POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.02.2018, 11:10:44] • Kamień Pomorski

Na co czeka Burmistrz Kuryłło?

Na co czeka Burmistrz Kuryłło?

fot. Andrzej Ryfczyński

Miała być wymiana prawie 1.500 opraw lamp ulicznych, budowa blisko 2 km sieci oświetlenia ulicznego i inne. Na razie blisko od miesiąca Burmistrz nie rozstrzyga przetargu.

Dnia 15 stycznia 2018 podano informację z otwarcia ofert na „modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Kamień Pomorskiego wraz z zapewnieniem dofinansowania”. Przetarg zakładał wymianę 1452 sztuk istniejących opraw oświetlenia ulicznego na nowe oprawy LED, zakup instalacji ozdobnych za 50.000 zł, nowe linie oświetleniowe długości blisko 2 km przewidzianych do realizacji w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj” na ulicach Kamienia Pomorskiego i Stawna.

Do przetargu stanęły dwie firmy. Zaproponowały wykonanie zadania za 8.500.000 zł i blisko 3.600.000 zł. Problemem jest fakt, że na zadanie Burmistrz przewidział jedynie 3.500.000 zł. Do zlecenia zadania brakuje więc około 100.000 zł. Są dwa możliwe rozwiązania tego problemu. Albo Burmistrz unieważni przetarg i ogłosi nowy licząc na to, że wykonawcy zejdą z ceny albo musi sięgnąć głębiej do kieszeni i dołożyć do inwestycji 100.000 zł. Na razie a mamy prawie połowę lutego od połowy stycznia Burmistrz nie podejmuje żadnej decyzji. Nie wiemy na co czeka.

Pozostaje mieć nadzieję, że sprawa nie będzie trwała tyle ile sławna budowa świetlicy w Miłachowie. Tam ogłoszono już czwarty przetarg. Świetlica, która miała zostać wybudowana w styczniu 2018. Na ten moment nie doczekała się nawet wyłonienia wykonawcy budowy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [15.02.2018, 18:31:04] • [IP: 83.11.155.***]

Dobry plan wykonany natychmiast jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później. Nie wiem jaki ma plan Kuryłło ale wykonany miesiąc później jest g...o warty.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:13:48] • [IP: 94.254.247.***]

To niech wysle ten solar! Najlepiej ze sobą

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:23:46] • [IP: 37.47.167.***]

A za co odpowiada nowy kierownik niby z konkursu w gminie kamień może ktoś wie

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:29:57] • [IP: 95.160.155.***]

Nie narzekajcie na burmistrza swego, bo możecie po wyborach mieć gorszego ! Z PIS-u, miesięcznice i rocznice, że nie wspomnę o zmianie nazw ulic i wiadomych pomnikach !

Gość • Czwartek [15.02.2018, 06:45:27] • [IP: 79.175.196.***]

W kamieniu nie ma ludzi zdolnych do myślenia. Wszystko dawno wyjechało, zostali emeryci, zasiedziała, niezdolna do samodzielnego myślenia administracja państwowa oraz osławieni w braku kompetencji, a szczególnie pchajacy się do władzy nauczyciele.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:54:59] • [IP: 31.1.100.***]

Do [14.02.2018, 19:15:33] • [IP: 83.8.34.***] solar nie świeci już od dawna tylko się żarzy. Akurat tutaj się nie zgodzę bo burmistrz bojąc się posądzenia o" robienie pod siebie" dla Jarszewa boi się załatwić cokolwiek. Poza tym ten solar był założony za Pana burmistrza Karpińskiego i dzięki staraniom innych mieszkańców ulicy Radosnej a Stanisław był jemu przeciwny więc o co dym. Nie pałam sympatiom do obecnej władzy, ale trzeba do sprawy podchodzić obiektywnie a nie wieszać psy. Burmistrz wręcz deklarował na zebraniach wiejskich, że zdemontuje ten solar i wyśle dzieciom do Afryki. I tak nie świeci więc kupić gumowce, dobry kostur i można iść do Miłachowa. A jak ci tak na tym nieświecącym zależy to sobie go weź.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:20:06] • [IP: 83.8.113.***]

O jednej rzeczy Burmistrz stale pamięta; sprawdzanie konta osobistego. Mur beton. ..

