POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [18.10.2017, 10:01:21] • Kamień Pomorski

Kończy się proces wytoczony Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

Kończy się proces wytoczony Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

fot. Andrzej Ryfczyński

Wyrok w procesie wytoczonym Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. zmierza ku końcowi. Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie wyrok ogłoszony zostanie prawdopodobnie 12 grudnia bieżącego roku.

W dniu 17 października br. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych odbyła się kolejna rozprawa w procesie wytoczonym Renacie Bielaszewskiej-Mamzer przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

W dniu tym sąd wysłuchał ostatnich świadków stron: Przemysława Kaczorowskiego – byłego radcę prawnego Gminy i przewodniczącego Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.; Elżbietę Borczyk – obecną główną księgową Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. oraz Agnieszkę Ujazdowską – byłą członkini Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

- Byłem przewodniczącym Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego od chwili powołania Spółki. Rada zbierała się wówczas kiedy zatwierdzano roczne sprawozdania finansowe Spółki. Posiedzenia były także zwoływane doraźnie, kiedy było trzeba podejmować jakieś decyzje. Decyzje w formie uchwał, na piśmie przekazywano do zarządu Spółki. O decyzjach tych informowany był Burmistrz, jako właściciel Spółki i który podpisem akceptował podjęte uchwały. Jako prowadzący obsługę prawną Gminy byłem pośrednikiem między Radą Nadzorczą Spółki, Prezesem a Burmistrzem. Po wyborze nowego Burmistrza Kamienia Pomorskiego zostałem odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki pisemnie bez konieczności przekazywania czy rozliczenia się dokumentacji Rady Nadzorczej Spółki – mówił Przemysław Kaczorowski odpowiadając na pytania sądu.

Świadek Przemysław Kaczorowski powiedział także, że w związku ze słabą kondycją finansową Spółki na początku jej działania prezes Renata Bielaszewska-Mamzer zrezygnowała z pełnego przysługującego jej wynagrodzenia, do czasu poprawy sytuacji finansowej spółki i wyrównania potem zaległego wynagrodzenia, najpóźniej do czasu rozwiązania umowy o pracę. W tej sprawie także była sporządzona stosowna uchwała i porozumienie.

Odpowiadając na pytanie sądu w sprawie poniesienia przez Spółkę kosztów podwyższenia kwalifikacji Prezes Spółki świadek Przemysław Kaczorowski powiedział: - W pewnym momencie zaistniała możliwość zakupu przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. PP Uzdrowiska Kamień Pomorski, kiedy nie doszło to skutku gmina przekazała Spółce aportem działkę, na której Spółka miała budować uzdrowisko. Dlatego z Burmistrzem podjęliśmy pisemną decyzję o potrzebie podwyższenia kwalifikacji przez Prezes Spółki.

Drugim świadkiem zeznającym w tym dniu przed sądem była Elżbietę Borczyk – obecna główna księgowa Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.: - Uchwały Rady Nadzorczej Spółki nie były i nie są rejestrowane. Myślę, że znajdują się one w rejestrze Burmistrza. Poszukiwałam starych uchwał by ułożyć je chronologicznie, bowiem każdego roku jest nowa numeracja uchwał. W 2010 nie było uchwał i protokołów z posiedzeń Rady Nadzorczej Spółki. Nie było także zarządzeń Burmistrza w sprawie wynagrodzeń. Jedynie były inne uchwały niż sprawozdania finansowe. Jest jeden segregator na uchwały – mówiła przed sądem Elżbieta Bączek.

Jako ostania przed sądem zeznawała Agnieszka Ujazdowska – była członkini Rady Nadzorczej Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. która powiedziała m.in.: - Byłam członkinią Rady Nadzorczej Spółki od momentu jej powołania do chwili wyboru nowego Burmistrza. Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Przemysław Kaczorowski został upoważniony do podpisywania uchwał i przedstawiania ich Burmistrzowi. Były pisemne uzgodnienia w sprawie wynagrodzenia prezes Renaty Bielaszewskiej-Mamzer. Zobowiązania te były wykazywane w bilansie Spółki.

