POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [16.11.2017, 19:12:56] • Międzyzdroje

Wśród dzieci i rodziców zapanował strach - kim jest mężczyzna w białym samochodzie?

Wśród dzieci i rodziców zapanował strach - kim jest mężczyzna w białym samochodzie?

fot. Andrzej Ryfczyński

Do redakcji ikamien zwróciła się mieszkanka Międzyzdrojów, zaniepokojona sytuacją, która niedawno miała tam miejsce. Uczennica 3 klasy szkoły podstawowej została zaczepiona przez nieznanego jej kierowcę. Proponował dziecku podwiezienie do domu, na szczęście nie doszło do tego, mężczyzna odjechał. Jednakże wśród dzieci i ich rodziców zapanował strach.

W związku z tym zdarzeniem wszyscy rodzice i dzieci są proszone o ostrożność. W ubiegłym tygodniu w Międzyzdrojach pod sklepem Żabka przez nieznanego mężczyznę w białym samochodzie - prawdopodobnie fordzie - została zaczepiona uczennica klasy 3. Nieznajomy zaproponował, że odwiezie ją do domu, jednak dziewczynka wystraszyła się, a mężczyzna spłoszony odjechał. Dyrektor szkoły poprosiła o odprowadzanie i odbieranie dzieci, a nauczyciele odbyli rozmowy z uczniami na temat reagowania na obcych ludzi. Między dziećmi, szczególnie młodszymi, zapanował strach. Sprawa została zgłoszona policji, dlatego nasza redakcja zwróciła się tam z pytaniem o bliższe informacje.

- Potwierdzam fakt zgłoszenia, sprawą zajmuje się wydział kryminalny KPP w Kamieniu Pomorskim. Z uwagi na charakter sprawy nie udzielamy bliższych szczegółów - odpowiada Rzecznik KPP Kamień Pomorski.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Sobota [18.11.2017, 10:07:46] • [IP: 37.47.147.***]

Przecież Międzyzdroje jest miastem monitorowanym, wiec niemowcie ni że radni czy rada miasta nie wpadła na pomysł zainstalowania kamer w rejonie szkoły...

Gość • Piątek [17.11.2017, 16:56:41] • [IP: 83.23.255.**]

A niby już go zgarnęli to znowu jakiś inny

Gość • Piątek [17.11.2017, 16:11:08] • [IP: 94.254.229.***]

W szkole powinny być kamery oraz ochrona. A nie jak jest teraz. Pani dyrektor coś zrobi dla szkoły 4 kamery zamontuje oraz ochronę wynajmie od 8 do 16. Aby ktoś miał wgląd co się dzieje przed szkołą. . ..

Gość • Piątek [17.11.2017, 13:28:05] • [IP: 85.178.39.*]

Jedna baba ze zjawami zrobiła poruszenie w całej wsi Międzyzdroje, ale ciemnogród aż wstyd.

fioo • Piątek [17.11.2017, 13:25:12] • [IP: 83.8.111.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.11.2017, 12:05:38] • [IP: 37.7.53.**]

Nie wiem, może z rok temu, była akcja, że po wolinie jeździł biały samochód i kierowca chciał podwozić dziewczynki.

Gość • Piątek [17.11.2017, 11:46:17] • [IP: 83.11.135.***]

Rano po mieście jeździ biały bus z kolportera z gazetami :)

Gość • Piątek [17.11.2017, 10:41:02] • [IP: 46.76.151.***]

Miasto monitorowane, ale tylko na promenadzie, molo i plaży !! Dlaczego burmistrz nie nakazał założenia kamer na terenach szkół ? nie ma na to pieniędzy ? Szczególnie SP powinna mieć monitoring...znajduje się na skraju lasu czyli tam zawsze jest ciemniej a zimą ciemno i to przez cały dzień !! Kamery powinny być od strony ulicy Leśnej oraz obejmować teren boisk, hali sportowej i część lasu !! Czy musi dojść do nieszczęścia aby władze miasta i SP nr1 pomyślały poważnie o założeniu kamer. Również w budynku, na korytarzach powinny być kamery. Niby jest wprowadzony program bezpieczna szkoła, ale nikt nie sprawdza dorosłych, którzy przychodzą po swoje pociechy !! Jedna z pań pracujących w szkole robi wielką łaskę, że zadzwoni na świetlicę i zapyta czy jest tam taki a taki uczeń. Więc rodzic czy babcia idą do świetlicy i szukają. Nadmienię, że oczywiście nie sprawdzono czy to aby na pewno rodzic, babcia, dziadek !!

Gość • Piątek [17.11.2017, 09:01:16] • [IP: 83.23.253.***]

Najpierw powinno być dochodzenie, śledztwo(i je zakończyć), a później publikacje w mediach...Gość się przestraszył i nie będzie aktywny...Przynajmniej na jakiś czas...Rodzicom wyznaczyć jakieś dyżury lub coś podobnego.Monitoring w mieście też by się przydał.Mam na swojej posesji więcej kamer niż jest w całym mieście...Ważniejsze ogrody i trawa...:/

Gość • Piątek [17.11.2017, 06:51:07] • [IP: 83.14.209.**]

Po Dargobadzu tez jezdzil

fororak 🐲 • Piątek [17.11.2017, 00:18:49] • [IP: 37.249.82.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [16.11.2017, 23:25:30] • [IP: 89.174.73.**]

Najbardziej denerwująca jest postawa policji, a może właśnie ujawnienie tych tajnych szczegółów uchroniloby inne dzieci i pomogło ustalic cos więcej.

Gość • Czwartek [16.11.2017, 21:26:21] • [IP: 188.146.0.***]

Gdzie są kamery burmistrza Dorosza. Na wjeździe jest napis" miasto monitorowane". Pytajcie się tego jegomościa, pewnie wszystko wie.

Gość • Czwartek [16.11.2017, 19:51:32] • [IP: 178.238.241.**]

A kamery Żabka ma trzeba sprawdzić.

Gość • Czwartek [16.11.2017, 19:32:17] • [IP: 85.176.181.***]

Za komuny jeździła czarna WOŁGA i wyłapywała wszystkich, dziś jakieś białe auto niewiadomego pochodzenia wydaje się że na gąsienicach jak czołg chociaż czołgiem to nie jest. Babino ciekawe czy ty za dużo nie wypiłaś.

Gość • Czwartek [16.11.2017, 19:27:40] • [IP: 83.8.29.**]

Policja jak zwykle.nic.nie wie.zenada

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach. ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■