POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [16.10.2017, 20:11:20] • Gmina Kamień Pomorski

Mieszkaniec Grabowa: Dziki ryją nam podwórka i stanowią zagrożenie. Pisma do burmistrza nie pomogły. Zobacz film!

Mieszkaniec Grabowa: Dziki ryją nam podwórka i stanowią zagrożenie. Pisma do burmistrza nie pomogły. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Problem dzików jest wciąż aktualny i jak dotąd nierozwiązany. Można już chyba mówić o prawdziwej pladze tych zwierząt na terenach zamieszkanych przez ludzi. Tym razem dziki opanowały Grabowo - wieś należącą do gminy Kamień Pomorski. Jak napisał jeden z mieszkańców, dziki ryją podwórka i stanowią zagrożenie. Nie pomogły pisma ani rozmowy z burmistrzem.



Czytelnik, który w tej sprawie zwrócił się do redakcji portalu ikamien.pl, przesłał film nagrany w niedzielę około godziny 20:00 na terenie Grabowa. Zwraca uwagę na nieoświetloną drogę i rozpościerające się po obu stronach niewykoszone pola.

Mieszkaniec Grabowa: Dziki ryją nam podwórka i stanowią zagrożenie. Pisma do burmistrza nie pomogły. Zobacz film!

fot. Czytelnik

- Nie wiem, ile razy miałbym już wypadek przez dzika, który nagle wybiega na drogę - pisze mieszkaniec Grabowa - Pragnę zaznaczyć, ze nie każdy ma komfort poruszania się samochodem, wiele osób chodzi pieszo, a ich jedyna broń to latarka z telefonu. To nie są oswojone dziki, jak w Świnoujściu.

Czytelnik zwraca też uwagę na fakt, iż ludzie nie mogą czuć się bezpiecznie nawet na własnych podwórkach, boją się zrobić wieczorne ogniska, nawet psy muszą wyprowadzać na smyczy będąc na własnej posesji. Okazuje się, że dziki potrafią sforsować stary drewniany płot, nawet kilka razy wzmacniany siatką. Dopiero elektryczny pastuch przyniósł efekt. Czytelnik zostawił włączone urządzenie na noc, działało jednak do momentu, aż dziki przyszły w dzień i porwały druty. Teraz pastuch pozostaje włączony przez całą dobę. Jak pisze mieszkaniec Grabowa, pisma i rozmowy w tej sprawie kierowane do burmistrza, nie przyniosły żadnego rezultatu.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [19.10.2017, 02:25:16] • [IP: 80.245.177.***]

rozmowa jest o dzikach a zaczynacie dewagacje czy wazniejsze sa na niej zwierzeta czy ludzie. gatunek jest bezczuciowy wiec poprostu jest...dinozaurem ktory sie uchowal jeszcze.

Gość • Środa [18.10.2017, 13:12:46] • [IP: 83.23.252.***]

Na tej wsi maja śmietniki a tak rozrzucając 😊

Gość • Środa [18.10.2017, 12:11:46] • [IP: 37.47.190.***]

No cóż to my wchodzimy na ich tereny

Gość • Środa [18.10.2017, 11:59:10] • [IP: 78.133.244.**]

odstrzelić! gdzie koła łowieckie??!! no gdzie ??

Gość • Środa [18.10.2017, 09:16:21] • [IP: 83.11.234.**]

gość - IP 94.254.128 -z 17.10.2017 -nie masz zielonego pojęcia o życiu na wsi. Jest czyściej niż w mieści. Na wsi teraz nie mieszkają buraki jak myślisz. Każdy dba o swoje otoczenie. Każdy ma pojemniki na śmieci. Mieszkam na wsi i nigdy nie chciałabym mieszkać w blokowisku miejskim.

Gość • Środa [18.10.2017, 09:04:00] • [IP: 83.23.253.***]

Kamień to wiocha. obsrana.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 17:57:32] • [IP: 83.11.92.**]

Gość • Wtorek [17.10.2017, 16:14:14] • [IP: 94.254.128.***] jeden z głupszych wpisów jakie widziałem. Dziki biegają też po Kamieniu po Lipowej i okolicach Szpitalnej. No chyba że Kamień to wioska

Gość • Wtorek [17.10.2017, 16:47:04] • [IP: 83.23.192.***]

Tyle kabanów. Wystarczy furtkę uchylić po ciemnicy. Te wieśniaki to jakieś miastowe. Pawlak by wiedział co zrobić.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 16:14:14] • [IP: 94.254.128.***]

