POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [16.11.2017, 19:12:56] • Międzyzdroje

Wśród dzieci i rodziców zapanował strach - kim jest mężczyzna w białym samochodzie?

Wśród dzieci i rodziców zapanował strach - kim jest mężczyzna w białym samochodzie?

fot. Andrzej Ryfczyński

Do redakcji ikamien zwróciła się mieszkanka Międzyzdrojów, zaniepokojona sytuacją, która niedawno miała tam miejsce. Uczennica 3 klasy szkoły podstawowej została zaczepiona przez nieznanego jej kierowcę. Proponował dziecku podwiezienie do domu, na szczęście nie doszło do tego, mężczyzna odjechał. Jednakże wśród dzieci i ich rodziców zapanował strach.

W związku z tym zdarzeniem wszyscy rodzice i dzieci są proszone o ostrożność. W ubiegłym tygodniu w Międzyzdrojach pod sklepem Żabka przez nieznanego mężczyznę w białym samochodzie - prawdopodobnie fordzie - została zaczepiona uczennica klasy 3. Nieznajomy zaproponował, że odwiezie ją do domu, jednak dziewczynka wystraszyła się, a mężczyzna spłoszony odjechał. Dyrektor szkoły poprosiła o odprowadzanie i odbieranie dzieci, a nauczyciele odbyli rozmowy z uczniami na temat reagowania na obcych ludzi. Między dziećmi, szczególnie młodszymi, zapanował strach. Sprawa została zgłoszona policji, dlatego nasza redakcja zwróciła się tam z pytaniem o bliższe informacje.

- Potwierdzam fakt zgłoszenia, sprawą zajmuje się wydział kryminalny KPP w Kamieniu Pomorskim. Z uwagi na charakter sprawy nie udzielamy bliższych szczegółów - odpowiada Rzecznik KPP Kamień Pomorski.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Sobota [18.11.2017, 10:07:46] • [IP: 37.47.147.***]

Przecież Międzyzdroje jest miastem monitorowanym, wiec niemowcie ni że radni czy rada miasta nie wpadła na pomysł zainstalowania kamer w rejonie szkoły...

Gość • Piątek [17.11.2017, 16:56:41] • [IP: 83.23.255.**]

A niby już go zgarnęli to znowu jakiś inny

Gość • Piątek [17.11.2017, 16:11:08] • [IP: 94.254.229.***]

W szkole powinny być kamery oraz ochrona. A nie jak jest teraz. Pani dyrektor coś zrobi dla szkoły 4 kamery zamontuje oraz ochronę wynajmie od 8 do 16. Aby ktoś miał wgląd co się dzieje przed szkołą. . ..

Gość • Piątek [17.11.2017, 13:28:05] • [IP: 85.178.39.*]

Jedna baba ze zjawami zrobiła poruszenie w całej wsi Międzyzdroje, ale ciemnogród aż wstyd.

fioo • Piątek [17.11.2017, 13:25:12] • [IP: 83.8.111.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.11.2017, 12:05:38] • [IP: 37.7.53.**]

Nie wiem, może z rok temu, była akcja, że po wolinie jeździł biały samochód i kierowca chciał podwozić dziewczynki.

Gość • Piątek [17.11.2017, 11:46:17] • [IP: 83.11.135.***]

Rano po mieście jeździ biały bus z kolportera z gazetami :)

Gość • Piątek [17.11.2017, 10:41:02] • [IP: 46.76.151.***]

Miasto monitorowane, ale tylko na promenadzie, molo i plaży !! Dlaczego burmistrz nie nakazał założenia kamer na terenach szkół ? nie ma na to pieniędzy ? Szczególnie SP powinna mieć monitoring...znajduje się na skraju lasu czyli tam zawsze jest ciemniej a zimą ciemno i to przez cały dzień !! Kamery powinny być od strony ulicy Leśnej oraz obejmować teren boisk, hali sportowej i część lasu !! Czy musi dojść do nieszczęścia aby władze miasta i SP nr1 pomyślały poważnie o założeniu kamer. Również w budynku, na korytarzach powinny być kamery. Niby jest wprowadzony program bezpieczna szkoła, ale nikt nie sprawdza dorosłych, którzy przychodzą po swoje pociechy !! Jedna z pań pracujących w szkole robi wielką łaskę, że zadzwoni na świetlicę i zapyta czy jest tam taki a taki uczeń. Więc rodzic czy babcia idą do świetlicy i szukają. Nadmienię, że oczywiście nie sprawdzono czy to aby na pewno rodzic, babcia, dziadek !!

Gość • Piątek [17.11.2017, 09:01:16] • [IP: 83.23.253.***]

Najpierw powinno być dochodzenie, śledztwo(i je zakończyć), a później publikacje w mediach...Gość się przestraszył i nie będzie aktywny...Przynajmniej na jakiś czas...Rodzicom wyznaczyć jakieś dyżury lub coś podobnego.Monitoring w mieście też by się przydał.Mam na swojej posesji więcej kamer niż jest w całym mieście...Ważniejsze ogrody i trawa...:/

Gość • Piątek [17.11.2017, 06:51:07] • [IP: 83.14.209.**]

Po Dargobadzu tez jezdzil

fororak 🐲 • Piątek [17.11.2017, 00:18:49] • [IP: 37.249.82.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [16.11.2017, 23:25:30] • [IP: 89.174.73.**]

Najbardziej denerwująca jest postawa policji, a może właśnie ujawnienie tych tajnych szczegółów uchroniloby inne dzieci i pomogło ustalic cos więcej.

Gość • Czwartek [16.11.2017, 21:26:21] • [IP: 188.146.0.***]

Gdzie są kamery burmistrza Dorosza. Na wjeździe jest napis" miasto monitorowane". Pytajcie się tego jegomościa, pewnie wszystko wie.

Gość • Czwartek [16.11.2017, 19:51:32] • [IP: 178.238.241.**]

A kamery Żabka ma trzeba sprawdzić.

Gość • Czwartek [16.11.2017, 19:32:17] • [IP: 85.176.181.***]

Za komuny jeździła czarna WOŁGA i wyłapywała wszystkich, dziś jakieś białe auto niewiadomego pochodzenia wydaje się że na gąsienicach jak czołg chociaż czołgiem to nie jest. Babino ciekawe czy ty za dużo nie wypiłaś.

Gość • Czwartek [16.11.2017, 19:27:40] • [IP: 83.8.29.**]

Policja jak zwykle.nic.nie wie.zenada

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■