POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [01.12.2017, 15:15:33] • Dziwnów

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

Gmina Dziwnów udzieli pomocy finansowej w postaci dotacji celowej na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego do kwoty 270 000,00 złotych na realizację zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie - Dziwnów” w zakresie robót związanych z budową oświetlenia ścieżki rowerowej.

Na sesji Rady Miejskiej Dziwnowa w dniu 28 listopada 2017 roku radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w postaci dotacji celowej na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego do kwoty 270 000,00 złotych na realizację zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie - Dziwnów” w zakresie robót związanych z budową oświetlenia ścieżki rowerowej.

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

- W ramach porozumienia z Województwem Zachodniopomorskim zostanie wybudowane oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku od Dziwnowa do Międzywodzia. Jest to część zadania inwestycyjnego, polegająca na
„Przebudowie drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie - Dziwnów” – powiedział Grzegorz Jóźwiak burmistrz Dziwnowa uzasadniając konieczność podjęcia uchwały.

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

Dotacja zostanie udzielona ze środków budżetu na rok 2017 w wysokości do 80 000,00 złotych (osiemdziesiąt tysięcy złotych), a w 2018 roku w wysokości do 190 000,00 złotych (sto dziewięćdziesiąt tysięcy złotych) i zostanie pokryta z dochodów gminy Dziwnów.

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

Prace związane przebudową drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie – Dziwnów są bardzo zaawansowane. Wyrównano i uzupełniono dotychczasową nawierzchnię betonową, na niektórych odcinkach położona została pierwsza warstwa asfaltu. Przygotowana jest także podbudowa pod ciąg pieszo-rowerowy oraz infrastrukturę techniczną.

mzk


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [02.12.2017, 08:14:42] • [IP: 188.146.36.**]

Szkoda, że ta ścieszka pieszo-rowerowa jest tak blisko drogi.Po drugiej stronie rów z wodą i praktycznie żadnego pobocza. Ciekawe czy łatanie płyt jakimiś masami i wylewnie na to asfaltu warte jest tych 12 mln złotych.A może wliczone są w to odszkodowania za przebite kamiennymi łupkami opony samochodów ?

mysza • Piątek [01.12.2017, 19:18:39] • [IP: 46.215.126.**]

A przy projektowaniu i podpisywaniu umowy na wykonanie remontu tego odcinka drogi nie uwzględniono tego oświetlenia? Kto by o tym pomyślał, najważniejsze wygrać przetarg a potem jakoś to będzie.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■