POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [18.10.2017, 10:01:21] • Kamień Pomorski

Kończy się proces wytoczony Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

Kończy się proces wytoczony Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

fot. Andrzej Ryfczyński

Wyrok w procesie wytoczonym Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. zmierza ku końcowi. Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie wyrok ogłoszony zostanie prawdopodobnie 12 grudnia bieżącego roku.

W dniu 17 października br. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych odbyła się kolejna rozprawa w procesie wytoczonym Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

W dniu tym sąd wysłuchał ostatnich świadków stron: Przemysława Kaczorowskiego – byłego radcę prawnego Gminy i przewodniczącego Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.; Elżbietę Borczyk – obecną główną księgową Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. oraz Agnieszkę Ujazdowską – byłą członkini Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

- Byłem przewodniczącym Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego od chwili powołania Spółki. Rada zbierała się wówczas kiedy zatwierdzano roczne sprawozdania finansowe Spółki. Posiedzenia były także zwoływane doraźnie, kiedy było trzeba podejmować jakieś decyzje. Decyzje w formie uchwał, na piśmie przekazywano do zarządu Spółki. O decyzjach tych informowany był Burmistrz, jako właściciel Spółki i który podpisem akceptował podjęte uchwały. Jako prowadzący obsługę prawną Gminy byłem pośrednikiem między Radą Nadzorczą Spółki, Prezesem a Burmistrzem. Po wyborze nowego Burmistrza Kamienia Pomorskiego zostałem odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki pisemnie bez konieczności przekazywania czy rozliczenia się dokumentacji Rady Nadzorczej Spółki – mówił Przemysław Kaczorowski odpowiadając na pytania sądu.

Świadek Przemysław Kaczorowski powiedział także, że w związku ze słabą kondycją finansową Spółki na początku jej działania prezes Renata Bielaszewska-Mamzer zrezygnowała z pełnego przysługującego jej wynagrodzenia, do czasu poprawy sytuacji finansowej spółki i wyrównania potem zaległego wynagrodzenia, najpóźniej do czasu rozwiązania umowy o pracę. W tej sprawie także była sporządzona stosowna uchwała i porozumienie.

Odpowiadając na pytanie sądu w sprawie poniesienia przez Spółkę kosztów podwyższenia kwalifikacji Prezes Spółki świadek Przemysław Kaczorowski powiedział: - W pewnym momencie zaistniała możliwość zakupu przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. PP Uzdrowiska Kamień Pomorski, kiedy nie doszło to skutku gmina przekazała Spółce aportem działkę, na której Spółka miała budować uzdrowisko. Dlatego z Burmistrzem podjęliśmy pisemną decyzję o potrzebie podwyższenia kwalifikacji przez Prezes Spółki.

Drugim świadkiem zeznającym w tym dniu przed sądem była Elżbietę Borczyk – obecna główna księgowa Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.: - Uchwały Rady Nadzorczej Spółki nie były i nie są rejestrowane. Myślę, że znajdują się one w rejestrze Burmistrza. Poszukiwałam starych uchwał by ułożyć je chronologicznie, bowiem każdego roku jest nowa numeracja uchwał. W 2010 nie było uchwał i protokołów z posiedzeń Rady Nadzorczej Spółki. Nie było także zarządzeń Burmistrza w sprawie wynagrodzeń. Jedynie były inne uchwały niż sprawozdania finansowe. Jest jeden segregator na uchwały – mówiła przed sądem Elżbieta Bączek.

Jako ostania przed sądem zeznawała Agnieszka Ujazdowska – była członkini Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. która powiedziała m.in.: - Byłam członkinią Rady Nadzorczej Spółki od momentu jej powołania do chwili wyboru nowego Burmistrza. Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Przemysław Kaczorowski został upoważniony do podpisywania uchwał i przedstawiania ich Burmistrzowi. Były pisemne uzgodnienia w sprawie wynagrodzenia prezes Renaty Bielaszewskiej-Mamzer. Zobowiązania te były wykazywane w bilansie Spółki.

Sąd będzie miał trudne zadanie by dociec, co się stało z dokumentami Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. po zmianie władz w kamieńskim Ratuszu. Jednak póki co, Sąd Okręgowy w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych zwróci się do Sądu Rejonowego IV Wydziału Pracy w Goleniowie o akta sprawy byłej Prezes Mariny Kamień Pomorski Spółka z o.o. kontra Marina Kamień Pomorski Spółka z o.o. w Kamieniu Pomorskim; rozstrzygniętej na rzecz byłej Prezes Mariny Kamień Pomorski Spółka z o.o.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Poniedziałek [23.10.2017, 13:39:15] • [IP: 37.47.162.***]

I zaś kupa śmiechu

Gość • Niedziela [22.10.2017, 18:13:25] • [IP: 93.228.72.**]

Ciekawe co na to Pani K. M. . ...Renatka bedzie juz karana...zszarga dobre imię nazwiska Mamzer na ktore Pani K. I Sebastian tyle lat pracowali...raczej nie bedzie zadowolona!! Więc nie tylko ja najgorszy...bo karany.Pozdrawiam Panią Krystyne i Sebastiana...ktorych bardzo lubię...! :)

Gość • Piątek [20.10.2017, 00:51:16] • [IP: 188.146.64.***]

Jaka mądra była a jaki sponsor a tu się okazuje.

Gość • Czwartek [19.10.2017, 19:50:29] • [IP: 94.254.138.**]

ja dodatkowo bym się przyjrzał umowom sprzedaży w ramach TBS. Są jasno określone zasady możliwości sprzedaży przez TBSy...W momencie kiedy tego typu spółki ich nie przestrzegają stawiają się w roli uczestnika rynku developerskiego...oczywiście na uprzywilejowanej pozycji co jest niedopuszczalne.

Gość • Czwartek [19.10.2017, 09:44:00] • [IP: 37.47.159.**]

Do goscia z 21.39. Na braku dokumentow zyskuje TBS. Sugerujesz celowe znikniecie dokumentow?

Gość • Środa [18.10.2017, 23:38:48] • [IP: 188.146.64.***]

Wszystkie TBS powinny być zlikwidowane bo to wylęgarnia przekrętów i wyprowadzanie kasy z urzędów pod nazwą Spółek Gminnych, dużo praw a wglądu Rad Gminnych i odpowiedzi od prezesów brak, krycie przez Burmistrzów Wójtów spółek.

Gość • Środa [18.10.2017, 21:39:03] • [IP: 188.146.105.***]

Jak powiedział by Szerlok dokumenty wyniósł ten komu to było na rękę I najwięcej zyskał.

Gość • Środa [18.10.2017, 20:02:56] • [IP: 31.0.81.**]

"Pora na zmiany" zrobiła takie porządki że nawet dokumentów nie potrafili zabezpieczyć. Śmiech na sali tyle osób mieli posadzić, a wyjdzie na to że już niedługo sami będą za to przepraszali i to będzie najłagodniejszy wymiar kary.

Gość • Środa [18.10.2017, 19:36:53] • [IP: 178.235.43.***]

Co za porządek jest w urzędzie i w TBS że poginęły uchwały i ustalenia, to powinno być do wglądu co najmniej przez 10 lat. Z tego wynika, Ze ktoś złośliwie zlikwidował dokumenty a to już czyś grozi.

Gość • Środa [18.10.2017, 18:43:44] • [IP: 83.11.63.**]

Gość • Środa [18.10.2017, 15:51:05] • [IP: 94.254.231.**] nie ma dowodów ale ty wiesz że i tak są winni. Dzierżyński byłby z ciebie dumny:)

Gość • Środa [18.10.2017, 15:51:05] • [IP: 94.254.231.**]

Wszytskich zwolnić, pozbawić możliwośći pracy na stanowiskch w urzedach, przepadek mienia na rzecz państwa. Koniec kolesiostwa

Gość • Środa [18.10.2017, 13:48:35] • [IP: 37.47.142.**]

Jak z tego wynika mocno się postarano aby teraz w żaden sposób tego ugryżć i winowajców jak wynika sprytnych przykładnie ukarać.

Gość • Środa [18.10.2017, 11:15:24] • [IP: 89.27.154.**]

Człowieku jak coś piszesz to najpierw posprawdzaj nazwiska bo coś mi się wydaje że księgowa TBS to inaczej się nazywa... :-)

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■