POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [23.09.2017, 20:21:06] • Świnoujście

Świadkowie: Pieszy wyszedł prosto pod nadjeżdżający autobus

Świadkowie: Pieszy wyszedł prosto pod nadjeżdżający autobus

fot. Andrzej Ryfczyński

Sobotni kurs autobusu jadącego do Świnoujścia mógł skończyć się tragicznie - niespodziewanie na jezdnię wtargnął mężczyzna. Tylko szybki refleks kierującej uratował go od poważniejszych obrażeń, został zabrany do szpitala.

W sobotę 23 września około godziny 15:00, autobus jadący od strony Wolina, przed rondem w Łunowie potrącił pieszego. Według świadków pieszy wyszedł około 20 metrów przed pasami z zarośli prosto pod nadjeżdżający autobus.

Świadkowie: Pieszy wyszedł prosto pod nadjeżdżający autobus

fot. Andrzej Ryfczyński

Na szczęście reakcja i refleks pani kierowcy były natychmiastowe: świadczą o tym bardzo krótka droga hamowania widoczna na zdjęciu. Dzięki temu niefrasobliwy pieszy, być może będący pod wpływem alkoholu, przeżył. Z ogólnymi potłuczeniami został zabrany do szpitala. Rzecz działa się na drodze krajowej nr 3, gdzie panuje natężony ruch pojazdów i przechodzenie 20, 30 metrów przed wyznaczonym przejściem jest wykroczeniem.

Świadkowie: Pieszy wyszedł prosto pod nadjeżdżający autobus

fot. Andrzej Ryfczyński

- Przykra sprawa dla kierowcy i pasażerów. Te dodatkowe stresy kosztują nas wszystkich, nie mówiąc o zdrowiu pieszego i dodatkowych kosztów całego wypadku - mówi świadek zdarzenia.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Piątek [29.09.2017, 13:20:34] • [IP: 31.0.68.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 20:26:57] • [IP: 5.60.19.**]

Niejeden z tych pismaków sam jeżdzi szrotem typu 500+, a tu czepia się. Każdy przewożnik ma porządnie przetrzepany samochód do wożenia ludzi, zanim dostanie zgodę. Zatem nie obrażajcie kierowców i nie piszcie głupot o busie. Nie podoba się to nie jeżdzij -- jest jeszcze ładna pogoda, to kup sobie trampki i heja na Swinoujście.

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 16:49:24] • [IP: 83.20.254.**]

Jezdze tym autobusem.Ta pani to dobry kierowca, jedzie pewniej i lepiej niz niejeden facet.pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 12:08:54] • [IP: 37.47.214.**]

Nigdy wiecej nie pojadę tym złomem WOLIN BUS to jakaś patologia rodzinna co kierowca to gorszy i cały czas przez telefon gadają za kierownicą. Jeżeli życie wam miłe to nie korzystajcie z tego transportu

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 10:34:51] • [IP: 51.15.212.***]

kiedy odswiezenie marki? nie posle dziecka w brudny samochod ani o takiej nazwie

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 07:16:31] • [IP: 83.23.185.***]

Do zawodowego dobrego kierowcy to jej dużo brakuje ona niekture do pięt nie dorasta

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 07:12:10] • [IP: 83.23.185.***]

I dalej jeżdżą tym szrotem z telefonem przy uchu

Gość • Niedziela [24.09.2017, 21:13:22] • [IP: 37.47.185.***]

Standardowa sytuacja, podoba mi się że wkińcu jest mowa o wtargnieciu pieszego na jezdnię, a dzieje sie to notorycznie, ludzie niemają pojecia o tym że przed przejsciem na pasach przez jezdnie, powinni sie zatezymac i rozejzrc. Już w podstawówce tego uczą, jadnak piesi dalej myslą że są niezniszczalni i że nie obowiązuje ich żadne prawo na drodze. Najlepsze są sytuacje kiedy przejeżdrzam przez pasy w mieści i nagle trzeba przychamować przed np. rądem a tu nagle za placami wpada na pasy oburzony pieszy obija sie i tył auta i jeszcze ma pretęsje. W takich przypadkach powinien czekać przed przejściem aż droga będzie wolna.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 20:45:39] • [IP: 83.8.134.**]

Ciemniki, tak długich wpisów nikt nie czyta.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 19:13:08] • [IP: 81.227.241.**]

zawsze przeładowane ludzie stoją na schodkach

Gość • Niedziela [24.09.2017, 17:40:41] • [IP: 87.205.68.**]

