POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [15.06.2017, 16:01:52] • Kamień Pomorski

Boże Ciało w biskupim mieście Kamień

Boże Ciało w biskupim mieście Kamień

fot. kam

Niezliczona ilość mieszkańców starego, biskupiego miasta Kamień oraz turystów wzięła udział w obchodach Święta Bożego Ciała.

Uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się tradycyjnie Mszą św. w Katedrze kamieńskiej pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. z katedry wyruszyło kilkuset wiernych w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Kamienia Pomorskiego.

Boże Ciało w biskupim mieście Kamień

fot. kam

Po drodze odwiedzono cztery ołtarze przy których odczytywane były fragmenty Ewangelii świętej.

Boże Ciało w biskupim mieście Kamień

fot. kam

Przed ostatnim, najpiękniejszym, bo urządzonym w stylu żeglarskim ołtarzem odprawiona została Msza święta kończąca uroczystość Bożego Ciała w Kamieniu Pomorskim.

Boże Ciało w biskupim mieście Kamień

fot. kam

Boże Ciało w biskupim mieście Kamień

fot. kam

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Niedziela [18.06.2017, 15:02:00] • [IP: 83.20.199.***]

o się wymądrza idzie z wieżą stoi na wieży a nie wierzy że znalazł się na wieży.wiara w wierze wierzyć w wieżę Babel to też sztuka ortograficzna - ale takie zdanie jaki rozum - szkoda że stara się innym to sprzedać

Gość • Sobota [17.06.2017, 12:52:44] • [IP: 37.47.144.***]

"nauka zaczyna zmieniac swe teorie, reszty sam doswiadczysz"" czyli są naukowe dowody na istnienie boga (tylko którego lub których) ?? I jakie to niby swe teorie nauka zmienia?? Dobre :D Się uśmiałem... Najbardziej komiczna jest powaga i pompatyczność ludzi, którzy usilnie wierzą w to coś. Albo ta tajemniczość:" reszty sam doświadczysz :D lub:" czy nie czas na autorefleksje" Czyli że czas na to żeby uwierzyć?? Tylko niby w co: w gadające krzaki i węże, niepokalane poczęcie czy może w to, że można mieszkać w wielorybie :D

Gość • Sobota [17.06.2017, 11:12:55] • [IP: 80.245.177.***]

nauka zaczyna zmieniac swe teorie, reszty sam doswiadczysz

Gość • Sobota [17.06.2017, 10:58:43] • [IP: 83.11.155.***]

37.47.144.* Taka masa ludzi przeciw twoim poglądom, przeciw " takiemu mędrcowi", czy nie czas na autorefleksję?

Gość • Piątek [16.06.2017, 16:59:57] • [IP: 37.47.144.***]

Jak widzę taką masę ludzi którzy wieżą w gadającego węża, piekło i niebo, anioły i diabły i inne wymyślone przez ludzi niestworzone historie to zastanawiam się jak ten świat jest w stanie funkcjonować. Z jednej strony gusła, zabobony i wierzenia, z drugiej zaś nauka...

Gość • Piątek [16.06.2017, 07:54:47] • [IP: 79.186.79.**]

Marina jest dla wszystkich, dla katolików i innych wyznań. Także super to wygląda.

Gość • Czwartek [15.06.2017, 21:51:57] • [IP: 83.11.157.***]

Ołtarz przy marinie fajnie zrobiony!

Gość • Czwartek [15.06.2017, 20:38:16] • [IP: 79.186.191.**]

Burmistrz powinien wiedzieć i podpowiedzieć swym służbą że ławki w amfiteatrze to należało przed Bożym Ciałem odnowić lub chociaż oczyścić po koszeniu trawy między ławkami.

Gość • Czwartek [15.06.2017, 18:18:09] • [IP: 178.235.42.**]

Piekny ołtarz na amfiteatrze

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Niedziela: Po godzinie 10-tej w Łukęcinie w gminie Dziwnów doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: dwa mercedesy oraz ford focus. Jednej z osób biorących udział w zdarzeniu służby medyczne udzieliły pomocy na miejscu. Powodem kolizji była nieostrożność jednego z uczestników ruchu ■ Za oknem deszcz? Idźcie do kina! Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od 23 do 29 czerwca w kinie obejrzymy takie filmy jak: Ponad wszystko, Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski oraz Jak dogryźć mafii. ■ ”Idol Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd wybrany! Zgodnie z regulaminem ogłoszonego plebiscytu na „Idola Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach”, w dniu 21 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która dokonała kontroli prawidłowości przeprowadzonego plebiscytu. Łącznie w plebiscycie oddano 9 429 głosów w tym 144 głosów uznano za nieważne. Zwycięzcą plebiscytu została Zofia Zborowska, która uzyskała w głosowaniu internautów 4 041 głosów. Zgodnie z regulaminem konkursu wśród głosujących rozlosowano nagrody ufundowane przez gestorów branży turystycznej. ■ Waldemar Dubrawski, radny powiatu kamieńskiego zwrócił się z wnioskiem do burmistrza Wolina o udostępnienie kopii faktur za utrzymanie świetlic wiejskich, bibliotek oraz instytucji kultury działających na terenie gminy Wolin. Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz odmówił. Twierdzi, że na przygotowanie tej informacji pracownik gminy musiałby poświęcić prawie 8 dni roboczych. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego ■