POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [25.11.2017, 10:09:59] • Międzyzdroje

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach 22 listopada odbyła się prezentacja poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, wykonaną w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Zakres studium obejmuje przestrzeń całej gminy Międzyzdroje.
Dokument opracowali architekci Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej w Szczecinie pod kierownictwem Leszka Jastrzębskiego jako główny projektanta. W tym dniu na prezentacje tak ważnego dokumentu przyszło wielu mieszkańców i przedstawicieli różnych inwestorów.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Główny projektant architekt Leszek Jastrzębski prowadził całe spotkanie. Na początku wyjaśnił, że studium uwarunkowań i kierunków nie jest dokumentem wiążącym inwestorów, ale jest dokumentem do dalszych opracowań szczegółowych planów zagospodarowania w gminie Międzyzdroje. Po ostatniej prezentacji wpłynęło ponad 100 różnych uwag i propozycji. Właśnie dzisiaj prezentujemy uwzględnione uwagi i wprowadzone zmiany.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Po wyjaśnieniu wielu zagadnień i wprowadzeniu poprawek nastąpiła długa rzeczowa dyskusja. Najwięcej pytań było od przedstawicieli różnych firm. Pytania były też od radnych i mieszkańców gminy. Wice Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Bobek miał wiele pytań.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Jedną z nich była propozycja by były też mniejsze działki, tak by mniej zamożni mieli możliwość budowania własnego domu. Natomiast Pan Mariusz Samołyk zwrócił uwagę, że dane statystyczne do planowania są błędne. Z tych danych wynika, że każdy mieszkańca naszej gminy posiada mieszkanie w którym przypada 50 metrów kwadratowych na jedną osobę, dlatego w pierwszej wersji przy planowaniu nie uwzględniano gruntów pod budownictwo mieszkaniowe.

Ponad 100 uwag i propozycji do poprawionego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dyskusja w pewnej części została zdominowana przez przedstawicieli inwestorów, którzy niezadowoleni ze zmian w Studium wnioskowali o zwiększenia w maksymalnych wysokościach budynków. Pojawiły się także obiekcje co do oznaczeń poszczególnych terenów. Tereny oznaczone symbolem UT – usługi turystyczne, obarczone są znacznie większym podatkiem od nieruchomości niż tereny z symbolem M (zabudowa mieszkaniowa). Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu Rady Miejskiej w Międzyzdrojach Mateusz Bobek jednoznacznie stwierdził, że obniżenie maksymalnej wysokości to dobry ruch, a zmiany w przeznaczeniu terenów działałyby na szkodę gminy Międzyzdroje. To nie koniec prac nad Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Do 27 grudnia bieżącego roku można jeszcze składać wnioski.

Właśnie takich i innych wypowiedzi było wiele. Wszystko wyjaśniał autor tego opracowania architekt Leszek Jastrzębski. Więcej z relacji filmowej na portalu ikamien.pl

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Piątek [01.12.2017, 18:38:42] • [IP: 83.23.172.**]

Kompletny brak realnego pomysłu i perspektywy rosnącego zapotrzebowania na wodę oraz rozbudowy oczyszczalni !! Może odsalarnia wody morskiej ?? Ujęcie w Kodrąbku to mit bez pokrycia ilości oraz zła jakość wody. Dyletantyzm władz i projektantów nowej metropolii Międzyzdroje zdumiewa.

Gość • Poniedziałek [27.11.2017, 08:20:54] • [IP: 62.69.241.**]

Ale kiedy nastepuje zmiana podatku z m na ut. Gdy powstanie dom krdnorodzinny to nie mpzr byc podatek ut. Gdy budujemy pensjonay to tak. Jaka różnica mi€dzy M1Ut1 a ut1.m1? Priorytetem?

Gość • Poniedziałek [27.11.2017, 04:16:07] • [IP: 80.245.177.***]

Zachwala sie zabudowe ale, w mjach ladny jest amber, wechta, astra baltica. Co z tej wychwalanej zabudowy jest ladne i gdzie? potrzebne budynki z grubymi scianami bo pary bywaja glosne.

Gość • Niedziela [26.11.2017, 23:45:34] • [IP: 83.11.236.***]

Ciekawe czym się różni funkcja M1, UT1 od UT1, M1 ? To rozróżnienie trochę niepokoi! Zwłaszcza, że często dotyczy tych samych działek.

Gość • Niedziela [26.11.2017, 07:13:42] • [IP: 83.8.168.**]

Już w sezonie po promenadzie trzeba chodzić gęsiego, a na plaży zajmować miejsce do 9 -tej. Przebudzenie nastąpi gdy turyści będą omijać Międzyzdroje. Szaleństwo z tymi inwestycjami.

Lubinus • Niedziela [26.11.2017, 00:32:57] • [IP: 83.11.148.***]

My mieszkańcy sołectw pozwoliliśmy się zdominować przez potencjalnych inwestorów, którzy zgłaszali swoje bardzo zindywidualizowane zastrzeżenia, ale już na samym początku spotkania wyraziliśmy zadowolenie z obecnego Projektu. Nasze najistotniejsze uwagi i wnioski zostały uwzględnione, uaktualniona została Prognoza. Czekamy teraz na uchwalenie przez Radę ostatecznego kształtu Projektu zmiany Studium Gminy Międzyzdroje.

