POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.02.2018, 11:10:44] • Kamień Pomorski

Na co czeka Burmistrz Kuryłło?

Na co czeka Burmistrz Kuryłło?

fot. Andrzej Ryfczyński

Miała być wymiana prawie 1.500 opraw lamp ulicznych, budowa blisko 2 km sieci oświetlenia ulicznego i inne. Na razie blisko od miesiąca Burmistrz nie rozstrzyga przetargu.

Dnia 15 stycznia 2018 podano informację z otwarcia ofert na „modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Kamień Pomorskiego wraz z zapewnieniem dofinansowania”. Przetarg zakładał wymianę 1452 sztuk istniejących opraw oświetlenia ulicznego na nowe oprawy LED, zakup instalacji ozdobnych za 50.000 zł, nowe linie oświetleniowe długości blisko 2 km przewidzianych do realizacji w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj” na ulicach Kamienia Pomorskiego i Stawna.

Do przetargu stanęły dwie firmy. Zaproponowały wykonanie zadania za 8.500.000 zł i blisko 3.600.000 zł. Problemem jest fakt, że na zadanie Burmistrz przewidział jedynie 3.500.000 zł. Do zlecenia zadania brakuje więc około 100.000 zł. Są dwa możliwe rozwiązania tego problemu. Albo Burmistrz unieważni przetarg i ogłosi nowy licząc na to, że wykonawcy zejdą z ceny albo musi sięgnąć głębiej do kieszeni i dołożyć do inwestycji 100.000 zł. Na razie a mamy prawie połowę lutego od połowy stycznia Burmistrz nie podejmuje żadnej decyzji. Nie wiemy na co czeka.

Pozostaje mieć nadzieję, że sprawa nie będzie trwała tyle ile sławna budowa świetlicy w Miłachowie. Tam ogłoszono już czwarty przetarg. Świetlica, która miała zostać wybudowana w styczniu 2018. Na ten moment nie doczekała się nawet wyłonienia wykonawcy budowy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [15.02.2018, 18:31:04] • [IP: 83.11.155.***]

Dobry plan wykonany natychmiast jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później. Nie wiem jaki ma plan Kuryłło ale wykonany miesiąc później jest g...o warty.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:13:48] • [IP: 94.254.247.***]

To niech wysle ten solar! Najlepiej ze sobą

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:23:46] • [IP: 37.47.167.***]

A za co odpowiada nowy kierownik niby z konkursu w gminie kamień może ktoś wie

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:29:57] • [IP: 95.160.155.***]

Nie narzekajcie na burmistrza swego, bo możecie po wyborach mieć gorszego ! Z PIS-u, miesięcznice i rocznice, że nie wspomnę o zmianie nazw ulic i wiadomych pomnikach !

Gość • Czwartek [15.02.2018, 06:45:27] • [IP: 79.175.196.***]

W kamieniu nie ma ludzi zdolnych do myślenia. Wszystko dawno wyjechało, zostali emeryci, zasiedziała, niezdolna do samodzielnego myślenia administracja państwowa oraz osławieni w braku kompetencji, a szczególnie pchajacy się do władzy nauczyciele.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:54:59] • [IP: 31.1.100.***]

Do [14.02.2018, 19:15:33] • [IP: 83.8.34.***] solar nie świeci już od dawna tylko się żarzy. Akurat tutaj się nie zgodzę bo burmistrz bojąc się posądzenia o" robienie pod siebie" dla Jarszewa boi się załatwić cokolwiek. Poza tym ten solar był założony za Pana burmistrza Karpińskiego i dzięki staraniom innych mieszkańców ulicy Radosnej a Stanisław był jemu przeciwny więc o co dym. Nie pałam sympatiom do obecnej władzy, ale trzeba do sprawy podchodzić obiektywnie a nie wieszać psy. Burmistrz wręcz deklarował na zebraniach wiejskich, że zdemontuje ten solar i wyśle dzieciom do Afryki. I tak nie świeci więc kupić gumowce, dobry kostur i można iść do Miłachowa. A jak ci tak na tym nieświecącym zależy to sobie go weź.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:20:06] • [IP: 83.8.113.***]

O jednej rzeczy Burmistrz stale pamięta; sprawdzanie konta osobistego. Mur beton. ..

Gość • Środa [14.02.2018, 22:31:43] • [IP: 109.167.30.***]

Najgorszy Burmistrz w Historii tego miasta Najwyższy czas na prawdziwego gospodarza a nie bufona który jedynie co zrobił to biega za piłką i po sądach Zmarnowane 4 lata

Gość • Środa [14.02.2018, 22:12:24] • [IP: 83.11.149.**]

budynek po GZOO też już parę lat stoi pusty. Coś ciężko z tym myśleniem w wykonaniu naszej władzy.

