POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 18:08:22] • Golczewo

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

- Udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia jest podstawowym obowiązkiem moralnym i prawnym każdego człowieka. Często w sytuacji zagrożenia życia, błędem jest patrzenie na zegarek i wypatrywanie np. karetki pogotowia, trzeba udzielać pomocy przedmedycznej, bowiem to często decyduje czy osoba poszkodowana przeżyje czy nie – mówił Rafał Wilk Ratownik Medyczny WSPR Kamień Pomorski podczas pokazu zabiegu resuscytacji przy pomocy defibrylatora AED z elektrodami.

W niedzielę przed remizą strażacką w Golczewie odbył się Festyn Strażacki – Dni Otwarte Ochotniczej Straży Pożarnej połączone z naborem nowych członków. Dni Otwarte Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie przede wszystkim poświęcone były ratowaniu życia w sytuacji zagrożenia.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

Ratownik Medyczny WSPR Kamień Pomorski Rafał Wilk zaprezentował sposoby udzielania pomocy przedmedycznej łącznie z resuscytacją z użyciem defibrylatora. Każdy z chętnych mógł wypróbować na fantomie masażu serca i innych sposobów przywracania funkcji życiowych organizmu.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

W czasie trwania festynu kilka osób zgłosiło chęć zostania dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych, pomocnych do ratowania chorych na nowotwory krwi. Oczekującym na pobranie krwi te stresujące chwile śpiewem umilała Wiktoria.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

Kilkadziesiąt osób, łącznie z rodzinami odważyło się wsiąść do symulatora dachowania. Jak sami potem mówili, było to przeżycie niesamowite.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

Pokazany został kompletny ubiór do ratowania osób w pomieszczeniach z czadem czy zadymionych, a także do oddymiania pomieszczeń.

Dzieciom zorganizowano przejażdżki samochodami strażackimi oraz starym strażackim wozem konnym.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

Nie zapomniano także o strawie dla ciała, można było zjeść smaczną grochówkę, przygotowaną przez restaurację Herbową oraz kiełbasę z grilla upieczoną na miejscu przez strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Golczewie działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■