POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [02.10.2017, 07:28:10] • Międzyzdroje

W Międzyzdrojach powstaje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

W Międzyzdrojach powstaje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

fot. kam

Przedmiotem działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie realizacja zadań własnych gminy w zakresie kultury fizycznej, sportu i turystyki, w tym utrzymanie terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych.

Na sesji Rady Miejskiej Międzyzdrojów w dniu 28. września 2017 roku radni podjęli chwałę w sprawie utworzenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością z siedzibą w Międzyzdrojach.

W zakres działalności spółki wchodzić będzie działalność polegająca na zarządzaniu i utrzymaniu obiektów sportowych, zarządzaniu infrastrukturą plaży, organizowaniu obsługi i zapewnienia bezpieczeństwa na wodach morskich i zalewu oraz organizowaniu, wspieraniu i upowszechnianiu kultury fizycznej, ochrony i promocji zdrowia, działalności na rzecz wspólnot i społeczności lokalnych, turystyki i krajoznawstwa, działalności na rzecz dzieci i młodzieży, działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społecznościami na obszarze Polski oraz poza jej granicami. Spółka będzie działała również jako klub sportowy.

Zgodnie z ustawą z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej, gospodarka komunalna może być prowadzona przez gminy w formie zakładu budżetowego lub spółki prawa handlowego. Za utworzeniem Spółki przemawiają między innymi: posiadanie osobowości prawnej umożliwiającej samodzielne pozyskiwanie kapitału; spółka prawa handlowego może samodzielnie ubiegać się o środki pomocowe; spółka prawa handlowego może samodzielnie prowadzić działalność inwestycyjną; spółka prawa handlowego ma możliwości odliczania podatku VAT; forma prowadzenia działalności za pomocą spółki sprzyja bardziej efektywnemu i racjonalnemu wykorzystywaniu majątku Gminy.

Uchwała rady, to pierwszy etap powołania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz należy sporządzić akt założycielski spółki, opracować statutu i zarejestrować ją w Krajowym Rejestrze Sądowym.

mzk


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [03.10.2017, 13:19:31] • [IP: 37.47.156.***]

To wcale nie musisz tak dakeko siegac do Pamieci tego roczny sezon obnazyl Miedzyzdroje i wskazal Braki w zrownowazonym rozwoju.

Gość • Wtorek [03.10.2017, 12:40:09] • [IP: 89.174.73.**]

Jaki urok odrapane budynki, krzywe chodniki, zdeptane trawniki krzaki w pareczku zaszczane, takie właśnie je pamiętam!!

Gość • Wtorek [03.10.2017, 12:16:43] • [IP: 83.11.83.***]

To już ostatnie chwile aby urządzić paru miernych ale wiernych na intratnych posadkach gdzie apanaże są wyższe niż pensja burmistrza.Nie będzie łatwo posprzątać tę stajnię Augiasza następcy p. Dorosza... Dlatego na razie nie ma chętnych?

Gość • Wtorek [03.10.2017, 11:26:23] • [IP: 37.47.156.***]

lata 80-90 miasteczko miako swoj urok. Teraz mamy tandete jak na" jarmarku"i wszedzie beton z" betonowa" wladza. Oficjalnie mowiac ze na" kryminaliscie"--8wyrokow. Nigdy sie nie zawiodl...

Gość • Wtorek [03.10.2017, 10:22:30] • [IP: 89.174.73.**]

W latach 80-90 to dopiero był syf !

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 22:53:31] • [IP: 93.94.186.**]

...juz kiedys był taki twór w m - gnojach i sport doprowadził do ruiny...ale radni nie znają histori miasta widać...co się dziwic aby tylko zabetonowac miasto i swoimi ludzmi stołki miejskie obsadzić...z przykrością stwierdzam iz jestem mieszkańcem m-gnoi ale taki syf jak jest w tym mieście przez radnych obecnej kadencji nigdy nie było...dziękujemy za beton bangladesz na promenadzie i wasze niewinne minki przed wyborami...nazwać was tylko mozna pasozytami miejskimi. ... czego nie dotkniecie to odrazu śmierdzi łapówą dla was,. ,. ,. , , ,. ., pzdrmieszkaniec

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 21:56:37] • [IP: 94.254.164.**]

Już wiemy czemu pan Bobek nie okresla się co do startu na posadę burmistrza -- gratulacje

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 21:35:53] • [IP: 89.174.73.**]

inteligencja jednej z pań w Międzyzdrojach nie przebije nikogo, co prawda może i ona zajęłaby tę posadę, ale na chwilę obecną znalazła zatrudnienie, lecz z jej zajadłym charakterem?

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 21:23:07] • [IP: 37.248.164.**]

Wybór kepszy to pan Bobek. lub Szlaski oboje to przedstawiciele sportu

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 20:38:19] • [IP: 83.10.216.***]

Radna Czyż na prezesa 😱 I sport umiera 😭 Prosze niieeeeee

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 19:12:48] • [IP: 37.248.164.**]

A co z dostępnościa danych na bip jakoś nie sa widoczne? Obiecanki bez pokrycia?

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 18:41:31] • [IP: 83.8.33.***]

Radna Czyż na prezesa.Co jak co, ale zarządzać to ona umie jak nikt.

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 15:46:06] • [IP: 188.146.98.***]

Burmistrz deklarował, że nie będzie już startował w nowych wyborach w przyszłym roku. Być może to będzie nowy prezes nowej spółki. Wszystko jest ok. Tylko dlaczego prezesi spółek w Międzyzdrojach tak małej gminy zarabiają dwa razy więcej od burmistrza tak duże pieniądze sięgające 15 tysięcy złotych miesięcznie z premiami i dodatkami? Jak trzeba to trzeba, jednak należy patrzeć na to szerzej, a zwłaszcza na ręce.

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 15:44:19] • [IP: 83.11.78.***]

Czy już wybrano najpierw Patrona ?

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 15:30:23] • [IP: 89.174.73.**]

Ciekawe kto zostanie prezesem?i czy będzie jakiś konkurs?

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 13:52:10] • [IP: 89.174.73.**]

To mówiłem ja-Jarząbek

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 11:04:30] • [IP: 83.8.113.***]

Wierzę w Burmistrza.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■