POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [20.08.2017, 21:42:48] • Dziwnów

Relikwia św. Jana Pawła II w kościele parafialnym w Dziwnowie

Relikwia św. Jana Pawła II w kościele parafialnym w Dziwnowie

fot. kam

Niedziela 20 sierpnia 2017 roku już na zawsze zapisze się w sercach parafian kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Dziwnowie oraz wszystkich tych, którzy uczestniczyli w obrzędzie wprowadzenia do niego Relikwii św. Jana Pawła II.

W niedzielę, 20 sierpnia 2017 roku miał miejsce obrzęd wprowadzenia do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Dziwnowie Relikwii św. Jana Pawła II.

Relikwia św. Jana Pawła II w kościele parafialnym w Dziwnowie

fot. kam

Obrzęd wprowadzenia Relikwii św. Jana Pawła II do dziwnowskiego kościoła miał niezwykle uroczysty charakter. Liturgia niedzielnej Mszy Świętej sprawowana przez ks. Henryka Wejmana biskupa Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej poprzedzona była uroczystym wprowadzeniem Relikwii świętego Jana Pawła II, papieża do dziwnowskiego kościoła.

Relikwia św. Jana Pawła II w kościele parafialnym w Dziwnowie

fot. kam

Obrzędowi wprowadzenia Relikwii św. Jana Pawła II do dziwnowskiego kościoła towarzyszyła muzyka w wykonaniu orkiestry dętej 8. Flotylli Marynarki Wojennej ze Świnoujścia.

Relikwia św. Jana Pawła II w kościele parafialnym w Dziwnowie

fot. kam

Jak na miejscowość, która jest siedzibą Garnizonu Marynarki Wojennej przystało, w uroczystości wziął udział poczet sztandarowy 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów Marynarki Wojennej, a także poczty sztandarowe Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego Dziwnów, III Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Dziwnowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwnowie i Zespołu Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Tajniak Bolesław • Wtorek [22.08.2017, 20:07:42] • [IP: 5.172.233.***]

Relikwie, czyli co?Kolejna tajemnica?Tym razem Tajemnica kościoła parafialnego w Dziwnowie.No to macie owieczki boże(parafianie)kolejną tajemnicę i tak was czarny(chociaż tym razem biały) robi w bambuko-od tajemnicy do tajemnicy.

Gość • Wtorek [22.08.2017, 08:57:24] • [IP: 83.11.243.***]

Nie ma takiego imienia Maryja !! - jeśli już to skromna, wierząca w Boga prosta kobieta Maria- tak mówi Ewangelia Mateusza rozdz. 1, 18

Gość • Poniedziałek [21.08.2017, 21:00:13] • [IP: 5.172.238.**]

Świat podbija kosmos a w Polsce średniowiecze!

Gość • Poniedziałek [21.08.2017, 18:26:22] • [IP: 83.11.86.***]

bajkopiszrze

Gość • Poniedziałek [21.08.2017, 00:06:13] • [IP: 94.254.140.***]

po prostu cudownie :) bardzo się cieszę że relikwie Jana Pawła II są w Dziwnowie :)

Gość • Niedziela [20.08.2017, 23:03:54] • [IP: 83.20.240.***]

Co tam filmował nawiedzony Kowalski, który fleszem ludzi odstraszał. Wielu zasłaniało się przed nim.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■