POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [19.01.2018, 10:12:54] • Powiat Kamieński

Dusin - Skarchowo to zdaniem Czytelnika „kilometr drogi za 6,5 mln bez zabezpieczeń”

Dusin - Skarchowo to zdaniem Czytelnika „kilometr drogi za 6,5 mln bez zabezpieczeń”

fot. Czytelnik

Mieszkaniec opisywanej okolicy chce za pośrednictwem naszego portalu zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo czyhające na kierowców. Sytuacja ma miejsce na nowo oddanej do użytku drodze, która mimo że kosztowała niemało, nie zapewnia pełnego komfortu jazdy.

"Dziś (czwartek) około godziny 15:30 byłem świadkiem niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce na niedawno otwartej nowo wybudowanej drodze na odcinku Dusin-Skarchowo" zaczyna swój list Czytelnik.

Dusin - Skarchowo to zdaniem Czytelnika „kilometr drogi za 6,5 mln bez zabezpieczeń”

fot. Czytelnik

Z dalszego opisu wynika, że kierowca jadący z niedużą prędkością na łuku wypadł z drogi wpadając w głęboki rów z wodą. Na szczęście dzięki sprytowi kierowcy udało się samodzielnie opuścić pojazd. Odcinek otwarty niecały miesiąc i już ma na niej miejsce druga niebezpieczna sytuacja.

Dusin - Skarchowo to zdaniem Czytelnika „kilometr drogi za 6,5 mln bez zabezpieczeń”

fot. Czytelnik

"Moje pytanie, dlaczego przy tak drogiej inwestycji nie wzięto pod uwagę bezpieczeństwa kierujących i pieszych nie projektując band zabezpieczających, gdyż droga została podniesiona -skarpy maja ok. 2.5 m a na dole rowy z wodą. Czy musi dojść do tragedii żeby się tym zainteresowano?"- zastanawia się Czytelnik.

Dusin - Skarchowo to zdaniem Czytelnika „kilometr drogi za 6,5 mln bez zabezpieczeń”

fot. Czytelnik

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Sobota [20.01.2018, 07:58:42] • [IP: 188.146.128.**]

Żaden odpowiedzialny kierowca, nie napisze, że zimą dobremu kierowcy nic się nie stanie, a każdy, komu coś się przytrafi to łamaga, albo pirat. Ten kto codziennie jeździ, dobrze wie, że na drodze nie jest sam, jeżdżą inni kierowcy, piesi, rowerzyści, że są różne" niespodzianki", nagłe załamania pogody i chwila dekoncentracji, czy oślepienie światłami, może skutkować takimi efektami. Zdarza się, że żadna prędkość nie jest odpowiednio dostosowana do warunków.

Gość • Sobota [20.01.2018, 01:09:34] • [IP: 31.0.64.***]

A trzeba było nie driftowac haha widać że umiejętności zabrakło gamoniowi

Gość • Piątek [19.01.2018, 21:28:16] • [IP: 94.254.132.**]

podwójna ciągła i go pociągła

Gość • Piątek [19.01.2018, 20:53:15] • [IP: 95.40.210.**]

Gość ma racje sporo kasy a zabespieczenia są dla wszystkch popieram.

Gość • Piątek [19.01.2018, 19:21:25] • [IP: 94.254.128.***]

Krzysztof to ty

Gość • Piątek [19.01.2018, 16:53:05] • [IP: 37.47.8.***]

On jechał powoli tylko mu coś wyskoczyło na drogę i nie chciał uderzyć i wpadł w poślizg dobrze że tylko się zsunął do rowu i nic mu się nie stało zastanówcie się ludzie co piszecie nie wiecie jak było to po co się wypowiadacie

Gość • Piątek [19.01.2018, 16:44:28] • [IP: 31.0.127.***]

Zrobią droge ZLE nie zrobią też Żle zdecydujcie sie ludzie!! Nauczcie sie jeżdzić a nie wszystko zwalacie na droge. I tak cieszcie sie ze tak szybko ją zrobili tak to byscie musieli zapierdzielac na okolo wiec nie narzekajcie a kto nie umie jezdzic to ma pecha proste.

Gość • Piątek [19.01.2018, 15:27:59] • [IP: 37.47.158.***]

Widać że nie odśniezona i żadnych barierek A wysoko jak nie wiem co

Gość • Piątek [19.01.2018, 14:59:35] • [IP: 178.235.176.***]

Zapomnieli posadzić drzew o średnicy 20 cm.

