POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.02.2018, 20:18:53] • Międzyzdroje

Dezinformacja w Międzyzdrojach

Dezinformacja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Opieszałość, czy brak obowiązków - Andrzej Ryfczyński na tropie niedoróbek, usterek i źle funkcjonujących elementów naszego otoczenia tym razem zwraca uwagę na dezinformującą tablicę przy jednej z ulic.

Międzyzdroje to miasta typowo turystyczne. Tutaj nie ma firm, które produkują, a mieszkańcy w większości tam są zatrudnieni. To typowe miasto turystyczne. Każdego dnia przyjeżdżają do Międzyzdrojów turyści, dlatego powinno się dbać o nich całą mocą, z całym sercem. Nie trzeba tego tak dobitnie tłumaczyć. Pokażemy jednak Państwu jedno zjawisko niechlujności.

Dezinformacja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Jedno z ważniejszych skrzyżowań ulic: Rybacka, Gryfa Pomorskiego i Nowomyśliwskiej ma już od dawna tablicę z nazwą ulicy o 90 stopni przekręconą i wprowadza w błąd turystów. Taki stan jest już od dawna. Kiedy jesienią zrobiłem zdjęcia, to zapisałem je w katalogu jako ciekawostkę i dałem sobie spokój. Pomyślałem, że jakiś wandal lub silny wiatr to przestawił i nie ma co o takiej nieprawidłowości nękać jaśnie panującego burmistrza. Jednak, będąc przypadkowo teraz w tym miejscu, zobaczyłem nienaprawioną dezinformację, odnalazłem stare zdjęcia i je publikuję. Ciekawostką tego tematu jest to, że w tym miejscu kilka razy dziennie znajdują się wszelkie służby miejskie, a burmistrz każdego dnia autobusem nr 10 wraca do domu w Świnoujściu.

Mam wrażenie, że mieszkańcy są na dalszym planie, a myśli burmistrza i pewnie niektórych urzędników umownie tak określając, jest w innym świecie.


Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Golf • Niedziela [18.02.2018, 20:48:16] • [IP: 37.47.253.**]

To pisiory. Przygotowania do nazwy lech kaczyński (z małej na dużą trzeba zasłużyć )

Gość • Sobota [17.02.2018, 08:07:20] • [IP: 83.8.115.***]

Po wyborach będziecie chwalili obecnego burmistrza bo go już nie będzie tak jak teraz chwalicie Artura a przez trzy lata w niego waliliście - taka natura, obłuda, obłuda.

Gość • Piątek [16.02.2018, 13:28:02] • [IP: 89.174.73.**]

palacz C.O. skompromitowany zabiera głos i tak nikt go nie słucha!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 20:30:13] • [IP: 89.174.73.**]

palców zabraknie do zliczenia tych inwestycji ostatni zjazd techniczny, który służy dl. ... a niewiadome komu lub jak kto woli czemu?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 19:10:30] • [IP: 37.47.185.***]

Cieć Warnowski przyjaciel burmistrza juz udowadnia prawdy urojone!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 17:02:11] • [IP: 89.174.73.**]

OOOOO Krzykacz!na wszystkich portalach znachor! może sam się uleczy z nienawiści !

Gość • Czwartek [15.02.2018, 16:36:53] • [IP: 188.146.2.**]

To idz do szkoły i naucz się czytać zamiast biadolić

Gość • Czwartek [15.02.2018, 16:22:53] • [IP: 83.8.38.***]

Zamiast biadolić wystarczy przekręcić tablicę w odpowiednią stronę i po krzyku.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 16:01:23] • [IP: 31.0.38.***]

Komercja w nowej przychodni ile gabinetiw w ramach NFZ dla kogo ja zbudowano?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:59:18] • [IP: 62.21.48.**]

Nie da się tego czytać. Proszę zadbać o wyższą jakość stylistyczną treści.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:52:22] • [IP: 81.219.206.***]

