POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [13.09.2017, 07:16:24] • Kamień Pomorski

W tej szkole 4 września dzwonek na lekcje nie zadzwonił

W tej szkole 4 września dzwonek na lekcje nie zadzwonił

fot. kam

W wyniku reformy szkolnej wiele szkół nie tylko zostanie rozwiązanych, ale także zlikwidowanych. Wśród zlikwidowanych szkół znalazło się Gimnazjum Publiczne w Sierosławiu w gminie Wolin.

- Dzieci z Sierosławia początkowo uczęszczały do szkoły w Łuskowie. W latach 50. XX wieku z inicjatywy Leszka Osmałka, Adolfa Derylaka i Roberta Fajfera postanowiono wybudować szkołę w Sierosławiu – mówią mieszkańcy Sierosławia.

W styczniu 1954 roku 175 dzieci z Chynowa, Korzęcina, Łuskowa, Łojszyna Sierosławia i Zastania rozpoczęło naukę w nowej szkole. Szkoła funkcjonowała do 1974 roku, do czasu utworzenia Gminnej Szkoły Zbiorczej w Kołczewie. Przez kolejnych dziesięć lat szkoły w Sierosławiu nie było.

W tej szkole 4 września dzwonek na lekcje nie zadzwonił

fot. kam

Dzieci z tej miejscowości uczęszczały do szkoły podstawowej w Kołczewie, a po 1999 roku utworzeniu w gimnazjów dzieci po ukończeniu klasy VI w Kołczewie podejmowały naukę w gimnazjum w Wisełce.

W 2003 roku dawny budynek szkolny w Sierosławiu na nowo ożył. W tym roku gimnazjum z Wisełki przeniesiono do Sierosławia. Przy tej okazji tworząc dziwny twór: „Gimnazjum Publiczne w Wisełce z siedzibą w Sierosławiu”. Po jakimś czasie szkoła zyskała nazwę Gimnazjum Publiczne w Sierosławiu.

Dzieci z Sierosławia widocznie naznaczone zostały losem „wiecznych tułaczy”, bowiem teraz przeniesione zostały do Wolina.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Wtorek [19.09.2017, 16:27:38] • [IP: 83.11.186.***]

Państwo D. mieszkali blisko szkoły i czerpali z tego tytułu korzyści np. z opału a w szkole było zimno, pchaliśmy się do pieca przy pokoju nauczycielskim który tylko ten był gorący.

Absolwentka • Sobota [16.09.2017, 21:16:13] • [IP: 46.77.230.***]

Wspaniała szkoła, niezawodni nauczyciele. Bardzo przykro że już jej nie ma. :/

rys • Środa [13.09.2017, 20:42:29] • [IP: 83.23.193.***]

pierwszym kierownikiem szkoły był Pan Zygmunt Fajfer, rzeczywiście Pan Derylak mieszkał blisko szkoły a jego żona była wożną w szkole, szkoła była najpierw siedmio a póżniej ośmioklasowa, pamiętam ponieważ jestem abiturientem tej szkoły i wspominam ją z bardzo wielkim sentymentem, szkoda tylko że spotka ją los taki jak większości obiektów o których włdza i ludzie zapomną

Gość • Środa [13.09.2017, 20:32:29] • [IP: 5.60.19.**]

Ale ci zwolennicy PIS mądrzy!!?? Chyba ich dzieciom, bo ich wnuki jeszcze za małe, taka tułaczka nie grozi. Dobrze się mówi, ale przy ostrej zimie tym maluchom wesoło nie będzie. No, tak Rząd dał 500+, to niech dzieciom futra kupią. Ta dobra zmiana, praktycznie na każdej niwie ich rządzenia, sprowadza się do chaosu.

Gość • Środa [13.09.2017, 17:31:53] • [IP: 188.146.43.***]

jak czekają to mają świetlicę czy bibliotekę więc odrobić lekcję można :)

Gość • Środa [13.09.2017, 13:38:02] • [IP: 83.11.181.***]

Może inicjatywa była ze strony *, bo z budowy jemu tez deski i inne materiały były potrzebne.

Gość • Środa [13.09.2017, 13:25:35] • [IP: 88.156.233.***]

Idzie" dobra zmiana" czyli chaos i powrót do przeszłości, o ekonomii nie wspomnę.

Gość • Środa [13.09.2017, 13:08:14] • [IP: 77.253.147.***]

Prawidłowo że likwidują te gimnazja!, po ośmioklasowej posdtawówce szkoła zawodowa!, uczyć zawodu, a nie tłumoki rosną!.

Gość • Środa [13.09.2017, 12:41:56] • [IP: 77.114.77.***]

Do Piotr: Skoro dzieci koncza o 13 i dwie godz czekaja na autobus to moga usiąść w swietlicy i lekcje odrobic. .. zawsze jest jakies wyjscie. A" dobra zmiana" została wybrana w wyborach podobno demokratycznych. Wiec skonczcie wszyscy narzekac i sami zrobcie cos dobrego dla Polski. Bo najlepiej narzekac i powiedziec ja nie wybralem obecnego rzadu. Ale takich osob jest mnostwo wiec ciekawe kto wybral?

Gość • Środa [13.09.2017, 08:57:03] • [IP: 83.11.244.***]

To jest właśnie reforma dobrej zmiany!!

Gość • Środa [13.09.2017, 08:55:19] • [IP: 83.11.154.**]

W latach 50-tych 20 wieku jeszcze nie bylo na swiecieRoberta Fajfera.W 1954r szkola rozpoczela prace w budynku poniemieckim.

Gość • Środa [13.09.2017, 08:54:50] • [IP: 83.11.181.***]

O ile mi wiadomo lata 50-te to lata 1950-1959. Więc się pytam w jaki sposób osoby których jeszcze nie było na świecie (R. Fajfer) inicjowały w budowię szkoły w Sierosławiu. Jestem rocznik 1952 a p. L. Osmałek rocznik 1951 i uczyliśmy się w starej świetlicy w Sierosławiu. Dopiero w latach 60-tych wybudowano nowa Szkołę Podstawową jak widać na zdjęciu. Tam kończyliśmy Podstawówkę. Kto z Sierosławia takie bzdury opowiedział.

Gość • Środa [13.09.2017, 08:43:12] • [IP: 77.253.156.***]

W Górkach w Kamieniu też już nie zadzwoni. A budynek stoi pusty.

Piotr • Środa [13.09.2017, 08:41:00] • [IP: 37.248.162.**]

Bardzo smutne ale prawdziwe. Teraz dzieci kończą lekcje o 13 tej i czekają do 15 tej na autobus a w domu są po 16 tej kiedy odrobić lekcje ?! A szkoła stoi pósta . DZIADOSTWO!!😢😢😢😢

Gość • Środa [13.09.2017, 08:39:53] • [IP: 79.186.60.**]

to sa jakies bzdury na temat histori tej szkoly w latach 50 pan leszek bujal sie w kolysce a pan robert nie byl jeszcze w planach dlugo dlugo byla szkola podstawowa w latach 80 do powstania gimnazjow

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■