POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [25.11.2017, 10:09:59] • Międzyzdroje

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach 22 listopada odbyła się prezentacja poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, wykonaną w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Zakres studium obejmuje przestrzeń całej gminy Międzyzdroje.




Dokument opracowali architekci Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej w Szczecinie pod kierownictwem Leszka Jastrzębskiego jako główny projektanta. W tym dniu na prezentacje tak ważnego dokumentu przyszło wielu mieszkańców i przedstawicieli różnych inwestorów.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Główny projektant architekt Leszek Jastrzębski prowadził całe spotkanie. Na początku wyjaśnił, że studium uwarunkowań i kierunków nie jest dokumentem wiążącym inwestorów, ale jest dokumentem do dalszych opracowań szczegółowych planów zagospodarowania w gminie Międzyzdroje. Po ostatniej prezentacji wpłynęło ponad 100 różnych uwag i propozycji. Właśnie dzisiaj prezentujemy uwzględnione uwagi i wprowadzone zmiany.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Po wyjaśnieniu wielu zagadnień i wprowadzeniu poprawek nastąpiła długa rzeczowa dyskusja. Najwięcej pytań było od przedstawicieli różnych firm. Pytania były też od radnych i mieszkańców gminy. Wice Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Bobek miał wiele pytań.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Jedną z nich była propozycja by były też mniejsze działki, tak by mniej zamożni mieli możliwość budowania własnego domu. Natomiast Pan Mariusz Samołyk zwrócił uwagę, że dane statystyczne do planowania są błędne. Z tych danych wynika, że każdy mieszkańca naszej gminy posiada mieszkanie w którym przypada 50 metrów kwadratowych na jedną osobę, dlatego w pierwszej wersji przy planowaniu nie uwzględniano gruntów pod budownictwo mieszkaniowe.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dyskusja w pewnej części została zdominowana przez przedstawicieli inwestorów, którzy niezadowoleni ze zmian w Studium wnioskowali o zwiększenia w maksymalnych wysokościach budynków. Pojawiły się także obiekcje co do oznaczeń poszczególnych terenów. Tereny oznaczone symbolem UT – usługi turystyczne, obarczone są znacznie większym podatkiem od nieruchomości niż tereny z symbolem M (zabudowa mieszkaniowa). Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu Rady Miejskiej w Międzyzdrojach Mateusz Bobek jednoznacznie stwierdził, że obniżenie maksymalnej wysokości to dobry ruch, a zmiany w przeznaczeniu terenów działałyby na szkodę gminy Międzyzdroje. To nie koniec prac nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Do 27 grudnia bieżącego roku można jeszcze składać wnioski.

Właśnie takich i innych wypowiedzi było wiele. Wszystko wyjaśniał autor tego opracowania architekt Leszek Jastrzębski. Więcej z relacji filmowej na portalu ikamien.pl

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Piątek [01.12.2017, 18:38:42] • [IP: 83.23.172.**]

Kompletny brak realnego pomysłu i perspektywy rosnącego zapotrzebowania na wodę oraz rozbudowy oczyszczalni !! Może odsalarnia wody morskiej ?? Ujęcie w Kodrąbku to mit bez pokrycia ilości oraz zła jakość wody. Dyletantyzm władz i projektantów nowej metropolii Międzyzdroje zdumiewa.

Gość • Poniedziałek [27.11.2017, 08:20:54] • [IP: 62.69.241.**]

Ale kiedy nastepuje zmiana podatku z m na ut. Gdy powstanie dom krdnorodzinny to nie mpzr byc podatek ut. Gdy budujemy pensjonay to tak. Jaka różnica mi€dzy M1Ut1 a ut1.m1? Priorytetem?

Gość • Poniedziałek [27.11.2017, 04:16:07] • [IP: 80.245.177.***]

Zachwala sie zabudowe ale, w mjach ladny jest amber, wechta, astra baltica. Co z tej wychwalanej zabudowy jest ladne i gdzie? potrzebne budynki z grubymi scianami bo pary bywaja glosne.

Gość • Niedziela [26.11.2017, 23:45:34] • [IP: 83.11.236.***]

Ciekawe czym się różni funkcja M1, UT1 od UT1, M1 ? To rozróżnienie trochę niepokoi! Zwłaszcza, że często dotyczy tych samych działek.

Gość • Niedziela [26.11.2017, 07:13:42] • [IP: 83.8.168.**]

Już w sezonie po promenadzie trzeba chodzić gęsiego, a na plaży zajmować miejsce do 9 -tej. Przebudzenie nastąpi gdy turyści będą omijać Międzyzdroje. Szaleństwo z tymi inwestycjami.

Lubinus • Niedziela [26.11.2017, 00:32:57] • [IP: 83.11.148.***]

My mieszkańcy sołectw pozwoliliśmy się zdominować przez potencjalnych inwestorów, którzy zgłaszali swoje bardzo zindywidualizowane zastrzeżenia, ale już na samym początku spotkania wyraziliśmy zadowolenie z obecnego Projektu. Nasze najistotniejsze uwagi i wnioski zostały uwzględnione, uaktualniona została Prognoza. Czekamy teraz na uchwalenie przez Radę ostatecznego kształtu Projektu zmiany Studium Gminy Międzyzdroje.

Gość • Sobota [25.11.2017, 23:11:39] • [IP: 188.146.42.*]

To jest tak jak zostaje burmistrz z innego miasta przysłany w teczce. Taki osobnik jest najemcą kontraktowym, który buja się od wyborów do wyborów. Tutaj nie mieszka. Wyjedzie, zabierze swój tyłeczek, a nas pozostawi z taką zdewastowaną architekturą. Jeszcze nie wiemy jaki numer wywinie ten pan burmistrz do końca kadencji. Wątpliwe ma kwalifikacje do zarządzania gminą. Parę sukcesów ma, ale to za mało by chwalić.

Gość • Sobota [25.11.2017, 21:16:39] • [IP: 83.11.71.***]

W większości decydują inwestorzy z kasą. Z mieszkańcami nie uzgadnia się, ponieważ Urząd nie widzi w tym interesu. Ile już wydano błędnych decyzji na korzyść inwestora a to już są skutki nieodwracalne. Zabudowy wysokościowe zniszczyły wspaniałą architekturę Międzyzdrojów, to pokolenia ocenią w przyszłości bo teraz to panuje nie ład architektoniczny i jak to naprawić? Potrzebny jest bardzo dobry urbanista aby temu sprostać

Gość • Sobota [25.11.2017, 19:00:58] • [IP: 80.245.177.***]

nic nielezy.

Gość • Sobota [25.11.2017, 14:20:44] • [IP: 37.47.165.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [25.11.2017, 13:53:14] • [IP: 188.146.42.*]

Interes mieszkańców powinie być broniony przez samych mieszkańców, burmistrz, czy urzędnicy nie bardzo się kwapią by bronić mieszkańców. Są różne interesy i dlatego mieszkańcy powinni brać czynny, bardzo aktywny udział, a nie narzekać. Proszę napisać co leży na wątrobie. Podzielić się uwagami.

Gość • Sobota [25.11.2017, 13:38:15] • [IP: 37.248.167.**]

Vice mówi i zabudowie, a sam wyraża zgodę na dalszą zabudowe promenady nieprawda?

Gość • Sobota [25.11.2017, 13:16:14] • [IP: 89.174.73.**]

inwestorzy to koło wzajemnej adoracji, a co z mieszkańcami i ich interesem?

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■