Drogowskaz solidny, tablice solidne, słup solidny widać że grube pieniądze wydane a mocowanie na opaski prowizorka jak cała działalność obecnego Burmistrza w naszych Międzyzdrojach przez całą kadencję, udawanie, ukrywanie, obrażanie się, zdziwienie, wszech obecna bylejakość za duże pieniądze zeszpecenie urbanistyczne i architektoniczne, nic nie jest skończone jak widać na załączonym zdjęciu. Widoczny Pasaż-nie czynne schody, Nowa Przychodnia lipa, Kawiarnia Chopina miała być wizytówką nie czynna do dziś, Zielony Rynek gdzie jest praca dla mieszkańców, spieprzony Amfiteatr, Promenada stoliki i ławeczki z egzotycznego drzewa które miały być wieczne a trzeba malować bo są paskudne o remoncie ulic nie wspomnę może jedna solidnie zrobiona w Wapnicy. Bardzo ciekawe czy na koniec kadencji Burmistrz rozliczy się ze swojej działalności czy podwinie ogon i czmychnie do Świnoujścia a pozostaną tylko długi wszystko sprzedane i słowa UWIERZCIE MI TAK BĘDZIE NAJLEPIEJ.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:14:50] • [IP: 37.47.178.**]

Zobaczcie w Pasażu pod Gryfem coś się dzieje z kostkami. I nikt tego nie widzi

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:41:01] • [IP: 89.174.73.**]

a co robi Straż Miejska tego nie widzi-.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:15:48] • [IP: 81.219.206.***]

Tytuł powinien być Dezinformacja w Międzyzdrojach w wielu dziedzinach i Spółkach. Na temat spółek nikt się nie dowiedział nigdy prawdy ciągła dezinformacja, nawet prezesi nie umieli odpowiedzieć na pytania zawsze Burmistrz odpowiadał na niewygodne pytania a one siedziały potulnie z boku.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:06:31] • [IP: 89.174.73.**]

HYYYYY ale dramat!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:18:22] • [IP: 80.245.177.***]

Najgorzej jak ludzie o wlasne posesje i inne nie chca dbac. A jak chcesz pokazac im nowe mozliwosci pozyskiwania srodkow z calego swiata, panikuja jak dzieci wymyslajac milion wymowek. Zamiast ze wskoczyc do tej wody i sie pluskac. Kompu, kompu.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 07:59:11] • [IP: 78.133.169.*]

Teraz sobie nogi podkładacie takimi kwiatkami przed wyborami a wcześniej nic nie przeszkadzało? Żałosne.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 00:43:23] • [IP: 89.174.73.**]

Widać ze przymocowane na opaski więc tymczasowe. Po co to bić pianę?😀

Gość • Środa [14.02.2018, 21:46:31] • [IP: 83.11.142.***]

Międzyzdroje to już stało się wielką niedoróbką

Gość • Środa [14.02.2018, 21:20:12] • [IP: 31.0.38.***]

Slusznie kolejna spolka i taki zakres do wykonania i calkiem pokazne pobory. Gdzie targowisko radny Weglorz?

Gość • Środa [14.02.2018, 21:15:50] • [IP: 89.174.73.**]

tak to jest właśnie w Międzyzdrojach, a będzie jeszcze po wyborach weselej ?Ma Pan rację najciemniej pod latarnią. Burmistrz to nie mieszkaniec Międzyzdrojów, wiec o tu wymagać?

Gość • Środa [14.02.2018, 21:01:37] • [IP: 62.69.253.***]

Trzeba powołać nową spółkę i to jeszcze przed wyborami która by się zajęła tym problemem i przy okazji uruchomieniem schodów w Nowym Centrum które nigdy nie chodziły a na pewno zapłacone były ciekawe kto je odebrał, jest to następna niedoróbka a ile pomników głupoty obecnej władzy z którymi jeszcze długo będziemy się męczyć.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■