POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [13.01.2018, 08:56:29] • Powiat Kamieński

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Czasem remont jednej drogi przynosi niechciane skutki uboczne. Z takim przypadkiem spotkał się mieszkaniec Strzeżewa, który postanowił opisać ten problem, licząc na poprawę sytuacji. Przedstawicielka lokalnych władz po oględzinach rozjeżdżonej drogi nakazała Czytelnikowi, aby to on ją wyrównał!

- Jestem mieszkańcem Strzeżewa -małej wioski na trasie Kamień Pomorski-Pobierowo- pisze Czytelnik - Po przebudowie tejże drogi w 2006 roku bodajże wszystkie odwodnienia deszczowe z bocznych uliczek zostały praktycznie zlikwidowane, ponieważ w miejscu dawnych rowów są teraz chodniki, w związku z czym te boczne drogi są praktycznie aż zalewane wodą opadową i niektóre odcinki są niszczone przez sprzęt rolniczy, bo zalega na nich woda.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Z dalszego opisu wynika, że 5 stycznia przy posesji Czytelnika pojawiła się naczelnik wydziału nieruchomości ze Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim i zapytała "kto tę drogę tak rozjeździł".

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

- Odpowiedziałem, że wszyscy nią jeżdżą na pola oraz do dalszych posesji. Pani fotografowała całą drogę i poprosiła, bym podał jej swoje dane, które to będą niezbędne aby się ze mną kontaktować co dalej w sprawie tej rozjeżdżonej drogi będzie się działo. Dziś tj.08 stycznia otrzymałem od pani naczelnik telefon z nakazem przerównania tej drogi w związku z tym iż posiadam odpowiedni sprzęt (posiadam gosp.rolne) do tego zadania.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Kiedy odparłem iż nie ja sam tą drogą jeżdżę i zaproponowałem, aby zwołała zebranie na świetlicy naszej wioski i przedstawiła tą propozycję innym gospodarzom, odparła, że nie może się ze mną dogadać i że skontaktuje się w tej sprawie ze swoją panią mecenas, po czym odłożyła słuchawkę.Czy pani naczelnik szuka w pierwszej lepszej osobie kozła ofiarnego? Czy to wina mieszkańców, że ta woda nie ma dokąd odpłynąć, bo nie ma w nowo wybudowanej drodze odpływów a droga była odebrana przez Starostwo? Czy Pani naczelnik ma prawo zastraszać mnie prawnikiem?

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Pytanie te skierowaliśmy właśnie do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim. Czekamy na odpowiedź.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

źródło: www.ikamien.plźródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Wtorek [16.01.2018, 19:49:30] • [IP: 37.248.162.***]

A ja nie jestem rolnikiem, mieszkam w Strzeżewie i od remontu drogi po deszczach nie mogę wjechać na posesję bo cała woda z drogi wlewa się zjazdem w głąb posesji też narobiłem kolein żeby wjechać pod dom(SAMOCHODEM OSOBOWYM) i co mam sobie mostek wybudować...?czy auto zostawiać na drodze i w gumowcach chodzić?? Litości...

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:04:31] • [IP: 83.11.173.**]

zgłośćie to do uwagi!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:42:41] • [IP: 79.186.61.**]

A co sąsiedzi mają z tym wspólnego ?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:43:19] • [IP: 5.172.239.***]

Jak taki" pokrzywdzony " rolnik może patrzeć sąsiadom w oczy?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:20:05] • [IP: 83.11.178.***]

Ciemny chłop musi nauczyć się dbać o drogi to nikt nie będzie do niego miał pretensji

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:57:30] • [IP: 78.10.208.***]

A poco władza ma robić , . ... zastraszy sie ciemnego chłopa i zrobi . ...

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:06:48] • [IP: 5.172.239.***]

Droga z 2006r nie ma nic wspólnego z rozjechano gruntowko przez sprzęt rolniczy. Mydlenie oczy i odwrócenie problemu.

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:34:58] • [IP: 188.146.128.***]

działki Skarbu Państw, które są przy posesjach, powinny być dawno przejęte przez gminy, które niejednokrotnie wydają warunki zabudowy przy takich drogach. Gmina, czytaj burmistrz, wójt takich dróg nie przyjmuje z jednej prostej rzeczy: jak przejmie to budżet nie wytrzyma, bo wtedy gmina musiałaby utrzymywać takie drogi. Niestety są to zaniedbania gmin i pretensje do gminy trzeba mieć, bo w końcu podatki lokalne każdy z nas płaci.

