POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.12.2017, 20:03:07] • Gmina Międzyzdroje

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza!

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza!

fot. Sławomir Ryfczyński

Od stycznia 2018 roku zespół ratownictwa specjalistycznego w Międzyzdrojach zostanie przekształcony w podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Oznacza to, że karetka pogotowia ratunkowego w Międzyzdrojach pozostanie już bez lekarza… Czy mieszkańcy, jak i turyści będą czuć się bezpiecznie?

Taka sytuacja na pewno nie napawa optymizmem mieszkańców gminy Międzyzdroje. Co wtedy, gdy ktoś będzie potrzebował natychmiastowej pomocy lekarza? W takiej sytuacji najprawdopodobniej na miejsce będzie jechała specjalistyczna karetka z Kamienia Pomorskiego, bądź ze Świnoujścia. Wiadomo, jednak, że w ciężkich przypadkach każda minuta jest na wagę złota…

Dlaczego zdecydowano się na taką „dobrą zmianę” i likwidację specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego?

Najprawdopodobniej główną przyczyną proponowanych zmian jest brak na rynku pracy lekarzy spełniających warunki dla lekarza Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Środa [13.12.2017, 20:22:17] • [IP: 31.0.82.**]

Wkońcu nie będzie lekarza bez specjalizacji który potrafił leczyć alkoholików który już dawno nie powinien jeździć w pogotowiu pozdrawiam ratowników medycznych

Gość • Wtorek [12.12.2017, 21:22:04] • [IP: 188.166.42.***]

cwaniakowali to maja, zbieraja na odszkodowanie. a takie chojraki bez paki w portfelu.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:43:43] • [IP: 46.169.233.***]

Historia pięknie zawróciła kółko?? Jak PO rządziło, to ciągle była wina Tuska, a jeszcze PIS-iorom teraz po 2 latach się PO odbija. No, i przyszedł czas na PIS -- są winni wszystkiemu złu, które cały czas urządzają Polakom!! Są tak bezczelni i chamscy w swoich działaniach, sięgając, aż do praprzodków, że PO to pikuś.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 13:25:32] • [IP: 83.11.242.**]

Wszystko się sypie pod rządami pislamskich nieudaczników, brak kompetencji i dobrej woli sprawia, że ludzie są niezadowoleni.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 11:31:37] • [IP: 91.233.18.***]

NASI RATOWNICY MEDYCZNI SĄ KOMPRTENTNI.

Wojtek • Wtorek [12.12.2017, 10:18:37] • [IP: 80.245.177.**]

Ratownik medyczny zgodnie z ustawą o państwowym ratownictwie medycznym posiada uprawnienia wiedzę oraz umiejętności do podawania 48 leków oraz wykonywania kilkunastu MCR. W najbliższym czasie ratownicy otrzymają możliwość stwierdzenia zgonu a w Polsce pojawi się też osoba koronera. Lekarz w systemie jeśli nienjest lekarzem MR to w karetce opiera się na wiedzy i umiejętności ratowników medycznyc. Podsumowując lekarze w karece pomijając kwoty jakie zarabiaja są w większości przypadków całkowicie zbędni

Gość • Wtorek [12.12.2017, 09:57:39] • [IP: 94.254.136.***]

Deszcz pada bo Bóg tak chce ludzie nawet padają od smogu dla tego wymyślili 500plus jak nastanie wojna to kto będzie walczył jak ludzie umierają młodo albo alkohol albo narkotyki Polska ginie

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 20:43:13] • [IP: 31.1.12.**]

deszcz pada wina PiS, gorąco wina PiS, macie jakieś urojenia albo żal d...pe ściska...żenada

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:46:15] • [IP: 94.254.139.**]

Jak PO wszystko sprzedało to PiS jak ma odkupić ludzie nie widzicie ile oni chcą zrobić tylko już nie ma jak bo Polska to okradany kraj już lepiej nie będzie lekarze benda mieli prywatne Gabinety kogo będzie stać będzie żył a kogo nie to do piachu

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:42:36] • [IP: 83.11.66.***]

Brawo PiS, tylko tak dalej, potraficie jak mało kto zochydzić ludzi do siebie.

Mieszkaniec • Poniedziałek [11.12.2017, 19:10:51] • [IP: 83.15.119.***]

Chory system, ciekawe co jeszcze za rządu PiSu nam zabiorą

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:06:05] • [IP: 46.169.233.***]

Dobre -- ratownik wiezie do szpitala, a w szpitalu lekarz nie przyjmuje i karetka wiezie pacjenta z powrotem, albo niech zasuwa na piechotę, bo karetka pojechała już do innego przypadku. Może tak być?? - może.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 16:49:40] • [IP: 79.191.254.**]

bez przesady ratownik morze podawac leki i to bardzo wiele lecz sa wyjatki.pozatym ratownicy niechca wystawiac kart zgonów.ratownicy wystawiaja karty MCR i to nam starczy.No chyba że ci turbo ze szczecina ratownicy co maja 5 minut do szpitala.a na filiach wyjazdowych sobie nie daja rady.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:35:24] • [IP: 5.184.196.***]

To nie jest skandal tylko przeczytajcie ustawę dlaczego tak się stało po krotce wyjaśniam ratownik nie mogl podawać leków wypisać zgonu a ratownicy i tak robili cala robotę a poza tym są bardzo dobrze wykfalifikowani

znawca • Poniedziałek [11.12.2017, 14:29:42] • [IP: 5.184.196.***]

To nie jest skandal tylko jeżeli ktoś miał by pojęcie po co sa RATOWNICY MEDYCZNI to by wiedzieli ze są oni od udzielenia pierwszej pomocy i dostarczenia pacjeta do szpitala a LEKARZ w karetce pogotowia był tylko po to aby wypisać akt zgonu poniewarz ratownik nie może oraz podawania leków.Druga sparwa jest ze ratownicy sa bardzo dobrze przygotowani do swojich zadan a nie wiem szanowni czytelnicy i mistrzowe komentarzy ze w karetce osoba typu LEKARZ BYL NP GINEKOLOGIEM ANASTEZJOLOGIEM ORTOPEDA ITP a nie lekarz ogólny cala robotę i tak wykonują ratownicy !

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:48:04] • [IP: 31.0.33.***]

Nie mogę wyjść z podziwu ilu ekspertów medycyny mamy tu w komentarzach...

Teoktyt • Poniedziałek [11.12.2017, 08:22:33] • [IP: 95.51.124.***]

Już za rok kolejne wybory! Dajcie im jeszcze raz wygrać, a do pacjentów będzie jeździć karetka i kierowca!! WYSTARCZY!! Pozdrawiam PISIORY!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 07:43:02] • [IP: 46.169.233.***]

Pogratulować Rządowi DOBREJ ZMIANY!! Doświadczonych profesorów zastępują" zielonymi" magistrami i doktorami, generałów zastępują tzw. Misiewiczami, w Stadninie Koni też jakiś gamoń, Szyszko w puszczy robaków szuka, karty do głosowania można mazać, a to prowadzi do podrabiania głosowania etc.etc. Dojdzie do tego, że salowa w szpitalu zamieni miotłę na skalpel!! W Pogotowiu powinien być lekarz -- bo świadomość ludzi też uzdrawia. Bardzo, bardzo szanuję ratowników medycznych i salowe. Jak długo jeszcze!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 06:46:12] • [IP: 188.146.165.***]

Spoko, z nimi będzie najlepszy lekarz COOL.

Gość • Niedziela [10.12.2017, 23:20:42] • [IP: 83.8.112.***]

jak w radach będą zasiadać lekarze i pielęgniarki to gdzie znajdą jeszcze czas na karetkę a tak naprawdę chodzi o stacjonarne Pogotowie Ratunkowe w Międzyzdrojach chociaż przez okres sezonu Szacunek dla ratowników

Gość • Niedziela [10.12.2017, 23:08:04] • [IP: 83.11.74.***]

Ratownicy dadzą radę sami, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Szkoda tylko, że za tak marne grosze. Nie będzie lekarza w karetce więc powinny"brać" jego pensje ratownicy. Z resztą z tego co wiem to już dawno jeżdżą oni sami.

GośćANDZKA • Niedziela [10.12.2017, 22:09:22] • [IP: 83.23.186.***]

MEDYK JEST CZASAMI LEPSZY JAK LEKARZ:) ONI DZISIAJ WSZYSTKO POPRAWIĄ LEPIEJ ; (JAK LEKARZE W CZYM PROBLEM:)

Gość • Niedziela [10.12.2017, 22:08:46] • [IP: 31.1.254.**]

Ale odkryliście.. Karetki z Ratownikami już od dawna jeżdżą, a lekarz i tak rzadko wyjeżdżał. Po za tym czego my się spodziewamy? Żeby być lekarzem pogotowia trzeba na prawdę mieć pojęcie, a niestety u nas nie ma takich lekarzy. Po za Tym w Szczecinie też w większości jeżdżą ratownicy medyczni.

Gość • Niedziela [10.12.2017, 21:40:50] • [IP: 94.254.132.**]

Jeżeli karetka typu S czyli z lekarzem jest na wezwaniu np. w Wolinie i wpłynie kolejne wezwanie tym razem w Miedzyzdrojach i przyjeżdża karetka z dwoma ratownikami bez lekarza odmowimy udzielenia pomocy i bedziemy czekac na lekarza? A z drugiej strony do tej pory karetka bez lekarza też jezdzi do wezwań i jakoś to się kręci.Więc o co takie wielkie halo?

Gość • Niedziela [10.12.2017, 21:39:08] • [IP: 79.191.254.**]

jakie 3 zespoły jak juz brakuje ratowników.a od stycznia ratownicy zaczynaja rozmowy kwalifikacyjne z niemieckim pracodawca.aby zabezpieczyć niemieckich mieszkańców ale niema co sie dziwić tam ratownik na etacie zarabia 1500 euro nawet jak niezna jezyka a po 3 miesiącach podwyszka.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■