POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [07.10.2017, 18:06:20] • Kamień Pomorski

Czytelnicy piszą, my pytamy a władza odpowiada - dementuje

Czytelnicy piszą, my pytamy a władza odpowiada - dementuje

fot. UM w Kamieniu Pomorskim

W dniu 20 września 2017 roku otrzymaliśmy na naszą skrzynkę mailową od adresata Gal Anonim list który zamieszczamy poniżej. Jak wynika z informacji adresatami listu były także cztery inne redakcje.

Witam
rok do wyborów samorządowych a burmistrz Kuryłło upycha swoich ludzi w PGK; stanowiska bez konkursów, pensje powyżej 5 tyś, pękająca w szwach administracja gminnej spółki - a wszystko po cichu.
RADNY ŻUROWSKI W PGK – NOWY ETAT BEZ KONKURSU!
Radny Tomasz Żurowski z koalicyjnego Klubu Radnych „Nasza Gmina – Nasz Powiat” rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że jego stanowisko pracy jest nowoutworzonym i nie został ogłoszony na nie nabór. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jako kierownik projektu ma zarabiać około 5.500 zł na rękę.
Tomasz Żurowski, przed wyborami samorządowymi w 2014r zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej (razem z Arkadiuszem Kurysiem, Leszkiem Szeflińskim) i dołączył do grupy Anny Stanaszek-Kaczor wspierającej kandydaturę na burmistrza Stanisława Kuryłło. W trakcie kadencji w radzie nie wykazuje się żadnymi inicjatywami, wychodzi na to, że był zajęty swoimi sprawami.
Czy radny Żurowski jako pracownik PGK będzie brał udział w głosowaniach nad uchwała dotyczącymi tej spółki? Czy zachowa się uczciwie i rzetelnie? Czas pokaże.
Stanowisko dla Radnego Żurowskiego nie jest jedynym, które powstało w PGK za kadencji Stanisława Kuryłło jako burmistrza Kamienia Pomorskiego. Dodatkowe stanowisko prokurenta Zarządu zostało stworzone dla żony byłego piłkarza m.in. Gryfa Kamień Pomorski – Magdaleny Kuldy. Przeniosła się ona z Uzdrowiska Kamień Pomorski, również na stanowisko, na które nie ogłoszono naboru.
Podsumowując: kolesiostwo – wzajemne popieranie się ludzi powiązanych ze sobą zażyłością, jakimiś układami w celu osiągnięcia pewnych korzyści, najczęściej zdobywanych w sposób nieuczciwy.
Czytelnik


W dniu 4 października 2017 upoważnienia Burmistrza Anna Stanaszek-Kaczor sekretarz gminy otrzymaliśmy odpowiedź będącą odniesieniem się do listu anonimowego Czytelnika.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Środa [11.10.2017, 22:20:08] • [IP: 83.11.147.*]

Tylko zdementowane wiadomości są prawdziwe - powiedział Winston Churchill

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 09:33:20] • [IP: 83.11.77.***]

Pani Ku*a jak w Uzdrowisku za cwaniactwo do celu i coraz wyżej i wyżej, więcej i więcej Ufffff

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 09:20:19] • [IP: 212.211.175.***]

tak to juz jest, ze wladza wykorzystuje wladze zeby stlumic glosy niezadowolenia lub pozbyc sie niewygodnych faktow... szkoda mi tego miasteczka, ale tak to juz jest jak wybiera sie ludzi znanych z boisk do pilki kopanej... odpowiedzcie sobie teraz moi drodzy co tacy ludzie potrafia najlepiej...

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 08:40:25] • [IP: 87.205.69.***]

Pismo nie odpowiada na pytanie i nie odnosi się do problemu. A sądzę że problem jest. Straszenie wszystkich sądem nie jest rozwiązaniem.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 07:25:36] • [IP: 78.11.124.*]

Grabie ! Wiecie po co są grabie ? Każdy by tak robił mając władzę.Nie oszukujcie się. Gratulacje Stanisław.

Gość • Niedziela [08.10.2017, 20:47:38] • [IP: 83.110.98.**]

Pismo jako tako, a to ze urzędniczka to przerost formy nad treścią to każdy nawet w Swierznie wie, nie wspominając o kręgosłupie moralnym (napisz do prokuratury o to)

Gość • Niedziela [08.10.2017, 19:47:57] • [IP: 94.254.134.***]

Posada burmistrza to nie tron ;) to posluga wyborcom, ale jeśli obecny uważa, że na tronie zasiada. :)

Gość • Niedziela [08.10.2017, 19:10:22] • [IP: 78.88.30.***]

Takie krótkie pisemko, a tyle błędów. Widzę, że w urzędzie kancelaryjna postać pisma nie obowiązuje. Brak zwrotów grzecznościowych, wcięć, interpunkcji w odpowiednich miejscach, a nie wspomnę już o obowiązkowych w każdym piśmie urzędowym inicjałach osoby pismo tworzącej.

Gość • Niedziela [08.10.2017, 18:39:41] • [IP: 83.11.176.***]

Artykuł jest o zatrudnieniu radnego w gminnej spółce a nie o Arielu. Nie odwracajcie uwagi. Moim prywatnym zdaniem źle wygląda zatrudnianie radnego gminnego koalicyjnego w spółce w której gmina ma większość udziałów. Straszenie pozwami i sprostowaniami tego nie zmieni. Ludzie widzą i swój rozum mają.

Gość • Niedziela [08.10.2017, 17:47:20] • [IP: 37.47.174.***]

Ariel zająć może tron, ale tylko ten gdzie może robić kupę. Wszyscy zainteresowani dobrze wiedzą, że on potrafi tylko skłócać ludzi. Nie ważne jak mówią, ważne, że mówią, nie Arielku? Fejm większy będzie to i szansa na głosik jakiś.

Gość • Niedziela [08.10.2017, 17:22:52] • [IP: 94.254.243.**]

Ariel zajmi stołek zgadzam się, jako jeden z niewielu robi cos pożytecznego dla ludzi!! I wychodzi im na przeciw

Gość • Niedziela [08.10.2017, 15:07:28] • [IP: 80.161.164.**]

to jest początek końca tego miernego burmistrza i jego klakierów

Gość • Niedziela [08.10.2017, 12:06:37] • [IP: 79.186.200.**]

Ekipa rządząca ratuszem już szuka winnego, że sugerują autora listu? Jeszcze dojdzie do tego za rok, że Ariel zajmie fotel Stacha więc o żadne stołki prosić by nie musiał haha

Gość • Niedziela [08.10.2017, 10:34:26] • [IP: 83.12.44.***]

Akurat bloger jak to nazywacie z Jarszewa sie podpisuje i odpowiedzi sekretarz sa do niego adresowane

Gość • Niedziela [08.10.2017, 10:17:59] • [IP: 83.23.253.***]

Takie same standardy nasza gmina nasz powiat jak oderwanej od koryta platformy z którą to sympatyzują. A pisowi wytykają to samo. A gall anonim to nie czasem bloger z jarszewa? Lament w jego stylu. Sam stołka od stacha nie dostał i boli dupa teraz.

Gość • Niedziela [08.10.2017, 10:15:18] • [IP: 37.47.162.***]

Gal anonim z jarszewa

Gość • Niedziela [08.10.2017, 10:13:39] • [IP: 83.23.253.***]

Proszek to Twoj list?!

Gość • Niedziela [08.10.2017, 10:02:09] • [IP: 37.47.159.***]

Przy kolejnych wyborach będzie wiadomo na kogo głosowac, a na kogo nie. Obiecali dużo, A myślą tylko o sobie i swoich znajomych. Brawo dla Redakcji za publikację listu!! Brawo brawo

Gość • Niedziela [08.10.2017, 08:29:58] • [IP: 83.12.44.***]

No coz, smutne. W liscie jest niewygodna dla Ratusza prawda. Nie bedzie zadnej sprawy a odpowiedz pani sekretarz powinna odpowiedziec uczciwie a nie wymijajaco, ale coz odpowidziec jak tam jest prawda. Bardzo zawiodlam sie na Burmistrzu

Gość • Niedziela [08.10.2017, 08:29:29] • [IP: 95.160.155.**]

Niestety, takie jest odczucie mieszkańców Kamienia. A czy w konkursach na stanowiska w Urzędzie Miasta wybrano osoby o rzeczywiście najlepszych kwalifikacjach ? A kilka lat temu, ile osób z gminy Świerzno przyjęto do pracy w Starostwie ?