Gość • Środa [14.02.2018, 22:31:43] • [IP: 109.167.30.***]

Najgorszy Burmistrz w Historii tego miasta Najwyższy czas na prawdziwego gospodarza a nie bufona który jedynie co zrobił to biega za piłką i po sądach Zmarnowane 4 lata

Gość • Środa [14.02.2018, 22:12:24] • [IP: 83.11.149.**]

budynek po GZOO też już parę lat stoi pusty. Coś ciężko z tym myśleniem w wykonaniu naszej władzy.

Gość • Środa [14.02.2018, 21:59:31] • [IP: 83.11.237.***]

glupiej lampy nie potrafi burmistrz zalozyc w strzezewie tylko obiecanki cacanki mydli oczy ludziom tylko

Gość • Środa [14.02.2018, 20:31:04] • [IP: 87.153.251.**]

Ten problem wygląda podobnie, jak myślenie o sposobie zagospodarowania budynku po zlikwidowanej szkole w Górkach. Burmistrzowie i pani sekretarz myślą już kolejny rok, a efektów nie widać. Budynek niszczeje, przez kolejny sezon zimowy nie jest ogrzewany, letnimi wieczorami gromadzą się przed szkołą panowie z trunkami wyskokowymi, a kadencja gminnych włodarzy dobiega końca. Pozostanie po nich bardzo złe wspomnienie o niegospodarności mieniem.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:15:33] • [IP: 83.8.34.***]

W Jarszewie ciemno już drugi dzień ale pod domem burmistrza solar to mieszkańców można mieć w d*pie

Gość • Środa [14.02.2018, 18:29:47] • [IP: 95.160.155.***]

Przede wszystkim wymiany wymagają szkaradne słupy od latarni. Wstyd, dziadostwo żelbetowe z odłupanymi kawałami betonu i często stojące na środku chodnika !

Gość • Środa [14.02.2018, 17:08:54] • [IP: 176.221.123.**]

Niech zabiera Ani Ani i redaktora/kreatora i niech wyjadą na Hunululu. Czas na zmiany w tym roku.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:05:19] • [IP: 37.248.152.**]

dlatego sołtys miłachowa złożył rezygnacje ile może czekać

Gość • Środa [14.02.2018, 15:28:30] • [IP: 37.7.3.***]

A to on umie podejmować decyzje?

Gość • Środa [14.02.2018, 15:09:54] • [IP: 83.8.37.**]

3.500.000 zł a na wsiach tylko budowa nowych linii w Stawnie i we Wrzosowie a pozostałe miejscowości? Jarszewo, Rekowo, Rarwino, Benice ??

Gość • Środa [14.02.2018, 14:47:24] • [IP: 37.47.167.***]

A kto ma się zająć osoba która dbała odobro gminy już nie pracuje bo była nie wygodna ale lampy świeciły

Gość • Środa [14.02.2018, 13:59:25] • [IP: 83.8.23.**]

idzie wojna wolnym krokiem a śpimy! więc po co światło?

Gość • Środa [14.02.2018, 13:12:14] • [IP: 37.47.187.***]

Wiecznie nie zadowoleni

Gość • Środa [14.02.2018, 12:50:27] • [IP: 195.205.28.*]

Ciekawe skąd raptem ma gmina środki finansowe, skro groził zarząd komisaryczny. Czyżby polityka i zbliżające się wybory?