Gość • Sobota [13.01.2018, 19:40:54] • [IP: 83.11.226.***]

Niektóre osoby nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Nie ma rowów albo są częściowo dlatego woda stoi na drodze i spływa strumykiem do drogi głównej (jak widać na pierwszym i drugim zdjęciu). Zresztą widać jaka ostatnio jest pogoda- cały czas pada.Rolnicy (nie jeden rolnik!!)jeżdżący na łąki i pola rozjeżdżaja drogę ale przecież to nie ich wina, jakoś muszą się tam dostać. To właśnie dzięki rolnikom macie chleb, mleko do kaffki i wiele innych produktów. Pani ze starostwa myślała że znalazła kozła ofiarnego który wyrówna drogę a błoto zmiecie miotelką. Tylko dlaczego on ma to robić skoro wszyscy z niejkorzystają? Czy to wina rolnika że woda nie ma którędy spływać czy może winna leży z innej strony?

Gość • Sobota [13.01.2018, 19:02:30] • [IP: 46.215.177.**]

O ile pamiętam to pare lat wczesniej Strzezewo takze było zalane. Czy władze nadal z tym nic nie zrobiły ?

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:35:05] • [IP: 37.47.121.***]

drogi powiatowe gminne czy inne są po to by po nich jeździć nawet ciężkim sprzętem i droga nie powinna się ugiąć pod TIR -em jak nie spełnia takich warunków to wina wykonawcy który ją robił za nasze podatki które każdy uczestnik ruchu drogowego płaci w cenie paliwa i tyle w temacie. Przecież jej nie zaorał nie zniszczył ciągnąc jakieś materiały tylko normalnie użytkował. Q-wa nauczcie się robić dobre drogi a do gościa co pisał jak jest za granicą to pojedź tam i zobacz że nawet drogi polne są wyasfaltowane i można śmigać między polami TIR -ami

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:14:01] • [IP: 83.11.62.**]

Ten człowiek należy do tych ludzi co niszczą i nie naprawiają i nic tego nie zmieni winni są wszyscy inni tylko nie on.

Gość • Sobota [13.01.2018, 16:56:14] • [IP: 178.235.176.***]

Pamiętam w latach 60 tuż przy drodze w Strzeżewie biegł rów odwadniający do kanału Świniec a obecnie na tym rowie ułożono chodnik, a woda powinna według uczonych wyparować chyba.

Gość ONA • Sobota [13.01.2018, 13:45:16] • [IP: 83.23.188.**]

Jak widać nie ma odpływu wody ponieważ jest to zlikwidowany rów. To woda stoi i jest błoto

Gość • Sobota [13.01.2018, 13:06:31] • [IP: 83.11.226.***]

Jak można zauważyć na dołączonych zdjeciach to woda z rowu wylewa się na tą droge bo niema ujscia z tego rowu.silą rzeczy tworzy błoto na drodze gruntowej.

Gość • Sobota [13.01.2018, 12:04:47] • [IP: 95.40.210.***]

Ale zrobienie koleiny to nie zasmiecanie. Znam identyczna sytuację. Co robić żeby sprawca naprawil szkody?

Gość • Sobota [13.01.2018, 11:03:27] • [IP: 83.11.63.***]

Kodeks wykroczeń. W artykule 91 czytamy, o zanieczyszczaniu drogi utrudnieniu w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.Zakaz zaśmiecania dróg znajdujemy także w Prawie o ruchu drogowym (art. 45, ust. 1, pkt 9).Te ogromne koleiny to zagrożenie w ruchu drogowym i rolnik powinien je naprawić.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:30:59] • [IP: 83.11.63.***]

Ta droga to na pewno jest powiatowa nie gminna.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:16:30] • [IP: 83.11.63.***]

Czytelnik jak zniszczył drogę to niech ją naprawi, a nie czeka że zrobią to inni po sobie trzeba sprzątać widocznie ma zaciężki sprzęt do nawierzchni tej drogi i robi koleiny , które powinien wyrównywać. W europie jak rolnik nawiezie na drogę śmieci, obornik, zrobi koleinę to na koniec dnia po sobie sprząta a u nas to tylko narzekanie ja zrobiłem a niech urząd naprawi.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:12:35] • [IP: 79.186.221.***]

Wystarczyło spytać sie czy zna ustawę o drogach publicznych (Dz.U. z 2015) oraz art 7 w/w ustawy. Jak nie to niech ją pani mecenas pouczy.

Gość • Sobota [13.01.2018, 09:15:44] • [IP: 188.47.42.**]

mam nadzieję, że rozmowy wychodzące ze starostwa są rejestrowane. Jeśli czytelnik ma rację, to skandal na cały kraj będzie :D

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■