Gość • Niedziela [08.10.2017, 08:05:15] • [IP: 83.110.98.**]

Po pisać kancelaria adwokacka z dużych liter ??

Gość • Niedziela [08.10.2017, 07:25:56] • [IP: 79.186.200.**]

Nieuczciwe jest tworzenie nowych stanowisk w GMINNEJ spółce po cichu a straszenie przez sekretarz Stanaszek procesami zamiast rzetelnie odnieść się do zapytania dziennikarza żałosne!

Gość • Niedziela [08.10.2017, 00:49:10] • [IP: 89.229.91.**]

PGK to sp. z o.o., nie ma żadnego obowiązku ogłaszać konkursów na pracowników. Co do naruszenia dóbr osobistych to jest ono oczywiste, zwłaszcza w ostatnim zdaniu listu rzekomego anonima. Podczas procesów (l.mn.) do których niewątpliwie dojdzie, to dziennikarze będą musieli udowodnić, że mają rację a nie kierujący powództwo. A do gościa z 20:15:15, kto zapłaci adwokatom - zobaczysz że dziennikarze, po przegranej sprawie za zastępstwo procesowe.

Gość • Niedziela [08.10.2017, 00:36:16] • [IP: 178.235.41.**]

No i głosujcie dalej na Stasia... Wiedziałem, że przejedziecie się na nim jak na poprzedniku... Zostaje tylko zawołać: Oleszczuk startuj!

Gość • Sobota [07.10.2017, 22:57:31] • [IP: 46.215.102.**]

Kamienskie * siedzą w kieszeni urzędu to nic nie napisali widać która redakcja pisze prawdę!!

Oglądasz 1-25 z 34
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na Wybrzeżu prognozowane są silne porywy zachodniego i północno - zachodniego wiatru o prędkości do 80-90 km/h ■ Stop przemocy w rodzinie. O tym jak skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie dowiedzą się członkowie gminnych zespołów interdyscyplinarnych z województwa zachodniopomorskiego podczas 2-dniowych szkoleń, 26-27 października - powiat kamieński. Spotkania dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewody Zachodniopomorskiego ■ Wizyta w Wolińskim Parku Narodowym pracowników z Hortobágyi Nemzeti Park ■ Ponad 13 milionów noclegów wykupili w ubiegłym roku turyści w województwie zachodniopomorskim - wynika z danych GUS-u. To przyjezdni nie tylko z Polski, ale całej Europy. Jak twierdzi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, to lepszy wynik niż osiągają takie regiony turystyczne jak Malta, Bułgaria, Belgia czy Finlandia ■ Festyn Rodzinny III Święto Pieczonego Ziemniaka w Wapnicy ■ Renault dachowało na 102. Kierująca jechała zbyt szybko!. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej numer 102. W pobliżu miejscowości Wisełka, kierująca renault megane jechała zbyt szybko, wpadła w poślizg, a następnie osobówka dachowała. W momencie wypadku, pojazdem podróżowały dwie osoby. - Kierująca i pasażerka opuściły pojazd o własnych siłach, zostały przetransportowane do najbliższego szpitala – mówi rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Nowy film Patryka Vegi- Botoks do obejrzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! ■ Kolejne spotkanie Żaków za nami. W słoneczną niedzielę w Świnoujściu na boisku syntetycznym odbył się kolejny turniej ligowy Żaków ZZPN. ■ Akt założycielski szkoły podstawowej w Dziwnowie. Dotychczasowa sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27, z dniem 1 września 2017 r. staje się ośmioletnią Szkołą Podstawową im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27 ■ Awaria sieci Orange! Telefony pokazują brak zasięgu!■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■