O czym tu mowa o bezpieczeństwie czy o brudnym autobusie, jak ktoś ma problem ze zrozumieniem to niech w ogóle nic nie pisze.Ja jechałam w czwartek przez Świerzno i całe szczęście że mam sprawne hamulce to zdążyłam zahamowac, wbiega sobie kobieta na pasy i nie myśli o tym że ktoś może nie zdążyc zahamowac, trochę zdrowego rozsądku by się przydało, to tyle, może przeczyta i się zastanowi.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 16:21:17] • [IP: 188.146.96.***]

A tak czytać ze zrozumieniem artykułu - nie łaska? Tyle pyskowania na kierowców, czepianie się autobusu, mędrkowanie i analiza" śladów hamowania", przez domorosłych specjalistów, a wystarczy przeczytać co pisze w artykule. Pieszy nie przechodził po pasach, tylko 20 metrów przed pasami wtargnął na jezdnię, prawdopodobnie pijany.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 16:15:10] • [IP: 188.146.96.***]

Wszystko to wina tego głupiego przekonania, że na pasy można wbiec, wejść z marszu, a wszyscy kierowcy staną, gdy trzeba - nawet w miejscu. Ten kto to wymyślił i poinformował o tym pieszych, to ktoś bez wyobraźni. Najwyższa pora uświadamiać, że na pasy wchodzimy, upewniając się, czy nie pakujemy się prosto pod auto. Nie bajdurzcie mi, że na" zachodzie" wszyscy kierowcy przed pasami stają, bo to bzdura. Tam piesi nie wbiegają na pasy, a przed wejściem na nie stają, dając kierowcy szansę by się spokojnie zatrzymał. Kilkadziesiąt razy przed moje auto pakowali się piesi na przejście, czasem z metr przed, nie racząc odwrócić głowy, by spojrzeć, czy nikomu nie pakują się pod koła. Ja, jako pokolenie uczone ostrożności, zawsze spojrzę, czy nie pcham się komuś pod auto. Najwyższa pora przypominać, że jezdnia jest dla pojazdów, a pasy służą pieszym do bezpiecznego przejścia, a nie są zaczarowanym miejscem, gdzie im nic nie grozi.

GOSc • Niedziela [24.09.2017, 15:06:28] • [IP: 31.0.66.**]

Jaki szrot codziennie jeżdżę nim do pracy zawsze jest wszystko ok a kierowcy jeżdżą bardzo dobrze i bezpiecznie

Gość • Niedziela [24.09.2017, 14:57:51] • [IP: 37.248.163.**]

Nr rej zasloniety ale reklama dla wolin busa darmowa

Gość • Niedziela [24.09.2017, 14:30:30] • [IP: 94.254.132.*]

No tak to niby na lewe koło abs zadziałał a na prawe nie?? Żenada co za tłumaczenie. Szrot i tyle. Ciekawe kto przegląd podbija.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 10:57:05] • [IP: 37.47.140.***]

A wiesz do czego jest ABS

Gość • Niedziela [24.09.2017, 10:07:04] • [IP: 80.245.182.***]

Wyszedł z krzaków? Te pasy domalowali potem?

Gość • Niedziela [24.09.2017, 07:38:23] • [IP: 31.0.85.***]

Szrot szrot i taki ludzi wozi

Gość • Niedziela [24.09.2017, 01:07:14] • [IP: 94.254.226.***]

Lewy tył brak śladow hamowania. Daje do myślenia

Gość • Niedziela [24.09.2017, 00:42:51] • [IP: 94.254.137.***]

do [IP: 37.47.172.***] policjant po to tam siedzi bo sprawdza stan techniczny pojazdu i ma do tego prawo i to jest jego obowiazek

Gość • Niedziela [24.09.2017, 00:09:22] • [IP: 83.11.92.**]

Gratulacje Ania!

Gość • Sobota [23.09.2017, 22:22:49] • [IP: 37.47.172.***]

ten policjant ma prawo jazdy kat D łącznie ze świadectwem kwalifikacji? jeśli nie to jakim prawem tam siedzi?

Gość • Sobota [23.09.2017, 21:46:31] • [IP: 80.245.177.***]

dlaczego te autobusy zawsze sa brudne z tylu skoro w wolinie jest myjnia i oczyszczenie zajmie 5min?

Gość • Sobota [23.09.2017, 21:18:57] • [IP: 31.0.120.**]

Jaki szrot, szyba w drzwiach z pleksy tragedia...

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■