POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.02.2018, 20:18:53] • Międzyzdroje

Dezinformacja w Międzyzdrojach

Dezinformacja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Opieszałość, czy brak obowiązków - Andrzej Ryfczyński na tropie niedoróbek, usterek i źle funkcjonujących elementów naszego otoczenia tym razem zwraca uwagę na dezinformującą tablicę przy jednej z ulic.

Międzyzdroje to miasta typowo turystyczne. Tutaj nie ma firm, które produkują, a mieszkańcy w większości tam są zatrudnieni. To typowe miasto turystyczne. Każdego dnia przyjeżdżają do Międzyzdrojów turyści, dlatego powinno się dbać o nich całą mocą, z całym sercem. Nie trzeba tego tak dobitnie tłumaczyć. Pokażemy jednak Państwu jedno zjawisko niechlujności.

Dezinformacja w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Jedno z ważniejszych skrzyżowań ulic: Rybacka, Gryfa Pomorskiego i Nowomyśliwskiej ma już od dawna tablicę z nazwą ulicy o 90 stopni przekręconą i wprowadza w błąd turystów. Taki stan jest już od dawna. Kiedy jesienią zrobiłem zdjęcia, to zapisałem je w katalogu jako ciekawostkę i dałem sobie spokój. Pomyślałem, że jakiś wandal lub silny wiatr to przestawił i nie ma co o takiej nieprawidłowości nękać jaśnie panującego burmistrza. Jednak, będąc przypadkowo teraz w tym miejscu, zobaczyłem nienaprawioną dezinformację, odnalazłem stare zdjęcia i je publikuję. Ciekawostką tego tematu jest to, że w tym miejscu kilka razy dziennie znajdują się wszelkie służby miejskie, a burmistrz każdego dnia autobusem nr 10 wraca do domu w Świnoujściu.

Mam wrażenie, że mieszkańcy są na dalszym planie, a myśli burmistrza i pewnie niektórych urzędników umownie tak określając, jest w innym świecie.


Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Golf • Niedziela [18.02.2018, 20:48:16] • [IP: 37.47.253.**]

To pisiory. Przygotowania do nazwy lech kaczyński (z małej na dużą trzeba zasłużyć )

Gość • Sobota [17.02.2018, 08:07:20] • [IP: 83.8.115.***]

Po wyborach będziecie chwalili obecnego burmistrza bo go już nie będzie tak jak teraz chwalicie Artura a przez trzy lata w niego waliliście - taka natura, obłuda, obłuda.

Gość • Piątek [16.02.2018, 13:28:02] • [IP: 89.174.73.**]

palacz C.O. skompromitowany zabiera głos i tak nikt go nie słucha!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 20:30:13] • [IP: 89.174.73.**]

palców zabraknie do zliczenia tych inwestycji ostatni zjazd techniczny, który służy dl. ... a niewiadome komu lub jak kto woli czemu?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 19:10:30] • [IP: 37.47.185.***]

Cieć Warnowski przyjaciel burmistrza juz udowadnia prawdy urojone!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 17:02:11] • [IP: 89.174.73.**]

OOOOO Krzykacz!na wszystkich portalach znachor! może sam się uleczy z nienawiści !

Gość • Czwartek [15.02.2018, 16:36:53] • [IP: 188.146.2.**]

To idz do szkoły i naucz się czytać zamiast biadolić

Gość • Czwartek [15.02.2018, 16:22:53] • [IP: 83.8.38.***]

Zamiast biadolić wystarczy przekręcić tablicę w odpowiednią stronę i po krzyku.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 16:01:23] • [IP: 31.0.38.***]

Komercja w nowej przychodni ile gabinetiw w ramach NFZ dla kogo ja zbudowano?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:59:18] • [IP: 62.21.48.**]

Nie da się tego czytać. Proszę zadbać o wyższą jakość stylistyczną treści.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:52:22] • [IP: 81.219.206.***]

