POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.09.2017, 08:21:43] • Dziwnów

Pofestynowe refleksje

Pofestynowe refleksje

fot. kam

Festyn Komandosa w Dziwnowie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale na terenie Polski. Mimo, że odbywa się w ostatni wekeend sezonu turystycznego, teren festynu odwiedzają tysiące gości.

Co jest powodem tak wielkiej popularności tej imprezy: przede wszystkim to, że tylko w Dziwnowie można zobaczyć najważniejsze polskie jednostki specjanelne, wraz z najnowszym ich wyposażeniem. Można także bezpośrednio rozmawiać z ich żołnierzami i kierownictwem, ale można zobaczyć także ich w akcji, w tym w skokach do wody, a w ciągu tygodnia poprzedzającego podczas ćwiczeń spadochronowych na terenie powiatu kamieńskiego.

Pofestynowe refleksje

fot. kam

W ostatnich dniach spotkał się Komitet Organizacyjny Festynu, by ocenić ostatni festyn, a także by przyjąć założenia do przyszłorocznego IX Festynu Komandosa w Dziwnowie. Komitet organizacyjny podjął wiele istotnych decyzji w sprawach festynu m.in. dotyczących ilości i jakości Grup Rekonstrukcji Historycznej, a także nagłośnienia Gwardyjskich Mistrzostw KRAV MAGA Kettlebel.

Pofestynowe refleksje

fot. kam

Zapewnienie udziału w festynie wojsk specjalnych, to wielomiesięczne starania, często oparte o koleżeńskie układy, oparte o znajomości z czasów wspólnej służby wojskowej, a także poprzez udział członków komitetu organizacyjnego na imprezach o charakterze militarnym na terenie całego kraju.

Pofestynowe refleksje

fot. kam

Ważnym zadaniem na przyszłość to zwiększenie współpracy z miejscowym samorządem gminnym, dzisiaj współpraca ta nie należy do doskonałej. Nie ulega wątpliwości, że dzięki festynowi zarabia w różny sposób cała gmina. Istnieje także potrzeba większego zaangażowania osób odpowiedzialnych za promocję Gminy, a także Straży Miejskiej. Praktycznie w organizację festynu zaangażowanych jest społecznie cztery, pięć osób. Na przykład przy organizacji Festiwalu Gwiazd Sportu zaangażowanych jest znacznie więcej osób i to nie koniecznie społecznie. Inną sprawą to większe wsparcie finansowe przez samorządy: gminny, powiatowy i wojewódzkich.

Pofestynowe refleksje

fot. kam

Wielu obecnych specjalistów swoją karierę rozpoczynało w Dziwnowie. Kilku z nich to wybitni mistrzowie w skokach spadochronowych na światową skalę, stąd potrzeba upamiętnienia ich tablicą w Alei Gwiazd Sport.

Pofestynowe refleksje

fot. kam

W chwili obecnej prowadzona jest rewitalizacja parku przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Dziwnowie. Dlatego jedną z trosk organizatorów przyszłorocznego festynu to wybór miejsca w którym będzie się on mógł odbywać. Bowiem nie znany jest zakres robót i nowa funkcja zrewitalizowanego parku. I czy nie zaistnieje konieczność przeniesienia festynu na teren innej gminy powiatu kamieńskiego.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

WB • Wtorek [19.09.2017, 07:26:03] • [IP: 31.1.103.**]

Szkoda, ze tak malo uwag pod naszym adresem. Spotykamy sie na lX Festynie Komandosa 24 - 26 sierpnia 2018 r.

Ryszard CzerkawskiGość • Piątek [15.09.2017, 11:07:22] • [IP: 31.0.124.***]

Uważam Festyn Komandosa za bardzo udany wziąwszy pod uwagę to w jakich warunkach powstaje, przy jakiej pomocy i zaangażowaniu pracowników gminy oraz mieszkańców Dziwnowa szczególnie przy komputerze w czasie wypisywania różnego rodzaju cennych uwag (głupot i rażącej niewiedzy nt. ogólny a w szczególności wojsk specjalnych). W tym roku brakuje cennych spostrzeżeń i refleksji co dalszego funkcjonowania FK. W parku zaczyna być ciasno i jesteśmy powoli zmuszani ograniczyć ilość rekonstruktorów a szczególnie wystaw związanych ze skokami i ogólnie ze spadochroniarstwem, nowościami, z szkoleniem na początku powstawania wojsk powietrznodesantowych a w szczególności wojsk specjalnych itp. Wszystko to wiąże się z finansami co powoduje, że" wiele by się chciało a forsy jest za mało".Jak nie pomagacie to chociaż nie przeszkadzajcie. Zapraszamy wszystkich młodych i chętnych do pomocy podszkolenia a w niedalekiej przyszłości stanięcia na czele poprowadzenia XI, XII i następnych FK. Zapraszam i pozdrawim.

WITOLD BRZOZOWSKI • Piątek [15.09.2017, 08:24:34] • [IP: 83.14.49.***]

Tegoroczny Festyn uważamy za udany. Zastanawiamy się gdzie zrobić stoiska promocyjne po rewitalizacji parku. Nikt z organizatorów nie chce przeniesienia Festynu do innej Gminy. Współpraca z Panem Burmistrzem układa się bardzo dobrze, trochę gorzej z podległymi instytucjami. Pracujemy nad IX Festynem, rozpatrując możliwość nowej lokalizacji tj. wokół szkoły podstawowej. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [14.09.2017, 16:48:35] • [IP: 31.0.127.**]

Hańbą dla władz Dziwnowa będzie wyprowadzka festynu komandosa, w końcu to tutaj była jednostka z której wywodzą się elity sił specjalnych, a do tego festyn przynosi rozgłos w całym kraju i nie tylko, więc zastanówcie się co robicie

Gość • Czwartek [14.09.2017, 13:24:43] • [IP: 83.14.49.***]

Jeszcze jedno -nie mozna dopuscic by Dziwnow utracil Festyn.Pisze tak bo przy wielu zastrzezeniach panowie Brzozowski i spolka zrobili cos czego nam wszyscy zazdroszcza.Bywam w Polsce o Festynie mowia wszedzie o innych gminnych imprezach zero.

Gość • Czwartek [14.09.2017, 11:35:13] • [IP: 83.14.49.***]

Jak im się nie chce to niech nie robia. A swoja drogą nigdy nie widzialem straznikow miejskich pomagajacych organizatorom a MOSIK ma w weekendy wolne.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■