POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [07.08.2017, 23:03:18] • Międzyzdroje

Szczecin żegna uczestników The Tall Ship Races. We wtorek – wielka parada ze Świnoujścia do Międzyzdrojów!

Szczecin żegna uczestników The Tall Ship Races. We wtorek – wielka parada ze Świnoujścia do Międzyzdrojów!

fot. ikamien.pl

Szczecin ma za sobą fantastyczne dni z uczestnikami regat Tall Ship Races 2017 w roli głównej. Nabrzeże wzdłuż Wałów Chrobrego wypełnione uczestnikami tegorocznych regat to była tylko jedna z wielu atrakcji przygotowanych na te dni. Towarzyszyły im koncerty, jarmarki, imponujące pokazy sztucznych ogni w ramach festiwalu Pyromagic. We wtorek od wczesnych godzin porannych Szczecin żegnać już będzie piękne jachty i żaglowce, które przypłynęły do tego miasta.

I właśnie we wtorek będziemy mieli szansę podziwiać je nad Świną. Choć pokażą się u nas zaledwie „przejazdem” to mieszkańcy Szczecina mogą nam do pewnego stopnia zazdrościć. Bo tylko w Świnoujściu jest okazja podziwiać te majestatyczne jednostki „3xP” to jest- 1 w pełnej krasie, 2 - pod pełnymi żaglami i 3 -na pełnym morzu!

Przez trzy dni, od 5 sierpnia, wzdłuż kei przy Wałach Chrobrego w Szczecinie potężny rosyjski „Sedow” i cała flotylla innych wspaniałych żaglowców z kilku kontynentów przyciągała tłumy mieszkańców i turystów. Zwiedzaniu żaglowców towarzyszyły atrakcje na lądzie ale największe kolejki ustawiały się do przed trapami wiodącymi na pokłady.

Załogi przyjęły dziesiątki tysięcy gości. Nieustanna kolejka chętnych ustawiała się m.in. przed wejściem na pokład największego z tall ship’ów- rosyjskiego Sedowa.

Reprezentacyjna keja szczecińskiego portu opustoszeje we wtorkowy poranek. Największe żaglowce będą wypływać w następującej kolejności:

• 7:30 – Shtandart 9:00 – Eendracht 9:05 – Santa Maria Manuela 9:10 – Malcolm Miller 9:25 – Cisne Branco 9:35 – Shabab Oman II 9:45 - Staatsraad Lemkuhl 9:45 – Mir 9:55 – Kruzentshtern
10:15 – Sedov 10:30 – Dar Młodzieży

Wcześniej, bo już od 6.30 wypływać będą ze Szczecina małe jednostki uczestniczące w regatach, średnie o 7.30, a te największe o 10.30. Do Świnoujścia powinny dopłynąć po 4-5 godzinach, ale jak to w takich sytuacjach bywa, więc i te godziny nie są sztywne. Pewne jest jedno - będzie na co popatrzeć, zrobić zdjęcie. Wszystkie jednostki będą widoczne z falochronu, plaży oraz Wybrzeża Władysława IV. Jak poinformował iswinoujscie.pl Tomasz Owsik-Kozłowski-rzecznik prasowy The Tall Ship Races szczecin 2017 wszystkie żaglowce powinny dotrzeć do Świnoujścia do godz. 14.00 O tej godzinie planowane jest wyjście z portu, sformowanie szyku paradnego. Następnie cała kawalkada ruszy wzdłuż wybrzeża w kierunku Międzyzdrojów.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [08.08.2017, 18:45:39] • [IP: 83.11.151.***]

Już widzieliśmy - fantastyczny widok!!

Gość • Wtorek [08.08.2017, 18:37:45] • [IP: 188.146.41.***]

Niestety warunki nie pozwoliły na przepylniecie na pełnych zaglach ale widok i tak piękny 😊

Gość • Wtorek [08.08.2017, 10:15:17] • [IP: 83.11.230.***]

ciekaw jestem, czy będzie je można zobaczyć z Międzyzdroi

Gość • Wtorek [08.08.2017, 09:51:03] • [IP: 83.11.221.***]

Będzie meksykańska fala.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od 8 grudnia w kinie możemy zobaczyć takie filmy jak: Pierwsza Gwiazda czy Na karuzeli życia. ■ Kordian Skrzyński w 18 - ste swoje urodziny zdobywcą Pucharu Polski Juniorów w zapasach ■ W „Andrzejki” nie tylko „Andrzejki”. 30 listopada dużo działo się w naszej szkole. Oczywiście nie mogło obyć się bez wróżb andrzejkowych, które przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, a konkretnie Emilka Bieć, Wiki Szternal, Wiki Ciszewska oraz dwaj panowie: Łukasz Dymerski i Olek Nowakowski. Oprócz tego miała miejsce także bardzo ciekawa inicjatywa uczennic klas IV-VII, które w ramach etyki prowadzonej przez panią Małgorzatę Szumną, przygotowały „szlachetny bufet”■