POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [01.12.2017, 15:15:33] • Dziwnów

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

Gmina Dziwnów udzieli pomocy finansowej w postaci dotacji celowej na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego do kwoty 270 000,00 złotych na realizację zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie - Dziwnów” w zakresie robót związanych z budową oświetlenia ścieżki rowerowej.

Na sesji Rady Miejskiej Dziwnowa w dniu 28 listopada 2017 roku radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w postaci dotacji celowej na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego do kwoty 270 000,00 złotych na realizację zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie - Dziwnów” w zakresie robót związanych z budową oświetlenia ścieżki rowerowej.

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

- W ramach porozumienia z Województwem Zachodniopomorskim zostanie wybudowane oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku od Dziwnowa do Międzywodzia. Jest to część zadania inwestycyjnego, polegająca na
„Przebudowie drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie - Dziwnów” – powiedział Grzegorz Jóźwiak burmistrz Dziwnowa uzasadniając konieczność podjęcia uchwały.

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

Dotacja zostanie udzielona ze środków budżetu na rok 2017 w wysokości do 80 000,00 złotych (osiemdziesiąt tysięcy złotych), a w 2018 roku w wysokości do 190 000,00 złotych (sto dziewięćdziesiąt tysięcy złotych) i zostanie pokryta z dochodów gminy Dziwnów.

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

Prace związane przebudową drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie – Dziwnów są bardzo zaawansowane. Wyrównano i uzupełniono dotychczasową nawierzchnię betonową, na niektórych odcinkach położona została pierwsza warstwa asfaltu. Przygotowana jest także podbudowa pod ciąg pieszo-rowerowy oraz infrastrukturę techniczną.

mzk


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [02.12.2017, 08:14:42] • [IP: 188.146.36.**]

Szkoda, że ta ścieszka pieszo-rowerowa jest tak blisko drogi.Po drugiej stronie rów z wodą i praktycznie żadnego pobocza. Ciekawe czy łatanie płyt jakimiś masami i wylewnie na to asfaltu warte jest tych 12 mln złotych.A może wliczone są w to odszkodowania za przebite kamiennymi łupkami opony samochodów ?

mysza • Piątek [01.12.2017, 19:18:39] • [IP: 46.215.126.**]

A przy projektowaniu i podpisywaniu umowy na wykonanie remontu tego odcinka drogi nie uwzględniono tego oświetlenia? Kto by o tym pomyślał, najważniejsze wygrać przetarg a potem jakoś to będzie.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od 8 grudnia w kinie możemy zobaczyć takie filmy jak: Pierwsza Gwiazda czy Na karuzeli życia. ■ Kordian Skrzyński w 18 - ste swoje urodziny zdobywcą Pucharu Polski Juniorów w zapasach ■ W „Andrzejki” nie tylko „Andrzejki”. 30 listopada dużo działo się w naszej szkole. Oczywiście nie mogło obyć się bez wróżb andrzejkowych, które przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, a konkretnie Emilka Bieć, Wiki Szternal, Wiki Ciszewska oraz dwaj panowie: Łukasz Dymerski i Olek Nowakowski. Oprócz tego miała miejsce także bardzo ciekawa inicjatywa uczennic klas IV-VII, które w ramach etyki prowadzonej przez panią Małgorzatę Szumną, przygotowały „szlachetny bufet”■