Sąd będzie miał trudne zadanie by dociec, co się stało z dokumentami Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. po zmianie władz w kamieńskim Ratuszu. Jednak póki co, Sąd Okręgowy w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych zwróci się do Sądu Rejonowego IV Wydziału Pracy w Goleniowie o akta sprawy byłej Prezes Mariny Kamień Pomorski Spółka z o.o. kontra Marina Kamień Pomorski Spółka z o.o. w Kamieniu Pomorskim; rozstrzygniętej na rzecz byłej Prezes Mariny Kamień Pomorski Spółka z o.o.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Poniedziałek [23.10.2017, 13:39:15] • [IP: 37.47.162.***]

I zaś kupa śmiechu

Gość • Niedziela [22.10.2017, 18:13:25] • [IP: 93.228.72.**]

Ciekawe co na to Pani K. M. . ...Renatka bedzie juz karana...zszarga dobre imię nazwiska Mamzer na ktore Pani K. I Sebastian tyle lat pracowali...raczej nie bedzie zadowolona!! Więc nie tylko ja najgorszy...bo karany.Pozdrawiam Panią Krystyne i Sebastiana...ktorych bardzo lubię...! :)

Gość • Piątek [20.10.2017, 00:51:16] • [IP: 188.146.64.***]

Jaka mądra była a jaki sponsor a tu się okazuje.

Gość • Czwartek [19.10.2017, 19:50:29] • [IP: 94.254.138.**]

ja dodatkowo bym się przyjrzał umowom sprzedaży w ramach TBS. Są jasno określone zasady możliwości sprzedaży przez TBSy...W momencie kiedy tego typu spółki ich nie przestrzegają stawiają się w roli uczestnika rynku developerskiego...oczywiście na uprzywilejowanej pozycji co jest niedopuszczalne.

Gość • Czwartek [19.10.2017, 09:44:00] • [IP: 37.47.159.**]

Do goscia z 21.39. Na braku dokumentow zyskuje TBS. Sugerujesz celowe znikniecie dokumentow?

Gość • Środa [18.10.2017, 23:38:48] • [IP: 188.146.64.***]

Wszystkie TBS powinny być zlikwidowane bo to wylęgarnia przekrętów i wyprowadzanie kasy z urzędów pod nazwą Spółek Gminnych, dużo praw a wglądu Rad Gminnych i odpowiedzi od prezesów brak, krycie przez Burmistrzów Wójtów spółek.

Gość • Środa [18.10.2017, 21:39:03] • [IP: 188.146.105.***]

Jak powiedział by Szerlok dokumenty wyniósł ten komu to było na rękę I najwięcej zyskał.

Gość • Środa [18.10.2017, 20:02:56] • [IP: 31.0.81.**]

"Pora na zmiany" zrobiła takie porządki że nawet dokumentów nie potrafili zabezpieczyć. Śmiech na sali tyle osób mieli posadzić, a wyjdzie na to że już niedługo sami będą za to przepraszali i to będzie najłagodniejszy wymiar kary.

Gość • Środa [18.10.2017, 19:36:53] • [IP: 178.235.43.***]

Co za porządek jest w urzędzie i w TBS że poginęły uchwały i ustalenia, to powinno być do wglądu co najmniej przez 10 lat. Z tego wynika, Ze ktoś złośliwie zlikwidował dokumenty a to już czyś grozi.

Gość • Środa [18.10.2017, 18:43:44] • [IP: 83.11.63.**]

Gość • Środa [18.10.2017, 15:51:05] • [IP: 94.254.231.**] nie ma dowodów ale ty wiesz że i tak są winni. Dzierżyński byłby z ciebie dumny:)

Gość • Środa [18.10.2017, 15:51:05] • [IP: 94.254.231.**]

Wszytskich zwolnić, pozbawić możliwośći pracy na stanowiskch w urzedach, przepadek mienia na rzecz państwa. Koniec kolesiostwa

Gość • Środa [18.10.2017, 13:48:35] • [IP: 37.47.142.**]

Jak z tego wynika mocno się postarano aby teraz w żaden sposób tego ugryżć i winowajców jak wynika sprytnych przykładnie ukarać.

Gość • Środa [18.10.2017, 11:15:24] • [IP: 89.27.154.**]

Człowieku jak coś piszesz to najpierw posprawdzaj nazwiska bo coś mi się wydaje że księgowa TBS to inaczej się nazywa... :-)

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami Mechowa. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w piątek 16 lutego spotkał się z mieszkańcami Mechowa. Na spotkaniu mieszkańcy przekazali Burmistrzowi Golczewa swoje najważniejsze potrzeby. Na pierwszy plan wysunął się temat budowy świetlicy wiejskiej. Burmistrz Danieluk przedstawił projekt powstania tejże świetlicy w podziale na kolejne etapy prac. W dalszej części spotkania prowadzono ożywioną dyskusję na pozostałe tematy interesujące mieszkańców m.in. na temat doposażenia placu zabaw czy naliczania tzw. podatku od deszczówki • Wysoka Kamieńska Próbowali obrabować dom, ale wpadli na gorącym uczynku! Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kamieńskiego! ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Ostromic poruszony brakiem dbałości tamtejszych władz o czystość miasta i jego okolic. Czytelnik zwraca uwagę na stos styropianu, wyrzucony prawdopodobnie po jakiejś budowie. Kawałki tego materiału są rozrzucone bezładnie, szpecąc okolicę. Dodaje też, że na terenie pobliskich nieczynnych żwirowni mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci ■ Wyjątkowa i odważna decyzja burmistrza. Co na to mieszkańcy? Dziś Środa Popielcowa. Dla katolików czas pokuty, posypania głowy popiołem. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk także zrobił rachunek sumienia i jak widać, chce zmienić swoje życie. Pan burmistrz opublikował na swoim Facebooku post, w którym pokazał zaświadczenie medyczne o przyjęciu Esperalu. Czyli powszechnie znanego leku, który wszywa się osobom z problemami alkoholowymi ■ Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoje wpływy w powiecie kamieńskim ■ Zarząd Dróg Powiatowych energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze. Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje ■ Przed kamieński Ratusz wróci flaga Unii Europejskiej. a jeden z trzech masztów stojących przed kamieńskim Ratuszem już niebawem powróci flaga Unii Europejskiej. Stanie się to za sprawą radnej Jadwigi Cuber ■ W piątek około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zaalarmowane zostało o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dzielności strażaków pożar szybko zlokalizowano i zgaszono. Nikt w pożarze nie ucierpiał ■ Od 01 lutego 2018 r. Gmina Wolin ma nowego zastępcę Burmistrza, którym została pani Małgorzata Wójcik, dotychczasowa kierownik referatu Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wolinie ■ W sali odpraw kamieńskiej komendy odbyła się odprawa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2017 roku. Udział w niej wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie gmin powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele organów i instytucji współpracujących z Policją. ■ Rada Miejska Kamienia Pomorskiego podjęła w dniu 24 listopada 2017 roku Uchwałę Nr XL/365/17 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Kamień Pomorski porozumień w sprawie powierzenia Gminie Kamień Pomorski zadania publicznego w zakresie prowadzenia i kierowania do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu Pomorskim uczestników z terenu gmin: Dziwnów, Świerzno, Golczewo ■ Miłym akcentem zakończył się pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, ponieważ aż 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie ■ 43 - letni mieszkaniec gminy Wolin znieważył policjantów! Był pijany, miał ponad 3 promile! ■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■