Gosc • Środa [14.02.2018, 12:31:45] • [IP: 80.211.250.***]

W Dziwnowie gdy trzeba dodac pieniadze do przetargu to burmistrz dodaje i realizuje inwestycje. w kamieniu albo mysli miesiac albo uniewaznia przetarg i oglasza go po cztery razy jak Milachowo. Efekt jest taki ze w Dziwnowie inwestycje sa realizwane a w kamieniu albo czekaja nie wiadomo na co albo sa ciagle na etapie czwartego przetargu. wnioski dotyczace tego kto z dwojki burmistrzow sie nadaje na stanowisko a kto nie prosze wyciagnac samemu.

Gość • Środa [14.02.2018, 12:25:21] • [IP: 212.211.175.***]

Lepiej kopac pilke...

Gość • Środa [14.02.2018, 11:59:53] • [IP: 37.248.157.***]

Myślenie boli..

Gość • Środa [14.02.2018, 11:45:02] • [IP: 87.205.66.**]

Moim zdaniem ktoś kto potrzebuje miesiąc czasu na podjęcie decyzji zwyczajnie nie nadaje się na stanowisko burmistrza.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wydarzenia Kamień Pomorski Międzyzdroje Wolin Dziwnów Golczewo Świerzno Region Sport Fotogaleria Migawki Dnia Urzędy i instytucje Turystyka Medycyna i Zdrowie Gastronomia Ogłoszenia Plan Miasta POGODA Co godzinę Na 16 dni Reklama Wydarzenia ikamien.pl • Piątek [16.02.2018, 20:24:14] • Wysoka Kamieńska Próbowali obrabować dom, ale wpadli na gorącym uczynku! Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kamieńskiego! ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Ostromic poruszony brakiem dbałości tamtejszych władz o czystość miasta i jego okolic. Czytelnik zwraca uwagę na stos styropianu, wyrzucony prawdopodobnie po jakiejś budowie. Kawałki tego materiału są rozrzucone bezładnie, szpecąc okolicę. Dodaje też, że na terenie pobliskich nieczynnych żwirowni mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci ■ Wyjątkowa i odważna decyzja burmistrza. Co na to mieszkańcy? Dziś Środa Popielcowa. Dla katolików czas pokuty, posypania głowy popiołem. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk także zrobił rachunek sumienia i jak widać, chce zmienić swoje życie. Pan burmistrz opublikował na swoim Facebooku post, w którym pokazał zaświadczenie medyczne o przyjęciu Esperalu. Czyli powszechnie znanego leku, który wszywa się osobom z problemami alkoholowymi ■ Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoje wpływy w powiecie kamieńskim ■ Zarząd Dróg Powiatowych energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze. Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje ■ Przed kamieński Ratusz wróci flaga Unii Europejskiej. a jeden z trzech masztów stojących przed kamieńskim Ratuszem już niebawem powróci flaga Unii Europejskiej. Stanie się to za sprawą radnej Jadwigi Cuber ■ W piątek około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zaalarmowane zostało o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dzielności strażaków pożar szybko zlokalizowano i zgaszono. Nikt w pożarze nie ucierpiał ■ Od 01 lutego 2018 r. Gmina Wolin ma nowego zastępcę Burmistrza, którym została pani Małgorzata Wójcik, dotychczasowa kierownik referatu Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wolinie ■ W sali odpraw kamieńskiej komendy odbyła się odprawa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2017 roku. Udział w niej wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie gmin powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele organów i instytucji współpracujących z Policją. ■ Rada Miejska Kamienia Pomorskiego podjęła w dniu 24 listopada 2017 roku Uchwałę Nr XL/365/17 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Kamień Pomorski porozumień w sprawie powierzenia Gminie Kamień Pomorski zadania publicznego w zakresie prowadzenia i kierowania do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu Pomorskim uczestników z terenu gmin: Dziwnów, Świerzno, Golczewo ■ Miłym akcentem zakończył się pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, ponieważ aż 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie ■ 43 - letni mieszkaniec gminy Wolin znieważył policjantów! Był pijany, miał ponad 3 promile! ■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■