POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [16.10.2017, 20:11:20] • Gmina Kamień Pomorski

Mieszkaniec Grabowa: Dziki ryją nam podwórka i stanowią zagrożenie. Pisma do burmistrza nie pomogły. Zobacz film!

Mieszkaniec Grabowa: Dziki ryją nam podwórka i stanowią zagrożenie. Pisma do burmistrza nie pomogły. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Problem dzików jest wciąż aktualny i jak dotąd nierozwiązany. Można już chyba mówić o prawdziwej pladze tych zwierząt na terenach zamieszkanych przez ludzi. Tym razem dziki opanowały Grabowo - wieś należącą do gminy Kamień Pomorski. Jak napisał jeden z mieszkańców, dziki ryją podwórka i stanowią zagrożenie. Nie pomogły pisma ani rozmowy z burmistrzem.



Czytelnik, który w tej sprawie zwrócił się do redakcji portalu ikamien.pl, przesłał film nagrany w niedzielę około godziny 20:00 na terenie Grabowa. Zwraca uwagę na nieoświetloną drogę i rozpościerające się po obu stronach niewykoszone pola.

Mieszkaniec Grabowa: Dziki ryją nam podwórka i stanowią zagrożenie. Pisma do burmistrza nie pomogły. Zobacz film!

fot. Czytelnik

- Nie wiem, ile razy miałbym już wypadek przez dzika, który nagle wybiega na drogę - pisze mieszkaniec Grabowa - Pragnę zaznaczyć, ze nie każdy ma komfort poruszania się samochodem, wiele osób chodzi pieszo, a ich jedyna broń to latarka z telefonu. To nie są oswojone dziki, jak w Świnoujściu.

Czytelnik zwraca też uwagę na fakt, iż ludzie nie mogą czuć się bezpiecznie nawet na własnych podwórkach, boją się zrobić wieczorne ogniska, nawet psy muszą wyprowadzać na smyczy będąc na własnej posesji. Okazuje się, że dziki potrafią sforsować stary drewniany płot, nawet kilka razy wzmacniany siatką. Dopiero elektryczny pastuch przyniósł efekt. Czytelnik zostawił włączone urządzenie na noc, działało jednak do momentu, aż dziki przyszły w dzień i porwały druty. Teraz pastuch pozostaje włączony przez całą dobę. Jak pisze mieszkaniec Grabowa, pisma i rozmowy w tej sprawie kierowane do burmistrza, nie przyniosły żadnego rezultatu.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [19.10.2017, 02:25:16] • [IP: 80.245.177.***]

rozmowa jest o dzikach a zaczynacie dewagacje czy wazniejsze sa na niej zwierzeta czy ludzie. gatunek jest bezczuciowy wiec poprostu jest...dinozaurem ktory sie uchowal jeszcze.

Gość • Środa [18.10.2017, 13:12:46] • [IP: 83.23.252.***]

Na tej wsi maja śmietniki a tak rozrzucając 😊

Gość • Środa [18.10.2017, 12:11:46] • [IP: 37.47.190.***]

No cóż to my wchodzimy na ich tereny

Gość • Środa [18.10.2017, 11:59:10] • [IP: 78.133.244.**]

odstrzelić! gdzie koła łowieckie??!! no gdzie ??

Gość • Środa [18.10.2017, 09:16:21] • [IP: 83.11.234.**]

gość - IP 94.254.128 -z 17.10.2017 -nie masz zielonego pojęcia o życiu na wsi. Jest czyściej niż w mieści. Na wsi teraz nie mieszkają buraki jak myślisz. Każdy dba o swoje otoczenie. Każdy ma pojemniki na śmieci. Mieszkam na wsi i nigdy nie chciałabym mieszkać w blokowisku miejskim.

Gość • Środa [18.10.2017, 09:04:00] • [IP: 83.23.253.***]

Kamień to wiocha. obsrana.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 17:57:32] • [IP: 83.11.92.**]

Gość • Wtorek [17.10.2017, 16:14:14] • [IP: 94.254.128.***] jeden z głupszych wpisów jakie widziałem. Dziki biegają też po Kamieniu po Lipowej i okolicach Szpitalnej. No chyba że Kamień to wioska

Gość • Wtorek [17.10.2017, 16:47:04] • [IP: 83.23.192.***]

Tyle kabanów. Wystarczy furtkę uchylić po ciemnicy. Te wieśniaki to jakieś miastowe. Pawlak by wiedział co zrobić.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 16:14:14] • [IP: 94.254.128.***]

