POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [18.01.2018, 17:01:20] • Powiat Kamieński

Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina

Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina

fot. ikamien.pl

W czwartek, w godzinach popołudniowych śnieżyca dotarła do powiatu kamieńskiego. Na drogach w całym regionie panują trudne warunki. Jest ślisko i niebezpiecznie. Jak informują nas Czytelnicy, nieciekawie jest na drodze między Wolinem a Dargobądziem w okolicy Płocina. Tam kierowcy muszą się przygotować na poważne utrudnienia. Utworzył się ogromny zator w obydwu kierunkach, ponieważ pod gorę nie mogły podjechać samochody ciężarowe. Problemy mieli też kierowcy osobówek. Sznur samochodów ciężarowych i trudne warunki na drodze, nieustające opady śniegu powodują, że czas podroży tą drogą znacznie się wydłuża.

Problemy są też na drogach krajowych. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość na autostradzie A6 od węzła Goleniów Północ, aż do węzła w Kołbaskowie. Tam zjazd także blokują TIR-y, które nie mogą podjechać pod górę.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Petroniusz • Piątek [19.01.2018, 12:43:00] • [IP: 77.112.65.**]

Sam byłem zaskoczony kilku centymetrowym opadem śniegu. W styczniu śnieg? Bardziej bym się go obawiał w lipcu lub sierpniu. Często jeżdżę obok firmy która jest zobowiązana do odśnieżania i doprowadzenia drogi do stanu przejezdności. Tam zaskoczenia nie widziałem prócz burzy mózgów.

Gość • Piątek [19.01.2018, 09:47:33] • [IP: 94.254.128.***]

I już po zimie. A tak na serio. Było bardzo dobrze. Drogi były przejezdne

Gość • Czwartek [18.01.2018, 23:02:44] • [IP: 188.146.4.***]

A drogowa kasę bierze i się z nas śmieje

Gość • Czwartek [18.01.2018, 22:07:48] • [IP: 83.8.165.**]

Przed 17 jechałam Ze Świnoujścia do Miedzyzdrojów 30/h. ...Zjechaliśmy z karsibora, , , wszyscy wolno jeden za drugim.Przede mną tir, nagle z tyłu inny tir z przyczepą, zaczął wszystkich wyprzedzać ok/ 10...12 aut) szok...jak wyprzedził tego tira przede mną...to po prostu uszlo ze mnie powietrze.

Gość • Czwartek [18.01.2018, 21:10:46] • [IP: 77.112.104.**]

Kierownictwo służb odpowiadających za odśnieżanie powinno dostać kopa w dupę i wylecieć ze stołków, taką sytuację można było przewidzieć, wystarczyłoby sprawdzić prognozę pogody i wysłać wcześniej pługi i piaskarki w strategiczne rejony, a nie dopiero jak się chaos zrobił to łaskawie państwo dupy ruszyli, żenada żeby zima zaskoczyła drogowców w styczniu

Gość • Czwartek [18.01.2018, 21:01:39] • [IP: 37.248.162.***]

Ale wy głupoty pier...licie! Myślicie ze jak śnieg zacznie podac to w ciągu minuty pługi i piaskarki przyjadą? Puste łby macie!

Gość • Czwartek [18.01.2018, 20:58:46] • [IP: 37.248.166.***]

Atak zimy? Buahahaha

Gość • Czwartek [18.01.2018, 19:47:29] • [IP: 178.235.178.***]

Droga Wolin Unin to droga powiatowa co ma do tego burmistrz, człowieku się opamiętaj

Gość • Czwartek [18.01.2018, 19:39:56] • [IP: 83.8.163.**]

Nie do opowiedzenia co działo się po południwych godzinach między Świniujściem a Wolinem, drogi śliskie, gdzie odpowiednie służby to tego powołane.

Gość • Czwartek [18.01.2018, 19:05:32] • [IP: 94.254.225.***]

Za te zasniezone drogę trzeba burmistrza usunąć albo niech się sam przejedzie do unina jak ludzie mają do pracy dojechac

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:50:03] • [IP: 77.110.35.***]

Trochę śniegu i już jeździć nie umieją. Przecież w PL to nawet zimy porządnej nie ma. 20cm śniegu i koniec świata. Hehe. A pługi i solarki jeżdżą bez sensu jak -0, 5 jest. Teraz by się do pracy wzięli.

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:46:34] • [IP: 79.186.74.**]

Nie zaskoczyła, bo osobiście widziałem cztery pługopiaskarki jadące trasą Golczewo - Parłówko z podniesionymi pługami na wysokość 0, 5 m nad szosą. Pewnie pędziły do Płocina, resztę drogi mając w dupie. Jak nie było śniegu, to jeździły, jak opętane. No cóż taka, to nasza rzeczywistość.

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:19:46] • [IP: 94.254.225.**]

Istna patologia droga nie odświeżona żeby nie było piaskarki żadnej ze Świnoujścia do wolina jechałem ponad 90 minut

Gość • Czwartek [18.01.2018, 18:08:56] • [IP: 83.23.244.***]

A gdzie piaskarki i pługi! Jak zwykle zima zaskoczyła drogówkę! To są nasze Polske drogi zimą!

Gość • Czwartek [18.01.2018, 17:37:06] • [IP: 83.23.185.***]

Zima zaskoczyła drogowców w styczniu

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■