POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [01.12.2017, 15:15:33] • Dziwnów

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

Gmina Dziwnów udzieli pomocy finansowej w postaci dotacji celowej na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego do kwoty 270 000,00 złotych na realizację zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie - Dziwnów” w zakresie robót związanych z budową oświetlenia ścieżki rowerowej.

Na sesji Rady Miejskiej Dziwnowa w dniu 28 listopada 2017 roku radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w postaci dotacji celowej na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego do kwoty 270 000,00 złotych na realizację zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie - Dziwnów” w zakresie robót związanych z budową oświetlenia ścieżki rowerowej.

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

- W ramach porozumienia z Województwem Zachodniopomorskim zostanie wybudowane oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku od Dziwnowa do Międzywodzia. Jest to część zadania inwestycyjnego, polegająca na
„Przebudowie drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie - Dziwnów” – powiedział Grzegorz Jóźwiak burmistrz Dziwnowa uzasadniając konieczność podjęcia uchwały.

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

Dotacja zostanie udzielona ze środków budżetu na rok 2017 w wysokości do 80 000,00 złotych (osiemdziesiąt tysięcy złotych), a w 2018 roku w wysokości do 190 000,00 złotych (sto dziewięćdziesiąt tysięcy złotych) i zostanie pokryta z dochodów gminy Dziwnów.

Gmina Dziwnów udzieli dotacji celowej Województwu Zachodniopomorskiemu

fot. kam

Prace związane przebudową drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Międzywodzie – Dziwnów są bardzo zaawansowane. Wyrównano i uzupełniono dotychczasową nawierzchnię betonową, na niektórych odcinkach położona została pierwsza warstwa asfaltu. Przygotowana jest także podbudowa pod ciąg pieszo-rowerowy oraz infrastrukturę techniczną.

mzk


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [02.12.2017, 08:14:42] • [IP: 188.146.36.**]

Szkoda, że ta ścieszka pieszo-rowerowa jest tak blisko drogi.Po drugiej stronie rów z wodą i praktycznie żadnego pobocza. Ciekawe czy łatanie płyt jakimiś masami i wylewnie na to asfaltu warte jest tych 12 mln złotych.A może wliczone są w to odszkodowania za przebite kamiennymi łupkami opony samochodów ?

mysza • Piątek [01.12.2017, 19:18:39] • [IP: 46.215.126.**]

A przy projektowaniu i podpisywaniu umowy na wykonanie remontu tego odcinka drogi nie uwzględniono tego oświetlenia? Kto by o tym pomyślał, najważniejsze wygrać przetarg a potem jakoś to będzie.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■