POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.02.2018, 11:10:44] • Kamień Pomorski

Na co czeka Burmistrz Kuryłło?

Na co czeka Burmistrz Kuryłło?

fot. Andrzej Ryfczyński

Miała być wymiana prawie 1.500 opraw lamp ulicznych, budowa blisko 2 km sieci oświetlenia ulicznego i inne. Na razie blisko od miesiąca Burmistrz nie rozstrzyga przetargu.

Dnia 15 stycznia 2018 podano informację z otwarcia ofert na „modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Kamień Pomorskiego wraz z zapewnieniem dofinansowania”. Przetarg zakładał wymianę 1452 sztuk istniejących opraw oświetlenia ulicznego na nowe oprawy LED, zakup instalacji ozdobnych za 50.000 zł, nowe linie oświetleniowe długości blisko 2 km przewidzianych do realizacji w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj” na ulicach Kamienia Pomorskiego i Stawna.

Do przetargu stanęły dwie firmy. Zaproponowały wykonanie zadania za 8.500.000 zł i blisko 3.600.000 zł. Problemem jest fakt, że na zadanie Burmistrz przewidział jedynie 3.500.000 zł. Do zlecenia zadania brakuje więc około 100.000 zł. Są dwa możliwe rozwiązania tego problemu. Albo Burmistrz unieważni przetarg i ogłosi nowy licząc na to, że wykonawcy zejdą z ceny albo musi sięgnąć głębiej do kieszeni i dołożyć do inwestycji 100.000 zł. Na razie a mamy prawie połowę lutego od połowy stycznia Burmistrz nie podejmuje żadnej decyzji. Nie wiemy na co czeka.

Pozostaje mieć nadzieję, że sprawa nie będzie trwała tyle ile sławna budowa świetlicy w Miłachowie. Tam ogłoszono już czwarty przetarg. Świetlica, która miała zostać wybudowana w styczniu 2018. Na ten moment nie doczekała się nawet wyłonienia wykonawcy budowy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [15.02.2018, 18:31:04] • [IP: 83.11.155.***]

Dobry plan wykonany natychmiast jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później. Nie wiem jaki ma plan Kuryłło ale wykonany miesiąc później jest g...o warty.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:13:48] • [IP: 94.254.247.***]

To niech wysle ten solar! Najlepiej ze sobą

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:23:46] • [IP: 37.47.167.***]

A za co odpowiada nowy kierownik niby z konkursu w gminie kamień może ktoś wie

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:29:57] • [IP: 95.160.155.***]

Nie narzekajcie na burmistrza swego, bo możecie po wyborach mieć gorszego ! Z PIS-u, miesięcznice i rocznice, że nie wspomnę o zmianie nazw ulic i wiadomych pomnikach !

Gość • Czwartek [15.02.2018, 06:45:27] • [IP: 79.175.196.***]

W kamieniu nie ma ludzi zdolnych do myślenia. Wszystko dawno wyjechało, zostali emeryci, zasiedziała, niezdolna do samodzielnego myślenia administracja państwowa oraz osławieni w braku kompetencji, a szczególnie pchajacy się do władzy nauczyciele.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:54:59] • [IP: 31.1.100.***]

Do [14.02.2018, 19:15:33] • [IP: 83.8.34.***] solar nie świeci już od dawna tylko się żarzy. Akurat tutaj się nie zgodzę bo burmistrz bojąc się posądzenia o" robienie pod siebie" dla Jarszewa boi się załatwić cokolwiek. Poza tym ten solar był założony za Pana burmistrza Karpińskiego i dzięki staraniom innych mieszkańców ulicy Radosnej a Stanisław był jemu przeciwny więc o co dym. Nie pałam sympatiom do obecnej władzy, ale trzeba do sprawy podchodzić obiektywnie a nie wieszać psy. Burmistrz wręcz deklarował na zebraniach wiejskich, że zdemontuje ten solar i wyśle dzieciom do Afryki. I tak nie świeci więc kupić gumowce, dobry kostur i można iść do Miłachowa. A jak ci tak na tym nieświecącym zależy to sobie go weź.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:20:06] • [IP: 83.8.113.***]

O jednej rzeczy Burmistrz stale pamięta; sprawdzanie konta osobistego. Mur beton. ..

Gość • Środa [14.02.2018, 22:31:43] • [IP: 109.167.30.***]

Najgorszy Burmistrz w Historii tego miasta Najwyższy czas na prawdziwego gospodarza a nie bufona który jedynie co zrobił to biega za piłką i po sądach Zmarnowane 4 lata

Gość • Środa [14.02.2018, 22:12:24] • [IP: 83.11.149.**]

budynek po GZOO też już parę lat stoi pusty. Coś ciężko z tym myśleniem w wykonaniu naszej władzy.

Gość • Środa [14.02.2018, 21:59:31] • [IP: 83.11.237.***]

glupiej lampy nie potrafi burmistrz zalozyc w strzezewie tylko obiecanki cacanki mydli oczy ludziom tylko

Gość • Środa [14.02.2018, 20:31:04] • [IP: 87.153.251.**]

Ten problem wygląda podobnie, jak myślenie o sposobie zagospodarowania budynku po zlikwidowanej szkole w Górkach. Burmistrzowie i pani sekretarz myślą już kolejny rok, a efektów nie widać. Budynek niszczeje, przez kolejny sezon zimowy nie jest ogrzewany, letnimi wieczorami gromadzą się przed szkołą panowie z trunkami wyskokowymi, a kadencja gminnych włodarzy dobiega końca. Pozostanie po nich bardzo złe wspomnienie o niegospodarności mieniem.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:15:33] • [IP: 83.8.34.***]

W Jarszewie ciemno już drugi dzień ale pod domem burmistrza solar to mieszkańców można mieć w d*pie

Gość • Środa [14.02.2018, 18:29:47] • [IP: 95.160.155.***]

Przede wszystkim wymiany wymagają szkaradne słupy od latarni. Wstyd, dziadostwo żelbetowe z odłupanymi kawałami betonu i często stojące na środku chodnika !

Gość • Środa [14.02.2018, 17:08:54] • [IP: 176.221.123.**]

Niech zabiera Ani Ani i redaktora/kreatora i niech wyjadą na Hunululu. Czas na zmiany w tym roku.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:05:19] • [IP: 37.248.152.**]

dlatego sołtys miłachowa złożył rezygnacje ile może czekać

Gość • Środa [14.02.2018, 15:28:30] • [IP: 37.7.3.***]

A to on umie podejmować decyzje?

Gość • Środa [14.02.2018, 15:09:54] • [IP: 83.8.37.**]

3.500.000 zł a na wsiach tylko budowa nowych linii w Stawnie i we Wrzosowie a pozostałe miejscowości? Jarszewo, Rekowo, Rarwino, Benice ??

Gość • Środa [14.02.2018, 14:47:24] • [IP: 37.47.167.***]

A kto ma się zająć osoba która dbała odobro gminy już nie pracuje bo była nie wygodna ale lampy świeciły

Gość • Środa [14.02.2018, 13:59:25] • [IP: 83.8.23.**]

idzie wojna wolnym krokiem a śpimy! więc po co światło?

Gość • Środa [14.02.2018, 13:12:14] • [IP: 37.47.187.***]

Wiecznie nie zadowoleni

Gość • Środa [14.02.2018, 12:50:27] • [IP: 195.205.28.*]

Ciekawe skąd raptem ma gmina środki finansowe, skro groził zarząd komisaryczny. Czyżby polityka i zbliżające się wybory?

Gosc • Środa [14.02.2018, 12:31:45] • [IP: 80.211.250.***]

W Dziwnowie gdy trzeba dodac pieniadze do przetargu to burmistrz dodaje i realizuje inwestycje. w kamieniu albo mysli miesiac albo uniewaznia przetarg i oglasza go po cztery razy jak Milachowo. Efekt jest taki ze w Dziwnowie inwestycje sa realizwane a w kamieniu albo czekaja nie wiadomo na co albo sa ciagle na etapie czwartego przetargu. wnioski dotyczace tego kto z dwojki burmistrzow sie nadaje na stanowisko a kto nie prosze wyciagnac samemu.

Gość • Środa [14.02.2018, 12:25:21] • [IP: 212.211.175.***]

Lepiej kopac pilke...

Gość • Środa [14.02.2018, 11:59:53] • [IP: 37.248.157.***]

Myślenie boli..

Gość • Środa [14.02.2018, 11:45:02] • [IP: 87.205.66.**]

Moim zdaniem ktoś kto potrzebuje miesiąc czasu na podjęcie decyzji zwyczajnie nie nadaje się na stanowisko burmistrza.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■