POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.02.2018, 20:18:53] • Międzyzdroje

Dezinformacja w Międzyzdrojach

Dezinformacja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Opieszałość, czy brak obowiązków - Andrzej Ryfczyński na tropie niedoróbek, usterek i źle funkcjonujących elementów naszego otoczenia tym razem zwraca uwagę na dezinformującą tablicę przy jednej z ulic.

Międzyzdroje to miasta typowo turystyczne. Tutaj nie ma firm, które produkują, a mieszkańcy w większości tam są zatrudnieni. To typowe miasto turystyczne. Każdego dnia przyjeżdżają do Międzyzdrojów turyści, dlatego powinno się dbać o nich całą mocą, z całym sercem. Nie trzeba tego tak dobitnie tłumaczyć. Pokażemy jednak Państwu jedno zjawisko niechlujności.

Dezinformacja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Jedno z ważniejszych skrzyżowań ulic: Rybacka, Gryfa Pomorskiego i Nowomyśliwskiej ma już od dawna tablicę z nazwą ulicy o 90 stopni przekręconą i wprowadza w błąd turystów. Taki stan jest już od dawna. Kiedy jesienią zrobiłem zdjęcia, to zapisałem je w katalogu jako ciekawostkę i dałem sobie spokój. Pomyślałem, że jakiś wandal lub silny wiatr to przestawił i nie ma co o takiej nieprawidłowości nękać jaśnie panującego burmistrza. Jednak, będąc przypadkowo teraz w tym miejscu, zobaczyłem nienaprawioną dezinformację, odnalazłem stare zdjęcia i je publikuję. Ciekawostką tego tematu jest to, że w tym miejscu kilka razy dziennie znajdują się wszelkie służby miejskie, a burmistrz każdego dnia autobusem nr 10 wraca do domu w Świnoujściu.

Mam wrażenie, że mieszkańcy są na dalszym planie, a myśli burmistrza i pewnie niektórych urzędników umownie tak określając, jest w innym świecie.


Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Golf • Niedziela [18.02.2018, 20:48:16] • [IP: 37.47.253.**]

To pisiory. Przygotowania do nazwy lech kaczyński (z małej na dużą trzeba zasłużyć )

Gość • Sobota [17.02.2018, 08:07:20] • [IP: 83.8.115.***]

Po wyborach będziecie chwalili obecnego burmistrza bo go już nie będzie tak jak teraz chwalicie Artura a przez trzy lata w niego waliliście - taka natura, obłuda, obłuda.

Gość • Piątek [16.02.2018, 13:28:02] • [IP: 89.174.73.**]

palacz C.O. skompromitowany zabiera głos i tak nikt go nie słucha!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 20:30:13] • [IP: 89.174.73.**]

palców zabraknie do zliczenia tych inwestycji ostatni zjazd techniczny, który służy dl. ... a niewiadome komu lub jak kto woli czemu?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 19:10:30] • [IP: 37.47.185.***]

Cieć Warnowski przyjaciel burmistrza juz udowadnia prawdy urojone!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 17:02:11] • [IP: 89.174.73.**]

OOOOO Krzykacz!na wszystkich portalach znachor! może sam się uleczy z nienawiści !

Gość • Czwartek [15.02.2018, 16:36:53] • [IP: 188.146.2.**]

To idz do szkoły i naucz się czytać zamiast biadolić

Gość • Czwartek [15.02.2018, 16:22:53] • [IP: 83.8.38.***]

Zamiast biadolić wystarczy przekręcić tablicę w odpowiednią stronę i po krzyku.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 16:01:23] • [IP: 31.0.38.***]

Komercja w nowej przychodni ile gabinetiw w ramach NFZ dla kogo ja zbudowano?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:59:18] • [IP: 62.21.48.**]

Nie da się tego czytać. Proszę zadbać o wyższą jakość stylistyczną treści.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:52:22] • [IP: 81.219.206.***]

Drogowskaz solidny, tablice solidne, słup solidny widać że grube pieniądze wydane a mocowanie na opaski prowizorka jak cała działalność obecnego Burmistrza w naszych Międzyzdrojach przez całą kadencję, udawanie, ukrywanie, obrażanie się, zdziwienie, wszech obecna bylejakość za duże pieniądze zeszpecenie urbanistyczne i architektoniczne, nic nie jest skończone jak widać na załączonym zdjęciu. Widoczny Pasaż-nie czynne schody, Nowa Przychodnia lipa, Kawiarnia Chopina miała być wizytówką nie czynna do dziś, Zielony Rynek gdzie jest praca dla mieszkańców, spieprzony Amfiteatr, Promenada stoliki i ławeczki z egzotycznego drzewa które miały być wieczne a trzeba malować bo są paskudne o remoncie ulic nie wspomnę może jedna solidnie zrobiona w Wapnicy. Bardzo ciekawe czy na koniec kadencji Burmistrz rozliczy się ze swojej działalności czy podwinie ogon i czmychnie do Świnoujścia a pozostaną tylko długi wszystko sprzedane i słowa UWIERZCIE MI TAK BĘDZIE NAJLEPIEJ.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:14:50] • [IP: 37.47.178.**]