Drogowskaz solidny, tablice solidne, słup solidny widać że grube pieniądze wydane a mocowanie na opaski prowizorka jak cała działalność obecnego Burmistrza w naszych Międzyzdrojach przez całą kadencję, udawanie, ukrywanie, obrażanie się, zdziwienie, wszech obecna bylejakość za duże pieniądze zeszpecenie urbanistyczne i architektoniczne, nic nie jest skończone jak widać na załączonym zdjęciu. Widoczny Pasaż-nie czynne schody, Nowa Przychodnia lipa, Kawiarnia Chopina miała być wizytówką nie czynna do dziś, Zielony Rynek gdzie jest praca dla mieszkańców, spieprzony Amfiteatr, Promenada stoliki i ławeczki z egzotycznego drzewa które miały być wieczne a trzeba malować bo są paskudne o remoncie ulic nie wspomnę może jedna solidnie zrobiona w Wapnicy. Bardzo ciekawe czy na koniec kadencji Burmistrz rozliczy się ze swojej działalności czy podwinie ogon i czmychnie do Świnoujścia a pozostaną tylko długi wszystko sprzedane i słowa UWIERZCIE MI TAK BĘDZIE NAJLEPIEJ.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:14:50] • [IP: 37.47.178.**]

Zobaczcie w Pasażu pod Gryfem coś się dzieje z kostkami. I nikt tego nie widzi

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:41:01] • [IP: 89.174.73.**]

a co robi Straż Miejska tego nie widzi-.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:15:48] • [IP: 81.219.206.***]

Tytuł powinien być Dezinformacja w Międzyzdrojach w wielu dziedzinach i Spółkach. Na temat spółek nikt się nie dowiedział nigdy prawdy ciągła dezinformacja, nawet prezesi nie umieli odpowiedzieć na pytania zawsze Burmistrz odpowiadał na niewygodne pytania a one siedziały potulnie z boku.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:06:31] • [IP: 89.174.73.**]

HYYYYY ale dramat!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:18:22] • [IP: 80.245.177.***]

Najgorzej jak ludzie o wlasne posesje i inne nie chca dbac. A jak chcesz pokazac im nowe mozliwosci pozyskiwania srodkow z calego swiata, panikuja jak dzieci wymyslajac milion wymowek. Zamiast ze wskoczyc do tej wody i sie pluskac. Kompu, kompu.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 07:59:11] • [IP: 78.133.169.*]

Teraz sobie nogi podkładacie takimi kwiatkami przed wyborami a wcześniej nic nie przeszkadzało? Żałosne.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 00:43:23] • [IP: 89.174.73.**]

Widać ze przymocowane na opaski więc tymczasowe. Po co to bić pianę?😀

Gość • Środa [14.02.2018, 21:46:31] • [IP: 83.11.142.***]

Międzyzdroje to już stało się wielką niedoróbką

Gość • Środa [14.02.2018, 21:20:12] • [IP: 31.0.38.***]

Slusznie kolejna spolka i taki zakres do wykonania i calkiem pokazne pobory. Gdzie targowisko radny Weglorz?

Gość • Środa [14.02.2018, 21:15:50] • [IP: 89.174.73.**]

tak to jest właśnie w Międzyzdrojach, a będzie jeszcze po wyborach weselej ?Ma Pan rację najciemniej pod latarnią. Burmistrz to nie mieszkaniec Międzyzdrojów, wiec o tu wymagać?

Gość • Środa [14.02.2018, 21:01:37] • [IP: 62.69.253.***]

Trzeba powołać nową spółkę i to jeszcze przed wyborami która by się zajęła tym problemem i przy okazji uruchomieniem schodów w Nowym Centrum które nigdy nie chodziły a na pewno zapłacone były ciekawe kto je odebrał, jest to następna niedoróbka a ile pomników głupoty obecnej władzy z którymi jeszcze długo będziemy się męczyć.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Przez pewną chwilę Kamień Pomorski był wymieniany na portalach internetowych, w wydaniach serwisów informacyjnych a niedzielne dyskusje nad rosołem Polacy zaczynali od naszego pięknego miasta. Od tamtej pory minęło jednak już kilka miesięcy. Najwidoczniej Kamień zatęsknił za sławą i blichtrem. Dziś dzięki bratkom rosnącym na drodze w miejscu niezałatanych dziur Kamień wraca do wielkiego świata. Kamieńskie bratki trafiły do TVN 24. TVN24 pisze o niecodzienny sposobie łatania dziur w Kamieni Pomorskim. Znowu jesteśmy sławni! ■ Dyrektor Chochołowski o radnym Dubrawskim: rząd PiSu dopłaca do likwidacji świń. Wersalu w Sejmie już nie będzie... powiedział kiedyś nieżyjący Szef Samoobrony. Potem były już tylko wyzwiska: „siadaj kurduplu”, „bezideowy cham”, „wasze miejsce jest w więzieniu”, „naćpana hołota”, „zdradzieckie mordy”, „zamknij mordę” czy kultowe „spieprzaj dziadu” to tylko niektóre perełki autorstwa polityków z wszystkich partii, od lewej do prawej, których nazwiska z pewnością kojarzy przeciętny obywatel Polski ■ Wypadek miał miejsce na DK nr 3. Wszystko wydarzyło się przy wjeździe do Dargobądza, od strony Świnoujścia. Został potrącony rowerzysta ■ Jak się okazuje głupota ludzka często nie zna granic. Nieopodal oczyszczalni ścieków w Świerznie, ktoś wyrzucił setki pełnych butelek jednodniowych soczków ■ O „dobrej woli” budowy drogi w Gostyniu. Posłuchaj nagrania z sesji! ■ Tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE odbywać się będą akwenie Morza Bałtyckiego na trasach w pobliżu Dziwnowa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Dziwnowa w dniu 28. marca bieżącego roku burmistrz Grzegorz Jóźwiak poinformował radnych, że tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE im. Piotra Waszczenko w dniach od 4 do 5 sierpnia 2018 roku odbywać się będą tylko na akwenie Morza Bałtyckiego, na trasach w pobliżu Dziwnowa. ■ Ponad dwieście osób wzięło udział w Nocy Sów w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach w dniach 23-24 marca 2018r ■ Jak się okazuje po artykule na portalu ikamien.pl złodziejaszka drobiu z Wolina ruszyło sumienie. Sprawca tuż po ukazaniu się artykuły porzucił swoją zdobycz za ekranem drogowym przy zjeździe do Wolina. Na szczęście, w Wolinie nie brakuje ludzi o dobrym sercu, którzy od razu zwrócili uwagę na zagubione ptaki. Z takiego obrotu spraw cieszy się właściciel kurnika. - Szczęśliwe ptaki, 5 kur i 3 kaczki wróciły już do zagrody i mają się świetnie – mówi portalowi ikamien.pl ■ Niedziela: Jarszewo koło Kamienia Pomorskiego, dom jednorodzinny 3 osoby zaczadzone w tym kobieta w ciąży ■ Dnia 20.03.2018r. Burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Pań ■ Nieznani sprawcy wysadzili bankomat. Wszystko wydarzyło się dzisiejszej nocy w centrum Golczewa! ■ W środę po godzinie 16:00 mieszkaniec Dziwnowa natknął się na plaży pomiędzy Międzywodziem a Świętoujściem na topielca wyrzuconego przez morze. Zwłoki mężczyzny były częściowo zanurzone w wodzie ■ Nowy termin zebrania wiejskiego Lubina. Mieszkańcy Lubina, w imieniu własnym i Rady Sołeckiej zapraszam na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek 23.03.2018 roku o godzinie 18.00. Zebranie odbędzie się w świetlicy “Wiklina” w WAPNICY. Tematem zebrania: 1. wybór członków do Rady Sołeckiej2 . wolne wnioski i pytania. Liczymy na liczny udział w zebraniu informuje Sołtys Lubina Jan Radzimski ■ Znaleziono pieska. Błąkał się koło starej jednostki wojskowej w Pobierowie. Ma czarną obrożę, jest oswojony i grzeczny. Obecnie piesek znajduje się w Kamieniu pomorskim. Jeśli ktoś wie do kogo należy psiak proszę o kontakt SMS. ■ 21-letnia matka dwójki dzieci w wieku 2 i 5 lat była bita i poniżana przez swojego męża. Kobieta z obawy o bezpieczeństwo swoje i dzieci przerwała milczenie i o domowej przemocy zawiadomiła policjantów z Kamienia Pomorskiego. Mundurowi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności ■