POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.12.2017, 20:03:07] • Gmina Międzyzdroje

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza!

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza!

fot. Sławomir Ryfczyński

Od stycznia 2018 roku zespół ratownictwa specjalistycznego w Międzyzdrojach zostanie przekształcony w podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Oznacza to, że karetka pogotowia ratunkowego w Międzyzdrojach pozostanie już bez lekarza… Czy mieszkańcy, jak i turyści będą czuć się bezpiecznie?

Taka sytuacja na pewno nie napawa optymizmem mieszkańców gminy Międzyzdroje. Co wtedy, gdy ktoś będzie potrzebował natychmiastowej pomocy lekarza? W takiej sytuacji najprawdopodobniej na miejsce będzie jechała specjalistyczna karetka z Kamienia Pomorskiego, bądź ze Świnoujścia. Wiadomo, jednak, że w ciężkich przypadkach każda minuta jest na wagę złota…

Dlaczego zdecydowano się na taką „dobrą zmianę” i likwidację specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego?

Najprawdopodobniej główną przyczyną proponowanych zmian jest brak na rynku pracy lekarzy spełniających warunki dla lekarza Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Środa [13.12.2017, 20:22:17] • [IP: 31.0.82.**]

Wkońcu nie będzie lekarza bez specjalizacji który potrafił leczyć alkoholików który już dawno nie powinien jeździć w pogotowiu pozdrawiam ratowników medycznych

Gość • Wtorek [12.12.2017, 21:22:04] • [IP: 188.166.42.***]

cwaniakowali to maja, zbieraja na odszkodowanie. a takie chojraki bez paki w portfelu.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:43:43] • [IP: 46.169.233.***]

Historia pięknie zawróciła kółko?? Jak PO rządziło, to ciągle była wina Tuska, a jeszcze PIS-iorom teraz po 2 latach się PO odbija. No, i przyszedł czas na PIS -- są winni wszystkiemu złu, które cały czas urządzają Polakom!! Są tak bezczelni i chamscy w swoich działaniach, sięgając, aż do praprzodków, że PO to pikuś.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 13:25:32] • [IP: 83.11.242.**]

Wszystko się sypie pod rządami pislamskich nieudaczników, brak kompetencji i dobrej woli sprawia, że ludzie są niezadowoleni.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 11:31:37] • [IP: 91.233.18.***]

NASI RATOWNICY MEDYCZNI SĄ KOMPRTENTNI.

Wojtek • Wtorek [12.12.2017, 10:18:37] • [IP: 80.245.177.**]

Ratownik medyczny zgodnie z ustawą o państwowym ratownictwie medycznym posiada uprawnienia wiedzę oraz umiejętności do podawania 48 leków oraz wykonywania kilkunastu MCR. W najbliższym czasie ratownicy otrzymają możliwość stwierdzenia zgonu a w Polsce pojawi się też osoba koronera. Lekarz w systemie jeśli nienjest lekarzem MR to w karetce opiera się na wiedzy i umiejętności ratowników medycznyc. Podsumowując lekarze w karece pomijając kwoty jakie zarabiaja są w większości przypadków całkowicie zbędni

Gość • Wtorek [12.12.2017, 09:57:39] • [IP: 94.254.136.***]

Deszcz pada bo Bóg tak chce ludzie nawet padają od smogu dla tego wymyślili 500plus jak nastanie wojna to kto będzie walczył jak ludzie umierają młodo albo alkohol albo narkotyki Polska ginie

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 20:43:13] • [IP: 31.1.12.**]

deszcz pada wina PiS, gorąco wina PiS, macie jakieś urojenia albo żal d...pe ściska...żenada

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:46:15] • [IP: 94.254.139.**]

Jak PO wszystko sprzedało to PiS jak ma odkupić ludzie nie widzicie ile oni chcą zrobić tylko już nie ma jak bo Polska to okradany kraj już lepiej nie będzie lekarze benda mieli prywatne Gabinety kogo będzie stać będzie żył a kogo nie to do piachu

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:42:36] • [IP: 83.11.66.***]

Brawo PiS, tylko tak dalej, potraficie jak mało kto zochydzić ludzi do siebie.

Mieszkaniec • Poniedziałek [11.12.2017, 19:10:51] • [IP: 83.15.119.***]

Chory system, ciekawe co jeszcze za rządu PiSu nam zabiorą

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:06:05] • [IP: 46.169.233.***]

Dobre -- ratownik wiezie do szpitala, a w szpitalu lekarz nie przyjmuje i karetka wiezie pacjenta z powrotem, albo niech zasuwa na piechotę, bo karetka pojechała już do innego przypadku. Może tak być?? - może.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 16:49:40] • [IP: 79.191.254.**]

bez przesady ratownik morze podawac leki i to bardzo wiele lecz sa wyjatki.pozatym ratownicy niechca wystawiac kart zgonów.ratownicy wystawiaja karty MCR i to nam starczy.No chyba że ci turbo ze szczecina ratownicy co maja 5 minut do szpitala.a na filiach wyjazdowych sobie nie daja rady.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:35:24] • [IP: 5.184.196.***]

To nie jest skandal tylko przeczytajcie ustawę dlaczego tak się stało po krotce wyjaśniam ratownik nie mogl podawać leków wypisać zgonu a ratownicy i tak robili cala robotę a poza tym są bardzo dobrze wykfalifikowani

znawca • Poniedziałek [11.12.2017, 14:29:42] • [IP: 5.184.196.***]

To nie jest skandal tylko jeżeli ktoś miał by pojęcie po co sa RATOWNICY MEDYCZNI to by wiedzieli ze są oni od udzielenia pierwszej pomocy i dostarczenia pacjeta do szpitala a LEKARZ w karetce pogotowia był tylko po to aby wypisać akt zgonu poniewarz ratownik nie może oraz podawania leków.Druga sparwa jest ze ratownicy sa bardzo dobrze przygotowani do swojich zadan a nie wiem szanowni czytelnicy i mistrzowe komentarzy ze w karetce osoba typu LEKARZ BYL NP GINEKOLOGIEM ANASTEZJOLOGIEM ORTOPEDA ITP a nie lekarz ogólny cala robotę i tak wykonują ratownicy !

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:48:04] • [IP: 31.0.33.***]

Nie mogę wyjść z podziwu ilu ekspertów medycyny mamy tu w komentarzach...

Teoktyt • Poniedziałek [11.12.2017, 08:22:33] • [IP: 95.51.124.***]

Już za rok kolejne wybory! Dajcie im jeszcze raz wygrać, a do pacjentów będzie jeździć karetka i kierowca!! WYSTARCZY!! Pozdrawiam PISIORY!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 07:43:02] • [IP: 46.169.233.***]

Pogratulować Rządowi DOBREJ ZMIANY!! Doświadczonych profesorów zastępują" zielonymi" magistrami i doktorami, generałów zastępują tzw. Misiewiczami, w Stadninie Koni też jakiś gamoń, Szyszko w puszczy robaków szuka, karty do głosowania można mazać, a to prowadzi do podrabiania głosowania etc.etc. Dojdzie do tego, że salowa w szpitalu zamieni miotłę na skalpel!! W Pogotowiu powinien być lekarz -- bo świadomość ludzi też uzdrawia. Bardzo, bardzo szanuję ratowników medycznych i salowe. Jak długo jeszcze!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 06:46:12] • [IP: 188.146.165.***]

Spoko, z nimi będzie najlepszy lekarz COOL.

Gość • Niedziela [10.12.2017, 23:20:42] • [IP: 83.8.112.***]

jak w radach będą zasiadać lekarze i pielęgniarki to gdzie znajdą jeszcze czas na karetkę a tak naprawdę chodzi o stacjonarne Pogotowie Ratunkowe w Międzyzdrojach chociaż przez okres sezonu Szacunek dla ratowników

Gość • Niedziela [10.12.2017, 23:08:04] • [IP: 83.11.74.***]

Ratownicy dadzą radę sami, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Szkoda tylko, że za tak marne grosze. Nie będzie lekarza w karetce więc powinny"brać" jego pensje ratownicy. Z resztą z tego co wiem to już dawno jeżdżą oni sami.

GośćANDZKA • Niedziela [10.12.2017, 22:09:22] • [IP: 83.23.186.***]

MEDYK JEST CZASAMI LEPSZY JAK LEKARZ:) ONI DZISIAJ WSZYSTKO POPRAWIĄ LEPIEJ ; (JAK LEKARZE W CZYM PROBLEM:)

Gość • Niedziela [10.12.2017, 22:08:46] • [IP: 31.1.254.**]

Ale odkryliście.. Karetki z Ratownikami już od dawna jeżdżą, a lekarz i tak rzadko wyjeżdżał. Po za tym czego my się spodziewamy? Żeby być lekarzem pogotowia trzeba na prawdę mieć pojęcie, a niestety u nas nie ma takich lekarzy. Po za Tym w Szczecinie też w większości jeżdżą ratownicy medyczni.

Gość • Niedziela [10.12.2017, 21:40:50] • [IP: 94.254.132.**]

Jeżeli karetka typu S czyli z lekarzem jest na wezwaniu np. w Wolinie i wpłynie kolejne wezwanie tym razem w Miedzyzdrojach i przyjeżdża karetka z dwoma ratownikami bez lekarza odmowimy udzielenia pomocy i bedziemy czekac na lekarza? A z drugiej strony do tej pory karetka bez lekarza też jezdzi do wezwań i jakoś to się kręci.Więc o co takie wielkie halo?

Gość • Niedziela [10.12.2017, 21:39:08] • [IP: 79.191.254.**]

jakie 3 zespoły jak juz brakuje ratowników.a od stycznia ratownicy zaczynaja rozmowy kwalifikacyjne z niemieckim pracodawca.aby zabezpieczyć niemieckich mieszkańców ale niema co sie dziwić tam ratownik na etacie zarabia 1500 euro nawet jak niezna jezyka a po 3 miesiącach podwyszka.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■