POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [08.08.2017, 20:15:36] • Wolin

Od ponad 20 lat zapomniani...

Od ponad 20 lat zapomniani...

fot. Dominik Szatkowski

Mieszkańcy części ul.Parkowej oraz bezpośredni mieszkańcy ul.Owocowej od bardzo wielu lat skarżą się na dziurawą oraz zrobioną z mieszaniny popiołu, żwiru oraz piachu drogę. Mimo wielu próśb o zrobieniu normalnej drogi na tym odcinku liczącym około 450 metrów mieszańcy nie dostają odpowiedzi.

W całej sprawie problemem jest to, że co roku droga jest dziurawa, w ciepłe dni gdy kurz wysycha każdy przejazd samochodem sprawia, że pył z drogi unosi się i osadza się na samochodach oraz oknach mieszkańców ulicy a zarazem gdy spadnie deszcz droga zamienia się w błoto.

Od ponad 20 lat zapomniani...

fot. Dominik Szatkowski

Raz w roku gmina przywozi w to miejsce stertę piachu aby pozasypywać dziury jak by miało to być rozwiązaniem całego problemu lecz najgorszym problemem w tej sprawie jest zdrowie mieszkańców ulicy, oraz bawiące się tam dzieci, które codziennie wdychają kurz z ulicy Owocowej.

Od ponad 20 lat zapomniani...

fot. Dominik Szatkowski

Co na to Urząd Miejski w Wolinie? Czekamy na wyjaśnienia.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Czwartek [10.08.2017, 15:16:47] • [IP: 80.245.177.***]

zmiany personalne czesto uzdrawiaja sytuacje

Gość • Środa [09.08.2017, 23:20:12] • [IP: 46.215.255.**]

Doskonale rozumiem mieszkańców ul.Owocowej. Norma u Jasiewicza jest trochę inna bo... prawie 35 lat czekała ul. Mieszka I i do tego jeszcze kupę lat nerwowej cierpliwości i w końcu kilka lat zdeterminowanej " walki" z Urzędem. Radna p. Szubert obiecała w kampanii wyborczej trzy kadencje temu, ale postarała się o ulicę koło swojego domu. Podobnie p. Kostek - też obiecała w kampanii wyborczej i też nic. I w końcu mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce i doczekali się.

Gość • Środa [09.08.2017, 18:27:42] • [IP: 83.11.232.**]

Ja zapraszam do Łowna.

Gość • Środa [09.08.2017, 14:13:43] • [IP: 46.112.179.***]

To samo w mokrawicy

Gość • Środa [09.08.2017, 13:47:52] • [IP: 91.231.92.***]

Jak to jest fatalna droga to zapraszam do Warnowa też gmina Wolin

Gość • Środa [09.08.2017, 12:02:01] • [IP: 31.0.84.**]

My mieszkańcy ul Topolowej w kamieniu.. byśmy chcieli mieć taką drogę. Ale niestety mamy gorszą dzieci chodzą do szkoły. bez pobocza a o oświetleniu nie ma mowy... samochody jeżdżą po wertepach same dziury. tragedia. Mieszkamy od 2000 roku A drogę sami żeśmy sobie wyjeżdżali. i tak jest już tyle lat..

Gość • Środa [09.08.2017, 11:19:43] • [IP: 77.187.124.**]

Do wpisu [IP 94 254 245] drogi polaku to nie moja wina że ty mieszkasz gdzieś w polu, my mieszkamy w wielkim mieście co się zwie, , WOLIN".

Gość • Środa [09.08.2017, 09:41:56] • [IP: 5.61.245.***]

w jakie miejscowosci ??

jagoda • Środa [09.08.2017, 08:59:51] • [IP: 195.205.28.***]

Jak dobrze pamiętam to jest chyba około 25 lat od czasu kiedy ludzie tam zamieszkali. Ta droga to koszmar nie tylko mieszkańców ul. Owocowej ale i tych wszystkich, którzy z niej korzystają. Jestem tam parę razy w roku od wielu wielu lat. Wielu stałych mieszkańców ul. Owocowej już odeszło i mimo tak długiego upływu czasu i wielu starań nie doczekało się drogi. Zadaję sobie więc pytanie ile lat musi upłynąć aby w końcu w nią zainwestowano. I nic tu zabawnego droga koleżanko czy kolego. Piszesz, , zabójczy kurz, , !. Nie do śmiechu byłoby ci kiedy jadąc ta drogą w gości do rodziny ujrzałbyś przed sobą mieszkańca ul. Owocowej, który wymachuje mi energicznie pełen złości abym obejrzała się za siebie bo ciągnę za sobą tumany!, tumany kurzu. Bieg 2-ka a z tyłu auta siwo !. Gdzie to wędruje to chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać. Zapraszam na krótki rajd 1-ką lub 2-ką ulicą Owocową Latem ! jesienią i zimą. 20 czy 25 lat to chyba zdecydowanie wystarczająco czasu na rozwiązanie tego problemu. Droga jest fatalna.

Gość • Wtorek [08.08.2017, 23:44:58] • [IP: 5.172.236.***]

nio przydało by się odnowić co nie co same dołki są.

Gość • Wtorek [08.08.2017, 23:28:18] • [IP: 5.174.10.**]

Śmiechu warte. Zabójczy kurz.

Gość • Wtorek [08.08.2017, 21:51:34] • [IP: 94.254.245.**]

Chciałbym mieć taką drogę Polaku

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Poszukiwania Eweliny Tarajko zostają odwołane. Policjanci odnaleźli już na terenie Świnoujścia zaginioną 26-latkę ■ Nieobecni- wyróźnieni. Policjani otrzymali akty mianowania, wyróźnienia oraz nagrody. 3 sierpnia 2017r. Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Leszek Nowak, wręczył akty mianowania, wyróżnienia oraz nagrody dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, którzy nie mogli uczestniczyć w powiatowych obchodach Święta Policji ■ Mieszkaniec pyta, dlaczego Gmina Międzyzdroje nielegalnie pobiera opłaty za parkowanie w soboty? My wyjaśniamy: W tej sprawie zapadł już wyrok! ■ Dzika plaża na zachód od Międzyzdrojów- to idelane miejsce do plażowania! ■ Kto żyw do żniw – Każdy kłos na wagę złota ■ Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” przystąpiło do projektu „Program SPOŁECZNIK – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych”. Z przyjemnością informujemy, że wszystkie zgłoszone przez nas wnioski z pomysłami na inicjatywy społeczne uzyskały akceptację komisji i otrzymały dotacje ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy wiadomość od Czytelnika, który w załączniku przysłał nam zdjęcia zaniedbanego Kamienia Pomorskiego ■ Dzień konkursowy ostatniej letniej edycji KARAWANY KULTURY 2017 (Jomsy Games of Culture Caravan) już za nami. 5 sierpnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach uczestnicy z Polski, Białorusi i Łotwy dali z siebie wszystko walcząc o nagrody w nominacjach teatr, wokal i taniec. Polskę reprezentowali: Wiktoria Kiełbasa (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, instruktor - Maja Koterba), Katarzyna Stryczek (Kamieński Dom Kultury, Kamień Pomorski, instruktor - Valerii Burianenko), Agnieszka Szaforz (MDK Międzyzdroje, instruktor - Inna Żołudiewa), Izabela Wnorowska, Weronika Markiewicz (MDK w Świnoujściu, instruktor - Marina Nikoriuk). ■ Na Ostrowiu na Dziwnie oraz na wolińskich błoniach trwa XXIII Festiwal Słowian i Wikingów, uczestniczy w nich ponad 2,5 tysiąca rekonstruktorów, rzemieślników i kupców ■ Strabag podpisał umowę na przebudowę drogi Skarchowo - Dusin ■ Miło mi poinformować szanowne dzieci ze szkół podstawowych Gminy Wolin iż Euroregion Pomerania zatwierdził nasz projekt festiwalu piosenki dla dzieci. Projekt ten zostanie sfinansowany w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG VA oraz środków z Unii Europejskiej ■Plaga komarów w Dziwnowie! Mieszkańcy rozkładają ręce ■ Oddział Internistyczny w kamieńskim szpitalu czasowo zawiesił swoją działalność! Od 2 sierpnia Oddział Internistyczny w Szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim czasowo zawiesił przyjmowanie pacjentów. W tej chwili wszystkie osoby, wymagające opieki internistycznej, są kierowane do innych szpitali w województwie zachodniopomorskim. - Zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o tymczasowym zawieszeniu działalności oddziału z powodu nagłej choroby jednego z lekarzy oraz odejścia z pracy drugiego. Intensywnie szukamy nowych lekarzy, żeby przywrócić normalne funkcjonowanie oddziału. Robimy co w naszej mocy, żeby stało się to jak najszybciej, bo w okresie wakacyjnym zawsze mamy wielu pacjentów - powiedział Arkadiusz Michalak, dyrektor szpitala. Obecnie opieka na oddziale jest zabezpieczona przez jednego specjalistę chorób wewnętrznych. Pozostałe oddziały szpitala funkcjonują bez zmian ■