POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [10.02.2018, 17:40:14] • zachodniopomorskie

Urząd Morski informuje że prace jeszcze trwają

Urząd Morski informuje że prace jeszcze trwają

fot. ikamien.pl

Okazuje się, że opisywana przez nasz portal sprawa zagospodarowania obszarów morskich Zalewu Szczecińskiego i Kamieńskiego i realizacją planów zagospodarowania tych obszarów jeszcze trwa, a prace nie dobiegły końca.

Jak poinformował nas Urząd Morski w Szczecinie, prace nad planami są nadal realizowane, a 6 lutego odbyła się prezentacja założeń obu opisywanych planów oraz dyskusja na ich temat.

Plany, o których informowaliśmy w artykule „Można jeszcze wpłynąć na ostateczną wersję planu zagospodarowania obszarów morskich Zalewu Szczecińskiego i Kamieńskiego!”, realizowane są w czterech etapach.

Pierwszy to Studium uwarunkowań, które ocenia stan istniejący. Drugi etap to opisywana wyżej założenia do planu, które formułują główne cele planu i ich hierarchię. Etap trzeci to koncepcja projektu planu, w którym ukazany będzie zarys ostatecznych rozwiązań, po których to dopiero nastąpi proces konsultacji z jednostkami pozarządowymi, podmiotami gospodarczymi oraz osobami . W końcowym czwartym etapie projekt planu będzie poddany uzgodnieniom i opiniom organów i instytucji, a następnie konsultowany z wszystkimi zainteresowanymi, w trybie oficjalnego wyłożenia do publicznego wglądu i dyskusji.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■