A mieszkaniec się nie bał o auto? Bo szkoda by było takiego ładnego jak by się te jego dziki odwzajemniały atakiem po TRABIENIU I WJEŻDŻANIU W NIE!! Inteligencja poziom minusowy ale co tam najważniejsze ze filmik będzie na internetach i pochwale się sąsiada jakijestem" FAJNY"...nie chcesz dzików to po co się budujesz na wsi?? W mieście by ich tyle nie było...poza tym skoro wyrzucacie resztki jedzenia i śmieci po krzakach zamiast do kontenerów i śmietników to macie dziki nawet duże stada bo zwierzyna dokarmianą raz przychodzi na to miejsce cały czas...dalej róbcie wysypisko śmieci gdzie popadnie to będzie zoo takie z prawdziwego zdarzenia bo psy są oswojone i jakoś swoich nie gryzą tylko złodziei i tych co och straszą...tak samo jak ten kierowca te dziki.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 14:58:09] • [IP: 31.0.34.***]

A ludzie ryją cały świat. No tak ale czlowiekowi wolno...

Gość • Wtorek [17.10.2017, 12:58:05] • [IP: 94.254.133.**]

Stado dzików... brak chodnika i oświetlenia. Tylko czekać na tragedie!!

Gość • Wtorek [17.10.2017, 12:55:28] • [IP: 94.254.133.**]

Bardzo niebezpieczny odcinek. Stada dzików codziennie już nawet od wczesnych godzin. Od wielu lat... brak nawet oświetlenia na drodze.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 12:28:51] • [IP: 87.205.69.***]

Gość • Wtorek [17.10.2017, 11:41:29] • [IP: 62.69.251.***] latające luzem psy traktowane sa jako bezpańskie i umieszczane w schronisku. Zadzwoń do gminy niech wezwą firmę i odłowią psa. No chyba że efekt będzie taki jak przy dzikach :D Czyli jak tu piszą żaden

Gość • Wtorek [17.10.2017, 11:41:29] • [IP: 62.69.251.***]

Jak na razie dziki nikomu krzywdy nie zrobiły, natomiast puszczane luzem kundle aktakują ludzi średnio raz w tygodniu. Może tym się wsioki, zajmijcie.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:51:25] • [IP: 188.146.111.**]

no a gdzie mają ryć te dziki ?

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:45:02] • [IP: 145.237.3.***]

Taka watacha dzików jak zaatakuje wracajace dziecko ze szkoły to zagryzie i nawet nie bedzie śladu !!

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:42:21] • [IP: 145.237.3.***]

Tak wlasnie dzialaja kamieńskie kolesiowskie samorzadowe władze - dopiero jak stanie sie tragedia to zaczna coś robić. Wybory jesień 2018 r. pamietajmy jak obecne wlazde zajmowały sie tym problemem.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:21:03] • [IP: 5.172.236.**]

Napiszcie do BURMISTRZA GOLCZEWA, on wam pomoże. Wspaniały człowiek.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 08:04:52] • [IP: 83.23.251.**]

NAJWIEKSZY PROBLEM TO WYJŚĆ Z PSEM NA SMYCZY HIHI PEWNIE BOICIE SIĘ DZIKOW A TE PSY BIEGAJACE PO WSI BEZ KAGANCA TO JEST OKI BARDZO DOBRZE O CZYICH PSACH MOWA TYM WŁAŚNIE BĘDZIE TRZEBA SIĘ ZAJĄĆ

Gość • Wtorek [17.10.2017, 07:46:46] • [IP: 87.205.69.***]

No i co na to gmina? Przecież tylko kwestią czasu jest jakaś tragedia, wypadek samochodowy, atak na rowerzystę, dziecko czy starszą osobę. Na co czeka burmistrz?

Gość • Wtorek [17.10.2017, 01:24:44] • [IP: 83.11.81.***]

Kupić Achtungi po 10 zł 5 szt i strzelać z okna zara ich nie bedzie.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 23:51:28] • [IP: 83.8.164.**]

W końcu dojdzie do tragedii, wtedy dopiero zaczną myśleć i działać.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 23:06:01] • [IP: 80.245.177.***]

gatunek trzeba zlikwidowac, stety lub nie ale nie bede tesknil, nic dobrego nie przezylem przy tych stworach. dinozaurow tez juz nie ma.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 21:56:12] • [IP: 83.8.24.***]

Rozmowa z burmistrzem to najgorsza opcja człowiek który niepotrafi podjąć żadnej decyzji samodzielnie

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 21:47:00] • [IP: 46.77.161.***]

Kuchnia Kresowa w Troszynie - specjalność - dzik pieczony podawany z kaszą. Mieszkańcy Ukrainy, przebywający w Polsce bardzo się dziwią, skąd tyle dzików, u nich ponoć nawet w lesie trudno znależć. To nie jest sugestia, ale może do jadłospisu trochę kuchni kresowej??

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■