POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.12.2017, 20:03:07] • Gmina Międzyzdroje

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza!

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza!

fot. Sławomir Ryfczyński

Od stycznia 2018 roku zespół ratownictwa specjalistycznego w Międzyzdrojach zostanie przekształcony w podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Oznacza to, że karetka pogotowia ratunkowego w Międzyzdrojach pozostanie już bez lekarza… Czy mieszkańcy, jak i turyści będą czuć się bezpiecznie?

Taka sytuacja na pewno nie napawa optymizmem mieszkańców gminy Międzyzdroje. Co wtedy, gdy ktoś będzie potrzebował natychmiastowej pomocy lekarza? W takiej sytuacji najprawdopodobniej na miejsce będzie jechała specjalistyczna karetka z Kamienia Pomorskiego, bądź ze Świnoujścia. Wiadomo, jednak, że w ciężkich przypadkach każda minuta jest na wagę złota…

Dlaczego zdecydowano się na taką „dobrą zmianę” i likwidację specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego?

Najprawdopodobniej główną przyczyną proponowanych zmian jest brak na rynku pracy lekarzy spełniających warunki dla lekarza Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Środa [13.12.2017, 20:22:17] • [IP: 31.0.82.**]

Wkońcu nie będzie lekarza bez specjalizacji który potrafił leczyć alkoholików który już dawno nie powinien jeździć w pogotowiu pozdrawiam ratowników medycznych

Gość • Wtorek [12.12.2017, 21:22:04] • [IP: 188.166.42.***]

cwaniakowali to maja, zbieraja na odszkodowanie. a takie chojraki bez paki w portfelu.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:43:43] • [IP: 46.169.233.***]

Historia pięknie zawróciła kółko?? Jak PO rządziło, to ciągle była wina Tuska, a jeszcze PIS-iorom teraz po 2 latach się PO odbija. No, i przyszedł czas na PIS -- są winni wszystkiemu złu, które cały czas urządzają Polakom!! Są tak bezczelni i chamscy w swoich działaniach, sięgając, aż do praprzodków, że PO to pikuś.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 13:25:32] • [IP: 83.11.242.**]

Wszystko się sypie pod rządami pislamskich nieudaczników, brak kompetencji i dobrej woli sprawia, że ludzie są niezadowoleni.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 11:31:37] • [IP: 91.233.18.***]

NASI RATOWNICY MEDYCZNI SĄ KOMPRTENTNI.

Wojtek • Wtorek [12.12.2017, 10:18:37] • [IP: 80.245.177.**]

Ratownik medyczny zgodnie z ustawą o państwowym ratownictwie medycznym posiada uprawnienia wiedzę oraz umiejętności do podawania 48 leków oraz wykonywania kilkunastu MCR. W najbliższym czasie ratownicy otrzymają możliwość stwierdzenia zgonu a w Polsce pojawi się też osoba koronera. Lekarz w systemie jeśli nienjest lekarzem MR to w karetce opiera się na wiedzy i umiejętności ratowników medycznyc. Podsumowując lekarze w karece pomijając kwoty jakie zarabiaja są w większości przypadków całkowicie zbędni

Gość • Wtorek [12.12.2017, 09:57:39] • [IP: 94.254.136.***]

Deszcz pada bo Bóg tak chce ludzie nawet padają od smogu dla tego wymyślili 500plus jak nastanie wojna to kto będzie walczył jak ludzie umierają młodo albo alkohol albo narkotyki Polska ginie

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 20:43:13] • [IP: 31.1.12.**]

deszcz pada wina PiS, gorąco wina PiS, macie jakieś urojenia albo żal d...pe ściska...żenada

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:46:15] • [IP: 94.254.139.**]

Jak PO wszystko sprzedało to PiS jak ma odkupić ludzie nie widzicie ile oni chcą zrobić tylko już nie ma jak bo Polska to okradany kraj już lepiej nie będzie lekarze benda mieli prywatne Gabinety kogo będzie stać będzie żył a kogo nie to do piachu

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:42:36] • [IP: 83.11.66.***]

Brawo PiS, tylko tak dalej, potraficie jak mało kto zochydzić ludzi do siebie.

Mieszkaniec • Poniedziałek [11.12.2017, 19:10:51] • [IP: 83.15.119.***]

Chory system, ciekawe co jeszcze za rządu PiSu nam zabiorą

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:06:05] • [IP: 46.169.233.***]

Dobre -- ratownik wiezie do szpitala, a w szpitalu lekarz nie przyjmuje i karetka wiezie pacjenta z powrotem, albo niech zasuwa na piechotę, bo karetka pojechała już do innego przypadku. Może tak być?? - może.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 16:49:40] • [IP: 79.191.254.**]

bez przesady ratownik morze podawac leki i to bardzo wiele lecz sa wyjatki.pozatym ratownicy niechca wystawiac kart zgonów.ratownicy wystawiaja karty MCR i to nam starczy.No chyba że ci turbo ze szczecina ratownicy co maja 5 minut do szpitala.a na filiach wyjazdowych sobie nie daja rady.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:35:24] • [IP: 5.184.196.***]

To nie jest skandal tylko przeczytajcie ustawę dlaczego tak się stało po krotce wyjaśniam ratownik nie mogl podawać leków wypisać zgonu a ratownicy i tak robili cala robotę a poza tym są bardzo dobrze wykfalifikowani

znawca • Poniedziałek [11.12.2017, 14:29:42] • [IP: 5.184.196.***]

To nie jest skandal tylko jeżeli ktoś miał by pojęcie po co sa RATOWNICY MEDYCZNI to by wiedzieli ze są oni od udzielenia pierwszej pomocy i dostarczenia pacjeta do szpitala a LEKARZ w karetce pogotowia był tylko po to aby wypisać akt zgonu poniewarz ratownik nie może oraz podawania leków.Druga sparwa jest ze ratownicy sa bardzo dobrze przygotowani do swojich zadan a nie wiem szanowni czytelnicy i mistrzowe komentarzy ze w karetce osoba typu LEKARZ BYL NP GINEKOLOGIEM ANASTEZJOLOGIEM ORTOPEDA ITP a nie lekarz ogólny cala robotę i tak wykonują ratownicy !

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:48:04] • [IP: 31.0.33.***]

Nie mogę wyjść z podziwu ilu ekspertów medycyny mamy tu w komentarzach...

Teoktyt • Poniedziałek [11.12.2017, 08:22:33] • [IP: 95.51.124.***]

Już za rok kolejne wybory! Dajcie im jeszcze raz wygrać, a do pacjentów będzie jeździć karetka i kierowca!! WYSTARCZY!! Pozdrawiam PISIORY!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 07:43:02] • [IP: 46.169.233.***]

Pogratulować Rządowi DOBREJ ZMIANY!! Doświadczonych profesorów zastępują" zielonymi" magistrami i doktorami, generałów zastępują tzw. Misiewiczami, w Stadninie Koni też jakiś gamoń, Szyszko w puszczy robaków szuka, karty do głosowania można mazać, a to prowadzi do podrabiania głosowania etc.etc. Dojdzie do tego, że salowa w szpitalu zamieni miotłę na skalpel!! W Pogotowiu powinien być lekarz -- bo świadomość ludzi też uzdrawia. Bardzo, bardzo szanuję ratowników medycznych i salowe. Jak długo jeszcze!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 06:46:12] • [IP: 188.146.165.***]

Spoko, z nimi będzie najlepszy lekarz COOL.

Gość • Niedziela [10.12.2017, 23:20:42] • [IP: 83.8.112.***]

jak w radach będą zasiadać lekarze i pielęgniarki to gdzie znajdą jeszcze czas na karetkę a tak naprawdę chodzi o stacjonarne Pogotowie Ratunkowe w Międzyzdrojach chociaż przez okres sezonu Szacunek dla ratowników

Gość • Niedziela [10.12.2017, 23:08:04] • [IP: 83.11.74.***]

Ratownicy dadzą radę sami, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Szkoda tylko, że za tak marne grosze. Nie będzie lekarza w karetce więc powinny"brać" jego pensje ratownicy. Z resztą z tego co wiem to już dawno jeżdżą oni sami.

GośćANDZKA • Niedziela [10.12.2017, 22:09:22] • [IP: 83.23.186.***]

MEDYK JEST CZASAMI LEPSZY JAK LEKARZ:) ONI DZISIAJ WSZYSTKO POPRAWIĄ LEPIEJ ; (JAK LEKARZE W CZYM PROBLEM:)

Gość • Niedziela [10.12.2017, 22:08:46] • [IP: 31.1.254.**]

Ale odkryliście.. Karetki z Ratownikami już od dawna jeżdżą, a lekarz i tak rzadko wyjeżdżał. Po za tym czego my się spodziewamy? Żeby być lekarzem pogotowia trzeba na prawdę mieć pojęcie, a niestety u nas nie ma takich lekarzy. Po za Tym w Szczecinie też w większości jeżdżą ratownicy medyczni.

Gość • Niedziela [10.12.2017, 21:40:50] • [IP: 94.254.132.**]

Jeżeli karetka typu S czyli z lekarzem jest na wezwaniu np. w Wolinie i wpłynie kolejne wezwanie tym razem w Miedzyzdrojach i przyjeżdża karetka z dwoma ratownikami bez lekarza odmowimy udzielenia pomocy i bedziemy czekac na lekarza? A z drugiej strony do tej pory karetka bez lekarza też jezdzi do wezwań i jakoś to się kręci.Więc o co takie wielkie halo?

