POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [18.10.2017, 10:01:21] • Kamień Pomorski

Kończy się proces wytoczony Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

Kończy się proces wytoczony Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

fot. Andrzej Ryfczyński

Wyrok w procesie wytoczonym Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. zmierza ku końcowi. Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie wyrok ogłoszony zostanie prawdopodobnie 12 grudnia bieżącego roku.

W dniu 17 października br. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych odbyła się kolejna rozprawa w procesie wytoczonym Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

W dniu tym sąd wysłuchał ostatnich świadków stron: Przemysława Kaczorowskiego – byłego radcę prawnego Gminy i przewodniczącego Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.; Elżbietę Borczyk – obecną główną księgową Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. oraz Agnieszkę Ujazdowską – byłą członkini Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

- Byłem przewodniczącym Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego od chwili powołania Spółki. Rada zbierała się wówczas kiedy zatwierdzano roczne sprawozdania finansowe Spółki. Posiedzenia były także zwoływane doraźnie, kiedy było trzeba podejmować jakieś decyzje. Decyzje w formie uchwał, na piśmie przekazywano do zarządu Spółki. O decyzjach tych informowany był Burmistrz, jako właściciel Spółki i który podpisem akceptował podjęte uchwały. Jako prowadzący obsługę prawną Gminy byłem pośrednikiem między Radą Nadzorczą Spółki, Prezesem a Burmistrzem. Po wyborze nowego Burmistrza Kamienia Pomorskiego zostałem odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki pisemnie bez konieczności przekazywania czy rozliczenia się dokumentacji Rady Nadzorczej Spółki – mówił Przemysław Kaczorowski odpowiadając na pytania sądu.

Świadek Przemysław Kaczorowski powiedział także, że w związku ze słabą kondycją finansową Spółki na początku jej działania prezes Renata Bielaszewska-Mamzer zrezygnowała z pełnego przysługującego jej wynagrodzenia, do czasu poprawy sytuacji finansowej spółki i wyrównania potem zaległego wynagrodzenia, najpóźniej do czasu rozwiązania umowy o pracę. W tej sprawie także była sporządzona stosowna uchwała i porozumienie.

Odpowiadając na pytanie sądu w sprawie poniesienia przez Spółkę kosztów podwyższenia kwalifikacji Prezes Spółki świadek Przemysław Kaczorowski powiedział: - W pewnym momencie zaistniała możliwość zakupu przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. PP Uzdrowiska Kamień Pomorski, kiedy nie doszło to skutku gmina przekazała Spółce aportem działkę, na której Spółka miała budować uzdrowisko. Dlatego z Burmistrzem podjęliśmy pisemną decyzję o potrzebie podwyższenia kwalifikacji przez Prezes Spółki.

Drugim świadkiem zeznającym w tym dniu przed sądem była Elżbietę Borczyk – obecna główna księgowa Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.: - Uchwały Rady Nadzorczej Spółki nie były i nie są rejestrowane. Myślę, że znajdują się one w rejestrze Burmistrza. Poszukiwałam starych uchwał by ułożyć je chronologicznie, bowiem każdego roku jest nowa numeracja uchwał. W 2010 nie było uchwał i protokołów z posiedzeń Rady Nadzorczej Spółki. Nie było także zarządzeń Burmistrza w sprawie wynagrodzeń. Jedynie były inne uchwały niż sprawozdania finansowe. Jest jeden segregator na uchwały – mówiła przed sądem Elżbieta Bączek.

Jako ostania przed sądem zeznawała Agnieszka Ujazdowska – była członkini Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. która powiedziała m.in.: - Byłam członkinią Rady Nadzorczej Spółki od momentu jej powołania do chwili wyboru nowego Burmistrza. Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Przemysław Kaczorowski został upoważniony do podpisywania uchwał i przedstawiania ich Burmistrzowi. Były pisemne uzgodnienia w sprawie wynagrodzenia prezes Renaty Bielaszewskiej-Mamzer. Zobowiązania te były wykazywane w bilansie Spółki.

Sąd będzie miał trudne zadanie by dociec, co się stało z dokumentami Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. po zmianie władz w kamieńskim Ratuszu. Jednak póki co, Sąd Okręgowy w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych zwróci się do Sądu Rejonowego IV Wydziału Pracy w Goleniowie o akta sprawy byłej Prezes Mariny Kamień Pomorski Spółka z o.o. kontra Marina Kamień Pomorski Spółka z o.o. w Kamieniu Pomorskim; rozstrzygniętej na rzecz byłej Prezes Mariny Kamień Pomorski Spółka z o.o.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Poniedziałek [23.10.2017, 13:39:15] • [IP: 37.47.162.***]

I zaś kupa śmiechu

Gość • Niedziela [22.10.2017, 18:13:25] • [IP: 93.228.72.**]

Ciekawe co na to Pani K. M. . ...Renatka bedzie juz karana...zszarga dobre imię nazwiska Mamzer na ktore Pani K. I Sebastian tyle lat pracowali...raczej nie bedzie zadowolona!! Więc nie tylko ja najgorszy...bo karany.Pozdrawiam Panią Krystyne i Sebastiana...ktorych bardzo lubię...! :)

Gość • Piątek [20.10.2017, 00:51:16] • [IP: 188.146.64.***]

Jaka mądra była a jaki sponsor a tu się okazuje.

Gość • Czwartek [19.10.2017, 19:50:29] • [IP: 94.254.138.**]

ja dodatkowo bym się przyjrzał umowom sprzedaży w ramach TBS. Są jasno określone zasady możliwości sprzedaży przez TBSy...W momencie kiedy tego typu spółki ich nie przestrzegają stawiają się w roli uczestnika rynku developerskiego...oczywiście na uprzywilejowanej pozycji co jest niedopuszczalne.

Gość • Czwartek [19.10.2017, 09:44:00] • [IP: 37.47.159.**]

Do goscia z 21.39. Na braku dokumentow zyskuje TBS. Sugerujesz celowe znikniecie dokumentow?

Gość • Środa [18.10.2017, 23:38:48] • [IP: 188.146.64.***]

Wszystkie TBS powinny być zlikwidowane bo to wylęgarnia przekrętów i wyprowadzanie kasy z urzędów pod nazwą Spółek Gminnych, dużo praw a wglądu Rad Gminnych i odpowiedzi od prezesów brak, krycie przez Burmistrzów Wójtów spółek.

Gość • Środa [18.10.2017, 21:39:03] • [IP: 188.146.105.***]

Jak powiedział by Szerlok dokumenty wyniósł ten komu to było na rękę I najwięcej zyskał.

Gość • Środa [18.10.2017, 20:02:56] • [IP: 31.0.81.**]

"Pora na zmiany" zrobiła takie porządki że nawet dokumentów nie potrafili zabezpieczyć. Śmiech na sali tyle osób mieli posadzić, a wyjdzie na to że już niedługo sami będą za to przepraszali i to będzie najłagodniejszy wymiar kary.

Gość • Środa [18.10.2017, 19:36:53] • [IP: 178.235.43.***]

Co za porządek jest w urzędzie i w TBS że poginęły uchwały i ustalenia, to powinno być do wglądu co najmniej przez 10 lat. Z tego wynika, Ze ktoś złośliwie zlikwidował dokumenty a to już czyś grozi.

Gość • Środa [18.10.2017, 18:43:44] • [IP: 83.11.63.**]

Gość • Środa [18.10.2017, 15:51:05] • [IP: 94.254.231.**] nie ma dowodów ale ty wiesz że i tak są winni. Dzierżyński byłby z ciebie dumny:)

Gość • Środa [18.10.2017, 15:51:05] • [IP: 94.254.231.**]

Wszytskich zwolnić, pozbawić możliwośći pracy na stanowiskch w urzedach, przepadek mienia na rzecz państwa. Koniec kolesiostwa

Gość • Środa [18.10.2017, 13:48:35] • [IP: 37.47.142.**]

Jak z tego wynika mocno się postarano aby teraz w żaden sposób tego ugryżć i winowajców jak wynika sprytnych przykładnie ukarać.

