POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [25.11.2017, 10:09:59] • Międzyzdroje

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach 22 listopada odbyła się prezentacja poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, wykonaną w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Zakres studium obejmuje przestrzeń całej gminy Międzyzdroje.
Dokument opracowali architekci Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej w Szczecinie pod kierownictwem Leszka Jastrzębskiego jako główny projektanta. W tym dniu na prezentacje tak ważnego dokumentu przyszło wielu mieszkańców i przedstawicieli różnych inwestorów.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Główny projektant architekt Leszek Jastrzębski prowadził całe spotkanie. Na początku wyjaśnił, że studium uwarunkowań i kierunków nie jest dokumentem wiążącym inwestorów, ale jest dokumentem do dalszych opracowań szczegółowych planów zagospodarowania w gminie Międzyzdroje. Po ostatniej prezentacji wpłynęło ponad 100 różnych uwag i propozycji. Właśnie dzisiaj prezentujemy uwzględnione uwagi i wprowadzone zmiany.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Po wyjaśnieniu wielu zagadnień i wprowadzeniu poprawek nastąpiła długa rzeczowa dyskusja. Najwięcej pytań było od przedstawicieli różnych firm. Pytania były też od radnych i mieszkańców gminy. Wice Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Bobek miał wiele pytań.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Jedną z nich była propozycja by były też mniejsze działki, tak by mniej zamożni mieli możliwość budowania własnego domu. Natomiast Pan Mariusz Samołyk zwrócił uwagę, że dane statystyczne do planowania są błędne. Z tych danych wynika, że każdy mieszkańca naszej gminy posiada mieszkanie w którym przypada 50 metrów kwadratowych na jedną osobę, dlatego w pierwszej wersji przy planowaniu nie uwzględniano gruntów pod budownictwo mieszkaniowe.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dyskusja w pewnej części została zdominowana przez przedstawicieli inwestorów, którzy niezadowoleni ze zmian w Studium wnioskowali o zwiększenia w maksymalnych wysokościach budynków. Pojawiły się także obiekcje co do oznaczeń poszczególnych terenów. Tereny oznaczone symbolem UT – usługi turystyczne, obarczone są znacznie większym podatkiem od nieruchomości niż tereny z symbolem M (zabudowa mieszkaniowa). Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu Rady Miejskiej w Międzyzdrojach Mateusz Bobek jednoznacznie stwierdził, że obniżenie maksymalnej wysokości to dobry ruch, a zmiany w przeznaczeniu terenów działałyby na szkodę gminy Międzyzdroje. To nie koniec prac nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Do 27 grudnia bieżącego roku można jeszcze składać wnioski.

Właśnie takich i innych wypowiedzi było wiele. Wszystko wyjaśniał autor tego opracowania architekt Leszek Jastrzębski. Więcej z relacji filmowej na portalu ikamien.pl

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Piątek [01.12.2017, 18:38:42] • [IP: 83.23.172.**]

Kompletny brak realnego pomysłu i perspektywy rosnącego zapotrzebowania na wodę oraz rozbudowy oczyszczalni !! Może odsalarnia wody morskiej ?? Ujęcie w Kodrąbku to mit bez pokrycia ilości oraz zła jakość wody. Dyletantyzm władz i projektantów nowej metropolii Międzyzdroje zdumiewa.

Gość • Poniedziałek [27.11.2017, 08:20:54] • [IP: 62.69.241.**]

Ale kiedy nastepuje zmiana podatku z m na ut. Gdy powstanie dom krdnorodzinny to nie mpzr byc podatek ut. Gdy budujemy pensjonay to tak. Jaka różnica mi€dzy M1Ut1 a ut1.m1? Priorytetem?

Gość • Poniedziałek [27.11.2017, 04:16:07] • [IP: 80.245.177.***]

Zachwala sie zabudowe ale, w mjach ladny jest amber, wechta, astra baltica. Co z tej wychwalanej zabudowy jest ladne i gdzie? potrzebne budynki z grubymi scianami bo pary bywaja glosne.

Gość • Niedziela [26.11.2017, 23:45:34] • [IP: 83.11.236.***]

Ciekawe czym się różni funkcja M1, UT1 od UT1, M1 ? To rozróżnienie trochę niepokoi! Zwłaszcza, że często dotyczy tych samych działek.

Gość • Niedziela [26.11.2017, 07:13:42] • [IP: 83.8.168.**]

Już w sezonie po promenadzie trzeba chodzić gęsiego, a na plaży zajmować miejsce do 9 -tej. Przebudzenie nastąpi gdy turyści będą omijać Międzyzdroje. Szaleństwo z tymi inwestycjami.

Lubinus • Niedziela [26.11.2017, 00:32:57] • [IP: 83.11.148.***]

My mieszkańcy sołectw pozwoliliśmy się zdominować przez potencjalnych inwestorów, którzy zgłaszali swoje bardzo zindywidualizowane zastrzeżenia, ale już na samym początku spotkania wyraziliśmy zadowolenie z obecnego Projektu. Nasze najistotniejsze uwagi i wnioski zostały uwzględnione, uaktualniona została Prognoza. Czekamy teraz na uchwalenie przez Radę ostatecznego kształtu Projektu zmiany Studium Gminy Międzyzdroje.

Gość • Sobota [25.11.2017, 23:11:39] • [IP: 188.146.42.*]

To jest tak jak zostaje burmistrz z innego miasta przysłany w teczce. Taki osobnik jest najemcą kontraktowym, który buja się od wyborów do wyborów. Tutaj nie mieszka. Wyjedzie, zabierze swój tyłeczek, a nas pozostawi z taką zdewastowaną architekturą. Jeszcze nie wiemy jaki numer wywinie ten pan burmistrz do końca kadencji. Wątpliwe ma kwalifikacje do zarządzania gminą. Parę sukcesów ma, ale to za mało by chwalić.

Gość • Sobota [25.11.2017, 21:16:39] • [IP: 83.11.71.***]

W większości decydują inwestorzy z kasą. Z mieszkańcami nie uzgadnia się, ponieważ Urząd nie widzi w tym interesu. Ile już wydano błędnych decyzji na korzyść inwestora a to już są skutki nieodwracalne. Zabudowy wysokościowe zniszczyły wspaniałą architekturę Międzyzdrojów, to pokolenia ocenią w przyszłości bo teraz to panuje nie ład architektoniczny i jak to naprawić? Potrzebny jest bardzo dobry urbanista aby temu sprostać

Gość • Sobota [25.11.2017, 19:00:58] • [IP: 80.245.177.***]

nic nielezy.

Gość • Sobota [25.11.2017, 14:20:44] • [IP: 37.47.165.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [25.11.2017, 13:53:14] • [IP: 188.146.42.*]

Interes mieszkańców powinie być broniony przez samych mieszkańców, burmistrz, czy urzędnicy nie bardzo się kwapią by bronić mieszkańców. Są różne interesy i dlatego mieszkańcy powinni brać czynny, bardzo aktywny udział, a nie narzekać. Proszę napisać co leży na wątrobie. Podzielić się uwagami.

Gość • Sobota [25.11.2017, 13:38:15] • [IP: 37.248.167.**]

Vice mówi i zabudowie, a sam wyraża zgodę na dalszą zabudowe promenady nieprawda?

Gość • Sobota [25.11.2017, 13:16:14] • [IP: 89.174.73.**]

inwestorzy to koło wzajemnej adoracji, a co z mieszkańcami i ich interesem?

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■