Gość • Niedziela [10.12.2017, 21:39:08] • [IP: 79.191.254.**]

jakie 3 zespoły jak juz brakuje ratowników.a od stycznia ratownicy zaczynaja rozmowy kwalifikacyjne z niemieckim pracodawca.aby zabezpieczyć niemieckich mieszkańców ale niema co sie dziwić tam ratownik na etacie zarabia 1500 euro nawet jak niezna jezyka a po 3 miesiącach podwyszka.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Przez pewną chwilę Kamień Pomorski był wymieniany na portalach internetowych, w wydaniach serwisów informacyjnych a niedzielne dyskusje nad rosołem Polacy zaczynali od naszego pięknego miasta. Od tamtej pory minęło jednak już kilka miesięcy. Najwidoczniej Kamień zatęsknił za sławą i blichtrem. Dziś dzięki bratkom rosnącym na drodze w miejscu niezałatanych dziur Kamień wraca do wielkiego świata. Kamieńskie bratki trafiły do TVN 24. TVN24 pisze o niecodzienny sposobie łatania dziur w Kamieni Pomorskim. Znowu jesteśmy sławni! ■ Dyrektor Chochołowski o radnym Dubrawskim: rząd PiSu dopłaca do likwidacji świń. Wersalu w Sejmie już nie będzie... powiedział kiedyś nieżyjący Szef Samoobrony. Potem były już tylko wyzwiska: „siadaj kurduplu”, „bezideowy cham”, „wasze miejsce jest w więzieniu”, „naćpana hołota”, „zdradzieckie mordy”, „zamknij mordę” czy kultowe „spieprzaj dziadu” to tylko niektóre perełki autorstwa polityków z wszystkich partii, od lewej do prawej, których nazwiska z pewnością kojarzy przeciętny obywatel Polski ■ Wypadek miał miejsce na DK nr 3. Wszystko wydarzyło się przy wjeździe do Dargobądza, od strony Świnoujścia. Został potrącony rowerzysta ■ Jak się okazuje głupota ludzka często nie zna granic. Nieopodal oczyszczalni ścieków w Świerznie, ktoś wyrzucił setki pełnych butelek jednodniowych soczków ■ O „dobrej woli” budowy drogi w Gostyniu. Posłuchaj nagrania z sesji! ■ Tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE odbywać się będą akwenie Morza Bałtyckiego na trasach w pobliżu Dziwnowa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Dziwnowa w dniu 28. marca bieżącego roku burmistrz Grzegorz Jóźwiak poinformował radnych, że tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE im. Piotra Waszczenko w dniach od 4 do 5 sierpnia 2018 roku odbywać się będą tylko na akwenie Morza Bałtyckiego, na trasach w pobliżu Dziwnowa. ■ Ponad dwieście osób wzięło udział w Nocy Sów w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach w dniach 23-24 marca 2018r ■ Jak się okazuje po artykule na portalu ikamien.pl złodziejaszka drobiu z Wolina ruszyło sumienie. Sprawca tuż po ukazaniu się artykuły porzucił swoją zdobycz za ekranem drogowym przy zjeździe do Wolina. Na szczęście, w Wolinie nie brakuje ludzi o dobrym sercu, którzy od razu zwrócili uwagę na zagubione ptaki. Z takiego obrotu spraw cieszy się właściciel kurnika. - Szczęśliwe ptaki, 5 kur i 3 kaczki wróciły już do zagrody i mają się świetnie – mówi portalowi ikamien.pl ■ Niedziela: Jarszewo koło Kamienia Pomorskiego, dom jednorodzinny 3 osoby zaczadzone w tym kobieta w ciąży ■ Dnia 20.03.2018r. Burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Pań ■ Nieznani sprawcy wysadzili bankomat. Wszystko wydarzyło się dzisiejszej nocy w centrum Golczewa! ■ W środę po godzinie 16:00 mieszkaniec Dziwnowa natknął się na plaży pomiędzy Międzywodziem a Świętoujściem na topielca wyrzuconego przez morze. Zwłoki mężczyzny były częściowo zanurzone w wodzie ■ Nowy termin zebrania wiejskiego Lubina. Mieszkańcy Lubina, w imieniu własnym i Rady Sołeckiej zapraszam na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek 23.03.2018 roku o godzinie 18.00. Zebranie odbędzie się w świetlicy “Wiklina” w WAPNICY. Tematem zebrania: 1. wybór członków do Rady Sołeckiej2 . wolne wnioski i pytania. Liczymy na liczny udział w zebraniu informuje Sołtys Lubina Jan Radzimski ■ Znaleziono pieska. Błąkał się koło starej jednostki wojskowej w Pobierowie. Ma czarną obrożę, jest oswojony i grzeczny. Obecnie piesek znajduje się w Kamieniu pomorskim. Jeśli ktoś wie do kogo należy psiak proszę o kontakt SMS. ■ 21-letnia matka dwójki dzieci w wieku 2 i 5 lat była bita i poniżana przez swojego męża. Kobieta z obawy o bezpieczeństwo swoje i dzieci przerwała milczenie i o domowej przemocy zawiadomiła policjantów z Kamienia Pomorskiego. Mundurowi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności ■