POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [01.10.2017, 20:04:46] • Lubin

Mieszkaniec Lubina zastanawia się nad sensem umieszczenia pewnych znaków drogowych

Mieszkaniec Lubina zastanawia się nad sensem umieszczenia pewnych znaków drogowych

fot. Czytelnik

Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Lubina, który ma wątpliwości w związku z umieszczeniem na terenie wsi znaków drogowych widocznych na zdjęciach.

- Chciałbym się dowiedzieć, kto wpadł na taki genialny pomysł i zaprojektował takie znaki poziome, których respektowanie jest NIEMOŻLIWE - pisze oburzony Czytelnik - Nie wierzysz? To zapytaj kierowcy autobusu, dlaczego pieniądze nas, podatników, mieszkańców Lubina, wydawane są na uprzykrzanie nam życia?

Mieszkaniec Lubina zastanawia się nad sensem umieszczenia pewnych znaków drogowych

fot. Czytelnik

Dlaczego ludzie na wsi straszeni są odholowaniem samochodu? Pod czyje dyktando zostały ustawione te znaki? Kto i dlaczego tak uprzykrza nam życie?

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Czwartek [05.10.2017, 23:20:40] • [IP: 37.249.99.***]

morze ograniczmy sie do faktów a nie emocji. O znakach drogowych decyduje zarząd dróg. Znaki drogowe dla całej Polski są jednakowe. Ta dyskusja nie ma sensu. Nowi czy starzy mieszkańcy. Ulica to przestrzeń publiczna i regulowana odpowiednimi przepisami. Brak regulacji powoduje chaos, widać to było w okolicach kościoła parkujące auta i brak przejazdu. . na prośbę, , starych, , mieszkańców zrobiono plan całościowy zatwierdzony przez Zarząd dróg i policje. Nikt prywatnie nie ma takiego wpływu aby ustawiać, znaki drogowe . Absurd co tutaj niektórzy piszą. Tak zgadzam sie z poprzednikiem, że Lubin jest piękny, ale ten błogi spokój jest czasami dla wszystkich niebezpieczny w postaci gryzącego dymu palonych plastików. ..zdrowego wdychania życzę...

Gość • Czwartek [05.10.2017, 20:42:56] • [IP: 83.11.67.***]

Ale to właśnie" ci nowi"walczą razem z wami o ten błogi spokój dla wszystkich mieszkańców Lubina, bo samorządowcy chcą z niego zrobić drugie Międzyzdroje. Porozmawiajcie z Międzyzdrojanami, jak się tam żyje miejscowym i jak są traktowani. Nie dajcie się skłócić, nie widzicie, że to początek kampanii wyborczej?

Gość • Środa [04.10.2017, 20:18:25] • [IP: 80.245.177.*]

Przepraszam bardzo, z całym szacunkiem, ale" nowi" mieszkańcy ubliżają starym cały czas...wyobraź sobie że przeprowadzasz się do niemiec, do pięknej małej miejscowości i chcesz tam wszystko zrobić po swojemu i co będziesz się dziwił że wszyscy tubylcy wezmą Cie za intruza? Ja bym sie wcale nie zdziwił, bo to jest normalne. Zdecydowanie lepiej się żyło gdy nie było Eldorado..był tu wtedy błogi spokój...

Gość • Środa [04.10.2017, 13:37:10] • [IP: 188.146.98.***]

Miły mieszkańcu od urodzenia nie ubliżaj innym popatrz na ich podwórka mają porządek są mili przeprowadzili się tutaj bo tu jest najpiękniejszy zakątek Eldorado chcemy tworzyć żeby żyło się lepiej

Gość • Środa [04.10.2017, 12:58:36] • [IP: 83.11.62.***]

Smutne? Oj, smutne! Przecież łatwiej pomalować jezdnię w efektowne wzory niż załatać dziury. Łatwiej też o wszystkie niedogodności oskarżać nowych mieszkańców niż z nimi rozmawiać i przynajmniej powiedzieć o co nam chodzi a nie tylko na nich narzekać. Niech każdy popatrzy na siebie. Nikt nie jest bez winy.

Gość • Środa [04.10.2017, 09:57:35] • [IP: 188.146.98.***]

Przyjdzie asfalt i wyrówna.

Gość • Wtorek [03.10.2017, 19:57:45] • [IP: 37.47.132.***]

Laweciarz chyba chce zarobić

Gość • Wtorek [03.10.2017, 10:24:36] • [IP: 213.238.106.***]

Już mamy garby na zakrętach z Wicko do Zalesia, teraz te smieszne oznakowania w Lubinie, przed wjazdem do Wapnicy z Międzyzdrojów też był znak nie właściwy który zmieniono, ogromna kałuża na całą drogę przy Marinie ile jeszcze tych" POMNIKÓW GŁUPOTY" obecnej władzy?.

Gość • Wtorek [03.10.2017, 09:58:38] • [IP: 188.112.63.**]

Smutne - wprowadfzają się do naszej miejscowości nowi mieszkańcy, którzy chcą od nowa Polskę budować i pokazć wszyskim, ze oni mają lepszy pomysł na życie -nawet od tych, którzy mieszkają tu od urodzenia, kilkadziesiąt lat. Wiem o czym piszę. . Drodzy nowobogaccy - Eldorado twórzcie na swojej posejsi i innym pozwólcie żyć - może ktoś to sobie weźmie do serca. ...

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 10:11:17] • [IP: 89.174.73.**]

Zapraszam tego co nakazał to wykonac do dowiezienia dzieci z gimnazjum autobusem

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 10:02:53] • [IP: 79.191.254.***]

ja na tym placu proponuję zrobić deptak!

