POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.12.2017, 20:03:07] • Gmina Międzyzdroje

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza!

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza!

fot. Sławomir Ryfczyński

Od stycznia 2018 roku zespół ratownictwa specjalistycznego w Międzyzdrojach zostanie przekształcony w podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Oznacza to, że karetka pogotowia ratunkowego w Międzyzdrojach pozostanie już bez lekarza… Czy mieszkańcy, jak i turyści będą czuć się bezpiecznie?

Taka sytuacja na pewno nie napawa optymizmem mieszkańców gminy Międzyzdroje. Co wtedy, gdy ktoś będzie potrzebował natychmiastowej pomocy lekarza? W takiej sytuacji najprawdopodobniej na miejsce będzie jechała specjalistyczna karetka z Kamienia Pomorskiego, bądź ze Świnoujścia. Wiadomo, jednak, że w ciężkich przypadkach każda minuta jest na wagę złota…

Dlaczego zdecydowano się na taką „dobrą zmianę” i likwidację specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego?

Najprawdopodobniej główną przyczyną proponowanych zmian jest brak na rynku pracy lekarzy spełniających warunki dla lekarza Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Środa [13.12.2017, 20:22:17] • [IP: 31.0.82.**]

Wkońcu nie będzie lekarza bez specjalizacji który potrafił leczyć alkoholików który już dawno nie powinien jeździć w pogotowiu pozdrawiam ratowników medycznych

Gość • Wtorek [12.12.2017, 21:22:04] • [IP: 188.166.42.***]

cwaniakowali to maja, zbieraja na odszkodowanie. a takie chojraki bez paki w portfelu.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:43:43] • [IP: 46.169.233.***]

Historia pięknie zawróciła kółko?? Jak PO rządziło, to ciągle była wina Tuska, a jeszcze PIS-iorom teraz po 2 latach się PO odbija. No, i przyszedł czas na PIS -- są winni wszystkiemu złu, które cały czas urządzają Polakom!! Są tak bezczelni i chamscy w swoich działaniach, sięgając, aż do praprzodków, że PO to pikuś.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 13:25:32] • [IP: 83.11.242.**]

Wszystko się sypie pod rządami pislamskich nieudaczników, brak kompetencji i dobrej woli sprawia, że ludzie są niezadowoleni.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 11:31:37] • [IP: 91.233.18.***]

NASI RATOWNICY MEDYCZNI SĄ KOMPRTENTNI.

Wojtek • Wtorek [12.12.2017, 10:18:37] • [IP: 80.245.177.**]

Ratownik medyczny zgodnie z ustawą o państwowym ratownictwie medycznym posiada uprawnienia wiedzę oraz umiejętności do podawania 48 leków oraz wykonywania kilkunastu MCR. W najbliższym czasie ratownicy otrzymają możliwość stwierdzenia zgonu a w Polsce pojawi się też osoba koronera. Lekarz w systemie jeśli nienjest lekarzem MR to w karetce opiera się na wiedzy i umiejętności ratowników medycznyc. Podsumowując lekarze w karece pomijając kwoty jakie zarabiaja są w większości przypadków całkowicie zbędni

Gość • Wtorek [12.12.2017, 09:57:39] • [IP: 94.254.136.***]

Deszcz pada bo Bóg tak chce ludzie nawet padają od smogu dla tego wymyślili 500plus jak nastanie wojna to kto będzie walczył jak ludzie umierają młodo albo alkohol albo narkotyki Polska ginie

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 20:43:13] • [IP: 31.1.12.**]

deszcz pada wina PiS, gorąco wina PiS, macie jakieś urojenia albo żal d...pe ściska...żenada

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:46:15] • [IP: 94.254.139.**]

Jak PO wszystko sprzedało to PiS jak ma odkupić ludzie nie widzicie ile oni chcą zrobić tylko już nie ma jak bo Polska to okradany kraj już lepiej nie będzie lekarze benda mieli prywatne Gabinety kogo będzie stać będzie żył a kogo nie to do piachu

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:42:36] • [IP: 83.11.66.***]

Brawo PiS, tylko tak dalej, potraficie jak mało kto zochydzić ludzi do siebie.

Mieszkaniec • Poniedziałek [11.12.2017, 19:10:51] • [IP: 83.15.119.***]

Chory system, ciekawe co jeszcze za rządu PiSu nam zabiorą

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:06:05] • [IP: 46.169.233.***]

Dobre -- ratownik wiezie do szpitala, a w szpitalu lekarz nie przyjmuje i karetka wiezie pacjenta z powrotem, albo niech zasuwa na piechotę, bo karetka pojechała już do innego przypadku. Może tak być?? - może.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 16:49:40] • [IP: 79.191.254.**]

bez przesady ratownik morze podawac leki i to bardzo wiele lecz sa wyjatki.pozatym ratownicy niechca wystawiac kart zgonów.ratownicy wystawiaja karty MCR i to nam starczy.No chyba że ci turbo ze szczecina ratownicy co maja 5 minut do szpitala.a na filiach wyjazdowych sobie nie daja rady.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:35:24] • [IP: 5.184.196.***]

To nie jest skandal tylko przeczytajcie ustawę dlaczego tak się stało po krotce wyjaśniam ratownik nie mogl podawać leków wypisać zgonu a ratownicy i tak robili cala robotę a poza tym są bardzo dobrze wykfalifikowani

znawca • Poniedziałek [11.12.2017, 14:29:42] • [IP: 5.184.196.***]

To nie jest skandal tylko jeżeli ktoś miał by pojęcie po co sa RATOWNICY MEDYCZNI to by wiedzieli ze są oni od udzielenia pierwszej pomocy i dostarczenia pacjeta do szpitala a LEKARZ w karetce pogotowia był tylko po to aby wypisać akt zgonu poniewarz ratownik nie może oraz podawania leków.Druga sparwa jest ze ratownicy sa bardzo dobrze przygotowani do swojich zadan a nie wiem szanowni czytelnicy i mistrzowe komentarzy ze w karetce osoba typu LEKARZ BYL NP GINEKOLOGIEM ANASTEZJOLOGIEM ORTOPEDA ITP a nie lekarz ogólny cala robotę i tak wykonują ratownicy !

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:48:04] • [IP: 31.0.33.***]

Nie mogę wyjść z podziwu ilu ekspertów medycyny mamy tu w komentarzach...

Teoktyt • Poniedziałek [11.12.2017, 08:22:33] • [IP: 95.51.124.***]

Już za rok kolejne wybory! Dajcie im jeszcze raz wygrać, a do pacjentów będzie jeździć karetka i kierowca!! WYSTARCZY!! Pozdrawiam PISIORY!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 07:43:02] • [IP: 46.169.233.***]

Pogratulować Rządowi DOBREJ ZMIANY!! Doświadczonych profesorów zastępują" zielonymi" magistrami i doktorami, generałów zastępują tzw. Misiewiczami, w Stadninie Koni też jakiś gamoń, Szyszko w puszczy robaków szuka, karty do głosowania można mazać, a to prowadzi do podrabiania głosowania etc.etc. Dojdzie do tego, że salowa w szpitalu zamieni miotłę na skalpel!! W Pogotowiu powinien być lekarz -- bo świadomość ludzi też uzdrawia. Bardzo, bardzo szanuję ratowników medycznych i salowe. Jak długo jeszcze!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 06:46:12] • [IP: 188.146.165.***]

Spoko, z nimi będzie najlepszy lekarz COOL.

Gość • Niedziela [10.12.2017, 23:20:42] • [IP: 83.8.112.***]

jak w radach będą zasiadać lekarze i pielęgniarki to gdzie znajdą jeszcze czas na karetkę a tak naprawdę chodzi o stacjonarne Pogotowie Ratunkowe w Międzyzdrojach chociaż przez okres sezonu Szacunek dla ratowników

Gość • Niedziela [10.12.2017, 23:08:04] • [IP: 83.11.74.***]

Ratownicy dadzą radę sami, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Szkoda tylko, że za tak marne grosze. Nie będzie lekarza w karetce więc powinny"brać" jego pensje ratownicy. Z resztą z tego co wiem to już dawno jeżdżą oni sami.

GośćANDZKA • Niedziela [10.12.2017, 22:09:22] • [IP: 83.23.186.***]

MEDYK JEST CZASAMI LEPSZY JAK LEKARZ:) ONI DZISIAJ WSZYSTKO POPRAWIĄ LEPIEJ ; (JAK LEKARZE W CZYM PROBLEM:)

Gość • Niedziela [10.12.2017, 22:08:46] • [IP: 31.1.254.**]

Ale odkryliście.. Karetki z Ratownikami już od dawna jeżdżą, a lekarz i tak rzadko wyjeżdżał. Po za tym czego my się spodziewamy? Żeby być lekarzem pogotowia trzeba na prawdę mieć pojęcie, a niestety u nas nie ma takich lekarzy. Po za Tym w Szczecinie też w większości jeżdżą ratownicy medyczni.

Gość • Niedziela [10.12.2017, 21:40:50] • [IP: 94.254.132.**]

Jeżeli karetka typu S czyli z lekarzem jest na wezwaniu np. w Wolinie i wpłynie kolejne wezwanie tym razem w Miedzyzdrojach i przyjeżdża karetka z dwoma ratownikami bez lekarza odmowimy udzielenia pomocy i bedziemy czekac na lekarza? A z drugiej strony do tej pory karetka bez lekarza też jezdzi do wezwań i jakoś to się kręci.Więc o co takie wielkie halo?

Gość • Niedziela [10.12.2017, 21:39:08] • [IP: 79.191.254.**]

jakie 3 zespoły jak juz brakuje ratowników.a od stycznia ratownicy zaczynaja rozmowy kwalifikacyjne z niemieckim pracodawca.aby zabezpieczyć niemieckich mieszkańców ale niema co sie dziwić tam ratownik na etacie zarabia 1500 euro nawet jak niezna jezyka a po 3 miesiącach podwyszka.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■ Mieszkańcy Strzeżewka w gminie Kamień Pomorski, są tak zdesperowani ciągłym brakiem wody, szczególnie w porze wieczorowej, że postanowili blokować drogę 107, jeśli sytuacja nie ulegnie radykalnej poprawie. Mieszkańcy zwrócili się w dniu 6. lipca 2018 roku pisemnie do Jacka Golusdy przewodniczącego Rady Miasta w Kamieniu Pomorskim o podjęcie działań mających na celu przywrócenie normalnego funkcjonowania sieci wodociągowej w sołectwie Strzeżewo ■ Czytalnik: Dzisiaj (w środę) jechałem przez Wrzosowo biegał pies w typie husky z czarnymi szelkami. Mail również końcówkę od smyczy. Być może się komuś zerwał lub ktoś porzucił. Pies biegał pod sklepem lewiatan i przy rondzie. Szukał właścicieli ponieważ podchodził do człowieka i wąchał po czym szedł dalej do kolejnych ludzi. Niestety nie udało mi się zdjęcia zrobić. Może znajdzie się właściciel ■ Zaginiona BARBARA ANDRZEJCZAK. Wszystkie osoby, które mogły widzieć, proszone są o kontakt z policją! ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Stanislaw Kuryllo burmistrz Kamienia Pomorskiego otrzymal absolutorium z tytulu wykonania budzetu za 2018 rok. Z obecnych na sesji 12 radnych, wszyscy glosowali za udzieleniem burmistrzowi absolutorium ■ Prezes zarządu Mariny w Kamieniu Pomorskim Marek Świderski nie otrzymał nowego kontraktu ■ Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, zwrócił się do Wojewody Zachodniopomorskiego o wyrażenie zgody na zawieszenie od 1 lipca działalności oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologii. Powodem konieczności czasowego zaprzestania pracy na tych oddziałach jest brak obsady lekarskiej wymaganej przepisami NFZ. Do utrzymania pracy oddziału potrzeba minimum dwóch lekarzy specjalistów do pracy w godzinach dopołudniowych oraz lekarzy dyżurujących w dni powszednie i wolne od pracy. Z końcem czerwca z oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu odchodzi dwóch lekarzy specjalistów ■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■