [IP: 46.171.188.***]

Pierwsze słyszę, ze tam były wypadki przez drzewa, co za bzdury, ale stało się, drzewa wycięte. Teraz pytanie co dalej, będzie taka łysa droga czy miasto posadzi jakieś nowe drzewa? Pytanie mam do 'lubiniaka' - serio piszesz o wycince drzew na prostej do Wapnicy? Mam nadzieję, że to kiepski żart, ta droga wyglądałaby koszmarnie bez drzew. Co najwyżej przyjrzeć się temu co tam rośnie, zacząć podsadzać i za jakiś czas najstarsze topole usunąć a nie wszystko!

Gość • Piątek [23.02.2018, 19:47:49] • [IP: 31.0.121.***]

W końcu uczestnicy ścieszki rowerowej będą czuli się bezpiecznie, a tych topoli to nie szkoda przy pięknym drzewostanie WPN.

Gość • Piątek [23.02.2018, 13:56:02] • [IP: 89.174.73.**]

Bardzo dobra decyzja, szkoda ludzi a nie drzew!

Bikun • Piątek [23.02.2018, 13:12:30] • [IP: 37.47.129.**]

Zła decyzja. Szkoda drzew

Bikun • Piątek [23.02.2018, 12:13:40] • [IP: 37.47.130.***]

Zła decyzja. Szkoda drzew

Gośćlubiniak • Piątek [23.02.2018, 11:33:42] • [IP: 176.221.110.***]

bardzo madra decyzja.brawo teraz laweczki i trawka nad woda.teraz prosimy o wycinke starych drzew na drodze do Wapnicy.pozdrawiamy mieszkancy.lubiniak.

Bikun • Piątek [23.02.2018, 11:11:51] • [IP: 37.47.170.***]

Zła decyzja. Szkoda drzew

Gość • Piątek [23.02.2018, 10:39:05] • [IP: 83.11.227.***]

Na zdjęciach widać, że są to zdrowe drzewa. Czy nie wystarczyłaby tylko ich pielęgnacja tzn. wycięcie gałęzi.

Gość • Piątek [23.02.2018, 09:52:06] • [IP: 5.60.5.**]

Bardzo dobra decyzja. Niejednokrotnie przed moim samochodem lądowały gałęzie z tych drzew. Stanowiły naprawdę zagrożenie dla ludzi jadących tą drogą.

Gość • Piątek [23.02.2018, 08:10:49] • [IP: 79.186.127.***]

Stare topole chorują i opadają ich konary na idących ludzi jadące samochody po 30 latach te drzewa umierają i przy podmuchu wiatru padają na drogę w całości lub ich konary

Gość • Piątek [23.02.2018, 07:08:41] • [IP: 37.248.158.***]

przyczyną wypadków jest brawura wykolejonych pseudo kierowców, niestety w tym kraju zawsze upi...lą nie tego co trzeba szkoda bo jednak drzewa nie atakują samochodów

Gość • Piątek [23.02.2018, 05:03:50] • [IP: 31.0.41.***]

Najwiekszym zagrozeniem dla swiata, przyrody, zwierzat i samego jest czlowiek. Glupi, bezrozumny czlowiek., ktory czuje sie panem swiata i mysli ze mu wszystko wolno. Ale do czasu. Biedne drzewa

Gość • Czwartek [22.02.2018, 22:31:23] • [IP: 188.146.194.***]

Drogowcy się starają, tylko pprocedury ich spowolniaja. Coraz więcej wnioskówowniosków wycinkę jest przez zarząd składanych I coraz więcej się wycina. Z tego co wiem, to od pewnego czasu wycinką drzew zajmuje się pani, która bardzo dużo w tym kierunkui robi, dlatego jest już ta wycinka widoczna na naszych drogach.Sam byłem złożyć wniosek i szybko ta Pani zadziałała. Wniosek jest już w gminie. Oby tak dalej

Gość • Czwartek [22.02.2018, 20:48:03] • [IP: 188.146.69.***]

Spadające konary na samochody i przechodniów to wina, że się tam znaleźli. Przewracające się całe drzewa, które miażdżą pojazdy to wina chyba Tuska. Od dawna pisze się i krzyczy nawet na tym portalu, ale burmistrz Międzyzdrojów jest głuchy. Jego pracownicy też. Może po wyborach to się zmieni.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 20:28:50] • [IP: 83.11.181.**]

Pozostał piękny widok, alejka, ławeczki, kwiatki i będzie można oglądać zachód słońca.

Gość • Czwartek [22.02.2018, 20:25:27] • [IP: 83.23.190.**]

Wreszcie! Bardzo dobry pomysł! Bo to te drzewa są stale pijane i naćpane! A jak nawet trzeźwe, to kołyszą się z nadmierną prędkością! Poza tym są stare i brzydkie! Wynocha z nimi! Co innego kierowca! Zawsze trzeźwy! Zawsze właściwa prędkość na liczniku! No a poza tym piękny, młody i zdrowy! Wraz z wycięciem ostatniego drzewa - wypadków już nigdy nie będzie!!

Gość • Czwartek [22.02.2018, 19:45:19] • [IP: 37.47.136.**]

drzewa przyczyna wypadkow? Pytam sie jak trzeba byc ograniczonym psychicznie, aby tak twierdzic. Predkosc i nieumiejetna jazda kierowcow jest przyczyna a nie drzewa. Amen

Oglądasz 1-25 z 32
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■