POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [23.09.2017, 20:21:06] • Świnoujście

Świadkowie: Pieszy wyszedł prosto pod nadjeżdżający autobus

Świadkowie: Pieszy wyszedł prosto pod nadjeżdżający autobus

fot. Andrzej Ryfczyński

Sobotni kurs autobusu jadącego do Świnoujścia mógł skończyć się tragicznie - niespodziewanie na jezdnię wtargnął mężczyzna. Tylko szybki refleks kierującej uratował go od poważniejszych obrażeń, został zabrany do szpitala.

W sobotę 23 września około godziny 15:00, autobus jadący od strony Wolina, przed rondem w Łunowie potrącił pieszego. Według świadków pieszy wyszedł około 20 metrów przed pasami z zarośli prosto pod nadjeżdżający autobus.

Świadkowie: Pieszy wyszedł prosto pod nadjeżdżający autobus

fot. Andrzej Ryfczyński

Na szczęście reakcja i refleks pani kierowcy były natychmiastowe: świadczą o tym bardzo krótka droga hamowania widoczna na zdjęciu. Dzięki temu niefrasobliwy pieszy, być może będący pod wpływem alkoholu, przeżył. Z ogólnymi potłuczeniami został zabrany do szpitala. Rzecz działa się na drodze krajowej nr 3, gdzie panuje natężony ruch pojazdów i przechodzenie 20, 30 metrów przed wyznaczonym przejściem jest wykroczeniem.

Świadkowie: Pieszy wyszedł prosto pod nadjeżdżający autobus

fot. Andrzej Ryfczyński

- Przykra sprawa dla kierowcy i pasażerów. Te dodatkowe stresy kosztują nas wszystkich, nie mówiąc o zdrowiu pieszego i dodatkowych kosztów całego wypadku - mówi świadek zdarzenia.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Piątek [29.09.2017, 13:20:34] • [IP: 31.0.68.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 20:26:57] • [IP: 5.60.19.**]

Niejeden z tych pismaków sam jeżdzi szrotem typu 500+, a tu czepia się. Każdy przewożnik ma porządnie przetrzepany samochód do wożenia ludzi, zanim dostanie zgodę. Zatem nie obrażajcie kierowców i nie piszcie głupot o busie. Nie podoba się to nie jeżdzij -- jest jeszcze ładna pogoda, to kup sobie trampki i heja na Swinoujście.

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 16:49:24] • [IP: 83.20.254.**]

Jezdze tym autobusem.Ta pani to dobry kierowca, jedzie pewniej i lepiej niz niejeden facet.pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 12:08:54] • [IP: 37.47.214.**]

Nigdy wiecej nie pojadę tym złomem WOLIN BUS to jakaś patologia rodzinna co kierowca to gorszy i cały czas przez telefon gadają za kierownicą. Jeżeli życie wam miłe to nie korzystajcie z tego transportu

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 10:34:51] • [IP: 51.15.212.***]

kiedy odswiezenie marki? nie posle dziecka w brudny samochod ani o takiej nazwie

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 07:16:31] • [IP: 83.23.185.***]

Do zawodowego dobrego kierowcy to jej dużo brakuje ona niekture do pięt nie dorasta

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 07:12:10] • [IP: 83.23.185.***]

I dalej jeżdżą tym szrotem z telefonem przy uchu

Gość • Niedziela [24.09.2017, 21:13:22] • [IP: 37.47.185.***]

Standardowa sytuacja, podoba mi się że wkińcu jest mowa o wtargnieciu pieszego na jezdnię, a dzieje sie to notorycznie, ludzie niemają pojecia o tym że przed przejsciem na pasach przez jezdnie, powinni sie zatezymac i rozejzrc. Już w podstawówce tego uczą, jadnak piesi dalej myslą że są niezniszczalni i że nie obowiązuje ich żadne prawo na drodze. Najlepsze są sytuacje kiedy przejeżdrzam przez pasy w mieści i nagle trzeba przychamować przed np. rądem a tu nagle za placami wpada na pasy oburzony pieszy obija sie i tył auta i jeszcze ma pretęsje. W takich przypadkach powinien czekać przed przejściem aż droga będzie wolna.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 20:45:39] • [IP: 83.8.134.**]

Ciemniki, tak długich wpisów nikt nie czyta.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 19:13:08] • [IP: 81.227.241.**]

zawsze przeładowane ludzie stoją na schodkach

Gość • Niedziela [24.09.2017, 17:40:41] • [IP: 87.205.68.**]

O czym tu mowa o bezpieczeństwie czy o brudnym autobusie, jak ktoś ma problem ze zrozumieniem to niech w ogóle nic nie pisze.Ja jechałam w czwartek przez Świerzno i całe szczęście że mam sprawne hamulce to zdążyłam zahamowac, wbiega sobie kobieta na pasy i nie myśli o tym że ktoś może nie zdążyc zahamowac, trochę zdrowego rozsądku by się przydało, to tyle, może przeczyta i się zastanowi.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 16:21:17] • [IP: 188.146.96.***]

A tak czytać ze zrozumieniem artykułu - nie łaska? Tyle pyskowania na kierowców, czepianie się autobusu, mędrkowanie i analiza" śladów hamowania", przez domorosłych specjalistów, a wystarczy przeczytać co pisze w artykule. Pieszy nie przechodził po pasach, tylko 20 metrów przed pasami wtargnął na jezdnię, prawdopodobnie pijany.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 16:15:10] • [IP: 188.146.96.***]