Gość • Środa [14.02.2018, 21:59:31] • [IP: 83.11.237.***]

glupiej lampy nie potrafi burmistrz zalozyc w strzezewie tylko obiecanki cacanki mydli oczy ludziom tylko

Gość • Środa [14.02.2018, 20:31:04] • [IP: 87.153.251.**]

Ten problem wygląda podobnie, jak myślenie o sposobie zagospodarowania budynku po zlikwidowanej szkole w Górkach. Burmistrzowie i pani sekretarz myślą już kolejny rok, a efektów nie widać. Budynek niszczeje, przez kolejny sezon zimowy nie jest ogrzewany, letnimi wieczorami gromadzą się przed szkołą panowie z trunkami wyskokowymi, a kadencja gminnych włodarzy dobiega końca. Pozostanie po nich bardzo złe wspomnienie o niegospodarności mieniem.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:15:33] • [IP: 83.8.34.***]

W Jarszewie ciemno już drugi dzień ale pod domem burmistrza solar to mieszkańców można mieć w d*pie

Gość • Środa [14.02.2018, 18:29:47] • [IP: 95.160.155.***]

Przede wszystkim wymiany wymagają szkaradne słupy od latarni. Wstyd, dziadostwo żelbetowe z odłupanymi kawałami betonu i często stojące na środku chodnika !

Gość • Środa [14.02.2018, 17:08:54] • [IP: 176.221.123.**]

Niech zabiera Ani Ani i redaktora/kreatora i niech wyjadą na Hunululu. Czas na zmiany w tym roku.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:05:19] • [IP: 37.248.152.**]

dlatego sołtys miłachowa złożył rezygnacje ile może czekać

Gość • Środa [14.02.2018, 15:28:30] • [IP: 37.7.3.***]

A to on umie podejmować decyzje?

Gość • Środa [14.02.2018, 15:09:54] • [IP: 83.8.37.**]

3.500.000 zł a na wsiach tylko budowa nowych linii w Stawnie i we Wrzosowie a pozostałe miejscowości? Jarszewo, Rekowo, Rarwino, Benice ??

Gość • Środa [14.02.2018, 14:47:24] • [IP: 37.47.167.***]

A kto ma się zająć osoba która dbała odobro gminy już nie pracuje bo była nie wygodna ale lampy świeciły

Gość • Środa [14.02.2018, 13:59:25] • [IP: 83.8.23.**]

idzie wojna wolnym krokiem a śpimy! więc po co światło?

Gość • Środa [14.02.2018, 13:12:14] • [IP: 37.47.187.***]

Wiecznie nie zadowoleni

Gość • Środa [14.02.2018, 12:50:27] • [IP: 195.205.28.*]

Ciekawe skąd raptem ma gmina środki finansowe, skro groził zarząd komisaryczny. Czyżby polityka i zbliżające się wybory?

Gosc • Środa [14.02.2018, 12:31:45] • [IP: 80.211.250.***]

W Dziwnowie gdy trzeba dodac pieniadze do przetargu to burmistrz dodaje i realizuje inwestycje. w kamieniu albo mysli miesiac albo uniewaznia przetarg i oglasza go po cztery razy jak Milachowo. Efekt jest taki ze w Dziwnowie inwestycje sa realizwane a w kamieniu albo czekaja nie wiadomo na co albo sa ciagle na etapie czwartego przetargu. wnioski dotyczace tego kto z dwojki burmistrzow sie nadaje na stanowisko a kto nie prosze wyciagnac samemu.

Gość • Środa [14.02.2018, 12:25:21] • [IP: 212.211.175.***]

Lepiej kopac pilke...

Gość • Środa [14.02.2018, 11:59:53] • [IP: 37.248.157.***]

Myślenie boli..

Gość • Środa [14.02.2018, 11:45:02] • [IP: 87.205.66.**]

Moim zdaniem ktoś kto potrzebuje miesiąc czasu na podjęcie decyzji zwyczajnie nie nadaje się na stanowisko burmistrza.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od zachodu będą występować początkowo słabe, a następnie umiarkowane, oraz krótkimi chwilami intensywne opady śniegu i deszczu. Dodatkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne ■ Centrum kryzysowe ostrzega przed silnym wiatrem dziś 13 stycznia od godziny 20.00 do godziny 8.00 we wtorek 15 stycznia. Wzrost siły wiatru do średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w poniedziałek porywach do 90 km/h. Jeszcze mocniej ma wiać w nocy z poniedziałku na wtorek - w porywach do 100 km/h. Kierunek wiatru: północno – zachodni. Takie prognozy oznaczają 2 stopień zagrożenia w 3-stopniowej skali ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■