Zobaczcie w Pasażu pod Gryfem coś się dzieje z kostkami. I nikt tego nie widzi

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:41:01] • [IP: 89.174.73.**]

a co robi Straż Miejska tego nie widzi-.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:15:48] • [IP: 81.219.206.***]

Tytuł powinien być Dezinformacja w Międzyzdrojach w wielu dziedzinach i Spółkach. Na temat spółek nikt się nie dowiedział nigdy prawdy ciągła dezinformacja, nawet prezesi nie umieli odpowiedzieć na pytania zawsze Burmistrz odpowiadał na niewygodne pytania a one siedziały potulnie z boku.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:06:31] • [IP: 89.174.73.**]

HYYYYY ale dramat!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:18:22] • [IP: 80.245.177.***]

Najgorzej jak ludzie o wlasne posesje i inne nie chca dbac. A jak chcesz pokazac im nowe mozliwosci pozyskiwania srodkow z calego swiata, panikuja jak dzieci wymyslajac milion wymowek. Zamiast ze wskoczyc do tej wody i sie pluskac. Kompu, kompu.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 07:59:11] • [IP: 78.133.169.*]

Teraz sobie nogi podkładacie takimi kwiatkami przed wyborami a wcześniej nic nie przeszkadzało? Żałosne.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 00:43:23] • [IP: 89.174.73.**]

Widać ze przymocowane na opaski więc tymczasowe. Po co to bić pianę?😀

Gość • Środa [14.02.2018, 21:46:31] • [IP: 83.11.142.***]

Międzyzdroje to już stało się wielką niedoróbką

Gość • Środa [14.02.2018, 21:20:12] • [IP: 31.0.38.***]

Slusznie kolejna spolka i taki zakres do wykonania i calkiem pokazne pobory. Gdzie targowisko radny Weglorz?

Gość • Środa [14.02.2018, 21:15:50] • [IP: 89.174.73.**]

tak to jest właśnie w Międzyzdrojach, a będzie jeszcze po wyborach weselej ?Ma Pan rację najciemniej pod latarnią. Burmistrz to nie mieszkaniec Międzyzdrojów, wiec o tu wymagać?

Gość • Środa [14.02.2018, 21:01:37] • [IP: 62.69.253.***]

Trzeba powołać nową spółkę i to jeszcze przed wyborami która by się zajęła tym problemem i przy okazji uruchomieniem schodów w Nowym Centrum które nigdy nie chodziły a na pewno zapłacone były ciekawe kto je odebrał, jest to następna niedoróbka a ile pomników głupoty obecnej władzy z którymi jeszcze długo będziemy się męczyć.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■ Mieszkańcy Strzeżewka w gminie Kamień Pomorski, są tak zdesperowani ciągłym brakiem wody, szczególnie w porze wieczorowej, że postanowili blokować drogę 107, jeśli sytuacja nie ulegnie radykalnej poprawie. Mieszkańcy zwrócili się w dniu 6. lipca 2018 roku pisemnie do Jacka Golusdy przewodniczącego Rady Miasta w Kamieniu Pomorskim o podjęcie działań mających na celu przywrócenie normalnego funkcjonowania sieci wodociągowej w sołectwie Strzeżewo ■ Czytalnik: Dzisiaj (w środę) jechałem przez Wrzosowo biegał pies w typie husky z czarnymi szelkami. Mail również końcówkę od smyczy. Być może się komuś zerwał lub ktoś porzucił. Pies biegał pod sklepem lewiatan i przy rondzie. Szukał właścicieli ponieważ podchodził do człowieka i wąchał po czym szedł dalej do kolejnych ludzi. Niestety nie udało mi się zdjęcia zrobić. Może znajdzie się właściciel ■ Zaginiona BARBARA ANDRZEJCZAK. Wszystkie osoby, które mogły widzieć, proszone są o kontakt z policją! ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Stanislaw Kuryllo burmistrz Kamienia Pomorskiego otrzymal absolutorium z tytulu wykonania budzetu za 2018 rok. Z obecnych na sesji 12 radnych, wszyscy glosowali za udzieleniem burmistrzowi absolutorium ■ Prezes zarządu Mariny w Kamieniu Pomorskim Marek Świderski nie otrzymał nowego kontraktu ■ Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, zwrócił się do Wojewody Zachodniopomorskiego o wyrażenie zgody na zawieszenie od 1 lipca działalności oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologii. Powodem konieczności czasowego zaprzestania pracy na tych oddziałach jest brak obsady lekarskiej wymaganej przepisami NFZ. Do utrzymania pracy oddziału potrzeba minimum dwóch lekarzy specjalistów do pracy w godzinach dopołudniowych oraz lekarzy dyżurujących w dni powszednie i wolne od pracy. Z końcem czerwca z oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu odchodzi dwóch lekarzy specjalistów ■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■