Gość • Piątek [19.01.2018, 14:48:30] • [IP: 83.8.46.***]

Nie trzeba wcale szybko jechac zeby na wpasc do rowu na tej drodze. Czy ktos zwrocil uwagę że jadac od strony Skarchowa bariery mostu zostaly wysuniete bardziej na jezdnie? Zreszta od drugiej strony jest to samo.Jak ktos wpadnie w poślizg to poleci bezpośrednio do zatoki. Gdzie zabezpieczenia? Podejrzewam ze zostanie to poprawione jak stanie sie tragedia, tym razem jechala jedna osoba a co bedzie gdy wpadnie auto z calą rodziną z dziećmi? Kto zgodzil sie na odebranie takiej drogi?Czy wtedy wezma za to odpowiedzialność te osoby ktore przecinaly wstęge otwarcia tej drogi?

Gość • Piątek [19.01.2018, 14:31:14] • [IP: 31.1.250.***]

Nie jechał wolno, mijałem się z nim kilka minut wcześniej na łuku przed nowym odcinkiem, brak wyobrażenia o warunkach na drodze

Gość • Piątek [19.01.2018, 14:24:00] • [IP: 79.186.215.***]

A na h. te rowy. Gdzie droga tam rów.

Gość • Piątek [19.01.2018, 13:01:39] • [IP: 83.20.255.**]

Do" miastowego", jak sadze, z godz10:54..czlowieku, skad u Ciebie tyle pogardy? Jesli sam jestes kierowca, to uwazaj...obys nie musial czytac komentarzy, po swoim bledzie;) pozdrawiam i usmiechnij sie.

Gość • Piątek [19.01.2018, 12:44:22] • [IP: 83.8.40.***]

Ten kto tą drogą jeszcze nie jechał to niech się nie wypowiada. Droga jest gładka i nawet gdy pada deszcz jest ślisko nie mówiąc o śniegu...!

Gość • Piątek [19.01.2018, 11:39:41] • [IP: 31.0.33.***]

Skoro tak wolno jechał to czemu sam leży w tym rowie? Przeciez powinno tam byc więcej takich rajdowców?!

Gość • Piątek [19.01.2018, 11:24:28] • [IP: 145.237.2.***]

Jak zwykle odwalili bubel ! tak samo jak droga z Parłówka do Kamienia Pom - zrobili ALE BEZ POSZERZENIA !! i tak samo jest niebezpieczna -ot Polska pseudogospodarnośc

Gość • Piątek [19.01.2018, 11:15:30] • [IP: 83.8.25.***]

[IP: 83.23.250 słuchaj wieśniaku nie potrafisz się nawet wyslowic to nie udzielaj się miejscowy rowu nie mierzy A jakiś miastowy matoł co tata dał parę zloty na auto. Popegierowskich ? Taki z Ciebie matoł ze nawet nie potrafisz określić położenia i miejscowości w których był pgr poczekami i Ciebie spotkamy w jednym z naszych rowów 😁 powodzenia matole i szerokości na drodze chodź pewnie rowerem jeździsz 😁

* • Piątek [19.01.2018, 11:05:18] • [IP: 83.23.171.**]

Gość • Piątek [19.01.2018, 10:16:13] Popieram w 100%!

Gość • Piątek [19.01.2018, 10:57:26] • [IP: 77.186.0.***]

Człowiek się kąpie to i grata też trzeba wykąpać zanim do Gawrona na złom odstawi.

Gość • Piątek [19.01.2018, 10:56:01] • [IP: 87.205.64.**]

Teraz jest bardziej niebezpiecznie jak przedtem na starej pofałdowanej drodze przerobiłem to już na własnej skórze, jadę tam często wolna jazda a samochód się ślizga na prostym odcinku, teren zalewowy było to do przewidzenia dla fachowców że będzie przemarzać i występować gołoledź inny rodzaj nawierzchni bardziej chropowatej i zabezpieczenia koniecznie, zakończyli przed czasem i efekty są.

