POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [16.10.2017, 20:11:20] • Gmina Kamień Pomorski

Mieszkaniec Grabowa: Dziki ryją nam podwórka i stanowią zagrożenie. Pisma do burmistrza nie pomogły. Zobacz film!

Mieszkaniec Grabowa: Dziki ryją nam podwórka i stanowią zagrożenie. Pisma do burmistrza nie pomogły. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Problem dzików jest wciąż aktualny i jak dotąd nierozwiązany. Można już chyba mówić o prawdziwej pladze tych zwierząt na terenach zamieszkanych przez ludzi. Tym razem dziki opanowały Grabowo - wieś należącą do gminy Kamień Pomorski. Jak napisał jeden z mieszkańców, dziki ryją podwórka i stanowią zagrożenie. Nie pomogły pisma ani rozmowy z burmistrzem.



Czytelnik, który w tej sprawie zwrócił się do redakcji portalu ikamien.pl, przesłał film nagrany w niedzielę około godziny 20:00 na terenie Grabowa. Zwraca uwagę na nieoświetloną drogę i rozpościerające się po obu stronach niewykoszone pola.

Mieszkaniec Grabowa: Dziki ryją nam podwórka i stanowią zagrożenie. Pisma do burmistrza nie pomogły. Zobacz film!

fot. Czytelnik

- Nie wiem, ile razy miałbym już wypadek przez dzika, który nagle wybiega na drogę - pisze mieszkaniec Grabowa - Pragnę zaznaczyć, ze nie każdy ma komfort poruszania się samochodem, wiele osób chodzi pieszo, a ich jedyna broń to latarka z telefonu. To nie są oswojone dziki, jak w Świnoujściu.

Czytelnik zwraca też uwagę na fakt, iż ludzie nie mogą czuć się bezpiecznie nawet na własnych podwórkach, boją się zrobić wieczorne ogniska, nawet psy muszą wyprowadzać na smyczy będąc na własnej posesji. Okazuje się, że dziki potrafią sforsować stary drewniany płot, nawet kilka razy wzmacniany siatką. Dopiero elektryczny pastuch przyniósł efekt. Czytelnik zostawił włączone urządzenie na noc, działało jednak do momentu, aż dziki przyszły w dzień i porwały druty. Teraz pastuch pozostaje włączony przez całą dobę. Jak pisze mieszkaniec Grabowa, pisma i rozmowy w tej sprawie kierowane do burmistrza, nie przyniosły żadnego rezultatu.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [19.10.2017, 02:25:16] • [IP: 80.245.177.***]

rozmowa jest o dzikach a zaczynacie dewagacje czy wazniejsze sa na niej zwierzeta czy ludzie. gatunek jest bezczuciowy wiec poprostu jest...dinozaurem ktory sie uchowal jeszcze.

Gość • Środa [18.10.2017, 13:12:46] • [IP: 83.23.252.***]

Na tej wsi maja śmietniki a tak rozrzucając 😊

Gość • Środa [18.10.2017, 12:11:46] • [IP: 37.47.190.***]

No cóż to my wchodzimy na ich tereny

Gość • Środa [18.10.2017, 11:59:10] • [IP: 78.133.244.**]

odstrzelić! gdzie koła łowieckie??!! no gdzie ??

Gość • Środa [18.10.2017, 09:16:21] • [IP: 83.11.234.**]

gość - IP 94.254.128 -z 17.10.2017 -nie masz zielonego pojęcia o życiu na wsi. Jest czyściej niż w mieści. Na wsi teraz nie mieszkają buraki jak myślisz. Każdy dba o swoje otoczenie. Każdy ma pojemniki na śmieci. Mieszkam na wsi i nigdy nie chciałabym mieszkać w blokowisku miejskim.

Gość • Środa [18.10.2017, 09:04:00] • [IP: 83.23.253.***]

Kamień to wiocha. obsrana.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 17:57:32] • [IP: 83.11.92.**]

Gość • Wtorek [17.10.2017, 16:14:14] • [IP: 94.254.128.***] jeden z głupszych wpisów jakie widziałem. Dziki biegają też po Kamieniu po Lipowej i okolicach Szpitalnej. No chyba że Kamień to wioska

Gość • Wtorek [17.10.2017, 16:47:04] • [IP: 83.23.192.***]

Tyle kabanów. Wystarczy furtkę uchylić po ciemnicy. Te wieśniaki to jakieś miastowe. Pawlak by wiedział co zrobić.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 16:14:14] • [IP: 94.254.128.***]

