POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 18:08:22] • Golczewo

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

- Udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia jest podstawowym obowiązkiem moralnym i prawnym każdego człowieka. Często w sytuacji zagrożenia życia, błędem jest patrzenie na zegarek i wypatrywanie np. karetki pogotowia, trzeba udzielać pomocy przedmedycznej, bowiem to często decyduje czy osoba poszkodowana przeżyje czy nie – mówił Rafał Wilk Ratownik Medyczny WSPR Kamień Pomorski podczas pokazu zabiegu resuscytacji przy pomocy defibrylatora AED z elektrodami.

W niedzielę przed remizą strażacką w Golczewie odbył się Festyn Strażacki – Dni Otwarte Ochotniczej Straży Pożarnej połączone z naborem nowych członków. Dni Otwarte Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie przede wszystkim poświęcone były ratowaniu życia w sytuacji zagrożenia.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

Ratownik Medyczny WSPR Kamień Pomorski Rafał Wilk zaprezentował sposoby udzielania pomocy przedmedycznej łącznie z resuscytacją z użyciem defibrylatora. Każdy z chętnych mógł wypróbować na fantomie masażu serca i innych sposobów przywracania funkcji życiowych organizmu.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

W czasie trwania festynu kilka osób zgłosiło chęć zostania dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych, pomocnych do ratowania chorych na nowotwory krwi. Oczekującym na pobranie krwi te stresujące chwile śpiewem umilała Wiktoria.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

Kilkadziesiąt osób, łącznie z rodzinami odważyło się wsiąść do symulatora dachowania. Jak sami potem mówili, było to przeżycie niesamowite.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

Pokazany został kompletny ubiór do ratowania osób w pomieszczeniach z czadem czy zadymionych, a także do oddymiania pomieszczeń.

Dzieciom zorganizowano przejażdżki samochodami strażackimi oraz starym strażackim wozem konnym.

Pomoc przedmedyczna często ratuje ludzkie życie

fot. kam

Nie zapomniano także o strawie dla ciała, można było zjeść smaczną grochówkę, przygotowaną przez restaurację Herbową oraz kiełbasę z grilla upieczoną na miejscu przez strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Golczewie działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nieznani sprawcy wysadzili bankomat. Wszystko wydarzyło się dzisiejszej nocy w centrum Golczewa! ■ W środę po godzinie 16:00 mieszkaniec Dziwnowa natknął się na plaży pomiędzy Międzywodziem a Świętoujściem na topielca wyrzuconego przez morze. Zwłoki mężczyzny były częściowo zanurzone w wodzie ■ Nowy termin zebrania wiejskiego Lubina. Mieszkańcy Lubina, w imieniu własnym i Rady Sołeckiej zapraszam na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek 23.03.2018 roku o godzinie 18.00. Zebranie odbędzie się w świetlicy “Wiklina” w WAPNICY. Tematem zebrania: 1. wybór członków do Rady Sołeckiej2 . wolne wnioski i pytania. Liczymy na liczny udział w zebraniu informuje Sołtys Lubina Jan Radzimski ■ Znaleziono pieska. Błąkał się koło starej jednostki wojskowej w Pobierowie. Ma czarną obrożę, jest oswojony i grzeczny. Obecnie piesek znajduje się w Kamieniu pomorskim. Jeśli ktoś wie do kogo należy psiak proszę o kontakt SMS. ■ 21-letnia matka dwójki dzieci w wieku 2 i 5 lat była bita i poniżana przez swojego męża. Kobieta z obawy o bezpieczeństwo swoje i dzieci przerwała milczenie i o domowej przemocy zawiadomiła policjantów z Kamienia Pomorskiego. Mundurowi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności ■