POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [08.10.2017, 10:41:13] • Dziwnów

Półmaraton - ostatni bieg III edycji DLB

Półmaraton - ostatni bieg III edycji DLB

fot. LUKS Bałtyk

Przy silnie wiejącym wietrze, ale względnych warunkach pogodowych, odbył się VIII – ostatni bieg III Edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Tym razem trasę półmaratonu, ze względu na remont drogi do Dziwnowa, wyznaczono z OW Welnness Spa „Marena” w Międzywodziu w kierunku Wolina, a dokładnie za Korzęcin i z powrotem. Trasa okazała się szybka, bo padło wiele rekordów życiowych. Zwyciężył Tomasz Magalski /KB Kamień Pom./ - 1,23,42 godziny przed Przemysławem Troszczyńskim /Bracia Troszczyńscy Łukęcin/ - 1,24,14, trzeci był Robert Derda/TT Szczecin/ - 1,25,53 godziny. Najszybciej wśród kobiet pobiegła Dorota Kowalska /KB Kamień Pom./ -1,44,31 , która wyprzedziła Bożenę Jańczak /KB Kamień Pom./- 1,50,59 i Jolantę Materkę /KB Kamień Pom./-1,56,01. Bieg ukończyło 30 zawodników, w tym 7 kobiet.

Znana jest już klasyfikacja III edycji DLB, ale ogłosimy ją na oficjalnym podsumowaniu, które nastąpi 28 października. Mogę zdradzić jedynie, że w III edycji DLB zostanie sklasyfikowanych 32 lub 33 osoby, a ogółem udział wzięło 83 amatorów biegania, w tym 19 kobiet.

Półmaraton - ostatni bieg III edycji DLB

fot. LUKS Bałtyk

Organizator DLB – LUKS „Bałtyk” Dziwnów składa serdeczne podziękowanie pani Joli Fabijańskiej i pracownikom Welnness Spa Marena za przygotowanie ciepłego bufetu i miejsca na wypoczynek po biegu. Dziękujemy również Ani Krzewinie Pelasik, Małgosi Janawie, Andrzejowi Pelasikowi, Zenkowi Nowakowi i Włodkowi Heweltowi z OSP Dziwnów za sprawną obsługę półmaratonu.

Półmaraton - ostatni bieg III edycji DLB

fot. LUKS Bałtyk

Na koniec pragnę zaprosić wszystkich uczestników III edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej /również tych, którzy choć raz biegli w naszym cyklu/ do udziału w podsumowaniu Ligi. Spotkamy się 28 października w Welnness Spa „Marena”. O 10.00 odbędzie się bieg na trasie Międzywodzie – Dziwnów- Międzywodzie, ale trasą inną niż zwykle, tzn. wystartujemy z „Mareny, następnie plażą do Martwej Dziwny i powrót ścieżkami leśnymi do miejsca startu. Bieg ten nie będzie zaliczany do klasyfikacji Ligi i będzie miał charakter rozgrzewki przed podsumowaniem. Na godzinę 11.00 przewidujemy podsumowanie, w którym to będą liczne niespodzianki. Serdecznie zapraszam.

Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk” Dziwnów


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od 8 grudnia w kinie możemy zobaczyć takie filmy jak: Pierwsza Gwiazda czy Na karuzeli życia. ■ Kordian Skrzyński w 18 - ste swoje urodziny zdobywcą Pucharu Polski Juniorów w zapasach ■ W „Andrzejki” nie tylko „Andrzejki”. 30 listopada dużo działo się w naszej szkole. Oczywiście nie mogło obyć się bez wróżb andrzejkowych, które przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, a konkretnie Emilka Bieć, Wiki Szternal, Wiki Ciszewska oraz dwaj panowie: Łukasz Dymerski i Olek Nowakowski. Oprócz tego miała miejsce także bardzo ciekawa inicjatywa uczennic klas IV-VII, które w ramach etyki prowadzonej przez panią Małgorzatę Szumną, przygotowały „szlachetny bufet”■