A mieszkaniec się nie bał o auto? Bo szkoda by było takiego ładnego jak by się te jego dziki odwzajemniały atakiem po TRABIENIU I WJEŻDŻANIU W NIE!! Inteligencja poziom minusowy ale co tam najważniejsze ze filmik będzie na internetach i pochwale się sąsiada jakijestem" FAJNY"...nie chcesz dzików to po co się budujesz na wsi?? W mieście by ich tyle nie było...poza tym skoro wyrzucacie resztki jedzenia i śmieci po krzakach zamiast do kontenerów i śmietników to macie dziki nawet duże stada bo zwierzyna dokarmianą raz przychodzi na to miejsce cały czas...dalej róbcie wysypisko śmieci gdzie popadnie to będzie zoo takie z prawdziwego zdarzenia bo psy są oswojone i jakoś swoich nie gryzą tylko złodziei i tych co och straszą...tak samo jak ten kierowca te dziki.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 14:58:09] • [IP: 31.0.34.***]

A ludzie ryją cały świat. No tak ale czlowiekowi wolno...

Gość • Wtorek [17.10.2017, 12:58:05] • [IP: 94.254.133.**]

Stado dzików... brak chodnika i oświetlenia. Tylko czekać na tragedie!!

Gość • Wtorek [17.10.2017, 12:55:28] • [IP: 94.254.133.**]

Bardzo niebezpieczny odcinek. Stada dzików codziennie już nawet od wczesnych godzin. Od wielu lat... brak nawet oświetlenia na drodze.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 12:28:51] • [IP: 87.205.69.***]

Gość • Wtorek [17.10.2017, 11:41:29] • [IP: 62.69.251.***] latające luzem psy traktowane sa jako bezpańskie i umieszczane w schronisku. Zadzwoń do gminy niech wezwą firmę i odłowią psa. No chyba że efekt będzie taki jak przy dzikach :D Czyli jak tu piszą żaden

Gość • Wtorek [17.10.2017, 11:41:29] • [IP: 62.69.251.***]

Jak na razie dziki nikomu krzywdy nie zrobiły, natomiast puszczane luzem kundle aktakują ludzi średnio raz w tygodniu. Może tym się wsioki, zajmijcie.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:51:25] • [IP: 188.146.111.**]

no a gdzie mają ryć te dziki ?

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:45:02] • [IP: 145.237.3.***]

Taka watacha dzików jak zaatakuje wracajace dziecko ze szkoły to zagryzie i nawet nie bedzie śladu !!

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:42:21] • [IP: 145.237.3.***]

Tak wlasnie dzialaja kamieńskie kolesiowskie samorzadowe władze - dopiero jak stanie sie tragedia to zaczna coś robić. Wybory jesień 2018 r. pamietajmy jak obecne wlazde zajmowały sie tym problemem.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 09:21:03] • [IP: 5.172.236.**]

Napiszcie do BURMISTRZA GOLCZEWA, on wam pomoże. Wspaniały człowiek.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 08:04:52] • [IP: 83.23.251.**]

NAJWIEKSZY PROBLEM TO WYJŚĆ Z PSEM NA SMYCZY HIHI PEWNIE BOICIE SIĘ DZIKOW A TE PSY BIEGAJACE PO WSI BEZ KAGANCA TO JEST OKI BARDZO DOBRZE O CZYICH PSACH MOWA TYM WŁAŚNIE BĘDZIE TRZEBA SIĘ ZAJĄĆ

Gość • Wtorek [17.10.2017, 07:46:46] • [IP: 87.205.69.***]

No i co na to gmina? Przecież tylko kwestią czasu jest jakaś tragedia, wypadek samochodowy, atak na rowerzystę, dziecko czy starszą osobę. Na co czeka burmistrz?

Gość • Wtorek [17.10.2017, 01:24:44] • [IP: 83.11.81.***]

Kupić Achtungi po 10 zł 5 szt i strzelać z okna zara ich nie bedzie.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 23:51:28] • [IP: 83.8.164.**]

W końcu dojdzie do tragedii, wtedy dopiero zaczną myśleć i działać.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 23:06:01] • [IP: 80.245.177.***]

gatunek trzeba zlikwidowac, stety lub nie ale nie bede tesknil, nic dobrego nie przezylem przy tych stworach. dinozaurow tez juz nie ma.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 21:56:12] • [IP: 83.8.24.***]

Rozmowa z burmistrzem to najgorsza opcja człowiek który niepotrafi podjąć żadnej decyzji samodzielnie

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 21:47:00] • [IP: 46.77.161.***]

Kuchnia Kresowa w Troszynie - specjalność - dzik pieczony podawany z kaszą. Mieszkańcy Ukrainy, przebywający w Polsce bardzo się dziwią, skąd tyle dzików, u nich ponoć nawet w lesie trudno znależć. To nie jest sugestia, ale może do jadłospisu trochę kuchni kresowej??

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■