A mieszkaniec się nie bał o auto? Bo szkoda by było takiego ładnego jak by się te jego dziki odwzajemniały atakiem po TRABIENIU I WJEŻDŻANIU W NIE!! Inteligencja poziom minusowy ale co tam najważniejsze ze filmik będzie na internetach i pochwale się sąsiada jakijestem" FAJNY"...nie chcesz dzików to po co się budujesz na wsi?? W mieście by ich tyle nie było...poza tym skoro wyrzucacie resztki jedzenia i śmieci po krzakach zamiast do kontenerów i śmietników to macie dziki nawet duże stada bo zwierzyna dokarmianą raz przychodzi na to miejsce cały czas...dalej róbcie wysypisko śmieci gdzie popadnie to będzie zoo takie z prawdziwego zdarzenia bo psy są oswojone i jakoś swoich nie gryzą tylko złodziei i tych co och straszą...tak samo jak ten kierowca te dziki.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 14:58:09] • [IP: 31.0.34.***]

A ludzie ryją cały świat. No tak ale czlowiekowi wolno...

Gość • Wtorek [17.10.2017, 12:58:05] • [IP: 94.254.133.**]

Stado dzików... brak chodnika i oświetlenia. Tylko czekać na tragedie!!

Gość • Wtorek [17.10.2017, 12:55:28] • [IP: 94.254.133.**]

Bardzo niebezpieczny odcinek. Stada dzików codziennie już nawet od wczesnych godzin. Od wielu lat... brak nawet oświetlenia na drodze.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 12:28:51] • [IP: 87.205.69.***]

Gość • Wtorek [17.10.2017, 11:41:29] • [IP: 62.69.251.***] latające luzem psy traktowane sa jako bezpańskie i umieszczane w schronisku. Zadzwoń do gminy niech wezwą firmę i odłowią psa. No chyba że efekt będzie taki jak przy dzikach :D Czyli jak tu piszą żaden

Gość • Wtorek [17.10.2017, 11:41:29] • [IP: 62.69.251.***]

Jak na razie dziki nikomu krzywdy nie zrobiły, natomiast puszczane luzem kundle aktakują ludzi średnio raz w tygodniu. Może tym się wsioki, zajmijcie.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:51:25] • [IP: 188.146.111.**]

no a gdzie mają ryć te dziki ?

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:45:02] • [IP: 145.237.3.***]

Taka watacha dzików jak zaatakuje wracajace dziecko ze szkoły to zagryzie i nawet nie bedzie śladu !!

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:42:21] • [IP: 145.237.3.***]

Tak wlasnie dzialaja kamieńskie kolesiowskie samorzadowe władze - dopiero jak stanie sie tragedia to zaczna coś robić. Wybory jesień 2018 r. pamietajmy jak obecne wlazde zajmowały sie tym problemem.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:21:03] • [IP: 5.172.236.**]

Napiszcie do BURMISTRZA GOLCZEWA, on wam pomoże. Wspaniały człowiek.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 08:04:52] • [IP: 83.23.251.**]

NAJWIEKSZY PROBLEM TO WYJŚĆ Z PSEM NA SMYCZY HIHI PEWNIE BOICIE SIĘ DZIKOW A TE PSY BIEGAJACE PO WSI BEZ KAGANCA TO JEST OKI BARDZO DOBRZE O CZYICH PSACH MOWA TYM WŁAŚNIE BĘDZIE TRZEBA SIĘ ZAJĄĆ

Gość • Wtorek [17.10.2017, 07:46:46] • [IP: 87.205.69.***]

No i co na to gmina? Przecież tylko kwestią czasu jest jakaś tragedia, wypadek samochodowy, atak na rowerzystę, dziecko czy starszą osobę. Na co czeka burmistrz?

Gość • Wtorek [17.10.2017, 01:24:44] • [IP: 83.11.81.***]

Kupić Achtungi po 10 zł 5 szt i strzelać z okna zara ich nie bedzie.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 23:51:28] • [IP: 83.8.164.**]

W końcu dojdzie do tragedii, wtedy dopiero zaczną myśleć i działać.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 23:06:01] • [IP: 80.245.177.***]

gatunek trzeba zlikwidowac, stety lub nie ale nie bede tesknil, nic dobrego nie przezylem przy tych stworach. dinozaurow tez juz nie ma.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 21:56:12] • [IP: 83.8.24.***]

Rozmowa z burmistrzem to najgorsza opcja człowiek który niepotrafi podjąć żadnej decyzji samodzielnie

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 21:47:00] • [IP: 46.77.161.***]

Kuchnia Kresowa w Troszynie - specjalność - dzik pieczony podawany z kaszą. Mieszkańcy Ukrainy, przebywający w Polsce bardzo się dziwią, skąd tyle dzików, u nich ponoć nawet w lesie trudno znależć. To nie jest sugestia, ale może do jadłospisu trochę kuchni kresowej??

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Fałszywym szwedzkim prawem jazdy posługiwał się 42 - letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego, którego 22 listopada skontrolowali funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świnoujścia. Mężczyzna chciał przekazać samochód swojemu koledze, więc strażnicy graniczni sprawdzili jego uprawnienia do kierowania. Okazało się, że szwedzkie prawo jazdy 52-latka również było podrobione. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani ■ Na zabawę z konikiem rasy polskiej do Benic. Hipoterapia forma rehabilitacji psycho-ruchowej, do której stosuje się konia. Jest jedną z form rehabilitacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Stosowana jest zarówno u dzieci, u młodzieży, jak i u dorosłych ■ Fermy zwierząt futerkowych do likwidacji? To może być początek końca ferm zwierząt futerkowych w Polsce. Projekt ustawy złożyli w Sejmie posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z nim całkowity zakaz hodowli np. norek czy lisów obowiązywałby od 2022 roku ■ Groźny wypadek za Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Dnia 18.11.2017r. od godz.12.00 do godz.18.00 serdecznie zapraszamy na "WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ ", oraz na pyszne domowe wypieki ,które odbędą się w świetlicy w Kołczewie.Pieniążki ze sprzedaży fantów zostaną przekazane do puli pieniędzy na zakup placu zabaw do Punktu Przedszkolnego oraz monitoringu do budynku szkolnego w Kołczewie. Dziękujemy i zapraszamy serdecznie. Rada Rodziców ■ Spotkanie z Romanem Czejarkiem w dziwnowskiej bibliotece. Już 24 listopada 2017r. o godz. 17.00 spotykamy się w Dziwnowie w Bibliotece - ponownie z dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, fotografem i podróżnikiem, autorem humorystycznych opowiadań, konferansjerem Romanem CZEJARKIEM ■ Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W Ładzinie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie w dniu 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina ■ W czwartek 09 listopada br. na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2017/2018 ■ 3 część Listów do M w kinie Eva w Międzyzdrojach! Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od piątku, 10 listopada w kinie obejrzymy takie produkcje jak: Między nami wampirami 3D, czy kontynuacja hitu kinowego Listy do M.3. ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. W Międzyzdrojach i Kamieniu Pomorskim powstaną nowe atrakcje!■ Edukacyjny Sejmik Krajoznawczy PTTK w Międzyzdrojach ■ Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, rozpoczęli na terenie 10 powiatów województwa Zachodniopomorskiego cykl bezpłatnych szkoleń dla rolników. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, ul. Wolińska 7B 8 listopada 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rolników z powiatu kamieńskiego ■ Nasz Czytelnik, który jest chwilowym opiekunem małego kotka, widocznego na zdjęciu, pragnie znaleźć mu nowy dom. Sam nie może zatrzymać go u siebie, gdyż jest już właścicielem kota oraz psa ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności ■ „Z gliny świat lepimy” to projekt, który polega na stworzeniu przy Kamieńskim Domu Kultury pracowni ceramicznej oraz poszerzeniu możliwości naszego cyklicznego projektu „Artystyczny Kulturobus”. W ramach programu Infrastruktura Domów Kultury otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 35 000 złotych na zakup pieca ceramicznego, przyczepki samochodowej i mebli plenerowych, które będą służyły naszym instruktorom do prowadzenia zajęć poza siedzibą KaDeKu ■ Na drodze krajowej numer 3, na wysokości miejscowości Piaski Wielkie kierowca samochodu ciężarowego uderzył w tył Emilbusa. - Kierowca TiR-a uderzył w tył skręcającego w prawo busa - informuje rzecznik kamieńskiej policji, Izabela Trepko. Na miejsce oprócz policji, wezwano także pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej kobiecie z dzieckiem. Z informacji policji, wynika, że źle się poczuli ■ Śmiertelny wypadek między Wisełką a Międzyzdrojami! Nie żyje 30 - letni kierowca opla! ■ Z inicjatywy radnych nowy plan zagospodarowania przestrzennego Międzyzdrojów uwzględni historyczną zabudowę ■