Gość • Środa [18.10.2017, 11:15:24] • [IP: 89.27.154.**]

Człowieku jak coś piszesz to najpierw posprawdzaj nazwiska bo coś mi się wydaje że księgowa TBS to inaczej się nazywa... :-)

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Fałszywym szwedzkim prawem jazdy posługiwał się 42 - letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego, którego 22 listopada skontrolowali funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świnoujścia. Mężczyzna chciał przekazać samochód swojemu koledze, więc strażnicy graniczni sprawdzili jego uprawnienia do kierowania. Okazało się, że szwedzkie prawo jazdy 52-latka również było podrobione. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani ■ Na zabawę z konikiem rasy polskiej do Benic. Hipoterapia forma rehabilitacji psycho-ruchowej, do której stosuje się konia. Jest jedną z form rehabilitacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Stosowana jest zarówno u dzieci, u młodzieży, jak i u dorosłych ■ Fermy zwierząt futerkowych do likwidacji? To może być początek końca ferm zwierząt futerkowych w Polsce. Projekt ustawy złożyli w Sejmie posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z nim całkowity zakaz hodowli np. norek czy lisów obowiązywałby od 2022 roku ■ Groźny wypadek za Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Dnia 18.11.2017r. od godz.12.00 do godz.18.00 serdecznie zapraszamy na "WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ ", oraz na pyszne domowe wypieki ,które odbędą się w świetlicy w Kołczewie.Pieniążki ze sprzedaży fantów zostaną przekazane do puli pieniędzy na zakup placu zabaw do Punktu Przedszkolnego oraz monitoringu do budynku szkolnego w Kołczewie. Dziękujemy i zapraszamy serdecznie. Rada Rodziców ■ Spotkanie z Romanem Czejarkiem w dziwnowskiej bibliotece. Już 24 listopada 2017r. o godz. 17.00 spotykamy się w Dziwnowie w Bibliotece - ponownie z dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, fotografem i podróżnikiem, autorem humorystycznych opowiadań, konferansjerem Romanem CZEJARKIEM ■ Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W Ładzinie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie w dniu 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina ■ W czwartek 09 listopada br. na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2017/2018 ■ 3 część Listów do M w kinie Eva w Międzyzdrojach! Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od piątku, 10 listopada w kinie obejrzymy takie produkcje jak: Między nami wampirami 3D, czy kontynuacja hitu kinowego Listy do M.3. ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. W Międzyzdrojach i Kamieniu Pomorskim powstaną nowe atrakcje!■ Edukacyjny Sejmik Krajoznawczy PTTK w Międzyzdrojach ■ Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, rozpoczęli na terenie 10 powiatów województwa Zachodniopomorskiego cykl bezpłatnych szkoleń dla rolników. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, ul. Wolińska 7B 8 listopada 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rolników z powiatu kamieńskiego ■ Nasz Czytelnik, który jest chwilowym opiekunem małego kotka, widocznego na zdjęciu, pragnie znaleźć mu nowy dom. Sam nie może zatrzymać go u siebie, gdyż jest już właścicielem kota oraz psa ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności ■ „Z gliny świat lepimy” to projekt, który polega na stworzeniu przy Kamieńskim Domu Kultury pracowni ceramicznej oraz poszerzeniu możliwości naszego cyklicznego projektu „Artystyczny Kulturobus”. W ramach programu Infrastruktura Domów Kultury otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 35 000 złotych na zakup pieca ceramicznego, przyczepki samochodowej i mebli plenerowych, które będą służyły naszym instruktorom do prowadzenia zajęć poza siedzibą KaDeKu ■ Na drodze krajowej numer 3, na wysokości miejscowości Piaski Wielkie kierowca samochodu ciężarowego uderzył w tył Emilbusa. - Kierowca TiR-a uderzył w tył skręcającego w prawo busa - informuje rzecznik kamieńskiej policji, Izabela Trepko. Na miejsce oprócz policji, wezwano także pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej kobiecie z dzieckiem. Z informacji policji, wynika, że źle się poczuli ■ Śmiertelny wypadek między Wisełką a Międzyzdrojami! Nie żyje 30 - letni kierowca opla! ■ Z inicjatywy radnych nowy plan zagospodarowania przestrzennego Międzyzdrojów uwzględni historyczną zabudowę ■