POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [07.01.2018, 23:22:38] • Gmina Świerzno

Czytelnik: Może czas odłączyć Gostyń od gminy Świerzno?

Czytelnik: Może czas odłączyć Gostyń od gminy Świerzno?

fot. Czytelnik

- Nie dość, że po zmierzchu w naszej wsi panuje mrok, bo oświetlenia ulicznego jak na lekarstwo, to jeszcze możemy potopić w kałużach na dziurawych drogach. Nasza wioska jest traktowana po macoszemu. Może czas odłączyć Gostyń od naszej gminy i przyłączyć do innej skoro nasz tak traktują? - pisze w liście Czytelnik.

O oświetlenie uliczne w Gostyniu zapytany wójta Gminy Świerzno, oraz drogowców w temacie dróg.

Czytelnik: Może czas odłączyć Gostyń od gminy Świerzno?

fot. Czytelnik

Do sprawy na pewno powrócimy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Niedziela [04.03.2018, 23:00:26] • [IP: 176.221.123.***]

Zaorać Gostyń będzie spokoj

Gość • Wtorek [09.01.2018, 13:50:49] • [IP: 83.16.228.***]

a szkoła, a punkt przedszkolny, a biblioteka, a świetlica, a gabinet lekarski, a orlik z boiskiem i zapleczem, drogi dojazdowe do Trzebieradza, Dąbrowy czy Redlin, kanalizacja z oczyszczalniami w Sulikowie i Trzebieradzu, wszędzie wodociągi i dobra woda, gaz, chodniki - to się nie liczy ? Brakuje wam tylko dobrej drogi do Pobierowa i Rybic ale to zadanie dla powiatu - pewnie radny powiatowy już załatwia.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 08:45:10] • [IP: 37.248.167.**]

Coś jest na rzeczy skoro większość miejscowości czuję brak rozwoju.

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 23:04:54] • [IP: 79.186.74.***]

Mieszkańcy Gostynia zapraszamy do Duniewa Kępicy Ugorow czy krzemykowa. Nie macie najgorzej.

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 21:50:51] • [IP: 31.0.36.***]

Świerzno i Stuchowo zawsze były faworyzowane. Widać to na każdym kroku (chodniki, oświetlenie, itp.) Może Rada Ministrów powinna pomyśleć nad likwidacją tej gminy, a miejscowości przyłączyć do somsiednich gmin.

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 21:38:11] • [IP: 5.172.232.**]

Margowo popiera Gostyń i też jest za likwidacją tej niewydolnej gminy. A Pan lub Pani pseudo Ratusz może wymieni te liczne inwestycje w miejscowości Margowo najlepiej od wojny. Nie będzie tego wiele.

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 19:15:35] • [IP: 83.23.246.**]

a co takiego w Stuchowie zostało zrobione.Napisz?

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 12:47:24] • [IP: 83.11.179.***]

Człowieki Gostyń jak Gostyń ale inne wioski to nie opiszecie budka z boiska z Gostyńia robi za przystanek w Sulikowie to jest wizytówka, ani świetlicy nic co te dzieci mają robić?. Wójt gminy Świerzno powinien zrezygnować ze stanowiska ładuje tylko pieniądze w Swierzno i Stuchowo po kiego h.ja kolejna swietlica w Swierznie ? Najgorsza gmina w rejonie. Jeszcze jedna sprawa ogólnie to co się dzieje w tej gminie to powinni cos z tym zrobic pracownicy urzędu oddają mieszkania socjalne po rodzinach co inni ludzie latami czekają na mieszkania w Sulikowie tak się dzieje

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 10:12:45] • [IP: 95.41.60.***]

Nie narzekajcie mieszkańcy Gostynia, przecież macie ośmioklasową szkołę przy 35 uczniach, a to pochłania krocie pieniędzy.

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 09:28:10] • [IP: 79.186.72.**]

Gostyń - Rybice - Sulikowo Trójkąt Bermudzki

Ratusz • Poniedziałek [08.01.2018, 08:58:14] • [IP: 83.23.250.**]

Gostyn chce wszystko na raz / dopiero co zbudowano nowe przystanki / przydomowe oczyszczalnie / swietlice i plac zabaw / zmodernizowano chodniki / teraz chca autostrady ! Pozniej co ? Wlasne Lotnisko ? Status miasta ? Wybor wlasnego burmistrza ? Masz gsm bym wam tam wybudowal i was wszystkich napromieniowal byscie zmadrzeli ! Tak jak we Wrzosowie - i jest spokoj !

Mokiki • Poniedziałek [08.01.2018, 08:29:36] • [IP: 37.47.173.***]

W gminie Świerzno liczą się tylko dwie wioski. Świerzno i Stuchowo. Najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja gminy Świerzno

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 07:28:33] • [IP: 83.8.108.***]

A co na to radni z tej miejscowości jak pomogli mieszkańcom może trzeba pomyśleć o innych bo obecni są mało skuteczni

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 07:09:26] • [IP: 92.241.197.***]

Gostyn w ruinie

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 07:05:11] • [IP: 83.12.44.***]

Pora rozpoczac dzialanie A w tym kierunku

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 01:15:26] • [IP: 31.0.36.**]

Ale to wójta nie interesuje!

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 00:01:54] • [IP: 79.186.192.***]

Najlepiej Berlin.😁

Gość • Niedziela [07.01.2018, 23:46:46] • [IP: 83.11.156.***]

Kto by was przygarnął?

Gośćblabe • Niedziela [07.01.2018, 23:30:38] • [IP: 89.71.124.**]

To prawda, jestem że Szczecina a jak jechałam tą drogą, to aż się dziwiłam jak droga którą prowadzi nad morze, może tak wyglądać. Wstyd dla Wójta!

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■