Kierowca • Piątek [19.01.2018, 10:54:43] • [IP: 83.23.250.**]

Wiesniactwo dostalo nowa droge to nie umieja po niej nawet jezdzic - jada myslac ze to szyny jakies - nowa droga to opony nowe nie potrzebne hehehe - teraz chca miec rowy wylozone materacami - gumowe drzewa i 5 zjazdow na 1 kilometrze asfaltu - bylo budowac im nowa droge? teraz sie tam wszyscy pozabijaja te bezmozgi z popegerowskich wsi - wiesniakom sie drifftowac zachcialo hehehehhe

Gość • Piątek [19.01.2018, 10:52:54] • [IP: 77.186.0.***]

Skoro człowiek się kąpie, to i grata trzeba też wykąpać zanim odprowadzą do Gawrona na złom.

Gość • Piątek [19.01.2018, 10:40:20] • [IP: 77.88.191.**]

Popieram Pana z 10:16:13 zawsze znajdzie wymówka i usprawiedliwienie bezmyslnosci na drodze... Szkoda że nie powiedział że wina rowu kto go tam wykopal..Ja się źle po nowej drodze jeździ to polami!

Gość • Piątek [19.01.2018, 10:40:06] • [IP: 89.249.8.***]

A gdzie są barierki? Chyba ktoś nie pomyślał. Jadąc oblodzoną i zaśnieżoną droga nawet 10 km/h to i tak policja powie że kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze! Gdzie tu sens i logika?

Gość • Piątek [19.01.2018, 10:33:28] • [IP: 80.245.176.***]

Przy takim oblodzeniu w poślizg można wpaść jadąc 10 kilometrów na godzinę. Ten pierwszy komentaz to jedna wielka bzdura.Tak przy okazji - kto to napisał? Może dla tej osoby taka przyczyna byłaby wygodna. Barierki muszą powstać jak najszybciej!!

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wydarzenia Kamień Pomorski Międzyzdroje Wolin Dziwnów Golczewo Świerzno Region Sport Fotogaleria Migawki Dnia Urzędy i instytucje Turystyka Medycyna i Zdrowie Gastronomia Ogłoszenia Plan Miasta POGODA Co godzinę Na 16 dni Reklama Wydarzenia ikamien.pl • Piątek [16.02.2018, 20:24:14] • Wysoka Kamieńska Próbowali obrabować dom, ale wpadli na gorącym uczynku! Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kamieńskiego! ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Ostromic poruszony brakiem dbałości tamtejszych władz o czystość miasta i jego okolic. Czytelnik zwraca uwagę na stos styropianu, wyrzucony prawdopodobnie po jakiejś budowie. Kawałki tego materiału są rozrzucone bezładnie, szpecąc okolicę. Dodaje też, że na terenie pobliskich nieczynnych żwirowni mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci ■ Wyjątkowa i odważna decyzja burmistrza. Co na to mieszkańcy? Dziś Środa Popielcowa. Dla katolików czas pokuty, posypania głowy popiołem. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk także zrobił rachunek sumienia i jak widać, chce zmienić swoje życie. Pan burmistrz opublikował na swoim Facebooku post, w którym pokazał zaświadczenie medyczne o przyjęciu Esperalu. Czyli powszechnie znanego leku, który wszywa się osobom z problemami alkoholowymi ■ Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoje wpływy w powiecie kamieńskim ■ Zarząd Dróg Powiatowych energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze. Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje ■ Przed kamieński Ratusz wróci flaga Unii Europejskiej. a jeden z trzech masztów stojących przed kamieńskim Ratuszem już niebawem powróci flaga Unii Europejskiej. Stanie się to za sprawą radnej Jadwigi Cuber ■ W piątek około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zaalarmowane zostało o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dzielności strażaków pożar szybko zlokalizowano i zgaszono. Nikt w pożarze nie ucierpiał ■ Od 01 lutego 2018 r. Gmina Wolin ma nowego zastępcę Burmistrza, którym została pani Małgorzata Wójcik, dotychczasowa kierownik referatu Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wolinie ■ W sali odpraw kamieńskiej komendy odbyła się odprawa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2017 roku. Udział w niej wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie gmin powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele organów i instytucji współpracujących z Policją. ■ Rada Miejska Kamienia Pomorskiego podjęła w dniu 24 listopada 2017 roku Uchwałę Nr XL/365/17 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Kamień Pomorski porozumień w sprawie powierzenia Gminie Kamień Pomorski zadania publicznego w zakresie prowadzenia i kierowania do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu Pomorskim uczestników z terenu gmin: Dziwnów, Świerzno, Golczewo ■ Miłym akcentem zakończył się pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, ponieważ aż 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie ■ 43 - letni mieszkaniec gminy Wolin znieważył policjantów! Był pijany, miał ponad 3 promile! ■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■