POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [16.11.2017, 20:51:17] • Kamień Pomorski

Władze w kamieńskim Ratuszu na bakier z ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Przeczytaj wyjaśnienia sekretarz gminy Kamień Pomorski

Władze w kamieńskim Ratuszu na bakier z ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Przeczytaj wyjaśnienia sekretarz gminy Kamień Pomorski

fot. kam

Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.

Tyle z Obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 kwietnia 2016 roku w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.

Władze w kamieńskim Ratuszu na bakier z ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Przeczytaj wyjaśnienia sekretarz gminy Kamień Pomorski

fot. kam

Tymczasem władze na kamieńskim Ratuszu zdecydowały, by na Narodowe Święto Niepodległości u podstaw ratusza umieścić wielki wizerunek Godła Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie dość, że przy okazji zakryto tablicę pamiątkową, poświęconą Honorowemu Obywatelowi Kamienia Pomorskiego św. Janowi Pawłowi II, to jeszcze wizerunek orła nie odpowiada zapisom ustawy.

Władze w kamieńskim Ratuszu na bakier z ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Przeczytaj wyjaśnienia sekretarz gminy Kamień Pomorski

fot. UM w Kamieniu Pomorskim

W tej sprawie napisaliśmy do kamieńskiego Urzędu Miejskiego.
Na nasze pytanie odpowiedziała, sekretarz gminy Kamień Pomorski, Anna Stanaszek - Kaczor.

- Niekonwencjonalny wizerunek orła u podstaw ratusza był wysublimowaną instalacją plastyczną, która aczkolwiek abstrahuje od altruistycznych sofizmatów i metafizycznego pietyzmu, to w konkluzji artysta był w swej wizji sugestywny, co zapewne jest w stanie udowodnić empirycznie. Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji. Przedostatnim ogniwem tego łańcucha myśli artystycznej było przysłonięcie pamiątkowej tablicy, by ostatnim jego elementem stał się nacechowany artyzmem finezyjny paradoks - tłumaczy sekretarz gminy Kamień Pomorski Anna Stanaszek - Kaczor.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 107, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 107

Pipi • Środa [22.11.2017, 08:39:45] • [IP: 31.0.122.**]

Por, haczka, miotła?hi, hi, hi

CJM • Wtorek [21.11.2017, 22:03:24] • [IP: 83.8.134.**]

Silvan A ty prywatnym adwokatem jesteś? Jak urzędnik nie umie odpowiedzieć na pismo petenta to niech robi to w formie przyjętej przez przez urząd jaki sprawuje! Kto będzie rozmawiał z osobą mentalnie niedojrzałą? I jeszcze ta buta. To była forma protestu! Jak będę chciał się pośmiać z klauna to pójdę do cyrku a nie cyrk w urzędzie odstawiać bo jest przepracowana! Jak jest przepracowana to niech poszuka sobie spokojniejszej pracy. A Burmistrz niech zatrudni osobę, która nie wystraszy się nadmiarem obowiązków.

Gość • Wtorek [21.11.2017, 21:45:23] • [IP: 83.8.134.**]

2018 będzie rekordowy! Turyści nawet pojawią się w Kamieniu aby na własne oczy zobaczyć ekwilibrystkę od j. polskiego. A ponadto zobaczyć jedyne miasto w Polsce gdzie zatrudnia się styranych pracą urzędników.

Gość • Wtorek [21.11.2017, 19:37:15] • [IP: 79.186.113.**]

A.S. Kaczor super reklamę zrobiła dla Waszego portalu! Gratulacje! TVN, Tvp1, . ..

Gość • Wtorek [21.11.2017, 08:39:06] • [IP: 5.172.233.***]

Enigma.

* • Poniedziałek [20.11.2017, 17:21:05] • [IP: 83.8.164.**]

Już jest Pan w Polsce" sławna" :) Nawet i w teleexpresie!

Gość • Niedziela [19.11.2017, 22:48:21] • [IP: 83.16.227.**]

Silvan - masz rację w stu procentach, kurde - w dwustu nawet!

Gość • Niedziela [19.11.2017, 19:01:27] • [IP: 31.0.42.**]

Komentarz do odpowiedzi urzędnika państwowego jest jeden, brak komentarza. Wszędzie tam gdzie pojawia się ta kobieta jest rozpierducha na całego. Ale co się dziwić jaki pan inteligentny taki jego kram.

Gość • Niedziela [19.11.2017, 18:24:14] • [IP: 46.76.194.***]

Ponownie na pierwszej stronie Wirtualnej Polski. To trzeba być popularnym.

Gość • Niedziela [19.11.2017, 12:38:22] • [IP: 46.169.233.***]

Przy pisaniu urzędowych pism trzeba jeszcze myśleć o obowiązującym, polskim języku. Ale błysnęła -- burmistrz powinien ją wygasić.

