POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [18.10.2017, 10:01:21] • Kamień Pomorski

Kończy się proces wytoczony Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

Kończy się proces wytoczony Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

fot. Andrzej Ryfczyński

Wyrok w procesie wytoczonym Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. zmierza ku końcowi. Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie wyrok ogłoszony zostanie prawdopodobnie 12 grudnia bieżącego roku.

W dniu 17 października br. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych odbyła się kolejna rozprawa w procesie wytoczonym Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

W dniu tym sąd wysłuchał ostatnich świadków stron: Przemysława Kaczorowskiego – byłego radcę prawnego Gminy i przewodniczącego Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.; Elżbietę Borczyk – obecną główną księgową Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. oraz Agnieszkę Ujazdowską – byłą członkini Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

- Byłem przewodniczącym Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego od chwili powołania Spółki. Rada zbierała się wówczas kiedy zatwierdzano roczne sprawozdania finansowe Spółki. Posiedzenia były także zwoływane doraźnie, kiedy było trzeba podejmować jakieś decyzje. Decyzje w formie uchwał, na piśmie przekazywano do zarządu Spółki. O decyzjach tych informowany był Burmistrz, jako właściciel Spółki i który podpisem akceptował podjęte uchwały. Jako prowadzący obsługę prawną Gminy byłem pośrednikiem między Radą Nadzorczą Spółki, Prezesem a Burmistrzem. Po wyborze nowego Burmistrza Kamienia Pomorskiego zostałem odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki pisemnie bez konieczności przekazywania czy rozliczenia się dokumentacji Rady Nadzorczej Spółki – mówił Przemysław Kaczorowski odpowiadając na pytania sądu.

Świadek Przemysław Kaczorowski powiedział także, że w związku ze słabą kondycją finansową Spółki na początku jej działania prezes Renata Bielaszewska-Mamzer zrezygnowała z pełnego przysługującego jej wynagrodzenia, do czasu poprawy sytuacji finansowej spółki i wyrównania potem zaległego wynagrodzenia, najpóźniej do czasu rozwiązania umowy o pracę. W tej sprawie także była sporządzona stosowna uchwała i porozumienie.

Odpowiadając na pytanie sądu w sprawie poniesienia przez Spółkę kosztów podwyższenia kwalifikacji Prezes Spółki świadek Przemysław Kaczorowski powiedział: - W pewnym momencie zaistniała możliwość zakupu przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. PP Uzdrowiska Kamień Pomorski, kiedy nie doszło to skutku gmina przekazała Spółce aportem działkę, na której Spółka miała budować uzdrowisko. Dlatego z Burmistrzem podjęliśmy pisemną decyzję o potrzebie podwyższenia kwalifikacji przez Prezes Spółki.

Drugim świadkiem zeznającym w tym dniu przed sądem była Elżbietę Borczyk – obecna główna księgowa Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.: - Uchwały Rady Nadzorczej Spółki nie były i nie są rejestrowane. Myślę, że znajdują się one w rejestrze Burmistrza. Poszukiwałam starych uchwał by ułożyć je chronologicznie, bowiem każdego roku jest nowa numeracja uchwał. W 2010 nie było uchwał i protokołów z posiedzeń Rady Nadzorczej Spółki. Nie było także zarządzeń Burmistrza w sprawie wynagrodzeń. Jedynie były inne uchwały niż sprawozdania finansowe. Jest jeden segregator na uchwały – mówiła przed sądem Elżbieta Bączek.

Jako ostania przed sądem zeznawała Agnieszka Ujazdowska – była członkini Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. która powiedziała m.in.: - Byłam członkinią Rady Nadzorczej Spółki od momentu jej powołania do chwili wyboru nowego Burmistrza. Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Przemysław Kaczorowski został upoważniony do podpisywania uchwał i przedstawiania ich Burmistrzowi. Były pisemne uzgodnienia w sprawie wynagrodzenia prezes Renaty Bielaszewskiej-Mamzer. Zobowiązania te były wykazywane w bilansie Spółki.

Sąd będzie miał trudne zadanie by dociec, co się stało z dokumentami Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. po zmianie władz w kamieńskim Ratuszu. Jednak póki co, Sąd Okręgowy w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych zwróci się do Sądu Rejonowego IV Wydziału Pracy w Goleniowie o akta sprawy byłej Prezes Mariny Kamień Pomorski Spółka z o.o. kontra Marina Kamień Pomorski Spółka z o.o. w Kamieniu Pomorskim; rozstrzygniętej na rzecz byłej Prezes Mariny Kamień Pomorski Spółka z o.o.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Poniedziałek [23.10.2017, 13:39:15] • [IP: 37.47.162.***]

I zaś kupa śmiechu

Gość • Niedziela [22.10.2017, 18:13:25] • [IP: 93.228.72.**]

Ciekawe co na to Pani K. M. . ...Renatka bedzie juz karana...zszarga dobre imię nazwiska Mamzer na ktore Pani K. I Sebastian tyle lat pracowali...raczej nie bedzie zadowolona!! Więc nie tylko ja najgorszy...bo karany.Pozdrawiam Panią Krystyne i Sebastiana...ktorych bardzo lubię...! :)

Gość • Piątek [20.10.2017, 00:51:16] • [IP: 188.146.64.***]

Jaka mądra była a jaki sponsor a tu się okazuje.

Gość • Czwartek [19.10.2017, 19:50:29] • [IP: 94.254.138.**]

ja dodatkowo bym się przyjrzał umowom sprzedaży w ramach TBS. Są jasno określone zasady możliwości sprzedaży przez TBSy...W momencie kiedy tego typu spółki ich nie przestrzegają stawiają się w roli uczestnika rynku developerskiego...oczywiście na uprzywilejowanej pozycji co jest niedopuszczalne.

Gość • Czwartek [19.10.2017, 09:44:00] • [IP: 37.47.159.**]

Do goscia z 21.39. Na braku dokumentow zyskuje TBS. Sugerujesz celowe znikniecie dokumentow?

Gość • Środa [18.10.2017, 23:38:48] • [IP: 188.146.64.***]

Wszystkie TBS powinny być zlikwidowane bo to wylęgarnia przekrętów i wyprowadzanie kasy z urzędów pod nazwą Spółek Gminnych, dużo praw a wglądu Rad Gminnych i odpowiedzi od prezesów brak, krycie przez Burmistrzów Wójtów spółek.

Gość • Środa [18.10.2017, 21:39:03] • [IP: 188.146.105.***]

Jak powiedział by Szerlok dokumenty wyniósł ten komu to było na rękę I najwięcej zyskał.

Gość • Środa [18.10.2017, 20:02:56] • [IP: 31.0.81.**]

"Pora na zmiany" zrobiła takie porządki że nawet dokumentów nie potrafili zabezpieczyć. Śmiech na sali tyle osób mieli posadzić, a wyjdzie na to że już niedługo sami będą za to przepraszali i to będzie najłagodniejszy wymiar kary.

Gość • Środa [18.10.2017, 19:36:53] • [IP: 178.235.43.***]

Co za porządek jest w urzędzie i w TBS że poginęły uchwały i ustalenia, to powinno być do wglądu co najmniej przez 10 lat. Z tego wynika, Ze ktoś złośliwie zlikwidował dokumenty a to już czyś grozi.

Gość • Środa [18.10.2017, 18:43:44] • [IP: 83.11.63.**]

Gość • Środa [18.10.2017, 15:51:05] • [IP: 94.254.231.**] nie ma dowodów ale ty wiesz że i tak są winni. Dzierżyński byłby z ciebie dumny:)

Gość • Środa [18.10.2017, 15:51:05] • [IP: 94.254.231.**]

Wszytskich zwolnić, pozbawić możliwośći pracy na stanowiskch w urzedach, przepadek mienia na rzecz państwa. Koniec kolesiostwa

Gość • Środa [18.10.2017, 13:48:35] • [IP: 37.47.142.**]

Jak z tego wynika mocno się postarano aby teraz w żaden sposób tego ugryżć i winowajców jak wynika sprytnych przykładnie ukarać.

Gość • Środa [18.10.2017, 11:15:24] • [IP: 89.27.154.**]

Człowieku jak coś piszesz to najpierw posprawdzaj nazwiska bo coś mi się wydaje że księgowa TBS to inaczej się nazywa... :-)

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■