Gość • Sobota [25.11.2017, 23:11:39] • [IP: 188.146.42.*]

To jest tak jak zostaje burmistrz z innego miasta przysłany w teczce. Taki osobnik jest najemcą kontraktowym, który buja się od wyborów do wyborów. Tutaj nie mieszka. Wyjedzie, zabierze swój tyłeczek, a nas pozostawi z taką zdewastowaną architekturą. Jeszcze nie wiemy jaki numer wywinie ten pan burmistrz do końca kadencji. Wątpliwe ma kwalifikacje do zarządzania gminą. Parę sukcesów ma, ale to za mało by chwalić.

Gość • Sobota [25.11.2017, 21:16:39] • [IP: 83.11.71.***]

W większości decydują inwestorzy z kasą. Z mieszkańcami nie uzgadnia się, ponieważ Urząd nie widzi w tym interesu. Ile już wydano błędnych decyzji na korzyść inwestora a to już są skutki nieodwracalne. Zabudowy wysokościowe zniszczyły wspaniałą architekturę Międzyzdrojów, to pokolenia ocenią w przyszłości bo teraz to panuje nie ład architektoniczny i jak to naprawić? Potrzebny jest bardzo dobry urbanista aby temu sprostać

Gość • Sobota [25.11.2017, 19:00:58] • [IP: 80.245.177.***]

nic nielezy.

Gość • Sobota [25.11.2017, 14:20:44] • [IP: 37.47.165.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [25.11.2017, 13:53:14] • [IP: 188.146.42.*]

Interes mieszkańców powinie być broniony przez samych mieszkańców, burmistrz, czy urzędnicy nie bardzo się kwapią by bronić mieszkańców. Są różne interesy i dlatego mieszkańcy powinni brać czynny, bardzo aktywny udział, a nie narzekać. Proszę napisać co leży na wątrobie. Podzielić się uwagami.

Gość • Sobota [25.11.2017, 13:38:15] • [IP: 37.248.167.**]

Vice mówi i zabudowie, a sam wyraża zgodę na dalszą zabudowe promenady nieprawda?

Gość • Sobota [25.11.2017, 13:16:14] • [IP: 89.174.73.**]

inwestorzy to koło wzajemnej adoracji, a co z mieszkańcami i ich interesem?

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami Mechowa. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w piątek 16 lutego spotkał się z mieszkańcami Mechowa. Na spotkaniu mieszkańcy przekazali Burmistrzowi Golczewa swoje najważniejsze potrzeby. Na pierwszy plan wysunął się temat budowy świetlicy wiejskiej. Burmistrz Danieluk przedstawił projekt powstania tejże świetlicy w podziale na kolejne etapy prac. W dalszej części spotkania prowadzono ożywioną dyskusję na pozostałe tematy interesujące mieszkańców m.in. na temat doposażenia placu zabaw czy naliczania tzw. podatku od deszczówki • Wysoka Kamieńska Próbowali obrabować dom, ale wpadli na gorącym uczynku! Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kamieńskiego! ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Ostromic poruszony brakiem dbałości tamtejszych władz o czystość miasta i jego okolic. Czytelnik zwraca uwagę na stos styropianu, wyrzucony prawdopodobnie po jakiejś budowie. Kawałki tego materiału są rozrzucone bezładnie, szpecąc okolicę. Dodaje też, że na terenie pobliskich nieczynnych żwirowni mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci ■ Wyjątkowa i odważna decyzja burmistrza. Co na to mieszkańcy? Dziś Środa Popielcowa. Dla katolików czas pokuty, posypania głowy popiołem. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk także zrobił rachunek sumienia i jak widać, chce zmienić swoje życie. Pan burmistrz opublikował na swoim Facebooku post, w którym pokazał zaświadczenie medyczne o przyjęciu Esperalu. Czyli powszechnie znanego leku, który wszywa się osobom z problemami alkoholowymi ■ Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoje wpływy w powiecie kamieńskim ■ Zarząd Dróg Powiatowych energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze. Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje ■ Przed kamieński Ratusz wróci flaga Unii Europejskiej. a jeden z trzech masztów stojących przed kamieńskim Ratuszem już niebawem powróci flaga Unii Europejskiej. Stanie się to za sprawą radnej Jadwigi Cuber ■ W piątek około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zaalarmowane zostało o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dzielności strażaków pożar szybko zlokalizowano i zgaszono. Nikt w pożarze nie ucierpiał ■ Od 01 lutego 2018 r. Gmina Wolin ma nowego zastępcę Burmistrza, którym została pani Małgorzata Wójcik, dotychczasowa kierownik referatu Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wolinie ■ W sali odpraw kamieńskiej komendy odbyła się odprawa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2017 roku. Udział w niej wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie gmin powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele organów i instytucji współpracujących z Policją. ■ Rada Miejska Kamienia Pomorskiego podjęła w dniu 24 listopada 2017 roku Uchwałę Nr XL/365/17 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Kamień Pomorski porozumień w sprawie powierzenia Gminie Kamień Pomorski zadania publicznego w zakresie prowadzenia i kierowania do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu Pomorskim uczestników z terenu gmin: Dziwnów, Świerzno, Golczewo ■ Miłym akcentem zakończył się pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, ponieważ aż 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie ■ 43 - letni mieszkaniec gminy Wolin znieważył policjantów! Był pijany, miał ponad 3 promile! ■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■