życzliwy • Niedziela [19.11.2017, 12:10:06] • [IP: 37.47.128.***]

Zjednoczona opozycja musi wystawić Karpińskiego, bo musi zrozumieć, że czas uratować Kamień, ale czas przestać żyć przeszłością tylko myślec o przyszłości Bronisławie.

Gosc • Niedziela [19.11.2017, 11:29:18] • [IP: 91.228.198.***]

Prawda jest taka ze za Karpinskiego takie pismo nigdy by z urzedu nie wyszlo. On panowal nad pracownikami i szanowal adwersarzy.

Gość • Niedziela [19.11.2017, 10:27:51] • [IP: 89.64.15.***]

2" bulwersy" na siłę: tymczasowe przysłonięcie tablicy pamiątkowej i orzeł" nie taki". Odpowiedź adekwatna do poziomu spienienia anonimowego autora" artykułu". Na prawde nie dzieje się nic poważniejszego w Kamieniu i okolicy? Głupoty nie sieją...

Gość • Niedziela [19.11.2017, 10:18:37] • [IP: 46.77.147.*]

Do Silvana - to podła kobieta, której wydaje się, że jest inteligentna. Knucie, donoszenie, intrygi, kapusie - to jej chleb powszedni i w takiej" wodzie" czuje się najlepiej. Pogrzebie trenera w wyborach i wróci ryć do Świerzna, a jak jej nie wybiorą wkręci się do starostwa, tam ma już rozwiniętą siatkę pupilków.

Gość • Niedziela [19.11.2017, 09:37:46] • [IP: 94.254.131.*]

Brawo za inteligentną odpowiedź. Dla mniej inteligentnych, całą odpowiedź możnaby było zmieścić w dwóch słowach, cytując klasyka:" spip...aj dziadu".

Gość • Niedziela [19.11.2017, 09:06:00] • [IP: 83.11.183.**]

Pismo p. Sekretarz jest już komentowane w Wirtualnej Polsce

Marek • Niedziela [19.11.2017, 09:04:10] • [IP: 77.253.79.***]

Moim zdaniem to są objawy atopistej dwufazowej regenercji śródmózgowej, potocznie zwanej zamachowicą martwicową ciałka galaretowego (galia est omnia divida)

Silvan • Niedziela [19.11.2017, 01:10:18] • [IP: 89.70.198.**]

Po komentarzach włos się jeży nad ilością naburmuszonych, unoszących się pół metra nad ziemią, zadufanych mieszkańcach Kamienia Pomorskiego. Kobieta odpisała w pierwszym zdaniu: nie godło, a instalacja plastyczna, a reszta to dyplomatyczne" co się czepiasz". Czyli pośrednio przyznała rację, że to nie jest zgodne z ustawą... bo w sumie być nie musi. Godła raczej się nie wystawia przed chałupę, a co tam, może u Was inne zwyczaje. Zaś tutejsi wpisowicze gotowią ją powiesić na suchej gałęzi bo... wydawało im się, że godło; bo oni lubieją jak urzędniki pisze waląc w beret (nawet w tak idiotycznej sprawie), albo generalnie podnoszą sobie samoocenę wieszając psy na skądinąd inteligentnej kobiecie. Co waszym zdaniem powinna Pani napisać? Ze spier**? Kiedy nie" spier**", obraz na temat godła, taką wizję miał ten kto namalował, ratusz odebrał i pokazał; jakby dzieci z domu dziecka walnęły swoją wizję i została wystawiona też byście do prokuratury lecieli? Czytając komentarze sądzę, że byście polecieli...

Gość • Sobota [18.11.2017, 23:43:49] • [IP: 45.62.114.*]

też słyszałem, że zapija smutne wieczory

pyniu • Sobota [18.11.2017, 22:13:46] • [IP: 91.246.67.***]

abstrachując dochodzimy do adekwatnośi nieadekwatności aczkolwiek konsensus nie jest sublimowany substytutem.

CJM • Sobota [18.11.2017, 22:04:26] • [IP: 83.8.115.**]

Czy warto jarać się tekstem urzędowego pisma zerżniętego z innego portalu? To jest raczej żenada i wstyd dla Burmistrza, że zatrudnia takich urzędników!

Gość • Sobota [18.11.2017, 22:00:44] • [IP: 89.66.191.**]

Szkoda, że ten lekko przeredagowany tekst -odpowiedz- panuje w internecie :)

Gość • Sobota [18.11.2017, 20:44:18] • [IP: 83.23.191.***]

To herb nie godło

Gość • Sobota [18.11.2017, 20:40:59] • [IP: 46.76.194.***]

Oksford hahaha...

Gość • Sobota [18.11.2017, 16:19:02] • [IP: 46.169.233.***]

Pani Sekretarz Kaczor iście przejrzyście, prostym językiem, " bardzo" wyrażnie wytłumaczyła o co chodzi z tym orłem. Czytający przeczytali i zrozumieli... ten ojczysty język. Szkoda, że po Oxfordzie ta pani marnuje się w tak małej Gminie.

Oglądasz 1-25 z 107
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■