Wszystko to wina tego głupiego przekonania, że na pasy można wbiec, wejść z marszu, a wszyscy kierowcy staną, gdy trzeba - nawet w miejscu. Ten kto to wymyślił i poinformował o tym pieszych, to ktoś bez wyobraźni. Najwyższa pora uświadamiać, że na pasy wchodzimy, upewniając się, czy nie pakujemy się prosto pod auto. Nie bajdurzcie mi, że na" zachodzie" wszyscy kierowcy przed pasami stają, bo to bzdura. Tam piesi nie wbiegają na pasy, a przed wejściem na nie stają, dając kierowcy szansę by się spokojnie zatrzymał. Kilkadziesiąt razy przed moje auto pakowali się piesi na przejście, czasem z metr przed, nie racząc odwrócić głowy, by spojrzeć, czy nikomu nie pakują się pod koła. Ja, jako pokolenie uczone ostrożności, zawsze spojrzę, czy nie pcham się komuś pod auto. Najwyższa pora przypominać, że jezdnia jest dla pojazdów, a pasy służą pieszym do bezpiecznego przejścia, a nie są zaczarowanym miejscem, gdzie im nic nie grozi.

GOSc • Niedziela [24.09.2017, 15:06:28] • [IP: 31.0.66.**]

Jaki szrot codziennie jeżdżę nim do pracy zawsze jest wszystko ok a kierowcy jeżdżą bardzo dobrze i bezpiecznie

Gość • Niedziela [24.09.2017, 14:57:51] • [IP: 37.248.163.**]

Nr rej zasloniety ale reklama dla wolin busa darmowa

Gość • Niedziela [24.09.2017, 14:30:30] • [IP: 94.254.132.*]

No tak to niby na lewe koło abs zadziałał a na prawe nie?? Żenada co za tłumaczenie. Szrot i tyle. Ciekawe kto przegląd podbija.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 10:57:05] • [IP: 37.47.140.***]

A wiesz do czego jest ABS

Gość • Niedziela [24.09.2017, 10:07:04] • [IP: 80.245.182.***]

Wyszedł z krzaków? Te pasy domalowali potem?

Gość • Niedziela [24.09.2017, 07:38:23] • [IP: 31.0.85.***]

Szrot szrot i taki ludzi wozi

Gość • Niedziela [24.09.2017, 01:07:14] • [IP: 94.254.226.***]

Lewy tył brak śladow hamowania. Daje do myślenia

Gość • Niedziela [24.09.2017, 00:42:51] • [IP: 94.254.137.***]

do [IP: 37.47.172.***] policjant po to tam siedzi bo sprawdza stan techniczny pojazdu i ma do tego prawo i to jest jego obowiazek

Gość • Niedziela [24.09.2017, 00:09:22] • [IP: 83.11.92.**]

Gratulacje Ania!

Gość • Sobota [23.09.2017, 22:22:49] • [IP: 37.47.172.***]

ten policjant ma prawo jazdy kat D łącznie ze świadectwem kwalifikacji? jeśli nie to jakim prawem tam siedzi?

Gość • Sobota [23.09.2017, 21:46:31] • [IP: 80.245.177.***]

dlaczego te autobusy zawsze sa brudne z tylu skoro w wolinie jest myjnia i oczyszczenie zajmie 5min?

Gość • Sobota [23.09.2017, 21:18:57] • [IP: 31.0.120.**]

Jaki szrot, szyba w drzwiach z pleksy tragedia...

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■ Mieszkańcy Strzeżewka w gminie Kamień Pomorski, są tak zdesperowani ciągłym brakiem wody, szczególnie w porze wieczorowej, że postanowili blokować drogę 107, jeśli sytuacja nie ulegnie radykalnej poprawie. Mieszkańcy zwrócili się w dniu 6. lipca 2018 roku pisemnie do Jacka Golusdy przewodniczącego Rady Miasta w Kamieniu Pomorskim o podjęcie działań mających na celu przywrócenie normalnego funkcjonowania sieci wodociągowej w sołectwie Strzeżewo ■ Czytalnik: Dzisiaj (w środę) jechałem przez Wrzosowo biegał pies w typie husky z czarnymi szelkami. Mail również końcówkę od smyczy. Być może się komuś zerwał lub ktoś porzucił. Pies biegał pod sklepem lewiatan i przy rondzie. Szukał właścicieli ponieważ podchodził do człowieka i wąchał po czym szedł dalej do kolejnych ludzi. Niestety nie udało mi się zdjęcia zrobić. Może znajdzie się właściciel ■ Zaginiona BARBARA ANDRZEJCZAK. Wszystkie osoby, które mogły widzieć, proszone są o kontakt z policją! ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Stanislaw Kuryllo burmistrz Kamienia Pomorskiego otrzymal absolutorium z tytulu wykonania budzetu za 2018 rok. Z obecnych na sesji 12 radnych, wszyscy glosowali za udzieleniem burmistrzowi absolutorium ■ Prezes zarządu Mariny w Kamieniu Pomorskim Marek Świderski nie otrzymał nowego kontraktu ■ Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, zwrócił się do Wojewody Zachodniopomorskiego o wyrażenie zgody na zawieszenie od 1 lipca działalności oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologii. Powodem konieczności czasowego zaprzestania pracy na tych oddziałach jest brak obsady lekarskiej wymaganej przepisami NFZ. Do utrzymania pracy oddziału potrzeba minimum dwóch lekarzy specjalistów do pracy w godzinach dopołudniowych oraz lekarzy dyżurujących w dni powszednie i wolne od pracy. Z końcem czerwca z oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu odchodzi dwóch lekarzy specjalistów ■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■