POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [02.10.2017, 07:28:10] • Międzyzdroje

W Międzyzdrojach powstaje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

W Międzyzdrojach powstaje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

fot. kam

Przedmiotem działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie realizacja zadań własnych gminy w zakresie kultury fizycznej, sportu i turystyki, w tym utrzymanie terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych.

Na sesji Rady Miejskiej Międzyzdrojów w dniu 28. września 2017 roku radni podjęli chwałę w sprawie utworzenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością z siedzibą w Międzyzdrojach.

W zakres działalności spółki wchodzić będzie działalność polegająca na zarządzaniu i utrzymaniu obiektów sportowych, zarządzaniu infrastrukturą plaży, organizowaniu obsługi i zapewnienia bezpieczeństwa na wodach morskich i zalewu oraz organizowaniu, wspieraniu i upowszechnianiu kultury fizycznej, ochrony i promocji zdrowia, działalności na rzecz wspólnot i społeczności lokalnych, turystyki i krajoznawstwa, działalności na rzecz dzieci i młodzieży, działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społecznościami na obszarze Polski oraz poza jej granicami. Spółka będzie działała również jako klub sportowy.

Zgodnie z ustawą z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej, gospodarka komunalna może być prowadzona przez gminy w formie zakładu budżetowego lub spółki prawa handlowego. Za utworzeniem Spółki przemawiają między innymi: posiadanie osobowości prawnej umożliwiającej samodzielne pozyskiwanie kapitału; spółka prawa handlowego może samodzielnie ubiegać się o środki pomocowe; spółka prawa handlowego może samodzielnie prowadzić działalność inwestycyjną; spółka prawa handlowego ma możliwości odliczania podatku VAT; forma prowadzenia działalności za pomocą spółki sprzyja bardziej efektywnemu i racjonalnemu wykorzystywaniu majątku Gminy.

Uchwała rady, to pierwszy etap powołania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz należy sporządzić akt założycielski spółki, opracować statutu i zarejestrować ją w Krajowym Rejestrze Sądowym.

mzk


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [03.10.2017, 13:19:31] • [IP: 37.47.156.***]

To wcale nie musisz tak dakeko siegac do Pamieci tego roczny sezon obnazyl Miedzyzdroje i wskazal Braki w zrownowazonym rozwoju.

Gość • Wtorek [03.10.2017, 12:40:09] • [IP: 89.174.73.**]

Jaki urok odrapane budynki, krzywe chodniki, zdeptane trawniki krzaki w pareczku zaszczane, takie właśnie je pamiętam!!

Gość • Wtorek [03.10.2017, 12:16:43] • [IP: 83.11.83.***]

To już ostatnie chwile aby urządzić paru miernych ale wiernych na intratnych posadkach gdzie apanaże są wyższe niż pensja burmistrza.Nie będzie łatwo posprzątać tę stajnię Augiasza następcy p. Dorosza... Dlatego na razie nie ma chętnych?

Gość • Wtorek [03.10.2017, 11:26:23] • [IP: 37.47.156.***]

lata 80-90 miasteczko miako swoj urok. Teraz mamy tandete jak na" jarmarku"i wszedzie beton z" betonowa" wladza. Oficjalnie mowiac ze na" kryminaliscie"--8wyrokow. Nigdy sie nie zawiodl...

Gość • Wtorek [03.10.2017, 10:22:30] • [IP: 89.174.73.**]

W latach 80-90 to dopiero był syf !

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 22:53:31] • [IP: 93.94.186.**]

...juz kiedys był taki twór w m - gnojach i sport doprowadził do ruiny...ale radni nie znają histori miasta widać...co się dziwic aby tylko zabetonowac miasto i swoimi ludzmi stołki miejskie obsadzić...z przykrością stwierdzam iz jestem mieszkańcem m-gnoi ale taki syf jak jest w tym mieście przez radnych obecnej kadencji nigdy nie było...dziękujemy za beton bangladesz na promenadzie i wasze niewinne minki przed wyborami...nazwać was tylko mozna pasozytami miejskimi. ... czego nie dotkniecie to odrazu śmierdzi łapówą dla was,. ,. ,. , , ,. ., pzdrmieszkaniec

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 21:56:37] • [IP: 94.254.164.**]

Już wiemy czemu pan Bobek nie okresla się co do startu na posadę burmistrza -- gratulacje

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 21:35:53] • [IP: 89.174.73.**]

inteligencja jednej z pań w Międzyzdrojach nie przebije nikogo, co prawda może i ona zajęłaby tę posadę, ale na chwilę obecną znalazła zatrudnienie, lecz z jej zajadłym charakterem?

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 21:23:07] • [IP: 37.248.164.**]

Wybór kepszy to pan Bobek. lub Szlaski oboje to przedstawiciele sportu

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 20:38:19] • [IP: 83.10.216.***]

Radna Czyż na prezesa 😱 I sport umiera 😭 Prosze niieeeeee

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 19:12:48] • [IP: 37.248.164.**]

A co z dostępnościa danych na bip jakoś nie sa widoczne? Obiecanki bez pokrycia?

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 18:41:31] • [IP: 83.8.33.***]

Radna Czyż na prezesa.Co jak co, ale zarządzać to ona umie jak nikt.

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 15:46:06] • [IP: 188.146.98.***]

Burmistrz deklarował, że nie będzie już startował w nowych wyborach w przyszłym roku. Być może to będzie nowy prezes nowej spółki. Wszystko jest ok. Tylko dlaczego prezesi spółek w Międzyzdrojach tak małej gminy zarabiają dwa razy więcej od burmistrza tak duże pieniądze sięgające 15 tysięcy złotych miesięcznie z premiami i dodatkami? Jak trzeba to trzeba, jednak należy patrzeć na to szerzej, a zwłaszcza na ręce.

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 15:44:19] • [IP: 83.11.78.***]

Czy już wybrano najpierw Patrona ?

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 15:30:23] • [IP: 89.174.73.**]

Ciekawe kto zostanie prezesem?i czy będzie jakiś konkurs?

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 13:52:10] • [IP: 89.174.73.**]

To mówiłem ja-Jarząbek

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 11:04:30] • [IP: 83.8.113.***]

Wierzę w Burmistrza.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■