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 06:47:29] • [IP: 37.47.153.***]

Kierowcy autobusu na mandaty nie zarobią.

Gość • Poniedziałek [02.10.2017, 06:27:51] • [IP: 94.254.146.***]

Oczywiście że należy ich przestrzegać, ale to nie jest znak drogowy tylko efekt ludzkiej głupoty. Stwarza tylko zagrożenie na drodze...Ciekawe jak osoby mające wjazd na posesję mają tam wjechać wyjechać gdy autobus będzie stał na wyznaczonym miejscu? Albo gdy ktoś będzie jechał z góry? Nie będzie w stanie zobaczyć czy coś jedzie z naprzeciwka..a autobus nie stoi tu 10 sek tylko często kilka lub kilkanaście minut gdyż jest to końcowy przystanek. Oczywiście jeżeli będzie jechał zgodnie ze znakami i aby znaleźć się w wyznaczonym miejscu będzie musiał cofać najezdzajac na linie ciągle i stwarzając zagrożenie..I to ma być znak drogowy? Proszę nie przepraszać tylko usunąć to co nigdy znakiem drogowym nie było..Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek była tam kolizja lub wypadek wiec chyba bez tych pseudo znaków każdy znał wlasciwy tor..

Gość • Niedziela [01.10.2017, 22:15:44] • [IP: 31.0.39.***]

Kto uprzykrza życie w tej dzielnicy?. Pytanie retoryczne bo chyba wszyscy znają autora tych, , genialnych'' pomysłòw. Pytanie już nie retoryczne jaki bedzie następny pomysł z tych, , genialnych'' oczywiście.

Gość • Niedziela [01.10.2017, 22:06:28] • [IP: 80.245.177.*]

Akurat mechanik parkuje po 2 stronie jezdni i jego ten znak nie dotyczy..także w sumie za wiele on nie wnosi ale takie znaki zostały jeszcze postawione w innych miejscach..za to na łuku ulicy głównej często można spotkać stojące auta na samym zakręcie żadnego znaku nie postawiono, ciekawe dlaczego?

Gość • Niedziela [01.10.2017, 21:59:10] • [IP: 79.186.209.***]

Znaki i przepisy są po to żeby ich przestrzegać. Samochód trzeba prowadzić właściwym torem, a nie na szage... Ale w imieniu ZDP choć nie mam z nim nic wspólnego, przepraszam kierowcow za utrudnienia...

Gość • Niedziela [01.10.2017, 21:19:34] • [IP: 79.191.253.**]

To chyba znak dla Pana mechanika :)

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami Mechowa. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w piątek 16 lutego spotkał się z mieszkańcami Mechowa. Na spotkaniu mieszkańcy przekazali Burmistrzowi Golczewa swoje najważniejsze potrzeby. Na pierwszy plan wysunął się temat budowy świetlicy wiejskiej. Burmistrz Danieluk przedstawił projekt powstania tejże świetlicy w podziale na kolejne etapy prac. W dalszej części spotkania prowadzono ożywioną dyskusję na pozostałe tematy interesujące mieszkańców m.in. na temat doposażenia placu zabaw czy naliczania tzw. podatku od deszczówki • Wysoka Kamieńska Próbowali obrabować dom, ale wpadli na gorącym uczynku! Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kamieńskiego! ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Ostromic poruszony brakiem dbałości tamtejszych władz o czystość miasta i jego okolic. Czytelnik zwraca uwagę na stos styropianu, wyrzucony prawdopodobnie po jakiejś budowie. Kawałki tego materiału są rozrzucone bezładnie, szpecąc okolicę. Dodaje też, że na terenie pobliskich nieczynnych żwirowni mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci ■ Wyjątkowa i odważna decyzja burmistrza. Co na to mieszkańcy? Dziś Środa Popielcowa. Dla katolików czas pokuty, posypania głowy popiołem. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk także zrobił rachunek sumienia i jak widać, chce zmienić swoje życie. Pan burmistrz opublikował na swoim Facebooku post, w którym pokazał zaświadczenie medyczne o przyjęciu Esperalu. Czyli powszechnie znanego leku, który wszywa się osobom z problemami alkoholowymi ■ Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoje wpływy w powiecie kamieńskim ■ Zarząd Dróg Powiatowych energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze. Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje ■ Przed kamieński Ratusz wróci flaga Unii Europejskiej. a jeden z trzech masztów stojących przed kamieńskim Ratuszem już niebawem powróci flaga Unii Europejskiej. Stanie się to za sprawą radnej Jadwigi Cuber ■ W piątek około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zaalarmowane zostało o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dzielności strażaków pożar szybko zlokalizowano i zgaszono. Nikt w pożarze nie ucierpiał ■ Od 01 lutego 2018 r. Gmina Wolin ma nowego zastępcę Burmistrza, którym została pani Małgorzata Wójcik, dotychczasowa kierownik referatu Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wolinie ■ W sali odpraw kamieńskiej komendy odbyła się odprawa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2017 roku. Udział w niej wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie gmin powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele organów i instytucji współpracujących z Policją. ■ Rada Miejska Kamienia Pomorskiego podjęła w dniu 24 listopada 2017 roku Uchwałę Nr XL/365/17 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Kamień Pomorski porozumień w sprawie powierzenia Gminie Kamień Pomorski zadania publicznego w zakresie prowadzenia i kierowania do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu Pomorskim uczestników z terenu gmin: Dziwnów, Świerzno, Golczewo ■ Miłym akcentem zakończył się pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, ponieważ aż 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie ■ 43 - letni mieszkaniec gminy Wolin znieważył policjantów! Był pijany, miał ponad 3 promile! ■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■